En iyi Haber

En İyi Çiftlik Oyunu

En İyi Çiftlik Oyunu

En İyi Çiftlik Oyunu

Karantina döneminde siz de oynayacak oyun arıyorsanız şansınızı çiftlik oyunlarında denemelisiniz. Bahçe işleriyle ve hayvanlarla vakit geçirmeyi seviyorsanız çiftlik oyunları sayesinde eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Günlük hayatın zorluklarından kurtulmak adına çiftlik oyunları sizin için en iyi tercih olacaktır. Google Play Store veya App Store bünyesinde yer alan çiftlik oyunlarının her birisi eğlenceli zaman geçirmek için idealdir. Bir başka deyişle, hem Android hem de İOS platformlarını destekleyen akıllı telefonlarda bu oyunları oynamak mümkündür. Yazımız sayesinde en iyi çiftlik oyunu tavsiyeleri alabilirsiniz.

Hangi Çiftlik Oyunlarını Oynamalısınız?

Çiftlik oyunları furyası patladığında haliyle birçok yeni oyunlar da piyasaya çıktı. Elimizin altında şu an pek çok çiftlik oyunu mevcut. Dolayısıyla hangi çiftlik oyununa başlamamız gerektiği tam bir merak konusu. Sizler de çiftlik oyununa başlamak istiyor ve karasızsanız listemize göz atabilirsiniz.

Farming Simulator 20

Farming Simulator 20

Hem App Store’dan hem de Google Play Store’dan indirebileceğiniz bir oyundur. Ancak, ücretli olduğunu hatırlatmalıyız. Gerçeğe yakın bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız bu oyun ilk tercihiniz olmalı. Oyunun en büyük özelliklerinden biri gerçek markaları içeriyor olmasıdır. Çiftçiliğin heyecanlı dünyasına giriş yapmanızı sağlayan bir oyun diyebiliriz. Ekin hasat etmek, farklı hayvanların oluşturduğu çiftlik hayvanlarıyla ilgilenmek, çiftliğin etrafındaki geniş alanlarda at sürmek gibi farklı şeyler yapmanıza imkan veriyor. Bunun yanı sıra, istediğiniz takdirde para kazanmanız da mümkün. Ürünlerinizi canlı markette satabilirsiniz. Bunun yanı sıra, farklı makinelere yatırım yaparak çiftliğinizi genişletebilirsiniz. Her birisi gerçek markaları temsil eden yüzden fazla aracı kontrol etmenize de imkan veriyor. Kuzey Amerika’ya özgü bir çevrede oyun oynamanızı sağlamasının yanı sıra henüz Türkçe dil desteğinin olmadığını da söylemeliyiz.

Bizim Çiftlik Sahil Çiftlik Oyunu

Bizim Çiftlik Sahil

Harika bir çiftlik oyunu deneyimi yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Aklınıza gelebilecek herhangi bir çiftlikte yapılacak günlük işleri bu oyunda da yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, hayvanların bakımını yaparak eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Ekinleri büyüttükten sonra onları markette satmanıza imkan vermesi; oyunun farklı yönlerinden sadece bir tanesi. Bunun yanı sıra, sahilde kendi geminizi tasarlayarak hayalinizdeki gibi bir çiftlik oluşturabilirsiniz. Bir çiftlik oyununda olması gereken tüm özelliklere sahip olan bu oyunda size verilen görevleri yerine getirdiğiniz takdirde sorun yaşamazsınız. Hatta, arkadaşlarınız ve diğer çiftlik sahipleriyle yarışma şansınız da bulunuyor. Oyunun ücretsiz olduğunu da hatırlatmalıyız. Ancak, Facebook’ta yer alan oyunlar ile senkronize etmeniz mümkün değil. Oyunun bir diğer adı da Family Farm Seaside olarak karşımıza çıkmaktadır.

Green Farm 3 Çiftlik Oyunu

Green Farm 3

Hiç şüphesiz en çok tercih edilen çiftlik oyunlarından biri de Green Farm 3 oyunudur. Ancak, sadece Google Play Store’da yer aldığını söylemeliyiz. Oyunun hikayesini duyunca çok şaşıracaksınız. Karakterin amcasından kalan malikaneyi eski haline getirmeniz için bir dizi görevi tamamlamanız gerekiyor. Bunun yanı sıra, diğer çiftçiler ile iletişim halinde olmanız şart. Oyunun en ünlü çiftçisi olmak için başkalarıyla yarışa giriyorsunuz. Hasat, imal etme, çiftçilik gibi farklı görevlerin yer aldığı bu oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Farmville 2 Köy Kaçamağı

FarmVille 2 – Köy Kaçamağı

2000’li yılların sonunda Facebook’ta oynamayan kimsenin kalmadığı FarmVille oyunun sıkı hayranlarından biriyseniz bu oyun tam size göre. Oyunun en büyük avantajlarından birisi internet bağlantısına dahi gerek olmadan oynamanıza imkan vermesi diyebiliriz. Kendinize ait bir çiftlik oluşturma gibi bir hayaliniz varsa sizin için ideal özellikler taşıdığını söylemeliyiz. Bunun yanı sıra, istediğiniz takdirde arkadaşlarınız ile grup halinde de oynayabilirsiniz. Facebook hesabınızın olması zorunlu değil. Oyunun hayran kalacağınız özellikleri bulunuyor. Çiftlik kooperatifine katılarak ticaret yapabilirsiniz. Buna ek olarak, okyanus kıyısına giderek başka bir çiftliğe Facebook aracılığıyla su gönderebilirsiniz.

Lets Farm

Let’s Farm

Dünyanın en popüler çiftlik oyunlarından birisi! Yüzden fazla ülkede oynanan bu oyun; en iyi mobil çiftlik oyunu kategorisinde ilk sırada geliyor. Hem kendi başınıza hem de ailenizle beraber oynayabilirsiniz. Oyun sayesinde yapacaklarınızın herhangi bir sınırı yok. Bitki ekmek, bitkilerle birbirinden lezzetli yemekler hazırlamak, evcil hayvan beslemek, diğer çiftçilerle ticaret yapmak gibi avantajları olan bir oyun. Bunun yanı sıra, size verilen zorlu görevleri tamamladığınız takdirde oyunda ilerleme kaydetmeniz mümkün. Bu arada oyun tamamen ücretsizdir. Fakat, oyunu oynamak için aktif internet bağlantınızın olması şart.

Happy Town Farm

Happy Town Farm

Farming Game olarak da bilinen bu oyun; gelişmiş özellikleri sayesinde dikkat çekiyor. Oyunda size ilk olarak kasabanızı tasarlama imkanı veriliyor. Ardından, hasat seçebilirsiniz. Buna ek olarak, evcil hayvan beslemeniz de mümkün! Oyunda diğer çiftçilerle iletişim kurabilirsiniz. Tarım arazilerini geliştirmek adına başka çiftçilerle ticaret yapabilirsiniz. Hatta, onlara ekinlerini geliştirme konusunda yardımcı olabilirsiniz. Bir başka deyişle, kendinize özgü bir bahçe yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra, oyundaki köylülerle iletişim kurarak size verilen görevleri tamamlamak adına onlardan yardım alabilirsiniz. Dükkanınızda meyve ve sebze satmanız da mümkün. Ayrıca, oyundaki arkadaşlarınızın çiftliğini ziyaret ederek onlara meyve ve sebze satabilirsiniz. Oyunun en dikkat çekici özelliklerinden birisi de 3D grafiklere sahip olmasıdır. Yüksek grafik kalitesi sayesinde oyunu gerçekçi bir şekilde oynayabilirsiniz. Siz de çiftlik simülasyon oyunlarını seviyorsanız tercihiniz Happy Town Farm olmalıdır.

Hay Day

Hay Day

Türkiye’de pek popüler olmasa da dünyada en çok oynanan çiftlik oyunlarından birisi olduğunu söylemeliyiz. Hatta, 122 farklı ülkede en çok tercih edilen çiftlik oyunu olduğunu ifade etmeliyiz. Ücretsiz oynanan bu oyunu hem Google Play Store hem de App Store üzerinden indirebilirsiniz. Oyundaki toprakların çok verimli oluşu ciddi bir avantaj! Bunun yanı sıra, oyundaki komşularınızla yardımlaşabilirsiniz. Evcil hayvan beslemek; oyunun öne çıkan detaylarından birisi! Hay Day; her ne kadar ücretsiz bir oyun olsa da oyundaki bazı öğeleri satın almak için para ödemeniz gerekebilir. Son olarak, oyunu oynamanız için bir de internet bağlantısı gerekiyor.

Farm Story

Farm Story

Hem Android hem de İOS platformlarında indirmenin ve oynamanın mümkün olduğu oyunlardan biri de Farm Story. Oyunun dikkat çekici özellikleri bulunuyor. 150’yi aşkın meyve, sebze ve çiçeği ekmenize izin vermesi ciddi bir avantaj! Bunun yanı sıra, çiftliğinizi ağaçlar veya çiçekler sayesinde dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Ayrıca, diğer çiftlik oyunlarında olduğu gibi komşularınızın çiftliklerini ziyaret etmenize imkan veriliyor. Hatta, onlarla ticaret yapabilirsiniz. Ücretsiz oluşuyla dikkat çeken bir oyun! Son olarak, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olduğunu da eklemeliyiz.

Big Little Farmer Offline Farm

Big Little Farmer Offline Farm

Hem ücretsiz hem de çevrimdışı oynayabileceğiniz bir oyun olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, internet bağlantınız olmadan gün boyu istediğiniz gibi oynayabileceğiniz bir oyundur. Yeşilliği ile dikkat çeken çiftliğinizi inşa etme göreviniz bulunur. Ayrıca, bitki yetiştirmek ve hasat etmek; bu oyunun sundukları arasında yer alır. Son olarak, ürettiklerinizi satma şansınız da bulunur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ