En iyi Haber

En iyi Bisiklet Markaları

En iyi Bisiklet Markaları

Bisiklet hemen hemen her insanın spor ya da aktivite amaçlı edinmek istediği, hem eğlenceli hem gerekli bir ulaşım aracıdır. Bisiklet, özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Bisiklet tutkunları kendine uygun bisikletleri nasıl bulmalıdır? En iyi bisiklet markaları hangileridir? İşte Karşınızda en iyi ve en çok tercih edilen bisiklet markaları…

7- KTM

Avusturya menşeili motorsiklet markası olan KTM Motors tarafından üretilen bisikletler Ümit bisiklet tarafından türkiye’ye getirilmiştir.

6- Sedona

2005 yılında kurulan bu marka, her yıl yeni trende uygun modeller üretmeyi hedefliyor. AR-GE ve konsept alanındaki çalışmalara yoğunlaşmış olan bu firma, kaliteli ürünlerinin yanı sıra satış ve servis mağazalarının fazla olmasıyla da dikkat çekiyor. Bu marka, dağ bisikleti, yol bisikleti, şehir bisikleti, çocuk bisikleti modellerini birçok markaya göre uygun fiyatlarda üreterek satmasıyla biliniyor.

5- Merida

Merida, 1972 yılında Tayvan’da kurulan bir şirkettir. 1988’de bağımsız marka olarak hizmetlerine devam eden Merida, Alman Ar-Ge merkezinde bilim insanlarından aldığı destekler ile kaliteli en iyi bisiklet markaları arasında yer alan modellerini ve ‘ileri teknoloji yarış makineleri’ olarak tanımladığı modellerini başarılı bir şekilde üretiyor.

4- Giant

1972 yılında, insanlar için “Dünya çapında daha iyi bir bisiklet deneyimi yaratma” mantığıyla yola çıktığı bilinen bisiklet şirketidir. Bu şirket, kaliteli üretim ve kaliteli malzeme kullanımı konusunda insanlardan en olumlu dönüş alan bisiklet şirketleri arasında gösterilmektedir. Bu marka, fiyatlarının yüksek olduğu sebebiyle bazen olumsuz dönüşler alsa da, kullandığı hafif ama güçlü karbon fiber malzemelerden ötürü çoğu insan tarafından da olumlu yorumlar alıyor.

3- Bianchi

1885 yılından beri hizmet veren en eski bisiklet markası olarak bilinen Bianchi, İtalya’da F.I.V. Edoardo Bianchi S.P.A ismiyle kurulmuştur. Milano merkezli bu şirket, şehir bisikleti, dağ bisikleti, yarış bisikleti ve daha birçok türde modeller üretiyor. Çoğu insanın tercihi olan bu marka, günümüzde de hala dünyanın en iyi markalarından biri olarak biliniyor.

2- Trek

Çok estetik hatlara sahip olan olan Amerika menşeili Trek markası 1976 yılında üretime başlanmıştır. Daha çok dağ bisikletlerine yoğunlaşmış olan bu marka her türlü yollara uygun modeller üretmiştir. Görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken Trek markası en çok satılan bisikletler arasında yerini almaktadır.

1- En iyi Bisiklet Markalarında 1 Numara: Kron !

Verdiğiniz paranın sonuna kadar hakkını veren tam bir fiyat performans markasıdır. Diğer markalara göre henüz yeni olan Kron, 2004 yılında kurulan ve kalitesiyle Avrupalı bisiklet markalarından birisi olmuş Türk markasıdır. Ürünlerini “bisikletin bir ulaşım aracı değil de hayat tarzı olduğu” düşüncesi ile üreten firma, trekking bisikletleri, şehir bisikletleri, çocuk bisikletleri gibi birçok türde en iyi bisiklet markaları arasında üretim yapıyor.

High End / İleri Düzey Dünyanın En İyi Bisiklet Markaları

 1. Pinarello
 2. Specialized(Sworks)
 3. Cannondale
 4. Giant
 5. Cervelo
 6. Scott
 7. Canyon
 8. Focus
 9. Merida
 10. Ridley
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Ali Akbaş dedi ki:

  Kronu 1 numara vermeniz tarafınızı belli etmiş

 2. Enes dedi ki:

  1. Sıraya bianci girmesi lazım

 3. Bedirhan arslan dedi ki:

  Sen orda birinçi sıra sedonanındır

 4. Ömer Faruk dedi ki:

  20 yıldır Bianchi Shadow XC kullanıyorum böyle kalite görmedim taş gibi hiç bozulmadı bile neredeyse

 5. Mehmet can dedi ki:

  Ama Salcano’da var.

  1. Yake dedi ki:

   Bisanda

   1. Mkj dedi ki:

    Ya git bisan ne dünya markalarını yarıştırıyoruz burada

 6. ulaç alp dedi ki:

  nasıl kron lan kron kullanıyom bok gibi 2 yıldır bisiklet sürüyom kron un 7 3 vitese alınca pedal dönmüyo

 7. Arda dedi ki:

  Her türlü Salcano

BİR YORUM YAZ