En iyi Haber

En İyi Görüntülü Sohbet Siteleri

En İyi Görüntülü Sohbet Siteleri

En İyi Görüntülü Sohbet Siteleri

Arkadaşlarınızla veya dünyanın dört bir yanındaki insanlarla bağlantı kurmak için görüntülü sohbet sitelerini veya uygulamalarını tercih ediyoruz. Bazılarımız anonim bir şekilde tanımadığımız insanlarla, bazılarımız da bu siteler ve aplikasyonlar vasıtası ile tanıdıkları ile bağlantılar kuruyor. Uygulamalar ise sürekli olarak gelişiyor. Sizin için son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen görüntülü sohbet sitelerini ve uygulamalarını inceledik. Listemizde tanıdıklarınız ile konuşmanıza olanak veren uygulamalar olmasıyla beraber aynı zamanda yabancı kişilerle de iletişim kurabilmenize olanak sağlayan uygulamalar bulunmakta. Sırasıyla hepsine yer vereceğiz ve sizlere bu uygulamaları anlatacağız. Dilerseniz en iyi görüntülü sohbet siteleri listemize geçmeden önce bu sitelerin ve uygulamaların güvenilirliği hakkında biraz bilgi verelim.

Görüntülü Sohbet Siteleri Güvenilir Mi?

Görüntülü Sohbet Siteleri Güvenilir Mi?

Görüntülü sohbet sitelerinin ve uygulamalarının güvenilir olup olmadığı aslında değişiklik göstermekte lakin sizlere aşağıda vermiş olduğumuz uygulamalar tamamen güvenilirdir. Yani bu uygulamaları milyonlarca insan kullanmaktadır. Doğal olarak herhangi bir güven sorunu yaşanmamıştır. Bazılarının ücretli uygulamaları olsa, ücretsiz olanları da bulunmaktadır. Ücretli uygulamalar ile daha farklı planlar sunulmakta ve ücretsiz olarak da tercih edebileceksiniz. Şimdi son zamanlarda en çok tercih edilen görüntülü sohbet sitelerini ve uygulamalarını sizlere sunalım.

Görüntülü Sohbet Siteleri

omegle

Omegle

Listemizin ilk sırasında kuşkusuz Omegle gelmektedir. Omegle, kullanıcılarına üyelik gerektirmeksizin internet üzerinde yabancılarla görüntülü sohbet etme olanağı tanıyan bir internet sitesidir. Omegle görüntülü sohbet sitesi 2009 yılında kurulmuş ve halen aktifliğini sürdürmeye devam etmekdir. Sitenin logosunda Yunan alfebisinin 24. Harfi olan “Omega”nın işareti nulunmaktadır. Site 2009’da kurulmasından kısa süre sonra, günde 150.000 kez görüntülenmeye ulaşmayı başarmıştır.

chatroulette

Chatroulette

Listemizin ikinci sırasında Chatroulette gelmektedir. Chatroulette, birbirini tanımayan insanları kamera aracılığı ile buluşturan bir görüntülü sohbet sitesidir. Sitede kullanıcı istediği an “sonraki” tuşuna basarak görüşmeyi sonlandırabilir ve bir sonraki görüşmeye geçebilir. Chatroulette aynı Omegle gibi 2009 yılında kurulmuştur. Belirtmeden geçmeyelim ki Omegle ve Chatroulette siteleri tamamen rastgele kullanıcılar ile görüşmenize olanak sağlamaktadır.

Görüntülü Sohbet Uygulamaları

google duo

Google Duo

Google Duo, Android için en iyi görüntülü sohbet uygulamaları listesinde yer alıyor çünkü Duo’nun ana özelliği, görüntülü aramayı bir hayli kolay gösteren arayüzünün olmasıdır. Giriş yapmak ve numaranızı doğrulamak son derece basit ve tıpkı standart bir telefon görüşmesi yaptığınız gibi diğer kullanıcılara daha pratik ve güvenilir görüntülü konuşmalarınızı yapabileceksiniz Uygulama, çağrıyı almadan önce arayanın canlı ön izlemesini sağlayan özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca hem Android hem de iOS kullanıcılarının uygulamanın keyfini çıkarabilmesi için çapraz platform da içerisinde bulunmaktadır. Genel olarak, Android kullananlar için denemeye değer bir uygulamadır diyebiliriz.

skype

Skype

Skype, Play Store’da 1 milyardan fazla indirmeye sahip ve dünya genelinde milyonlarca insanın tercih ettiği bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayar da dahil olmak üzere son derece kaliteli bir çapraz bağlantı olanağı sunmaktadır. Android özelliği de geliştirilmiş fakat diğer sürümler kadar kolay kullanılabilir değil. 25 Kişiye kadar canlı konuşma yapabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz bir metin sohbeti, sesli mesajlar, ifadeler, fotoğraflar, emojiler vb. gibi olanaklar da sizlere sunulmaktadır. Microsoft ve Facebook hesap entegrasyonu ile beraber sizlere gelmektedir. Ayrıca, normal bir cep telefonu ve sabit hatları düşük bir ücret ile alabileceksiniz. Skype, çağrı kalitesini en üst düzeyde tutan bir uygulamadır ve internet kullanımı oldukça fazladır. Yavaş bir bağlantınız varsa bu uygulamayı hiçbir şekilde önermiyoruz.

azar

Azar

Azar uygulamasının reklamlarını bir dönem sosyal medya üzerinde görmüştük. Birçok kişi bu uygulamanın içerisinde girerek arkadaşlıklar kurmuştur. 190’dan fazla ülkeden farklı kişilerle tanışmanızı sağlayan uygulama, yeni arkadaşlıklar kurmak veya dilinizi geliştirmeniz için tercih edilmektedir. Diğer uygulamalara göre görüntülü sohbet Azar ile daha hızlı ve pratik olarak sunuluyor. Uygulamayı açtıktan sonra biriyle eşleşmeyi bekliyorsunuz ve eşleşme tamamlandıktan sonra karşıdaki kişi ile arkadaş olabilirsiniz.

facebook messenger

Facebook Messenger

Facebook Messenger son zamanların en çok kullanılan görüntülü sohbet uygulamasıdır. Facebook hesabınızla giriş yaparak ücretsiz bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Facebook Messenger’ın kullanımı oldukça kolaydır. İstediğiniz şekilde bağlanabilirsiniz; kısa mesaj gönderin veya görüntülü sohbet başlatın, seçimler doğal olarak tamamen sizlere aittir diyebiliriz. Facebook Messenger ile yapabileceğiniz çok farklı işlemlerin olduğunu sizlere söyleyebiliriz, örneğin grup video görüşmeleri yapmak, eğlenceli emojiler, çıkartmalar ve GIF’ler göndermek, eğlenceli sanat ve efektlerle fotoğraf ve video çekmek, oyun oynamak vb. gibi olanaklar sunulmaktadır. Messenger ayrıca diğer kullanıcılarla sohbet imkanı verebilir ve hatta rezervasyon yapabilir, başkalarını kontrol edebilir veya iş amacıyla da kullanabilirsiniz.

whatsapp

WhatsApp

En popüler mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, kendini son yıllarda bir hayli geliştirmiştir. Platformlar arası ve kullanıcılar Android, iOS ve Windows cihazlarında milyonlarca görüşme yapıyor. Arama özelliği çok basittir, sadece aramak istediğiniz kişinin üstüne basın ve kişiyi arayın. Sesli ve görüntülü arama seçenekleri sadece bire bir görüşmelerde görünür, ancak görüntülü arama oldukça iyi çalışır ve kullanırken farklı sorunlar ile karşı karşıya gelmezsiniz. Ayrıca, uygulama aynı zamanda metin mesajları gönderme, medya dosyaları, GIF, çıkartmalar, vb. paylaşma gibi özellikleri de sizlere sunmaktadır. Uygulama güvenli bir ve ücretsiz olarak kullanılabilir. Ayrıca, herhangi reklam olmaz ve reklamsız olarak kullanabilirsiniz.

hangouts

Hangouts

Google Hangouts, Android cihazları olan kullanıcılar için önerilen bir uygulamadır. Son yıllarda kullanım oranı azalma gösterse de son derece kaliteli bir uygulamadır. E-postanız arkadaşlarınızla ve Google kişilerinizle hızlı bir şekilde bağlantı kurmanız için Google hesabınız ile bağlantılı çalışmaktadır. Uygulama sizlere çok fazla özellik göstermiyor. Ayrıca dünyadaki herhangi bir numaraya mükemmel bir görüntülü sohbet kalitesi de sizlere vermektedir. Skype gibi Hangouts da çağrı kalitesinden ödün vermez. Ayrıca, durum mesajlarını, emojileri, animasyonlu GIF’leri, videoları, fotoğrafları, haritaları destekler ve çevrimdışı olduklarında kişilerinize mesaj göndermeniz söz konusu olmaktadır.

discord

Discord

Discord özellikle bilgisayar oyunu oynayan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Discord içerisinde başka kullanıcılar ile mesajlaşabilir, sesli sohbet edebilir ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Ücretsiz sunucuları, kaliteli bağlantıları, birçok özelliği olması ile de son zamanların yükselen yıldızıdır diyebiliriz. Discord PC sürümünde ayrıca ekran paylaşımı imkanı da sunulmaktadır.

face time

Face Time

iPhone kullanıcı arasında kullanılan ve hayli popüler olan Facetime, en kaliteli imkan sunan görüntülü sohbet uygulamasıdır diyebiliriz. Sesli arama veya görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişinin mutlaka sizlerin rehberinde olması gerekmektedir. Bu andan itibaren WiFi veya hücresel ağ üzerinden çok kaliteli bir görüşme yapabilirsiniz.

wechat

WeChat

WeChat diğer görüntülü sohbet uygulamaları arasında son derece fazla tercih edilen bir uygulamadır. Bir sohbet uygulamasından daha çok Instagram gibi bir sosyal medya platformu gibi çalışıyor. Uygulama içerisinde görüntülü sohbet imkanına sahip olabileceğiniz gibi; haber okuyabilir, arkadaşlarınızla da oyunlar oynama imkanına sahip olabilirsiniz.  Sosyalleşmek için de kullanılan uygulama farklı ülkelerden insanları birleştiriyor.

justalk

JusTalk

Kullanımı basit, güvenilir ve bir o kadar eğlenceli bir uygulama olan JusTalk, pratik çözümler sunuyor. Yüksek kalitede video görüşmeleri yapmak, arkadaşlarınızla kaliteli vakit geçirmek için sunulan bir uygulamadır. Aynı zamanda video görüşmesi yaparken birçok çıkartma kullanabilir veya anlık fotoğraflar çekerek eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için karşı tarafın da JusTalk indirmesine gerek yoktur.

ıcq

ICQ

Bir kuşağın gençliğini alan ve son yıllarda pek çok güncelleme ile gelen ICQ, şimdi de mobil mesajlaşma ve görüntülü görüşme uygulaması olarak emin adımlarla ilerliyor. Onu diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği çok kolay kullanılır olmasıdır. Yaptığınız tüm görüntülü görüşmeler özel olarak şifreleme yardımı ile saklanıyor.
En iyi görüntülü sohbet siteleri ve uygulamaları listesiyle, kullanabileceğiniz site ve aplikasyonları siz değerli okurlarımıza aktarmaya çalıştık. Bir önceki yazımızda da sizlere Türkiye’nin en iyi üniversiteleri hangileri onu aktarmıştık. O yazımızı da henüz okumadıysanız, buradan okuyabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ