En iyi Haber

En iyi Astrologlar

En iyi Astrologlar

En İyi Astrologlar

Genellikle insanların gazete köşelerinde rastladığı, merak edip okuduğu burç yorumlarıyla hatırlanan astroloji, gezegen ve yıldızlara bakan bunu insanlara aktaran, yorumlamaya dayalı bir bilim dalıdır. Hatta insanlık tarihinin en eski bilim dalı olarak bilinmektedir. Astrologlar geleceği önceden tahmin ederler. Astroloji, yıldızbilimi olarak da tanımlanabilir.

 Astrolojinin Bilinen Tarihi

İlk astrologların kimler olduğu bilinmese de, bulduklarını kaydeden Kaldelilerdir. Mezopotamya’da başlayıp Yunan uygarlığında geliştirilen astroloji asırlarca diğer bilim dallarına da etki etmiştir. Bazı uzmanlara göre, astrolojiye ait kayıtların M.Ö. 5800 yılına kadar gittiğini belirtmişlerdir. M.Ö. 2000 yılında Maya uygarlığı, Çin, Hindistan astroloji bilimini kullanıyorlardı.

 Astroloji Nedir?

Kader değildir, her şey insanın elindedir düşüncesini savunur. Astroloji, hayatın sosyal, ekonomik, politik, duygusal diğer önemli alanları incelemeniz ve bu alanlarda tahminlerde bulunmanıza yardımcı olur. Astrologlar insan bilincinin profilini çıkararak deneyimleri tanımlamak için bilimsel veriler ortaya koyar. Astrolojide en önemli gezegen Güneş’tir. Tüm burçların belirlenmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

 Türkiye’deki Çağımız Astrologları

Birçoğumuzun bildiği üzere astrolojiyle iç içe olan kişiler ve bunu iş olarak yapanlar astrologlardır. Bu kişiler astroloji temelinde gök günlükleri olan, matematiksel hesaplamalara dayanarak yorumlama yapanlardır. Dünya’nın birçok yerinde astroloji Üniversitede eğitim olarak verilirken, gelişmemiş ülkelerde eğlence ve magazin unsuru olmaktan öteye geçememektedir. Türkiye’de de astroloji eğitimi veren kurumlar mevcuttur.

en iyi astrolog hangisi

En iyi Astrolog Hangisi

Rezzan Kiraz; 1957 sivas doğumlu Rezzan Kiraz, mimar sinan üniversitesi mimarlık bölümü mezunudur. Star TV’de astroloji programı sunarak başlayan geride 20 yıl bırakmıştır.

Nuray Sayarı; 1971 istanbul doğumlu Nuray Sayarı, astroloji eğitimini kahirede almıştır. Gençliğinden beri metafizik ve doğa üstü güçlere karşı ilgisi vardı. Güçlü sezgileriyle yaptığı önemli kehanetleri sayesinde ünlenmiştir.

Filiz Özkol; izmir doğumlu olan astrolog, izmir eğitim enstitüsü okudu. 1990’dan beri dergi ve Tv programlarında astroloji konusunda sunuculuk yaptı. 3 adette kitap yazdı

Metin Kiraz; 1945 Ankara doğumludur. Aynı zamanda Rezzan Kiraz’ın kocasıdır. 1986’da Türkiye’nin gizli bilimler üzerine ilk iş yeri olan Galaxy Astroloji Tarot ve Sanat Evi’ni açmıştır.

Yasemin Boran; 1980 yılından beri astrolojiyle uğraşıyor. Hem klasik hem de Arap astrolojisi ile yakından ilgileniyor. 1999 yılındna beri astroloji dersleri veriyor.

Binnur Zaimler; İTÜ endüstri mühendisliği mezunu olan astrolog, Uluslararası Astroloji Derneği –ISAR- üyesidir. Doğan holdingde insan kaynakları koordinatörlüğü yapmaktadır.

Dinçer Güner, Egemen Töreli, Şenay Yangel….

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ