En iyi Haber

En Güçlü 10 Pokemon Daimi Birinciler

En Güçlü 10 Pokemon Daimi Birinciler

En Güçlü 10 Pokemon

En güçlü 10 Pokemon hangileri hiç merak ettiniz mi? Pokemon çok popüler bir çizgi film, dizi ve video oyunudur. Her yaştan ilgi gören Pokemon, mitolojisinde yer alan tüm Pokemonların birbirinden farklı ve benzersiz bir gücü vardır. Yaratılmış olan en güçlü Pokemonu seçmek çok zor olabilir. Çünkü oyunlarda doğru hamle ile en güçlü sandığınız Pokemonlar bile yenilebilir. Pokemon dünyasında seçebileceğin bine yakın tür vardır ama tabii ki bu türler arasından geri kalanların üzerinde hüküm sürecek bir tane Pokemon vardır. Şimdi istatistiklere göre en güçlü 10 Pokemon hangileridir göz atalım.

Pokemon Ligi’nin Daimi Birincileri

En güçlü 10 pokemon Arceus

1- Arceus

Nesil IV’te tanıtılan normal tip efsanevi bir Pokemondur. En güçlü 10 Pokemon sıralamasında birinci olan Arceus, Pokemon dünyasının yaratıcısıdır. Pokemonların efendisi olarak da anılır. Herhangi bir türe dönüşebilir. Hem göl koruyucularının hem de yaratılış üçlüsünün ustasıdır. Arceus’un tüm Pokemon türlerinin en uzun ömürlüsü olduğu düşünülmektedir. Bir eğitmen bunlardan birini yakaladığında boyutları korumak için yaratılış üçlüsünü de yeniden yaratma gücüne sahiptir. Arceus’un antik çağlarda gezegeni önemsediği ve koruduğu, gezegeni göktaşları gibi felaketlerden koruduğu ve ona nezaketle davrananlara karşılık şükran ve şefkat göstereceği de gösterilmiştir. Arkadaş olarak kabul ettiklerinden ihanete uğrarsa uzun süre kin tutar.

en güçlü 10 pokemon lugia

2- Lugia

Lugia’nın kanatları yıkıcı bir güç barındırıyor- kanatlarının hafif bir çırpınışı normal evleri parçalayabilir. Sonuç olarak, bu Pokemon denizin derinliklerinde gözden uzak yaşamayı seçiyor. Psişik ve Uçan bir tür olan Lugia, denizlerin koruyucusu olarak bilinse de bir su Pokemonu değildir. Karanlık, elektrik, hayalet, buz ve kaya tipi Pokemonlara karşı zayıflığı bulunmaktadır. 2. Nesil Pokemonların atası olarak da bilinir ve efsanevi bir türdür.

mewtwo

3- Mewtwo

Nesil I’de tanıtılan psişik tip efsanevi bir Pokemondur. Mewtwo bilim insanları tarafından oluşturulan bir Pokemondur. Bazı kedi özelliklerine sahip iki ayaklı insansı bir yaratıktır. Olağanüstü zihinsel güce sahiptir ve binaları sadece bir düşünceyle parçalayabilir. Tüm Pokemonlar arasında en vahşi kalbe sahip olduğu, merhametten yoksun olduğu ve soğuk, parlayan gözlerle düşmanına korku saldığı söylenir. Mewtwo, savaşta tam gücünü açığa çıkarmak için hareketsiz kalarak enerjiyi korur. Ayrıca, psişik dalgaları imza hareketi ile Psystrike şeklinde gerçekleştirebilir.

Rayquaza

4- Rayquaza

Nesil III’de tanıtılan çift tip bir ejderha ve efsanevi Pokemon’dur. Kyogre ve Groudon ile birlikte Rayquaza, üçlü ustası olarak hizmet veren hava üçlüsünün bir parçasıdır. Omega Ruby ve Alpha Sapphire’da, Delta Bölümü sırasında önemli bir rol oynar ve Deoxys ile savaşmak için orada yakalanması gerekir. Hava üçlüsünün diğer üyelerini ilkel formlarında bile yatıştırır. Rayquaza’nın su ve diğer parçacıklar üzerinde beslendiği ve ozon tabakasında yüz milyonlarca yıldır yaşadığı söyleniyor. Rayquaza insanlar tarafından nadiren görülür ve uçarken bile, görünüşü bir meteorunkinden ayırt edilemez. Rayquaza, Alola bölgesindeki Minior’da avlanır. Rayquaza, ejderha yükselişini öğrenebilen bilinen tek Pokemon’dur.

mew

5- Mew

Nesil I’de tanıtılan psişik tip efsanevi bir Pokemon’dur. Mew, her teknik makineyi, teknik kaydı, gizli makineyi ve hareket öğretmeni hareketini (Draco Meteor ve gizli kılıç gibi belirli bir Pokemon veya Pokemon grubuna özel olanlar hariç) öğrenme yeteneği ile dikkat çekicidir. Bu Mewtwo ile birlikte Mew ikilisi üyesidir. Kendisini istediği zaman görünmez hale getirebilir.

giratina

6- Giratina

Nesil IV’te tanıtılan çift tip bir hayalet ve efsanevi ejderha Pokemon’dur. Giratina, zaman ve mekanların yanı sıra boyutları da kontrol edebilir. Giratina, evinin koruyucusu olan son derece agresif ve bölgeseldir.  Efsaneler, Giratina’nın mezarlıklarda göründüğünü ve sözde ters tarafta bir dünyada yaşadığını iddia ediyor. Şiddet nedeniyle sürgün edildiği de söyleniyor. Giratina, Gölge kuvvetini öğrenebilen bilinen tek Pokemon’dur.

darkrai

7- Darkrai

Nesil IV’te tanıtılan karanlık tip efsanevi bir Pokemon. Cresselia ile Ay ikilisinin bir üyesidir. Darkrai rüyalarda yaşaması ile bilinen ve Cresselia bir ay kanadına maruz kaldığında bitmek bilmeyen kabuslara neden olur. Bununla birlikte, kabusların açığa çıkması aslında kasıtlı olarak kötü niyetli bir eylem değil de bir savunma mekanizmasıdır. İnsanlarla gölge ve kaçma tehlikesi yaşatabilir. Ayrıca bazı insansı konuşma yeteneğine sahiptir.

palkia

8- Palkia

4. nesilde tanıtılan bir tip su ejderhası ve efsanevi Pokemondur. Dialga ve Giratina ile birlikte, alanı temsil eden Sinnoh’un yaratılış üçlüsünün bir üyesidir. Palkia farklı bir boyutta yaşamaktadır ve davranışlarını incelemek neredeyse imkansızdır. Aynı zamanda Palkia, uzaysal parçalanmayı öğrenebilen bilinen tek Pokemon’dur .

deoxys

9- Deoxys

3. Nesilde tanıtılan psişik tip efsanevi bir Pokemondur. Deoxys, bir virüsün uzaydan mutasyonu ile oluşmuştur. Pokemon son derece zekidir ve beyni göğsünden kristal gibi görünüyor. Bu organ lazer ışınlarını ateşleyebilir. Ek olarak Deoxys, imza hareketi psiko artışı için yararlı olan psikokinetik güçleri kullanabilir. DNA Pokemonudur ve bu DNA’nın açılışı Defans, Normal ve Atakdır.

en güçlü 10 pokemon groudon

10- Groudon

3. Nesilde tanıtılan bir zemin tipi efsanevi Pokemondur. Groudon kıtaları genişletme yeteneğine sahiptir. Antik çağda, okyanusları genişletme yeteneğine sahip bir Pokemon olan Kyogre ile çatışmıştır. Pokemon Ruby, Emerald ve Omega Ruby’de Groudon, Magma takımı tarafından, deniz seviyesini düşürerek (kara pokemonları için) daha fazla habitat yaratmak için arsalarının önemli bir parçası olarak görülür. Groudon Uçurum Bıçaklarını hareket ettirebilen bilinen tek Pokemon’dur.

En Güçlü Pokemon Listesi

En güçlü Pokemon listesi yalnızca en güçlü 10 Pokemon sıralamasından ibaret değildir.  En güçlü Pokemon listesi, aşağıdaki Pokemonlar ile özetlenebilir.  En güçlü Pokemon listesi aynı zamanda Pokemonların güçlerini de içermektedir.

 1. Kıvraklık: Ditto
 2. Su: Vaporeon
 3. Normal: Arceus
 4. Zehir: Mega Venusaur
 5. Medyum: Mega Mewtwo X ve Y
 6. Çim: Mega Sceptile
 7. Zemin: Primal Groudon
 8. Buz: Kyurem
 9. Ateş: Primal Groudon
 10. Kaya: Mega Tyranitar
 11. Ejderha: Mega Rayquaza
 12. Su: Primal Kyogre
 13. Peri: Mega Diancie
 14. Elektrik: Zekrom.
 15. Uçan: Mega Rayquaza
 16. Hayalet: Giratina
 17. Dövüş: Mega Mewtwo X
 18. Çelik: Mega Metagross
 19. Karanlık: Mega Tyranitar
 20. Böcek: Genesect
 21. Kılıç: Kartana
 22. Böcek: Buzzwole
 23. Ateş: Talonflame
 24. Volkan: Entei
 25. Su: Lugia

Bonus: Ultra Necrozma, diğerlerinden farklı olan bir Pokemon kuvvetine sahiptir. Yeraltında derinlerde yaşar, çağlar boyunca uyuyor ve tamamen başka bir dünyadan olduğu söyleniyor. Ortaya çıktığında ışığı emer ve rakiplerini yok etmek için eşsiz “Prizmatik Lazer” yeteneğini kullanır. Çevresindeki her şeye lazer ateşleyen Ultra Necrozma’nın son derece zehirli olduğu bilinmektedir. Bir psişik efsanevi Pokemon olarak Ultra Necrozma en güçlü Pokemon listesi içerisinde sıralanan Pokemonlardan çok farklı ve özeldir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ