En iyi Haber

En İyi Fon Müzikleri ve Akıllarda Kalan Besteler

En İyi Fon Müzikleri ve Akıllarda Kalan Besteler

En İyi Fon Müzikleri

En iyi fon müzikleri beyinde oluşturduğu bazı etkilerle sıklıkla tercih edilir. Bu etkiler müziğin türüne göre değişikler gösterebilmektedir. Örnek olarak rahatlatıcı etkilere sahip olan fon müzikleri kişiler üzerinde çok daha iyi etkiler bırakabilmektedir. Fon müzikleri stresi azaltması, konsantrasyonu geliştirmesi ile birlikte ayrıca dinleyiciler tarafından tercih edilmektedir.

Fon Müzikleri Nerede Kullanılır?

Fon Müzikleri Nerede Kullanılır?

Düğünlerde, nişanlarda, çok çeşitli önemli ve anlamlı organizasyonlarda fon müzikleri tercih edilmektedir. Birbirinden rahatlatıcı, romantik, heyecanlı ve hareketli müzikler bulunmaktadır. Kişiler kendi ihtiyaçlarına yönelik olarak seçimlerini gerçekleştirebilirler. Organizasyonlarda davetlilerin enerjisini yükseltecek hareketli müzikler bulunmaktadır.

En İyi Fon Müzikleri Elvis Presley - It's Now or Never

Elvis Presley -It’s Now or Never

Romantik fon müzikleri içerisinde yer alan It’s Now or Never şarkısı tüm zamanların en çok satan single şarkısıdır. 1960’larda kaydedilen bu şarkı sözleri ile kişileri etkilemektedir. Düğün ve nişan törenlerinde dans müziği olarak kullanılmaktadır. Çiftler müstakbel eşleriyle birlikte tarzlarını ve aşklarını bu şarkı ile birlikte yansıtmaktalar.

Glenn Medeiros - Nothings Gonna Change My Love For You

Glenn Medeiros – Nothing’s Gonna Change My Love For You

Romantik parçalardan biri olan Nothing’s Gonna Change My Love For You evlilik tekliflerinde kullanılabilecek oldukça hoş bir parça olarak ortaya çıkmaktadır. Glenn Medeiros tarafından söylenilmektedir. 1984 yılında çıkmıştır. Şarkı Michael Masser tarafından yazılmıştır. Dünya çapında büyük bir başarı sağlayan bu şarkı romantik içeriği ile birlikte tercih edilmeye devam edilmektedir.

Moddi - House by the Sea

Moddi –House by the Sea

Rahatlatıcı müziği ve sakinleştirici sözleri ile birlikte sevilen bir şarkıdır. Az bilinen, özel şarkılardandır. Moddi tarafından söylenilmektedir. Hpuse by the Sea en iyi fon şarkıları arasında yerini almaya hazırdır. Kıyıda köşe kalmış, sanatsal değeri olan şarkıları sevenler için harika bir tercih olacaktır.

The Last Shadow Puppets -- My Mistakes Were Made For You

The Last Shadow Puppets- My Mistakes Were Made For You

The Last Shadow Puppets eseri olarak ortaya çıkan My Mistakes Were Made For You baş döndüren bir güzelliğe sahiptir. Alex Turner tarafından söylenilmektedir. 2008 yılında çıkan bu şarkı Alex Turner ve Miles Kane tarafından yazılmıştır.

Elliot Smith - Between The Bars

Elliot Smith – Between the Bars

Elliot Smith tarafından söylenilmekte olan bu eser ise sözleri ile birlikte dikkatleri üzerine çeker. Mükemmel sözlere ev sahipliği yapan bu şarkı soundtrack olarak kullanılmakta ve kullanılmaya devam edilmektedir. En iyi fon müzikleri içerisinde yerini almaktadır.

Landon Pigg –Can’t Let Go

Akustik versiyonu ile birlikte kalpleri çalan Can’t Let Go Landon Pigg tarafından söylenilmektedir. Sözleri itibariyle en iyi fon şarkıları içerisinde yerini almaya hazır bir şarkıdır. Sakinliği ve dinginliği ile kişileri rahatlatıcı etkisi de bulunmaktadır.

Cat Stevens / Yusuf –How Can I Tell You

Cat Stevens’ın 1971 yılında çıkardığı “Teaser an the Firecat” adlı albümünün 5. şarkısı olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Hemen hemen her Cat Stevens şarkısında olduğu gibi sözü ve müziği kendisine aittir. Sözleriyle birlikte kalpleri çalan bir şarkıdır. Cat Stevens’ın yumuşak ve insanın içini huzurla dolduran sesiyle eşsiz bir eserdir.

Nick Cave & The Bad Seeds – Into My Arms

Hayattaki diğer yarısını kaybetmiş ya da kaybetme korkusu yaşayanların hislerini bulabileceği bir eser olarak kendisini göstermektedir. Bu şarkı aynı zamanda About Time filminde de kullanılmaktadır. Aşk böyle olmalı diye düşündüren bir Nick Cave şarkısıdır. Nick Cave’in derin sesi ile birlikte ortaya mükemmel bir eser çıkıyor.

The HU- Yuve Yuve Yu

The HU tarafından ortaya çıkarılmış olan bu şarkı hareketli yapısı ile dikkatleri çekmektedir. Hareketli fon müzikleri içerisinde yerini almaktadır. Mongolian rock parçasıdır. Yorgun anlarda dahi insanın içini enerjiyle kaplayan bir şarkı olması özellikleriyle sevilmektedir.

Paul de Senneville –Mariage d’amour

1987 yılında Fransız Paul de Senneville tarafından bestelenmiş olan harika bir müziktir. Sözsüz fon müzikleri içerisinde yerini alır ve sıklıkla tercih edilir. Ruhu dinlendiren bir yapısı olması itibariyle oldukça popüler olan güzide bir eserdir.

Beethoven –Ay Işığı Sonatı

Uzun fon müzikleri içerisinde yerini alan bu beste tarihin en büyük müzisyenlerinden biri olan Ludwing van Beethoven tarafından bestelenmiştir. Sınıfsal farklar nedeniyle asla evlenemeyeceklerini bildiği Julia’yı hayal ederken ortaya çıkan bir eser olarak bilinmektedir. Bir sonbahar günü bestelediği bu eseri sonsuz mutluluğu hayal ettiği bu kadına ithaf etmiştir. 1803 yılında bir kont ile evlenip yaşadığı şehri terk eden Julia bir süre sonra geri dönüyor, ancak döndüğünde Beethowen artık bu dünyada değildir. O zamanlardan itibaren geriye tüm o güzel hislerle bestelenen bu eser kalıyor ve muhtemelen dünyanın dört bir yanında hiç durmadan çalmaya devam ediyor.

Apocalyptica –Nothing Else Matters

Enstrümantal fon müzikleri içerisinde yerini alacak olan bir eserdir. Ayrıca çok çeşitli amaçlar için de kullanılıyor. Birçok insan rahatlatıcı etkileri ile birlikte konsantrasyon gerektiren işlerle uğraşırken dinliyor. Enstrümanların birlikte oluşturdukları hoş denge dinleyiciler tarafından oldukça sevilmekte ve fon müzikleri içerisinde başı çekmektedir. Enstrümantal müzik herhangi bir kişi tarafından seslendirilmeden oluşturulan müziklerdir. Belirli bir ritmi vardır. Günümüzde sadece bu tür müzikleri dinleyenler de bulunmaktadır. Akapellanın tam tersi olarak duymuşsunuzdur. Sözsüz müzik olarak tanımlanmaktadır.

Ney’in Peşinde -Burcu Karadağ

Dini fon müzikleri başta Arap ülkeleri olmak üzere Orta Doğu’da çok yaygındır. Aynı zamanda dini fon müziklerinde müzikal biraz daha kısıtlı ve sade olarak ortaya çıkmaktadır. Tasavvuf müziklerinde ney etken bir enstrüman olarak ortaya çıkmaktadır. Huzur veren parçalar olması sebebiyle pek çok ney sever dinlemektedir. Sakinleştirici, rahatlatıcı etkileri bulunmaktadır.

Sufjan Stevens –Mystery Of Love

Call Me By Your Name filminde kullanılmış olan özel bir şarkıdır. Sözleriyle birlikte dinleyiciyi kendisine bağlamayı başarmış olan bir eserdir. Film için yapılan bu şarkı filmle birlikte 2017 yılında çıkmıştır. En İyi Özgün Şarkı Oscar’ı, David di Donatello En İyi Özgün Şarkı Ödülü, Film Eleştirmenleri En İyi Şarkı Ödülü, Grammy Görsel Medya İçin Yazılan En İyi Şarkı ödülleri bulunmaktadır.

Sufjan Stevens –Visions of Gideon

Call Me By Your Name adlı filmde geçmekte olan bir şarkıdır. Film için yapılmış olan bu şarkı filmle birlikte 2017 yılında çıkış yapmıştır. Sözleri ile birlikte kalperde yerini alan bu şarkı Sufjan Stevens tarafından söylenilmektedir. Oldukça vurucu etkileri ile birlikte mükemmel bir eser olarak tanımlanmaktadır. Odlukça keyif veren, kişileri bambaşka duygulara sürükleyen bu şarkı filmin son sahnesinde yerini almış ve dinleyicilerini etkilemeyi başarmıştır.

Babyfinger – Baby Blue

Yükselen ritimlere sahip olan bir şarkıdır.  Araba sürerken dinleyeceğiniz heyecan verici şarkılar içerisindedir. 1971 tarihli bir şarkıdır. Babyfinger adlı Gallili grubun Straight Up adlı albümlerinde yerini almaktadır. Pete Ham tarafından yazılmış bir müziktir. 1972’de yüksek başarılar elde etmiş bir şarkı olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Bu şarkı aynı zamanda 2013 yılında Breaking Bad adlı televizyon dizisinde final bölümünde yer almıştır. Çoğu kişi tarafından bu dizi sayesinde bilinmekte ve dinlenilmektedir. Böylece şarkı İngiltere’de ilk kez listelere girerek 73.sırada yerini almıştır. Çeşitli amaçlarla fon müziği olarak kullanılabilecek bir şarkıdır. Heyecanlı fon müzikleri içerisinde yerini almakta.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ