En iyi Haber

En İyi Balık Yağı Markası Hapı Hangisi ve Nasıl Seçilir?

En İyi Balık Yağı Markası Hapı Hangisi ve Nasıl Seçilir?

En iyi Balık Yağı Markası

Balık Yağının Faydaları

Balık yağının vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Kalp hastalığı, kolesterol, depresyon ve dikkat eksikliği gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Tedaviden ziyade koruyucu özelliği de bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından “Beyin gıdası” olarak görülen balık yağının başta kalp hastalıkları olmak üzere, kilo kaybından kolesterolü düşürmeye kadar sayısız faydası bulunmaktadır.

               Protein ve Karbonhidrat gibi vücudun sağlıklı yağlara da ihtiyacı vardır. Definasyon aşamasındaki kişiler yağ yaktığı için balık yağları kesinlikle ihtiyaç duyulan yararlı yağlardandır.

Balık yağı – omega-3 ürünleri bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Vücut kilo kaybederken çeşitli hastalıklara meyillidir; grip, öksürük ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı koruma sağlamaktadır.

Balık yağları EPA ve DHA içermektedir, bu asitler vücut için özellikle de beyin için çok faydalıdır lakin vücut bu asitleri iyi beslenilmediği takdirde yeterli miktarda üretmemektedir. Bu yüzden bu takviyeleri almakta fayda vardır.

Nedir EPA ve DHA?

EPA ve DHA birer EPA (Eikozapentaenoik) ve DHA (Dokozahekzaenoik) birer yağ asididir. DHA iyi çalışan bir beyinde bolca bulunmaktadır yani beyindeki hücre zarlarının iyi çalışmasını sağlar.

Vücud yeteri kadar EPA üretebilirken DHA üretimini yeterli miktarda gerçekleştirememektedir. Bu durumdan da anlaşıldığı üzere vücudumuzun dışarıdan DHA alımına daha çok ihtiyaç durmaktadır. En iyi balık markası seçimi için EPA ve DHA miktarı çok olması gerekir

Balık Yağı Nasıl Kullanılmalı

Tercihen yemeklerden sonra tüketilmesi gerekmektedir. Günde 1 adet tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Ambalajlı ürünlerde genellikle 60 kapsül bulunduğu için sizi 2 ay idare edebilir. Spor yapmadığınız günlerde tüketip tüketmemek size kalmıştır ama biz tüketilmesinden yanayız.

Bir çok balık yağı alındıktan sonra hapın çözümlenmesi ile birlikte yarım saat sonrasında ağıza hafif bir balık tadı gelebilmektedir. Bu bilgiyi de daha önce kullanmamış kişiler için paylaşmakta fayda var.

Nature’s Supreme Omega 3 1000 Mg 60 Kapsül

Nature’s Supreme Omega ürünü ülkemizde en çok tüketilen balık yağlarının başında gelmektedir. Türkiye’de üretilen ürün, sağlık bakanlığından onaylıdır. Ürünün Helal damgası da bulunmaktadır.

Avantajları:        Midede koku yapmaz ve yüksek seviye de omega-3 içermektedir. 360 mg EPA ve 260 mg da DHA bulunmaktadır. Etkisini 1 hafta içerisinde göstermektedir.

Fiyatı:    Ürün fiyatı 69 TL olmakla birlikte ürün başı maliyeti 1,15 TL’dir. Firmanın çok iyi bir müşteri hizmetleri bulunmaktadır, müşteri hizmetlerinden ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Servis Başı Maliyeti: 1,15TL

New Life Efa One 45 Kapsül

New Life Efa One oldukça zengin bir omega-3 kaynağıdır. Türkiye’de birçok güvenilir sitede ve eczaneler de satılmaktadır. %85 oranında içerdiği omega-3 oranı ile muadil ürünlere oranla oldukça başarılıdır. Günde 1 adet kullanılması tavsiye edilmektedir.

Avantajları:        İçerisinde 580 mg EPA ve 390 mg DHA maddeleri bulunmaktadır. Üründe istenmeyen ağır metaller bulunmamaktadır. EPA ve DHA oranlarının fazla olması ve %85 oranında omega-3 içermesinden dolayı piyasada ki en zengin içeriğe sahip üründür. Kapsül olarak balık jelatini kullanılmıştır ki bunun, ürünü kullanacak olan kişiye herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Fiyatı:    İçerisinde 45 adet bulunmakla birlikte servis başı maliyeti 2,31 Türk Lirasıdır. Ürünün fiyatı 104 Türk Lirasıdır.

Servis Başı Maliyeti: 2,31TL

Nature’s Supreme Prenatal DHA with Vitamin D3 1000 Mg

               Yine Nature’s Supreme markasının ürünü olan bu üründe kullanılan formül farklıdır ve içerisinde 500 mg oranında DHA bulunmakla birlikte ilk ürüne oranla çok daha iyi bir formül ile üretilmiştir.

Avantajları:        D3 Vitamin ilavesi kemik gelişimi için çok faydalıdır. Ürünün çok çeşitli ve zengin bir içeriği bulunmaktadır. Tavsiye edilen kullanım miktarı günde 1 adettir.

Fiyatı:    Bu kadar zengin içerikli bir ürün olmasına rağmen ürünün servis başı maliyeti 1,15 Türk Lirasıdır. 60 Kapsülden oluşan bu ürünün fiyatı ise 70 TL’dir.

Servis Başı Maliyeti: 1,15TL

Olimp Gold Omega 3 Sport Edition 120 Kapsül

               120 kapsülden oluşan ve köklü supplement firması olan Olimp’in ürettiği balık yağıdır. Önerilen tüketim miktarı 1 kapsüldür. Diğer balık yağlarına oranla tamamen sporculara odaklanmıştır.

Avantajları:        Yüksek miktarda Omega 3 içermektedir. 330 mg EPA ve 220 mg da DHA içermektedir. Omega-3 oranı %65’tir bu oran diğer ürünlere göre düşük kalsa da sporcular için yeterlidir. E vitamini takviyesi bulunmaktadır.

Fiyatı:    Ürünün fiyatı 125 TL’dir ve ürün başı maliyet 1,04 Türk Lirasıdır. Bu maliyet oranı ile diğer tüm ürünlerden ucuzdur.

Servis Başı Maliyeti: 1,04TL

 

Solgar Omega-3 950 mg 50 Kapsül

               Solgar şirketi yıllardan beri ilaç sektöründe bulunan köklü bir markadır. Bu firmanın ürünü olan ve 50 kapsülden oluşan ürün yüksek miktarda EPA ve DHA içermektedir.

Avantajları:        Günlük tavsiye edilen kullanımı 1 kapsüldür. Diğer ürünlere göre yüksek miktarda Omega 3 içermektedir. Bir kapsülde yaklaşık olarak 1,4 gr balık yağı bulunmaktadır. Vücudun günlük ihtiyacını bu oran karşılamaktadır.

Fiyatı:    DHA’nın beyin fonksiyonlarının ve görme yetisinin korunmasına katkısı oldukça fazladır. Ürünün fiyatı 90 TL olmakla birlikte servis başı maliyeti 1,78 Türk Lirasıdır. Solgar firması yıllardır sektörde bulunduğu için diğer firmaların ürünlerine oranla Solgar ürünlerinin fiyatları daha pahalıdır.

Servis Başı Maliyeti: 1,78TL

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aşkın soydaş dedi ki:

    Listede görenedim ama bence en iyisi easyfishoil hem günlük yeterli miktarda dha içeriyor hem de mideyi asla rahatsız etmeyen kötü tadı kokusu olmayan bi balık yağı

BİR YORUM YAZ