En iyi Haber

En İyi Egzama Kremi Hangisi?

En İyi Egzama Kremi Hangisi?

En İyi Egzama Kremi

Egzama hastalıkları ile tedavi sürecine başvuran pek çok hasta vardır. Özelliklede el bölgesinde yer alan egzama çeşitleri; tedavi süreçlerinde de sıklıkla özel krem çeşitlerini kullanmaktadırlar. Burada en iyi egzama kremi kullanmak, etkili bir tedaviyi de beraberinde getirmektedir.

Günümüzde egzaman hastalıkları için özel olarak üretilen pek çok krem türü bulunmaktadır. Piyasada yer alan egzama krem çeşitleri arasında en iyilerini erişmek için genel olarak öneri çeşitlerinden faydalanmak mümkündür. Özellikle en iyi egzama kremi kullanmak için mutlaka kapsamlı bir araştırmanın içerisinde yer almak önerilmektedir.

Hangi Egzama Kremleri En Çok Tercih Ediliyor?

Günümüzde egzama krem çeşitlerinin kullanımları krem türlerine göre değişmektedir. Genel olarak ise egzama krem türlerinin kullanımları düzenli olarak sağlanması gerekir. Özelliklede kullanılan egzama kremlerinden daha çok fayda görülebilmesi için uygun miktarlarda düzenli olarak kullanılması şarttır. Uzmanlara göre düzensiz kullanımlarda egzama kremleri faydalı değildir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen en iyi egzama kremi listesinde ise şunlar yer alıyor;

 • Skinfix
 • Aveeno
 • Bepanthen Plus
 • Cerave vücut temizleyici
 • Eumovate
 • Ketoral
 • Hipokort
 • Dermatop merhem
 • Advantan
 • Dermovate

Skinfix Egzama İçin Krem

Skinfix Egzama İçin Krem

Günümüzde pek çok cildiye uzmanı Skinfix el kremini önermektedir. Genel olarak Skinfix el kreminin egzama için sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında şunlar yer alır;

 • Egzamayı kısa sürede rahatlatmaktadır.
 • Uygun maliyetli olarak piyasada bulunur.
 • Online satış alanlarında erişimleri daha kolaydır.
 • Yulaf ezmesi içeriklidir.
 • Egzamadan kaynaklı olan özelliklede kuruluklara etkisi oldukça güçlüdür.

Genel olarak Skinfix el kremine yüz yüze satış alanlarında ulaşmak oldukça güçtür. Bu yüzden de yabancı online satış platformları ile Skinfix el kremine daha kolay erişim sağlanıyor.

Aveeno Egzama Nemlendirici Krem

Aveeno Egzama Nemlendirici Krem

Genel olarak pek çok egzama hastası için kaşıntı sorunları oldukça büyük bir sorun halinde yer alır. Egzama ile gelen kaşıntı sorunları için en etkili çözüm yöntemi; Aveeno el kremi oluyor. Kaşıntılara karşı Aveeno el kremi oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Aveeno el kremi ayrıca egzama kaynaklı olan cilt yıpranmalarına karşı birebir savaşmaktadır. Maliyeti açısından ise Aveeno biraz yüksek rakamları içermektedir.

Bepanthen Plus

Bepanthen Plus 

Günümüzde uygun bütçe egzama kremi arayanlara sıklıkla Bepanthen Plus öneriliyor. Egzama hastalığında temel sorun kaşıntı oluyor. Bu durum pek çok egzama hastasını rahatsız etmektedir. Bepanthen Plus içerdiği provitamin b5 ile egzama kaşıntılarıyla savaşmaktadır. Egzama kaşıntılarında uygun maliyetli Bepanthen Plus ile kurtulmak mümkündür.

Eumovate

Bazı egzama hastaları sadece doktor reçetesinde yer alan egzama krem çeşitlerini kullanmak ister. Günümüzde uzmanların reçetelerinde egzama için en çok yer alan krem; Eumovate oluyor. Reçetesiz Eumovate satılmamaktadır. İçeriğinde kortizon bulunur. Kortizon içeriği egzama karşı güçlü bir şekilde savaşmaktadır. Eumovate genel olarak egzamaya en iyi gelen krem türlerinden birisidir.

Ketoral

Egzama hastalığı bazı durumlarda saç derilerinde yer alır. Bu durum hastalar için oldukça güç haline geliyor. Ketoral özelliklede saç derilerinde ki egzamaya karşı birebir iyi geliyor. Günümüzde saç derisi hastalıkların pek çoğunda Ketoral tercih ediliyor. Ayrıca oldukça uygun bir maliyeti bulunuyor. Bu yüzden de günümüzde sıklıkla egzama saç hastalığı için tercih edilmektedir.

Hipokort

Reçetesiz satılmayan egzama krem çeşitleri arasında Hipokort krem ide yer alır. Özelliklede içeriğinde yer alan kortizon maddesi ile egzamaya karşı oldukça güçlü bir etkendir. Fakat Hipokort kullanımlarında özelliklede doktor önerisi alınması gerekir. Çünkü Hipokortkullanım miktarı kişiden kişiye göre değişir. Doktor tarafından önerilen krem miktarı ve düzenine mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor.

Dermatop Merhem

Bazı egzama kremleri hem etkili hem de yan etkileri oldukça fazladır Dermatop krem; egzama krem çeşitleri arasında dikkatli kullanılması gerekenler arasında yer alıyor. Çünkü içeriğinde yanlış kullanılması halinde vücutta istenmeyen kıl oluşumları olabilir. Dermatop içeriğinde kıl köklerini besleyen maddeler bulundurur. Bu yüzden de Dermatop merhemin mutlaka bir uzman gözetiminde kullanılması gereklidir.

Advantan

Egzama hastalıklarından kaynaklı kaşıntılara anlık etki isteyenlere sıklıkla Advantan kremi önerilir. Ayrıca uygun maliyetli olma özelliği ile Advantan sürekli olarak tercih edilir. Genel olarak farklı egzama çeşitleri için etkili bir krem türüdür. Bu yüzden de günümüzde devamlı olarak kullanılan egzama kremleri listesinde yer alır.

Dermovate

Doktor tavsiye ile kullanılması gereken en iyi egzama kremleri arasında; Dermovate kremleri de yer alır. Genel olarak kıl köklerini besleyen bir krem türü olan Dermovate; gündelik kullanımlar için uygundur. Fakat mutlaka doktor kontrolü halinde kullanılması gereklidir. Çünkü içerdiği maddeler düzensiz kullanımlar için uygun değildir. Dermovate egzamaya karşı güçlü ama yan etkileri ile de dikkat edilmesi gereken bir krem türüdür. En iyi egzama kremi gündeme geldiği zaman Dermovate her zaman önerilen bir krem olarak ön plana çıkmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ