En iyi Haber

En İyi Anime Diziler: Dikkat Bağımlılık Yaratabilir!

En İyi Anime Diziler: Dikkat Bağımlılık Yaratabilir!

En İyi Anime Diziler

En iyi Anime diziler, Kovid-19 sebebiyle 2020 yılının önemli bir kısmını evinde geçirmek zorunda kalanlar için birbirinden güzel çeşitleri ile karşınızda! İlk olarak, anime dizinin ne olduğu hakkında bilgi verelim! Anime; her şeyden önce kesinlikle çizgi film değildir. Her yaştan insana hitap etmektedir. Bu yüzden, size, bu yaşta anime mi izliyorsun sorusunu soranlara asla aldırış etmemelisiniz. Anime dünyasında farklı öğelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilhassa karakterlerin uzun bacaklı ve büyük gözlü olması, bir anime klasiğidir. Bu yüzden, karakterlerin neredeyse hepsinin böyle olmasına şaşırmamalısınız. Bunun yanı sıra, anime karakterlerinin vermiş oldukları tepkiler, normal insanlardan daha farklıdır. Bir başka deyişle, sevinme, heyecanlanma, üzülme, ağlama gibi insana özgü tepkileri çok daha abartılı bir şekilde verirler.

Anime kadar önemli olan bir diğer unsur da manga olmaktadır. Manga; anime serisinin çizim halinde olmasına verilen isimdir. Ancak, anime dizisinden bağımsız da olabilir. Klasik çizgi romanların tam aksine okumaya sol kareden değil sağ kareden başlanmalıdır. Otaku; hayatını animeye adamış kişi anlamına gelmektedir. Bir başka deyişle, anime bağımlısı insanlara otaku adı verilmektedir. Sonuç olarak, animelerin çok ciddi bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Geleneksel dizi türlerinden sıkılanlar için animelerin popülerliği her geçen gün artmaktadır. Aradığınız her türde anime dizisi bulabilirsiniz. Eğlenceli, komik, dramatik, fantastik, şiddet öğeleri içeren derken birçok farklı anime türü sayesinde çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Peki, hangi anime dizilerini izlemelisiniz?

En İyi Anime Diziler Top Liste

En İyi Anime Diziler Top Liste

En İyi Anime Attack on Titan

Attack on Titan

Shingeki No Kyojin adındaki bu animenin IMDb puanı bir hayli yüksektir. Bu yüzden, hayran kitlesinin çok fazla olduğunu ifade edebiliriz. Bu dizinin konusu ise fantastik öğeler içermektedir. İnsanları yiyen devlere karşı surlar içerisinde mücadele eden bir grup insanın hayatı anlatılmaktadır.

En İyi Anime Demon Slayer

Demon Slayer

Kimetsu No Yaiba ismiyle piyasaya sürülen bu anime; bilhassa 2019 yılının en çok izlenen anime dizileri arasına girmeyi başarmıştır. Hatta, Japon izleyicilerinin oyları ile 2019 yılının en iyi anime dizisi olmuştur. Babasını kaybeden Tanjiro’nun iblislere karşı vermiş olduğu mücadeleyi anlatmaktadır. Babasının ölümünün ardından ailesine bakmakla yükümlü olan Tanjiro; topladığı kömürleri satabilmek için düzenli olarak köye gitmek zorundadır. Günün birinde yine bir köyden dönüş sonucunda tüm ailesinin iblisler tarafından katledildiğini görür. Ancak, yalnızca tek bir kardeşi sağdır. Fakat, Nezuko adındaki kardeşi de bir süre sonra iblise dönüşmeye başlar. Bu noktada, Tanjiro; Nezuko’yu kurtarmak adına iblislere karşı nasıl mücadele edileceğine dair eğitim almaya başlar.

En İyi Anime Owari No Seraph

Owari No Seraph

Dizinin konusu klasik olsa da kendisini izletmeyi başarmaktadır. İnsanlar, 14 yaşından herkese etki eden öldürücü bir virüsün karşısında çaresiz kalırlar. Vampir grubu ise insanları bu virüse karşı korumayı teklif eder. Öte yandan, Yu-chan isimli genç bir kahraman ise vampirler bölgesinde hapsedilir. Günün birinde arkadaşları soylu bir vampir tarafından öldürülen Yu-chan; vampirlerden intikam almak adına elinden geleni yapar.

En İyi Anime Death Note

Death Note

Eski bir anime olmasına rağmen halen daha adından söz ettirmektedir. Ölüm meleğinin adını deftere yazdığı kişiler birer birer ölmektedir. Ancak, ölüm meleklerinden birisi, günün birinde bu defteri dünyaya bırakır. Defter; zeki bir lise öğrencisi olan Light Yagami’nin eline geçer. Defterin sahip olduğu gücü bir süre sonra keşfeden Yagami; bu durumu lehine kullanmaya başlar.

Fire Force

Fire Force

2019 yılının adından söz ettiren anime dizileri arasında bulunmaktadır. Dizide, sebebi bilinmeyen bir durumdan dolayı insanlar ifrite dönüşmektedir. Bu noktada, Shinra Kusakabe adındaki karakter itfaiyeye katılır. Ancak, Kusakabe’nin ayaklarından ateş çıkarma yeteneği bulunmaktadır. Bu yeteneğini insanların ifrite dönüşmesini engellemek adına kullanan Kusakabe; bir süre sonra bu olayların yıllar önce ölen ailesiyle ilgili olduğunu fark eder.

One Piece

One Piece

2019 yılının yüksek IMDb puanına sahip olan anime dizileri arasında bulunmaktadır. Roger isimli korsan; bulduğu her şeyi yağmalayarak zengin olmayı başarmıştır. Günün birinde yakalanır ve hakkında idam kararı çıkar. Ancak, idam edilmeden önce tüm servetini bulmak isteyenlerin Gold Line bölgesini araması gerektiğini söyler. Fakat, bu bölgeye girmek zordur. Hatta, bölgede canlı kalmak daha zordur. Yine de idam edilen korsanın servetini bulmak isteyenler yüzünden yepyeni bir korsan çağı başlamış olur.

Gin Tama

Gin Tama

2005 ila 2018 yılları arasında yayınlanan Gin Tama’nın belirli bir konusu yoktur. Bir bölümünde komedi unsurları var iken diğer bölümünde ise dram yer almaktadır. Yine de dizinin konusundan bahsetmek gerekirse, işsiz bir samuray; uzaylılar tarafından işgal edilen bir dünyada bir anda istemediği kadar işin sahibi olur.

Hunter X Hunter

Hunter X Hunter

2011 ila 2014 yıllarına damga vuran bu yapımın IMDb notu son derece yüksektir. Dizinin ana karakteri Gon Freecs; küçük bir kasabada sessiz sakin bir şekilde hayatını devam ettirmektedir. Ancak, o güne kadar öldü sandığı babasının aslında yaşadığını ve çok iyi bir avcı olduğunu öğrenir. Bu noktada, babasını bulmak adına kendisi de avcı olmaya karar verir. Fakat, avcı olması, zannettiği kadar kolay gerçekleşmeyecektir.

Castlevania

Castlevania

2017 yılından bu yana devam eden ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olan animedir. Simon; uzun seneler önce tüm ailesini kaybetmiştir. Doğu Avrupa’yı Vlad Dracula teröründen kurtarmak adına çalışmalar yapmaktadır. Bu noktada, işgale uğramış şehrini Dracula’nın yaratıklarından kurtarmak adına ciddi bir savaşın içerisine girer. Aksiyon ve macera türünde anime arayanlar için ideal bir seçim olacaktır.

My Hero Academia

My Hero Academia

2016 yılından bu yana devam eden anime dizisinin tüm zamanların en iyileri arasında gösterildiğini söylemeliyiz. Dört sezon dizinin yanı sıra iki de filmi bulunmaktadır. Bu dizide tüm insanların farklı bir güce sahip olması işlenmektedir. Ancak, herkesin üstün güçlere sahip olması yüzünden bir süre sonra kaos ortamı oluşmaktadır. İzuku ismindeki dört yaşındaki birey ise dünyanın yalnızca yüzde birlik kısmında görülen bir durumun içerisinde kendisini bulmaktadır. Böyle bir dünyada İzuku’nun herhangi bir yeteneğinin olmaması onu kara kara düşündürmektedir.

Haikyuu

Haikyuu

2014 yılında başlayan ve bu yıl sona eren anime dizisinde spor sevgisi işlenmektedir. Hinata isimli başroldeki karakter televizyon izlerken boyu kısa ancak küçük dev lakaplı bir voleybol oyuncusuna hayran kalmaktadır. Okuduğu okulda erkek voleybol takımının olmamasından dolayı üzüntü yaşayan Hinata; takımını kendi başına kurar ve en güçlü takımlardan birisini yenmek adına çalışmalara başlar.

Code Geass

Code Geass

Bu dizinin belki de en popüler anime dizisi olduğunu söyleyebiliriz. Video oyunu dahi çekilen bu dizide Britanya ile Japonya arasındaki savaş anlatılmaktadır. Bu noktada, Lelouch isimli kahraman; farkında olmadan terörist grubuna katılır. Burada bir kızın vurulmasına şahitlik eder. O kız; vurulmadan önce Lelouch’a gizli bir güç vererek Lelouch’un hayatını değiştirir.

Steins Gate

Steins/Gate

Cern laboratuvarının adının geçtiği bir animedir. Okabe isimli genç kahraman; zaman yolculuğu ile ilgili bir konferansa katılır. Ancak, bu konferansta yaşamış olduğu bir olay, onun kendisini zaman yolculuğunda hissetmesine sebep olacaktır.

Sonuç olarak, anime dizilerini merak ediyorsanız yukarıdaki seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ