En iyi Haber

Clash Royale En İyi Deste ile Garanti 3 Taç Kazanın!

Clash Royale En İyi Deste ile Garanti 3 Taç Kazanın!

Clash Royale En İyi Deste 

Clash Royale en iyi deste ile mücadelelere hazır mısınız? Covid-19 dönemiyle beraber insanlar daha çok oyun oynamaya başladılar. Takdir edersiniz ki, 2021 yılını bitirdiğimiz şu günlerde bizleri maceradan maceraya sürükleyecek çok sayıda oyun bulunuyor. Onlardan birisi de Clash Royale! 

Clash Royale Nedir?

Clash Royale Nedir?

Strateji ve savaş oyunu seviyorsanız Clash Royale tam olarak size göre! Oyuncular, sahip oldukları üç kuleyi korumak adına kart kullanırlar. Kule koruma mantığına sahip çok sayıdaki oyundan birisidir. Siz de Clash Royale oynamak istiyorsanız bu oyunu Google Play ve App Store üzerinden indirmelisiniz. Oyunda bombacı, okçu, duvar kırıcı gibi birtakım karakter kartları vardır. Karakterler aynı olsa da sahip oldukları özellikleri farklıdır. 

Clash Royale, diğer oyunlara kıyasla çok daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Kurulum işleminin ardından oyuna başlamak isteyen oyuncular ilk olarak eğitime yönlendirilirler. Bu eğitim sayesinde hem kartların özelliklerini hem de nasıl savaşılacağını öğrenirler. Oyuncular, eğitimlerini tamamladıktan sonra istedikleri bir klana katılabilirler. Buna ek olarak, istedikleri takdirde kendileri de bir klan oluşturabilirler. Klanlar, oyunun en büyük avantajlarından birisi olarak dikkat çeker. Oyuncular klanlarından seviyesini yükseltmek istedikleri kartları talep edebilirler. Buna ek olarak, her bir oyuncunun diğer klan üyesine kart bağışında bulunma imkanı da vardır. Oyuncular klan arkadaşlarıyla beraber savaşlara katılarak harika bir oyun deneyimi yaşayabilirler. Son olarak, kazandıkları her savaştan sandık kazanma imkanları vardır. 

Clash Royale Taktikleri 

Takdir edersiniz ki, bu oyunu çok sayıda oyuncu oynuyor. Bir başka deyişle, Clash Royale’de başarılı olmak hiç kolay değil! Bu noktada, aşağıdaki taktikler birçok kişinin işine yarayacaktır.

  • Her şeyden önce, iksirlerin hem oyuncuda hem de rakibinde aynı oranda arttığını ifade etmek gerekir. Bu noktada, rakip hamle yaparken oyuncu iksiriyle beklediği takdirde iksirini boşa tutmuş olur. Bir başka deyişle, rakip avantaj elde eder. 
  • Oyundaki en ilginç taktiklerden birisi de kralı aktif etmekle ilgilidir. Oyunun başında her iki kule birimlerine hasar verilir. Kral ise yalnızca bu durumu izler. Fakat, kral; kendisine atak yapıldığı takdirde kızar ve kendisine atak yapanlara saldırır. Bu noktada, kralı aktif eden oyuncu büyük bir hata yapar. Çünkü, kralı yok etmek adına 20 alev topuna ihtiyaç vardır. Oyuncunun elinde böyle bir imkan yoktur. 
  • Oyuncular; köprüden tek bir birlik gönderdiklerinde onu savunmak adına yeterli iksire sahip olmayacaklardır. Bu hususa dikkat edilmelidir. Buna ek olarak, oyunu en iyi şekilde oynayan oyuncular, birden fazla birimleri dahi kolayca savunabilirler. Bu konuda ustalaşmak şarttır. 
  • Her oyuncu arenada kendi tarafını en iyi şekilde savunmalıdır. 
  • Savunma yaparken aşırıya kaçmak büyük bir hata olacaktır. Ayrıca, oyunda başarılı olmak isteyen oyuncuların birliklerini birbirlerinden uzak tutması şarttır. 

Clash Royale En İyi Deste Taktikleri 

Clash Royale gibi bir oyunda başarılı olmak isteyenlerin en iyi desteye sahip olup bu desteyi bulundukları arenada kullanması şarttır. 

Düşük Kupa Clash Royale En İyi Deste

Düşük Kupa Clash Royale En İyi Deste

İlk olarak, düşük arenalar ile işe başlayalım! Deste tercihleri zannedildiği kadar önemli değildir. Çünkü, oyuncular, oyuna yeni başlamalarından mütevellit sınırlı karta sahiptirler. Bu noktada, düşük arenalar olarak bilinen 1., 2. ve 3. arenalar için Dev’in önderlik ettiği destelerden yana seçim yapılmalıdır. Bu konuyu güzel bir örnekle açıklamak mümkün! Oyuncu; ilk olarak Dev’i, arkasından Şövalye, Silahşör ve buna benzer ufak birimleri atarak ilk kuleyi zorlanmadan alma şansına erişir. Hatta, Dev, Şövalye, Silahşör, Goblinler, Okçular, Prens, Ok ve Alev destesi bu arenalarda başarılı olmak adına en iyi seçenek olabilir. Bir diğer düşük arena destesi ise şu şekildedir. Dev, Valkür, Okçular, Mini Pekka, Alev Topu, Ok, Goblin Kafesi ve Silahşör. Bu ne iyi Clash Royale destesi sayesinde rakiplerinizi kolayca alt edeceksiniz.

Orta Kupa Clash Royale En İyi Deste

Orta Kupa Clash Royale En İyi Deste

Düşük arenaların ardından tahmin edebileceğiniz üzere orta arenalar geliyor. Takdir edersiniz ki, orta arenalar; düşük arenalardan çok farklı! Oyuncular, birbirlerini yenebilmek adına taktik savaşlarına girişiyorlar. Hatta, bu arenalar Clash Royale’de meydan savaşlarının yapıldığı yerler olarak biliniyor. Bunun yanı sıra, orta arenaların dörtle başlayıp sekize kadar uzandığını da söylemeliyiz. Dördüncü arenada başarılı olmak adına Domuz Binicisi’nin içerisinde olduğu herhangi bir deste tercih edilmelidir. Ayrıca, Domuz Binicisi’nin yanı sıra içerisinde Dev’in olduğu herhangi bir deste de faydalı olacaktır. Bu arenalar için güzel bir deste örneği verebiliriz. Domuz Binicisi, P.E.K.K.A, Alev, Oklar, Silahşör, Mezarlık, Şövalye ve Goblinler bu arenada başarılı olmak isteyenlere hitap eder. Ancak, her ne olursa olsun, Domuz Binicisi ile saldırmak gerekir.

Yüksek Kupa Clash Royale En İyi Deste

Yüksek Kupa Clash Royale En İyi Deste

Clash Royale’de tabiri caizse kanın gövdeyi götürdüğü yüksek arenalarda başarılı olmak her oyuncunun hayalidir. 10, 11 ve 12. arenalar; yüksek arenalar olarak nitelendirilebilir. Bunun yanı sıra, 9. arenada yer alan oyuncuların da bir hayli güçlü olduğunu hatırlatmalıyız. Bu arenalarda başarılı olmak adına efsanevi kartların olduğu bir deste tercih edilmelidir. Güzel bir örnekle deste tavsiyesinde bulunabiliriz. Madenci ve Üç Silahşör’ün kullanıldığı bir deste fazlasıyla iş görecektir. Ayrıca, destenin içerisinde Madenci ve Üç Silahşör’ün dışında Buz Golemi, Goblin Çetesi, Çarpma, Minyon Ordusu, İksir Toplayıcı ve Koçbaşı da olmalıdır. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ