En iyi Haber

En iyi Animasyon Filmleri

En iyi Animasyon Filmleri

Son Yılların En iyi Animasyon Filmleri

En iyi ilk 10 animasyon filmini sizlere sunuyoruz. Filmler hakkında merak ettiklerinizi aşağıda verilen detaylı bilgiler üzerinden öğrenebilirsiniz. Kaç yılında yayına girmiş olmaları, film müzikleri ve bestecileri, yönetmenleri hakkında verilen bilgileri öğrenebilirsiniz.

10- Finding Nemo (Kayıp Balık NEMO)

En iyi animasyon filmleri arasında birinci sırada Finding Nemo yer alıyor. Kayıp Balık Nemo olarak çevrilmiş olan bu film, 2004 yılında Türkiye’de gösterime girmiştir. İlk üç günde 70 milyon hasılat yapan bu film, en iyi animasyon filmleri içinde bir numarada yer almayı hak etmiştir. Nemo, Dory, Darla karakterlerdir.

9- Toystory (Oyuncak Hikayesi)

İkinci sırada yer alan en iyi animasyon filmleri arasında Toystory bulunmaktadır. Bu filmin Türkçe’ye çeviri Oyuncak Hikayesi şeklindedir. IMDb puanı 8.3 olan bu film, 1995 yapımıdır. Buz ışık yılı, Sid, Sheriff Woody karakterleri filmde bulunmaktadır. Yönetmen ise John Lasseter’dir.

8- Minions (Minyonlar)

3.sırada olan animasyon filmi Minions, 2015 yapımıdır. IMDb puanı 6.4’tür. Yönetmenler Pierre Coffin ve Kyle Balda’dır. Karakterler; Bob, Gru ve Stuart’tır. Diller içinde hem İngilizce hem de İspanyolca bulunmaktadır. Filmin müziğinin bestecisi ise Heitor Pereira’dır.

7- Lion King (Aslan Kral)

Filmin Türkçe’ye çevirisi Aslan Kral olarak yapılmıştır. Aslan Kral Akademi Ödülü alan filmler arasındadır. En iyi animasyon filmleri arasında 4.sıradadır. Gösterime giriş tarihi 20 Ocak 1995’dir. Yönetmenleri Rob Minkoff ve Roger Aller’dir. Film müziğimnin bestecileri ise Hans Zimmer ve Elton John’dur.

6- Brave (Cesur)

En iyi animasyon filmlerinden 5.si Brave’dir. Bu film 7.1 IMDb puanına sahiptir. Cesur olarak Türkçe’ye çevrilmiş olan film ABD yapımıdır. 2012 yılında gösterime girmiştir. Yönetmenler Brenda Chapman, Mark Andrews’dir. Filmin müziği Touch the Sky’dır ve bestecisi Patrick Doyle’dir. Karakterler ise Merida, Kral Fergus, Queen Elinor’dur.

5- Tangled (Karmakarışık)

Fantezi – Müzikal Komedi filmleri arasında olan Tangled, Karmakarışık olarak çevrilmiştir. Bu filmin IMDb puanı 7.8’dir. 2010 animasyon filmleri içinde yer almaktadır. Listenin 50.filmdir. Filmin müziğinin bestecisi Alan Menken’dir. Yönetmenler Byron Howard ve Nathan Greneo’dur. Filmin fişesi 260 Milyon USD’dir.

4- Frozen (Karlar Ülkesi)

En iyi animasyon filmleri içinde 7.sırada olan Frozen, Karlar Ülkesi olarak çevrilmitir. IMDb puamnı 7.5 olan film, 2014 yılında gösterime girmiştir. Yönetmenler Jennifer Lee, Chris Buck’tur. Oyuncular ise Kristen Bell, İdlina Manzel, Josh Gad, Jonathan Groff’tur. Film müziğinin bestecisi Christophe Beck, Kristen Anderson – Lopez’dir.

3- İce Age (Buz Devri)

En çok izlenen filmler arasında olan İce Age, 2002 yapımıdır. 1 saat 43 dakika olan bu film, Fantastik – Film – Macera kategorisi içinde yer almaktadır. 2003 yılında gösterime girmiş olan filmin yönetmeni Chris Wedge’tır. Filmin müziğinin bestecisi David Newman’dır. Oyuncular; Ray Romano, John’dur. Karakterler ise Sid, Scrat ve Manfred’dir.

2- İnside Out (Ters Yüz)

Fantastik film – Komedi Drama kategorisi içinde yer alan bu film, 8.2 IMDb puanına sahiptir. Ters Yüz olarak çevrilmiş olan filmin yönetmenliği Pete Docter yapmıştır. Film 2015 yılında gösterime girmiştir. Üç boyutlu olan bu film, eleştirmenler tarafından da beğenilmiştir. Amt Poehler, Mindy Kaling, Lewis Black, Phyllis Smith gibi oyuncular bulunmaktadır. İnside Out en iyi animasyon filmleri arasında 9.sırada yer almaktadır.

 

1- Up (Yukarı)

En iyi animasyon filmleri içinde 10.sırada olan Up, Yukarı Bak olarak çevrilmiştir. 2009 çıkışlı olan bu film ABD yapımıdır. Komedi – Drama – Macera türü içinde yer almaktadır. Film Pixar Animation Studios tarafından yapılmıştır ve 16 Ekim tarihinde gösterime girmiştir. Yönetmenler; Pete Docter, Bob Peterson’dur.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ