En iyi Haber

En İyi Dağ Bisikleti Markaları

En İyi Dağ Bisikleti Markaları

En İyi Dağ Bisikleti Markaları

Bisiklet tutkunlarının en sevdiği aktivitelerden biri de dağ bisikletleri ile kayalık bir arazide sürüş keyfi yaşamak. Adrenalin tutkunlarının en çok merak ettiği şeylerden biri de en iyi dağ bisikleti markaları. Dağ bisikletleri herkese uygun şekil, tarz ve bütçe aralıkları ile satılmaktadır. Teknolojinin de ilerlemesiyle dağ bisikletleri ciddi ekipmanlara sahip oldu ve her yıl bisikletler gelişmeye devam ediyor. Dağ bisikleti sporu ile doğal güzelliklerin tadını çıkarabilir, istediğiniz gibi aksiyon yaşayabilir ve fitness rutinlerinize değişiklik katarak spor yapabilirsiniz.

spor ve aksiyonun kesişme noktası: dağ bisikleti sporu

Spor ve Aksiyonun Kesişme Noktası: Dağ Bisikleti Sporu

Heyecan verici bir spor olan dağ bisikleti sporu, 1970’lerde bir spor olarak başladı. Son 40 yılda dağ bisikletleri büyük gelişme gösterirken en iyi dağ bisikleti markaları da çeşitlilik gösterdi. Dağ bisikleti sporu herhangi bir arazi yüzeyinde gerçekleştirilebilir. Bununla birlikte elbette dağ parkurları bu spor için en tabii alanlardır. Bisikletçiler maceralarını çeşitlendirmek adına kayalık arazileri, patikaları, ormanlıkları ve genel olarak off-road olarak tanımlanan alanları tercih ederler.

Yaygın olarak tercih edilen dağ bisikleti sporu, hem profesyonel hem de amatör bisiklet kullanıcıları tarafından yapılmaktadır. Dünyanın dört bir yanında popüler olan en iyi dağ bisiklet markalarını sizin için derledik.

 • Merida
  Tayvan merkezli bisiklet firması olan Merida hem güzel hem de kaliteli dağ bisikletleriyle bilinmektedir. Dünya çapında tercih edilen Merida, 1972’de Ike Tseng tarafından kurulmuştur. Yılların deneyimine sahip firma iyi görünümlü ve kaliteli bisikletler üretmektedir.
 • Yeti
  Yeti, dağ bisikletinin ilk yıllarından beri üretim yapmaktadır. En iyi sürüş deneyimi yaratmak üzere tasarlanan bisikletleri ile Yeti son teknolojiyi optimum sürüş koşulları yaratmak için kullanır.
 • Trek
  1976 yılından beri bisiklet üretimi yapan Trek, yüksek performanslı dağ bisikletleri üretir. Kullanıcılarına iki teker üzerinde özgürlük kazandıran Trek, onlara güvenli ekipman ile dağ bisikleti sporu yapma imkanı sunar.
 • Cannondale
  Cannondale, ABD merkezli bir bisiklet markası. Dünyada ilk kez bisiklet çekme römorku olan Bugger’ı tasarlayan firma ürünleri ile müşterilerini memnun eder.

En İyi Dağ Bisikleti Markası

Dağ bisikletleri yalnızca profesyonellere değil kayalık bir arazide iyi bir manzara eşliğinde pedal çevirmek isteyen herkese hitap ederler. Kaliteli dağ bisikleti konusunda en iyi dağ bisikleti markaları arasında pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu dağ bisikletleri arasından sıyrılan pek çok marka olsa da en iyi dağ bisikleti markası için genel olarak kullanıcıların görüşü Giant markasını işaret eder. Giant, en iyi mühendisler ile 1972 yılında kuruldu. Firmanın misyonu bisiklet sürmeyi dünyadaki herkes için daha iyi hale getirmek. En iyi dağ bisikleti markası olarak akla gelen ilk isimlerden biri olan Giant, bisiklet tasarımlarında yenilikçilik, işçilik ve ilhamı ön plana koyar. Son derece konforlu olan Giant dağ bisikletleri, kullanıcılarına son derece rahat bir sürüş deneyimi yaşatır.

En İyi Bisiklet Markaları İlk 5

Bugün dünyada bisiklet konusunda tasarım, kalite ve kullanışlılık konusunda iyi olan pek çok bisiklet firması bulunur. Büyük küçük herkesin keyifle sürdükleri bisikletler aynı zamanda ulaşım ve spor için de son derece faydalıdırlar. Bisiklet markaları arasından en iyi bisiklet markaları ilk 10 sıralamasını araştırdık. Sizin için derlediğimiz en iyi bisiklet markaları ilk 10 listesini aşağıdan okuyabilirsiniz.

en iyi dağ bisikleti markaları marin

Marin

Deneyimli bisiklet firması olan Marin 1986’da California’da kuruldu. Yüksek kaliteli bisikletlere sahip Marin uzun yıllardan beri özellikle Amerika’daki en iyi bisiklet firmalarından biri olarak kabul edilir.

raleigh

Raleigh

Raleigh, dünyanın en eski bisiklet markalarından biridir. Bisiklet tarihinde ikonik bir yere sahip olan Raleigh, yol ve dağ bisikletleri, elektrikli bisikletler ve çocuk bisikletleri de üretmektedir. Yüksek kaliteli Raleigh bisikletleri, İngiltere merkezlidir.

specialized

Specialized

Dünyanın en ünlü ve en iyi bisiklet markaları arasında yer alan Specialized, beş olimpiyatçı tarafından olimpiyatlarda kullanılmıştır. Spor endüstrisinde popüler olan Specialized, hem kaliteli hem konforlı dağ ve yol bisikletleri üretir. Specialized dilediğiniz fiyat aralığında bisikletlere sahiptir.

focus

Focus

Alman mühendisliğinin harikası olan Focus, kaliteli bisikletleri ile kullanıcılar arasında iyi bir itibara sahiptir. Profesyoneller ve amatör sporcular için üst düzey dağ ve yol bisikletleri üreten Focus, son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Günlük kullanımdan spora ve dağ yollarına kadar pek çok alanda Focus iyi sürüş deneyimi sağlar.

gt bikes en iyi dağ bisikleti markaları

GT Bikes

1972 yılında Richard Long ve Gart Tumer tarafından kurulan GT Bikes sektörün vazgeçilmez isimlerindendir. Kaliforniya merkezli GT Bikes, üç ana bisiklet türünün üretimi ile ünlüdür: yol bisikletleri, BMX bisikletleri ve dağ bisikletleri.

En iyi dağ bisikleti markaları dünya çapında farklılık göstermektedir. Sizin için en iyi bisiklet en konforlu ve en rahat sürüş deneyimi sağlayan bisiklettir. Kendiniz için en iyi bisikleti bulmak için ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi gözden geçirin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ