En iyi Haber

En İyi Dijital Çizim Programı PC ve Tabletler

En İyi Dijital Çizim Programı PC ve Tabletler

En İyi Dijital Çizim Programı

Grafik çizim programları özgür ve sınırı olmayan bir şekilde tasarımlar üretmek isteyenler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bilgisayar ve bilgisayar yazılım programlarına dahil olan grafik tasarım programlarının sahip oldukları özellikler son derece önemlidir. Grafik tasarımın en başlıca özellikleri görselliğe dayanan yapılarının olmasıdır. Görselliğe dayanan bir iletişim unsuruna sahip olan programlar kullanıcıları tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir. İyi bir tasarım için iyi bir program son derece önemlidir. Bugün sizler için en iyi dijital çizim programı listesini hazırladık.

En İyi Dijital Çizim Programları Listesi

En İyi Dijital Çizim Programları Listesi

Günümüzde birçoğumuz çizimleri bilgisayar ve tabletlerden yapmaktadır. Dolayısıyla en dijital çizim programı ve uygulamaları çizerler için merak konusu olmuştur. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırladığımız listemize geçelim.

Corel Draw Dijital Çizim Programı

Corel Draw Dijital Çizim Programı

Kolay kullanılan çizim programları içerisinde yer alan Corel Draw’ın genel olarak kullanım şekilde baskı grafiği üzerinedir. Bu amaçla kullanımı çok daha yaygındır. El ilanı, broşür, kurumsal kimlik gibi çok çeşitli alanlarda yapılacak olan tasarımlarda tercih edilmektedir. Genelde matbaa ürünlerinin tasarlanması, reklam tabelası çizimleri ve tekstil alanında kullanılan programdır. Vektör tabanlı olarak oluşturulmuş olan bir programdır. 1989 yılından bu yana kullanıcılar tarafından aktif olarak grafik tasarımlarında kullanılmaya başlanmıştır.

Kolaylıkla kullanılabilen bir ara yüze sahip olması nedeni ile kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Otomatik çizim olanakları bulunmaktadır. İlk kez kullanacak olan kişiler için kolay kullanımı sayesinde sıklıkla önerilmekte olunan bir programdır. Aktif bir şekilde grafik tasarım işlerinde kullanılabilmektedir. Yeni başlayan kullanıcılar için oldukça yararlı bir programdır. Başlangıç olarak tercih edilebilen bir program olarak listelerde yerini alır.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator

En iyi dijital çizim programları içerisinde yerini alan bir diğer programdır. Vektörel tabanlı olması kullanıcıları için bir avantajdır. Bu çizim programı kullanım alanları açısından oldukça zengin olan bir programdır. Hemen hemen her firma tarafından kullanılmakta olan bir programdır. Kullanım kolaylıkları ve içeriğinde yer alan pek çok olanak ile birlikte kaliteli tasarımlar yapılabilmesine izin veren bir programdır. Daha çok baskı için kullanılmakta olan bu program ile birlikte el ilanı, broşür, kitap, dergi gazete, kartvizit gibi çeşitli tasarımlar yapılabilmektedir. Gelişmiş bir vektörel tabana sahip olması nedeni ile birlikte üzerinde daha çok profesyonel tasarımcılar çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Profesyonel tasarımcılar için bir numara olan bu program ile birlikte kaliteli işler çıkarabilmek mümkündür. Piksel sorunlarını ortadan kaldıran yapısı ile sıklıkla tercih edilmekte olan bir programdır. Resmin boyutlarının küçültülmesinde ve büyütülmesinde herhangi bir probleme neden olmamaktadır. Görüntü bozulmaları olmadan rahatlıkla boyut ayarlamaları yapılabilmekte ve tasarımlar gerçekleştirilebilmektedir. Program kullanıcıları düşüncelerini tam olarak yansıtabilecekleri imkanları elde edebilmektedirler. Kullanıcılar zihinlerinde tasarladıkları tasarımları rahatlıkla Adobe Illustrator ile gerçekliğe dökebilirler.

Procreate Dijital Çizim Programı

Procreate Dijital Çizim Programı

En iyi dijital çizim programı arasında Procreate yer almaktadır. Kullanıcılar bu program ile tam performans alabilmektedirler. Sağlam programlarda yer alan araçlar bu program içerisinde de yer almaktadır. Bir çizim programından fazlasıdır. Birçok dijital sanatçı tarafından sevilerek tercih edilen ve kullanılmakta olan bir programdır. Hassas renk seçme ayarlarının olması kişilerin gerçeğe yakın çizimler elde edebilmelerine yardımcı olmaktadır. Fırçaları, katmanları ve her türlü özel efektleri ile sanatçıların göz bebeği olan bir programdır.

Sketchbook

SketchBook

SketchBook programı mobil cihaz ve bilgisayarlarda kullanılan ücretsiz bir çizim programı olarak öne çıkıyor. Sahip olduğu özellikler ile özelleştirilebilir ve kişiselleştirilebilir bir çizim deneyimi yaşatmaktadır. Kolay bir ara yüze sahip olması nedeni ile hiçbir zorluk çıkarmamaktadır. Çizim tabletlerinizi yeni almış ve alışmaya çalışıyorsanız bu program sizler için en uygun olanıdır. Hızlı ve çabuk alıştırmalar yapabilmenizi sağlar.

Adobe InDesign

En iyi dijital çizimler Adobe InDesign ile mümkün olabilmektedir. Tasarım anlamındaki yaratıcılıklar bu programla mümkün olabilmektedir. Kullanıcılar bu program ile kendilerini rahatlıkla geliştirebilirler ve zihinlerinde yer alan tasarımları kolaylıkla gerçekliğe dökebilirler. İnsanlar tasarımlarını yaptıkları görseller üzerindeki düzenlemeleri rahatlıkla Adobe InDesign sayesinde gerçekleştirebilirler. Kişiler tasarımlarını kendilerine özgü bir şekilde ele alabilirler. Pek çok olanak sunması ile insanların rahat bir şekilde tasarımlarını gerçekleştirmelerini sağlar.

Kullanım kolaylığı arayan, detaycı kullanıcılar için oldukça yararlı bir programdır. Yüksek potansiyeli ile insanların tasarımlarını gerçekliğe dökmelerine yardımcı olurlar. Adobe Photoshop sürümleri ile uyumlu olarak kullanılabilmektedir. Bu sayede kişiler birden fazla resmi, türlü renk ve gölge gibi ayarlamalarını bu program ile gerçekleştirebilmektedir. New York Times gibi çok bilinene kuruluşlarda bu program kullanılmaktadır. Çok sayfalı tasarımların düzenlenmesinde rahatlıkla kullanılabilen bir program olması ile pek çok firma tarafından tercih edilmektedir. Yardımcı olan altyapısı ile kişilere kullanım kolaylığı sağlar. Katalog, gazete ve kitap gibi çalışmalar bu programla çok daha kolay bir şekilde düzenlenebilmekte ve basıma hazır hale getirilebilmektedir.

Adobe Photoshop

Sahip olduğu çok fazla seçenek ile insanların birden çok değişikliği aynı anda özgür bir şekilde yapabilmelerini sağlamaktadır. İstenmeyen ve gizlenmesi gerekli olan bir yazının, resmin diğer resim üzerine konulmasını, kaybolmasını gibi çok çeşitli işlemler bu programlar ile mümkün hale gelebilmektedir. Resimler birleştirilerek farklı tasarımlar ortaya çıkarılabilmektedir. Detaylı ve kolay bir şekilde tasarımlar gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan programdır.

Photoshop amacı bir resmin üzerine başka bir resim ile farklı bir tasarımın oluşturulmasıdır. Resimleri birleştirerek farklı hayal güçlerine dayalı olarak çalışmalar yapılabilmektedir. Günümüzde sürekli gelişen ve güncellenen sürümleri ile kullanıcılar için pratik çözümler sunar. Kişiler özgürce istedikleri gibi çalışmalar yapabilir ve yeni tasarımlar oluşturabilir. Pek çok fonksiyonu sayesinde zihinlerde yer alan tasarımların gerçekliğe dökülmesini sağlamaktadır.

3DS Max

Gelişmiş bir yazılıma sahip olan bu program genel olarak 3 boyutlu çalışmaların gerçekleştirildiği programdır. Çalışmaların en verimli şekilde ele alınmasını sağlayan bir programdır. Tasarımlar 3 boyutlu olarak bu program ile görülebilmektedir. Genellikle yeni projelerin tasarımlarında ve otomobil tasarımlarında kullanılmaktadır. Bir hayal gücünün tamamen gerçekliğe dökülmesini sağlayan bu program kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Zihinlerde yer alan tasarımların tamamen gerçeklikte görülebilmesini en iyi şekilde sağlayan bir programdır.

Corel Painter

Windows ve Mac ile çalışabilen ücretli bir dijital çizim programı olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Profesyonellerin beklentilerini tam olarak karşılayabilecek bir programdır. Özellikle boyama konusunda son derece kusursuz bir deneyim sağlaması nedeni ile sanatçılar tarafından övgüyle bahsedilen bir programdır. Yer alan potansiyelleri ile kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlamakta olan bir programdır. Güzel sanatlar ve fotoğraf sanatı, manga, illüstrasyon gibi çok çeşitli çalışmalar için uyumlu olan bir programdır. 900’den fazla fırça seçeneği ile kullanılabilmektedir.

SketchBook

SketchBook programı mobil cihaz ve bilgisayarlarda kullanılan ücretsiz bir çizim programı olarak öne çıkıyor. Sahip olduğu özellikler ile özelleştirilebilir ve kişiselleştirilebilir bir çizim deneyimi yaşatmaktadır. Kolay bir ara yüze sahip olması nedeni ile hiçbir zorluk çıkarmamaktadır. Çizim tabletlerinizi yeni almış ve alışmaya çalışıyorsanız bu program sizler için en uygun olanıdır. Hızlı ve çabuk alıştırmalar yapabilmenizi sağlar.

Tayasui Sketches

Mac masaüstü ile İOS, Android mobil cihazlarda kullanılabilen bir programdır. Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Daha profesyonel bir şekilde kullanılmak istenildiğinde ücret ödenmesi gerekmektedir. Renk karıştırma seçenekleri ve desenler konusunda oldukça gelişmiş bir programdır. Gerçekçi fırçalara sahip olması nedeni ile gerçekçi çalışmaların gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Çok sayıda özelleştirilmiş olan hareket kontrolüne de sahip olması sebebiyle kullanım kolaylığı sağlar. Dijital çizim yapma programı olarak kullanıcılarına pek çok açıdan kolaylık sağlamaktadır. Yer alan özellikleri ile gerçekçi tasarımlar yapmak mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ