En iyi Haber

En İyi Güvenlik Kamerası

En İyi Güvenlik Kamerası

En İyi Güvenlik Kamerası

Modern teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte her zamanda olduğu gibi güvenlik konusunda da teknolojinin getirdiği yeniliklerden dinamik bir şekilde yararlanılabilmektedir. Özellikle de güvenlik kamerası sistemleri en geniş alanlarda dahi en yüksek kapasiteli güvenliğin ve denetimin sağlanabilmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle günümüzde son derece sık bir şekilde hem kurumsal hem de bireysel alanlarda kullanımı gerçekleştirilen güvenlik kamerası sistemleri bulunuyor. Bu güvenlik kamerası sistemleri farklı kapasite, teknik özellik ve donanımları ile farklı alanlardaki kullanım ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Bu güvenlik kamerası sistemleri arasında hangisinin tercih edilmesi gerektiği konusunda teknik bilgiye sahip olmayanlar açısından ciddi karmaşıklığa neden olabiliyor. İşte bu noktada en iyi güvenlik kamerası listesi ile piyasada alınabilecek en etkili ve en iyi güvenlik kameralarını belirledik.

En İyi Güvenlik Kamerası Markaları ve Modelleri

En İyi Güvenlik Kamerası Markaları ve Modelleri

Yaşam alanlarını, işyerlerini, topluma açık alanları gibi yaşamın her noktasında en etkili güvenliğin sağlanabilmesi maksadı ile günümüzde güvenlik kameralı kullanılmaktadır. Güvenlik kamerası ile görüş açısında olmayan noktaları da anlık olarak izleyebilmek mümkün oluyor. Bununla birlikte dünyanın neresinde olunursa olsun evin veya işyerinin güvenlik kameraları ile güven altında olması sağlanıyor. Anlık olarak izleme ve kayıt yapabilme özelliğine sahip olan en iyi güvenlik kamerası modelleri ile herkes için teknolojinin getirdiği en etkili güvenlik altyapılarının her alanda oluşturulabilmesi sağlanabilmektedir.

  • Hanwha Techwin LND-6030R
  • Hikvision, Haikon DS-2CD2125FWD-I
  • Axis M3015
  • IDS 5MP Lens 1080P AHD Full HD
  • Everest DF-804W 2.0 MP HD Lens 3.6mm

Hanwha Techwin LND-6030R Güvenlik Kamerası

Hanwha Techwin LND-6030R Güvenlik Kamerası

Gelişmiş teknolojiye sahip olan güvenlik kameraları ile her ortamda en net ve en kaliteli görüntüyü anlık olarak alabilme ve kayıt edebilme imkanı bulunmaktadır. Bu çerçevede de günümüzde tüm güvenlik sistemleri ile en çok tercih edilen markalardan birisi olan Hanwha tarafından geliştirilmiş olan güvenlik kameraları hem bireysel hem de kurumsal alanlarda kullanılmaktadır. Hanwha Techwin LND-6030R güvenlik kamerası modeli en iyi güvenlik kamerası modellerinden birisi olarak kabul ediliyor. Güvenlik kamerasının üzerinde “indoor IP Dome” kamera bulunmaktadır. Kameranın içerisinde sabit 6 mm lens kullanılmış olması görüntüyü netleme ve temizleme imkanı vermektedir.

Üzerindeki kaliteli kamera altyapısı ile birlikte IR aydınlatma özelliğine de sahiptir. Özellikle hem piyasadaki en iyi güvenlik kamerası satın almak isteyen hem de iyi teknik özelliklere rağmen çok düşük fiyatlı tam bir fiyat-performans cihazı arayanlara yanıt veriyor. Her alanda kullanılabilir olmasına rağmen özellikle koridor uygulamaları açısından son derece ideal teknik özelliklere sahiptir. Kamerada bulunan “koridor görünümü” fonksiyonu sayesinde görüntünün 90 derece döndürülerek, “yatay görüntü yerine dikey” bir görüntü almasına yardımcı olur. Bu şekilde uzun koridorlarda çok daha sağlıklı görüntü alım imkanı sağlar.

 

Hikvision, Haikon DS-2CD2125FWD-I Güvenlik Kamerası

Güvenlik kamerası kullanımında, kullanılan alanların özelliklerine göre hareket edilmesi çok önemlidir. Alan genişliği, alan kapasitesi, alanın aldığı ışık ve duruş açı seçenekleri gibi pek çok faktör güvenlik kamerası seçimi hususunda önemli bir rol üstlenmektedir. Bu kapsamda Hikvision, Haikon DS-2CD2125FWD-I güvenlik kamerası modeli özellikle ışığın çok az olduğu küçük alanlar için en iyi güvenlik kamerası modelidir. Küçük bir dome kamera modeli olan Hikvision, Haikon DS-2CD2125FWD-I güvenlik kamerası, ışık kaynağının az olduğu küçük alanlarda günün her saatinde en temiz ve en dinamik görüntünün alınabilmesine yardımcı olur.

Hikvision, Haikon DS-2CD2125FWD-I güvenlik kamerası modeli üzerinde renkli 0.008 lux özelliği bulunur ki bu şekilde düşük ışık hassasiyeti oluşturmaktadır. En iyi güvenlik kamerası modeli üzerinde düşük ışık kaynağı bulunan odalarda tam karanlık olması durumunda görüntü alımının sekteye uğramasına engel teşkil edecek IR aydınlatıcı fonksiyonu da bulunmaktadır. Hikvision, Haikon DS-2CD2125FWD-I güvenlik kamerası modeline yönelik olarak kamerada 2.8 mm lens, 4 mm lens, 6 mm lens ve 8 mm lens şeklinde farklı sabit lens alternatifleri de Hikvision tarafından tüketicilere sunuluyor.

Axis M3015 Güvenlik Kamerası

Axis M3015 Güvenlik Kamerası

Son zamanlarda özellikle işyerleri ve kurumlar tarafından çok yoğun şekilde tercih edilen güvenlik kamerası modellerinden birisi de Axis M3015 güvenlik kamerası modelidir. Bu güvenlik kamerası IP kamera özelliğine sahip olduğundan dünyanın neresinde olunursa olunsun, kullanıldığı noktadan anlık/canlı olarak görüntü alabilme imkanı sağlamaktadır. IP kamera özelliği ve yüksek kalitedeki sabit lens teknolojisi dolayısı ile en iyi güvenlik kamerası modellerinden birisi olurken, fiyat olarak biraz pahalıdır. Dome kamera modellerinden birisi olan Axis M3015 güvenlik kamerası, tavana monte edilerek kullanılabilmektedir. Tavanda minimal ölçüleri sayesinde gizli bir kamera olarak da kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır.

Geniş özellikler taşıyor olmasına karşın en iyi güvenlik kamerası Axis M3015 modeli üzerinde IR aydınlatma özelliği bulunuyor. Bu nedenle de tamamen karanlık noktalarda görüntü alımına olanak vermez. Dolayısı ile en iyi ve en verimli kullanımının sağlanabilmesi için mutlaka görüntü kapsamı içerisindeki alanın iyi bir şekilde ışık alıyor olması gerekir. Böylelikle kesintisiz olarak görüntü alımının gerçekleştirilebilmesi mümkün olur.

IDS 5MP Lens 1080P AHD Full HD

IDS 5MP Lens 1080P AHD Full HD Güvenlik Kamerası

Her alanda rahatlıkla kullanılabilen ve en verimli görüntü alımının gerçekleştirmeye yardımcı olan IDS 5MP Lens 1080P AHD Full HD Güvenlik Kamerası modeli, yaygın olarak tercih ediliyor. Kurumsal ve bireysel olarak her alanda kullanılabilen en iyi güvenlik kamerası kapalı ve açık alanlardan yüksek kalitede görüntü alımının gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Tüm ortamlarda istenen her açıdan en etkili şekilde görüntü alımının gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Özellikle de günün her saatinde FULL HD kalitede görüntü alımının gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. 1920*1080p FULL HD görüntü alım imkanı sağlamakta olan güvenlik kamerası üzerinde 1/2″ CMOS Exmor Sensör bulunuyor.

5 MP sabit 3.6 mm geniş açılı sabit lens bulunan en iyi güvenlik kamerası modellerinden biridir. IDS 5MP Lens 1080P AHD Full HD Güvenlik Kamerası modeli, 18 nano LED teknolojisine sahiptir. Gece görüş özelliği de son derece yüksek kaliteye sahip olan IDS 5MP Lens 1080P AHD Full HD Güvenlik Kamerası modelinde 20 metreye kadar gece görüş mesafesi kapasitesi bulunuyor. Doğru ve kaliteli bir aydınlatmanın söz konusu olduğu noktalarda kameranın gece görüş mesafesi 140 metreye kadar çıkmaktadır. Su geçirmez kasa özelliği ile hem dış hem de iç mekanlarda son derece uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirilebilmektedir.

Everest DF-804W 2.0 MP HD Lens 3.6mm

Everest DF-804W 2.0 MP HD Lens 3.6mm Güvenlik Kamerası

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından birisi olan Everest tarafından özellikle ev güvenliği için geliştirilmiş olan bir güvenlik kamerasıdır. Everest markasının bu güvenlik kamerası modeli, IP güvenlik kamerası özelliğine sahiptir. Bu sayede dünyanın neresinde olunursa olunsun kolay bir şekilde anlık görüntü alımının gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. En iyi güvenlik kamerası modellerinden birisi olan Everest’in geliştirdiği bu güvenlik kamerası, beyaz çözünürlüğü 1920*1080p şeklindedir.

Gece görüş özelliğine sahip olan en iyi güvenlik kamerası modellerinden biridir. Aynı zamanda dahili mikrofon ve hoparlör altyapısına sahip olduğundan görüntü ile birlikte ses aktarımı da gerçekleştirebilme fonksiyonuna sahiptir. Saniyede 30 kare yakalama hızı ile günümüzde hem kaliteli hem de ekonomik bir güvenlik kamerası arayanlar için ideal bir üründür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ