En iyi Haber

En iyi Amino Asit

En iyi Amino Asit

 

En iyi Amino Asit Hangisi?

scitec aminoasit

Scitec Amino 5600 200 Tablet

               Scitec firmasının ürettiği bu ürün Komplex Aminoasittir. Aminoasitler kas gelişimi arttıran ve antrenman sonrası yıkımı azaltan tüm sporcular için gerekli supplementlerin başında gelmektedir. İçerisinde 200 tablet bulunmaktadır.

Temel tüm aminoasitleri içermektedir. Bu aminoasitleri vücut sentezleyemediği için dışarıdan alınması şarttır. İçerisinde serbest dolaşımda Glutamin de bulunmaktadır. Spordan önce veya sonra tüketilebileceği gibi önerilen spor sonrası tüketilmesidir. İçerisinde şeker ve karbonhidrat kullanılmadığı için diyette olan sporcular için idealdir.

%21 BCAA oranı bulundurmakla birlikte 4 tablette 3,7 gr da Protein bulunmaktadır. Protein olarak hidrolize edilmiş Whey kullandığı için sindirimi kolaydır.

Kullanımı: Günlük kullanımda 4 adet tablet yeterlidir. Tabletler kolay yutulabilir ve boyutları ufaktır.

Fiyatı: Ürünün fiyatı 79 TL’dir ve servis başı maliyeti 1,58 Türk Lirasıdır. Servis başı maliyeti en düşük ürünlerdendir.

Servis Başı Maliyeti: 1,58TL

weider whey aminos

Weider Whey Aminos 300 Tablet

En iyi supplement firması olan Weider’ın ürettiği bu aminoasit en çok tüketilen ürünlerin başında gelmektedir.

Ürün yüksek derece saf hammaddelerden oluşmakla birlikte Hidrolize Whey protein içermektedir. 6 tablette 7,7 g Protein bulunmakla birlikte 0,2 gr yağ ve 0,4 gr karbonhidrat bulunmaktadır. İçerisinde vücudun üretmediği birçok aminoasiti barındırmaktadır. Yağ, şeker ve karbonhidrat içerdiği için sert diyette olan sporculara tavsiye edilmemektedir.

Yeni başlayan sporcularda kas yıkımı oldukça fazladır ve kas ağrıları günlerce sürmektedir. Bu yüzden aminoasitler özellikle yeni sporcular için önemli ürünlerdir. %23 BCAA oranına sahiptir ve aspartam içermemektedir.

Kullanımı: 80 kg altında iseniz antrenmandan sonra 4 tablet kullanılması tavsiye edilmektedir. 80 kg dan fazla iseniz, antrenmandan sonra 6 tablete kadar kullanabilirsiniz.

Fiyatı:    Ürün fiyatı 190 Türk Lirası olmakla birlikte servis başı maliyeti 3,78 TL’dir. Servis başı maliyeti diğer ürünlere oranla fazladır. Bu da Weider firmasının fiyat politikasından dolayıdır.

Servis Başı Maliyeti: 3,78TL

hardline amino full

Hardline Amino Full 300 Tablet

               Hardline firmasının ürettiği Aminoasit piyasada ki en ucuz ürün olarak göze çarpmakta. Ürün diğer ürünler gibi vücudun sentezleyemediği birçok aminoyu içermektedir.

Yeni başlayan sporcular için ideal bir ürün olmakla birlikte amino miktarının düşük olması profesyonel sporcuları daha çok ilgilendiren bir konudur. Bazı kullanıcı yorumlarında hapların büyük olduğundan şikayet edilmiş, hap yutarken zorlanan sporcuların ürünü incelemesini tavsiye ederiz.

Kafein ve taurin içermekle birlikte yüksek oranda B6 vitamini içermektedir.

Kas yıkımını engelleyen bir ürün olsa da diğer firmaların ürünlerine göre amino miktarı zayıf kalmaktadır. 2,3 gr Protein içermektedir.

Kullanımı: Ürün spordan önce ve sonra 3 tane kullanılabileceği gibi yeni başlayan sporcular için antrenmandan sonra 3 tane yeterlidir.

Fiyatı: Fiyatı 90 TL olan ürünün servis başı maliyeti 0,89 Türk Lirasıdır.

Servis Başı Maliyeti: 0,89TL

multipower whey amino

Multipower Whey Amino 3400 300 Tablet

Multipower firmasının ürettiği bu Aminoasit 15,9 gr Protein, BCAA ve B6 Vitamini içermektedir.

Birçok kişi ürün başı maliyeti çok yüksek olduğu için tercih etmese de yeni başlayan sporcular eğer antrenmandan sonra 3 adet tablet tüketirse ürün başı maliyeti yarı yarıya düşürebilirler. Ürün 0,2 gr şeker ve 0,2 gr karbonhidrat içermektedir. Definasyon yani diyet dönemlerinde de kullanılabilir.

Hammadde kalitesi ve kolay içilebilmesi nedeniyle tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

Kullanımı: Antrenmandan sonra 6 adet tablet yeterlidir. İçerik olarak birçok ihtiyacınızı karşılayabilecek bir üründür.

Fiyatı: Ürün fiyatı 265 Türk lirası olmakla birlikte ürün başı maliyeti 5,30 Türk Lirasıdır. Bazı kullanıcılar tablet boyutundan şikayet etmiş, ürünü almadan önce incelemenizi tavsiye ederiz. Yada tabletleri toz haline getirip, protein tozu ile karıştırıp da içebilirsiniz.

Servis Başı Maliyeti: 5,30TL

 universal amino Universal Amino 2700 350 Tablet

               Universal firmasının ürünü olan ve 350 tabletten oluşan bu ürün en popüler Aminoasit supplementlerinin başında gelmektedir.

6 gr Protein içermekle birlikte B6 Vitamini de bulunmaktadır. Üründe şeker ve karbonhidrat bulunmaması sebebiyle yağ yakımı döneminde olan sporcular için idealdir.

İçerisinde vücudun ihtiyacı olan tüm aminoasitleri ve BCAA türlerini içermektedir. Tablet boyutunun büyük olması dezavantaj olsa da tabletleri kırarak da rahatlıkla tüketebilirsiniz. Yeni başlayan sporcular için ideal oranlarda hammadde kalitesine ve içeriğe sahiptir.

 Kullanımı: Ürünün servisi iki çeşittir. Antrenmandan önce 3 ve antrenmandan sonra 3 şeklinde kullanılabileceği gibi sadece antrenmandan sonra da kullanılabilir. Hızlı emilebilen bir üründür. Creatin ile beraber kullanıldığında etkisi artmaktadır.

Fiyatı:    Fiyatı 229 Türk Lirası olmakla birlikte servis başı maliyeti 1,96’dır. Servis Başı Maliyeti: 1,96TL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ