En iyi Haber

En İyi Döviz Kuru Veren Banka

En İyi Döviz Kuru Veren Banka

En İyi Döviz Kuru Veren Banka

Birçoğumuz en iyi döviz kuru veren banka araştırmasını döviz kurlarına yatırım yapmayı hedeflediğimiz için araştırmaktayız. Elinde birikimi olan ve bunu bir yatırıma dönüştürmek isteyen herkesin genellikle ilk tercihi döviz kurları oluyor. Türk lirasının diğer ülke para birimleri arasındaki değer hareketliliği üzerinden kazanç sağlamak, çok eski zamanlardan beri en çok tercih edilen yatırım araçlarından birisi oluyor. Dünya üzerinde siyasi, sosyal ve ekonomik olarak yaşanan gelişmeler döviz kurlarının hareketleri üzerinde etkilidir. Bununla birlikte Türkiye’de döviz kurları bankacılık kuruluşlarına göre değişiklik göstermektedir. Bankalar arasındaki döviz kurları ile ilgili alış ve satış rakamlarını bazen önemli farklılıklar taşımaktadır.

Yatırım Aracı Olarak Döviz

Yatırım Aracı Olarak Döviz

Öncelikle belirtmek gerekir ki döviz kurlarında sadece tek bir fiyat söz konusu değildir. Bankalar yabancı para birimleriyle TL arasındaki döviz kur durumuna ilişkin olarak farklı değerler uygulamaktadır. Dolayısıyla bazı bankalarda kur daha yüksekken bazı bankalarda daha düşük seviyede gözükür. Ayrıca bankalar arasında döviz kurları alış ve satış fiyatları arasındaki farkın büyüklüğü de kısmen değişmektedir. Bu gibi hususlar bankanın döviz kaynakları ile döviz kurlarına ilişkin uyguladıkları politikalarından kaynaklanmaktadır. Bu gibi sebepler ile söz konusu olan döviz kur fiyatı farklılıkları nedeniyle yatırımcılar en iyi döviz kuru veren banka hangisi olduğu araştırmasına girmektedir.

Akbank Döviz Kuru

Akbank Döviz Kuru

Akbank için Türkiye’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından biridir diyebiliriz. Ayrıca döviz yatırımcılarının en çok tercih ettiği bankalardan da biridir. Döviz yatırımcıları tarafından Akbank’ın bu denli yoğun şekilde tercih ediliyor olmasında büyük bir neden vardır. Bu da Akbank’ın en iyi döviz kuru veren banka konumunda bulunuyor olmasıdır. 1948 yılında kurulmuş ve günümüzde Türkiye’nin en büyük özel bankacılık kuruluşlarından birisi haline gelmiştir. Ayrıca Akbank’ın elinde çok ciddi bir döviz kaynağı bulunuyor. Bu nedenle de döviz kurları ile ilgili olarak her zaman çok yüksek alış ve satış fiyatları sunmaktadır.

Akbank döviz kurlarıyla ilgili olarak alış ve satış fiyatları arasında genellikle görünen fark 30 kuruştur. Yani yatırımcılar Akbank’tan döviz alışı gerçekleştirdiklerinde bunu o anda bozdurduklarında sadece 30 kuruşluk bir fark ile bozdurabilme şansına sahip oluyor.

Ziraat Bankası Döviz Kuru

Ziraat Bankası Döviz Kuru

Ziraat Bankası, Türkiye’nin en büyük bankası olan ve aynı zamanda bir kamu bankasıdır. Dolayısıyla Ziraat Bankası’nda döviz kurları anlık olarak işleme alınıyor. Bir kamu bankası olmasından ötürü tüm döviz kurlarıyla ilgili olarak en uygun fiyatları sunmaktadır. Bu sebeple de en iyi döviz kuru veren banka listesinde kendisine yer rahatlıkla yer buluyor. Ziraat Bankası ile Euro, dolar ve sterlin döviz kurları için çok uygun fiyatları yakalayabilmek mümkün oluyor.

Ziraat Bankası döviz alış ve satış fiyatları konusunda her zaman en uygun fiyatları sunuyor. Bankanın döviz kuru alış ve satış fiyatları her zaman Türkiye’deki bankacılık kuruluşlarının en düşüğü oluyor. Bununla birlikte döviz kurlarında yakalanan artış ivmesi ile Ziraat Bankası tarafından en yüksek döviz kuru alış fiyatı sağlanmaktadır. Böylelikle Ziraat Bankası’ndan döviz bozdurmaya kalkıldığında piyasanın en yüksek fiyatları üzerinden döviz bozdurma imkanı bulunuyor. Türkiye’deki döviz yatırımcısının en çok tercih ettiği en güvenilir bankalardan birisi olarak kabul ediliyor. En önemli sebebiyse hem döviz kurlarındaki bu fiyat politikası hem de bir kamu bankası olmasındandır.

QNB Finansbank

QNB Finansbank

Türkiye’nin en popüler ve en büyük özel bankalarından biri de kuşkusuz QNB Finansbank’dır. 1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuştur. Daha sonraki süreçte uluslararası bankacılık kuruluşu QNB tarafından satın alınmıştır. Ardından Finansbank, adını QNB Finansbank olarak değiştirmiştir. QNB Finansbank, özellikle arkasında bulunan büyük uluslararası bankacılık kuruluşunun desteği ile Türkiye’de ekonomi piyasalarında çok önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. Bu atılımlar ile QNB Finansbank, Türkiye’nin en değerli bankalarından biri haline gelmiştir. Aynı zamanda da en iyi döviz kuru veren banka listesinde kendisine yer bulmuştur.

QNB Finansbank döviz kurları alış ve satış fiyatları özellikle döviz yatırımcısını her zaman memnun etmekte. Özellikle de döviz kuru alış ve satış fiyat farkı en düşük olan bankalardan biridir. USD, Euro, sterlin ve daha pek çok farklı ülke para birimine ilişkin olarak özellikle mobil bankacılığı ve internet bankacılığı kanalları üzerinden yatırımcıların en iyi fiyat tarifelerinden yararlanabilmelerini sağlıyor. Haliyle Türkiye’deki yatırımcılar son derece yoğun şekilde döviz yatırımları nezdinde QNB Finansbank’ı tercih ediyor.

Enpara.com

Enpara.com

Öncelikle Enpara, Türkiye’nin ilk ve en büyük dijital bankacılık kuruluşudur. QNB Finansbak, Enpara.com’u 2012 yılında kurmuştur. Dijital bankacılık hizmetlerinin tüm avantajlarından yararlanma imkanı sağlamıştır. Bu nedenle dijitalleşen günümüzde tüketiciler  bankacılık hizmetleri konusunda Enpara’yı çok yoğun olarak tercih ediyor. Bu aldığı yoğun talep ile Türkiye’nin en değerli özel bankalarından biri haline gelmiştir. Enpara da özellikle şube yok, masraf yok mantığı öne çıkmaktadır. Dolayısıyla pek çok bankacılık işleminin nerdeyse ücretsiz olarak yapılabilmesine olanak sağlıyor. Bu özelliği bankanın döviz yatırımcıları tarafından da yoğun olarak tercih edilmesine neden oluyor. Döviz kurları konusunda da çok uygun fiyatlar sunuyor olması en iyi döviz kuru veren banka listesinde yer almasını sağlıyor.

Enpara döviz kuru piyasasında en iyi fiyat veren bankalardan biri konumunda bulunuyor. Özellikle de dijital bankacılık kuruluşu olmasından mütevellit, masraf ve komisyonları çok daha düşüktür. Dolayısı ile tüm döviz yatırımcıları anlık olarak döviz hareketlerine göre yatırımlarına yön verebilme imkanına sahiptir. Aynı zamanda çok daha avantajlı döviz çevirme işlemlerini gerçekleştirebilmekteler. Bu gibi avantajları nedeniyle son dönemlerde pek çok döviz yatırımcısı tarafından yoğun olarak tercih ediliyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası

Listemizin sonuna geldiğimizde karşımıza Türkiye’nin en önemli bankacılık kuruluşlarından biri olan Garanti Bankası çıkıyor. Bünyesinde çok eski dönemden gelen Osmanlı Bankası’nı bulunduruyor. Garanti Bankası bu köklü bankacılık deneyimini uluslararası yatırımlarla daha da güçlendirmektedir. Türkiye’nin aktif büyüklüğü açısından en büyük ikinci bankası konumundadır. Ayrıca uluslararası döviz fonları ve kaynakları itibari ile Garanti Bankası en iyi döviz kuru veren banka listesine giriyor. Garanti Bankası’nın döviz alış ve satış fiyatları döviz yatırımcıları açısından çok avantajlı ve çok kazançlı işlem imkanları sağlamaktadır.

Döviz yatırımcıları için düşük komisyonlar ve özel uygulamalar ile diğer pek çok bankaya nazaran daha avantajlı ve daha basit döviz işlemlerinin yapılabilmesine yardımcı olduğundan en iyi döviz kuru veren banka listesinde Garanti Bankası, çok uzun bir süredir yer almakta ve mevcut politikası ile de almaya devam edecek gibi gözükmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ