En iyi Haber

Dünyanın En İyi 10 Şarkısı

Dünyanın En İyi 10 Şarkısı

Dünyayı En İyi 10 Şarkısı

Müzik sektörü günden güne büyümeye devam ediyor. Özellikle dünya genelinde birçok parça hem dinlenme rekorları kırıyor hem de kitleleri peşinden sürüklüyor. Dünyanın en iyi 10 şarkısı ciddi şekilde rağbet görürken insanlar meşhur video oynatma uygulamasından ya da müzik dinleme uygulamalarından bu şarkıları dinleyerek keyif almaya çalışıyor. Bu güne kadar binlerce parça içerisinde sivrilen ve son zamanlarda dünyayı kasıp kavurmayı başarmış en iyi 10 şarkıyı sizlere basit bir şekilde özetlemek istiyoruz.

Özellikle son zamanlarda İspanyol ve Latin ezgilerinin dikkat çektiğini söylemek gerekiyor. Dünyada en çok tıklanan video oynatma uygulaması Youtube’da an itibariyle 5 milyar izlenme barajını geçmiş bir şarkıdan söz etmek mümkün.

dünyayı kasıp kavuran şarkılar

Dünyayı Kasıp Kavuran Şarkılar

An itibariyle dünyada en iyi 10 şarkı sıralamamızı yaparsak son sıraya Enrique İglesias’ın Bailando şarkısını koyabiliriz. Youtube’da 2 milyar 700 milyon görüntülenmeyle rekor kıran parçayı Katy Perry- Roar ve Taylor Swift – Shake It Off’un geride bıraktığını söylemek mümkün. Bunun yanı sıra yine Maroon 5 – Sugar ve Justin Bieber – Sorry de dünyanın en iyi 10 şarkısı arasında kendisine yer buluyor.

2012 yılında patlama yapan Koreli sanatçı PSY’nin Gangnam Style isimli şarkısı, hala dinlenmeye devam ederken 3 milyar görüntülenme sayısını çoktan geçmiş durumda. Aynı zamanda Mark Ronson’un “Uptown Funk” parçasının da dikkat çektiğini paylaşmak mümkün.

İlk üç sıraya bakıldığında listede Wiz Khalifa – See You Again parçasıyla 4 milyar görüntüleme almayı başarmış durumda. Ayrıca ikincilikte Ed Sheeran – Shape Of You bulunurken zirvede ise Latin ezgileriyle beklentileri karşılayan Despacito yer almakta.

Elbette güzellik ve iyilik kriterleri görece bir kavram fakat bizim hazırladığımız bu liste bir anket bazında değil dinlenme oranlarına göre belirlenmiştir. İşte Sizlere 2019 yılı itibariyle dünyanın en iyi 10 şarkısı:

 1. Luis Fonsi ft. Daddy Yankee – Despacito
 2. Ed Sheeran – Shape Of You
 3. Wiz Khalifa ft. Charlie Puth – See You Again
 4. Mark Ronson ft. Bruno Mars – Uptown Funk
 5. PSY – Gangnam Style
 6. Justin Bieber – Sorry
 7. Maroon 5 – Sugar
 8. Taylor Swift – Shake It Off
 9. Katy Perry – Roar
 10. Enrique Iglesias – Bailando

Dünyanın En İyi Şarkısı

Bugüne kadar dünyada milyonlarca şarkı dinlendi, izlendi. Tabii ki insanlar dünyanın en iyi şarkısı hangisidir sorusunun yanıtını özellikle merak ediyorlar. Bunun aslında kesin bir şekilde yanıtını vermek pek de mümkün değil. Ancak bu güne kadar hem izlenme sayısı ile hem de dünyadaki etkinliği ile bir cevabı aktarmak kesinlikle doğru olacaktır.

Bu zamana kadar dünyanın en iyi şarkısı olmayı hak etmiş parçayı seçerken Youtube verilerinden faydalanmak gerekiyor. 2017 yılında çıkan ve 6 milyar sınırını çoktan geçen, Luis Fonsi ft. Daddy Yankee – Despacito, bu unvanı an itibariyle hak etmiş durumda.

Michael Jackson, Britney Spears, Whitney Houston vb. isimlerin şarkıları da yeteri kadar dinlenme sayısına ulaşmasa bile bu güne kadar popüler olmayı ve dünyayı kasıp kavurmayı başarmışlardı.

An itibariyle değerlendirmek gerekirse şuan dünyanın en iyi şarkısı olarak nitelendirilebilecek parçanın 6 milyar 600 milyon görüntülenme alan Luis Fonsi ve Daddy Yankee tarafından seslendirilen Despacito olduğunu belirtebiliriz. Tabii ki dünyanın en iyi 10 şarkısı sıralamasının da çok değerli olduğunu ifade etmek gerekiyor.

dünyaca ünlü sanatçılar

Dünyaca Ünlü Sanatçılar

Her ne kadar dünyanın en iyi 10 şarkısı sıralaması yapılsa da bu güne kadar üstün eserler vermiş ve dünyada tanınmış sanatçıların olduğundan bahsetmek mümkün. Gerek Türkiye’de gerekse de dünya genelinde rekor dinlenme sayılarına ulaşan ve kaset, plak, cd satışlarıyla beklentileri karşılayan isimlerin olduğundan söz edilebilir.

Dünyanın en iyi şarkısı olmaya aday eserleri seslendiren ve bu güne kadar verdiği eserlerle adından söz ettiren kişilere basit bir şekilde değinmek gerekiyor.

Dünyada en ünlü sanatçılar dendiği zaman akıllara tabii ki Michael Jackson geliyor. Onunla beraber yine eski dönemden Whitney Houston, Elvis Presley gibi isimlerden söz etmek mümkün. Ayrıca yeni dönemde Katy Perry, Eminem, Rihanna, Madonna, Britney Spears’ın da dikkatleri üzerine çektiğini paylaşmak gerekiyor.

Dünyaca ünlü sanatçılar sıralamasını sizler için şu şekilde yapabiliriz:

 • Michael Jackson
 • Eminem
 • Whitney Houston
 • Elvis Presley
 • Freddie Mercury
 • Madonna
 • John Lennon
 • Rihanna
 • Robert Plant

Tabii ki dünyanın en iyi 10 şarkısı listesinde olduğu gibi bu isimleri de çoğaltmak mümkün. Ancak genel itibariyle bu güne kadar dünyada kendisinden söz ettiren birçok efsanevi sanatçının bulunduğunu paylaşmak gerekiyor. Siz de bu isimlerin şarkılarını dinleyebilirsiniz.

Bu Güne Kadar Şarkılarıyla Ün Yapmış İsimler

Genellikle müzik severler dünyanın en iyi şarkısı ile keyifli zamanlar geçirmek istiyorlar. Tabii ki listenin göreceli ve zevklere göre farklılık yarayacağından bahsetmek mümkün. Dolayısıyla en iyi şarkıları seçerken kişisel zevklerin ön plana çıkması gerektiğini ifade etmek gerekiyor. Bu zamana kadar şarkılarıyla dünyaca ün yapmış pek çok isim bulunurken, akıllara daha çok Amerikalı sanatçılar geliyor. Hem müzik sektöründe Amerika’nın başı çekmesi hem de şarkıların tüm dünyaya hitap etmesi sebebiyle İngilizce parçaların dikkat çektiğini belirtmek gerekmekte.

Bu zamana kadar dünyanın en iyi 10 şarkısı sıralaması yapılırken daha çok izlenme sayılarına göre bir bilgilendirme yapmak doğru oluyor. Ancak Youtube, Spotify veya diğer mecraların olmadığı zamanlarda çok dinlenen ancak bu platformlarda istenilen izlenme sayılarına ulaşamayan sanatçıların bulunduğunu söylemek mümkün.

Dolayısıyla bu güne kadar şarkılarıyla ün yapmış isimlerin Micheal Jackson, Rihanna, Mariah Carey, Elton John, Madonna ve Elvis Presley olduğu pekala söylenebilir.

müzik sektöründe dikkat çeken sanatçılar

Müzik Sektöründe Dikkat Çeken Sanatçılar

Müzik sektörü değişmeye ve dönüşmeye devam ediyor. Tabii ki insanlar da kendi müzik zevklerine göre dünyanın en iyi şarkısı ile keyifli vakit geçirmek istiyorlar. Dolayısıyla müzik sektöründe dikkat çeken sanatçılardan bahsetmek gerekiyor. Bu zamana kadar parçalarıyla hep ön planda olmuş isimlere bakarsak;

 •  Katy Perry
 •  Taylor Swift
 •  Justin Bieber
 •  Eminem
 •  Rihanna
 •  Madonna

Gibi kişilerden söz edebiliriz. Bu isimlerin her parçası milyonlarca dinlenirken satış rakamları ve konserleriyle dikkat çektiklerini de paylaşmak şart. Siz de bu sanatçıların veya diğer kişilerin parçalarını inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Dünyadaki En Popüler Şarkılar

Bugüne kadar dünyada milyonlarca şarkının var olduğunu ve olacağını ifade etmek gerekiyor. Tabii ki bununla birlikte dünyanın en iyi 10 şarkısı sıralamasının merak edildiğini ve kişilerin popüler şarkıları dinlemek istediklerini belirtmek mümkün. An itibariyle dünyadaki en popüler şarkının video izleme platformu Youtube ‘da 6 milyar 600 milyonun üzerinde dinlenme sayısına ulaşan ve Latin ezgileriyle herkesi baştan çıkaran “Despacito” olduğunu ifade edebiliriz. Luis Fonsi ve Daddy Yankee tarafından seslendirilen parça, dünyanın her yerinde dinlenmekte, Beach, club ve diğer yerlerde kulaklara aşina halde bulunmakta. Ancak ilerleyen yıllarda yeni bir parçanın çıkabileceğini ve bu şarkının popüler olabileceğini öngörmek gerekiyor. Dolayısıyla dünyanın en iyi şarkısı olarak an itibariyle Despacito’nun olduğunu aktarmalıyız. Siz de Youtube, Spotify ve diğer mecralardan parçayı dinleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ