En iyi Haber

En iyi Bilgisayar Oyunları

En iyi Bilgisayar Oyunları

En iyi Bilgisayar Oyunları

Türkiye’de pc oyunları hakkında tartışmalar sürüyor. Türkiye’de en çok oynan oyunlar istatistiklerine göre en iyi bilgisayar oyunları listemizi oluşturduk. Ülkemizde özellikle genç nüfusunun %3,6’sı bilgisayar oyunları bağımlısı olduğu bu gençlerin ise 12-18 yaş aralığında olduğu bilinmektedir. Bunun yanında %22 civarında bir kitlenin ise bağımlılık sınırında olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. PC oyunu oynama talebi bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla artarak devam etmektedir. Medyada bilgisayar oyunları ile ilgili binlerce haberler yapılmaktadır. Bazı medya kuruluşlarının yaptığı araştırmalara göre Türkiye’de en çok oynanan oyunların hangileri olduğunu bir derleme ile aşağıda aktarılmıştır.

 

6-Metin2

Ülkemizde 1.25 milyon oyuncu tarafından oynandığı öngörülen Metin2 hakkında çeşitli tartışmalar söz konusu olmuştur.

 

5- Minecraft

Kare bloklardan oluşan ve çeşitli inşaat çalışmaları yapılabilen bu oyun Türkiye’de yaklaşık olarak 1,7 milyon oyuncu tarafından oynanmaktadır.

 

4- Wolf Team

Wolf Team ülkemizde özellikle 7-15 yaş arası oyuncu kitlesi ağırlıklı olmak üzere, toplam 2 milyon oyuncusu bulunmaktadır. Wolf Team bu oyuncu sayısı ile en çok oynanan oyunlar arasında 4. sıradaki yerini almaktadır.

 

3- GTA San Andreas ve GTA 5

Ülkemizde 3. sırayı ise her çıktığı yeni bir heyecan uyandıran ve GTA (Grand Theft Auto) sevenlerini oyunu bitirene kadar ekran başında bağlayan yaklaşık olarak 2,5 milyon oyuncu kitlesi GTA San Andreas ve GTA 5 yer almaktadır.

 

2- Counter Strike Global Offensive

League of Legends’den sonra Türkiye’de en çok oynanan oyun 2,7 milyon oyuncusu ile Counter Strike Global Offensive’dir. Counter Strike serüveni yaklaşık 15 yıl öncesinden Counter Strike 1.6 sürümü ile büyük bir ilgi uyandırmıştır hatta uzun süre en çok oynanan oyun olarak tahtta kalmıştır. Serüvenin diğer serilerini de oynayan oyuncuların azımsanamayacak kadar çok olduğu bilinen bir gerçektir.

 

1- League of Legends

Araştırmalar sonucu ülkemizde en çok oynanan bilgisayar oyununun League of Legends olduğu ortaya konmuştur. Ülkemizde 3,5 milyonun üzerinde insanın bu oyunu oynadığı belirtilmektedir. League of Legend dünya genelinde de en çok oynanan oyunlardan biridir. Çok büyük bir kitleye sahip LOL oyununda yüksek bütçeli ve ödüllü turnuvalar düzenlenmektedir. Hatta sayısı azımsanmayacak kadar çok kişi için bir meslek hali almıştır.

 

Listenin devamında ise 1 milyon oyuncusuyla Zula, 800 bin oyuncusu ile Euro Truck Simulator 2, 500 bin oyuncusu ile Knight Online bulunmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Killa_CGF dedi ki:

    DOTAyı bu listeye nasıl koymazsınız:/

BİR YORUM YAZ