En iyi Haber

En İyi Halı Saha Ayakkabısı Marka ve Modelleri

En İyi Halı Saha Ayakkabısı Marka ve Modelleri

En İyi Halı Saha Ayakkabısı

Futbol; her yaştan insanın sevdiği bir spor olarak karşımıza çıkıyor. Bilhassa erkeklerin hayatında futbolun önemli bir yeri bulunuyor. Futbol takip etmeden geçen günlerimiz yok denecek kadar az. Bu noktada, futbol izlemek yerine oynamayı tercih ettiyseniz sizi halı sahaya bekliyoruz. Genellikle, erkeklerin boş zaman aktiviteleri arasında ilk sırada halı sahada maç yapmak geliyor. Gerçekten de arkadaşlarla beraber yapılan halı saha maçlarının keyfi bir başka oluyor. Ancak, halı sahada top oynamak için iyi bir ayakkabıya ihtiyaç var. Bu noktada, halı saha ayakkabısı satın almak isteyenlerin aklında çok sayıda soru işareti bulunuyor. Yazımızda, en iyi halı saha ayakkabısı tavsiyelerini bulabilirsiniz. Buna ek olarak, halı saha ayakkabısı satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar da yer alıyor.

En İyi Halı Saha Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

En İyi Halı Saha Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Halı saha ayakkabısı deyip geçmemek lazım! Yanlış bir ayakkabı ile futbol oynadığınız takdirde ciddi sakatlıklar yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, oynadığınız oyundan zevk almak istiyorsanız iyi bir ayakkabı seçmeniz şart! Bu noktada, aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

 • Halı saha maçında krampon mu yoksa halı saha ayakkabısının mı giyileceğine dair tartışmalar bulunuyor. Her şeyden önce, halı sahadaki rahatlığınıza önem vermelisiniz. Bu noktada, halı sahada giyeceğiniz ayakkabı; ayağınıza tam olarak oturmalıdır. Bir başka deyişle, ayakkabı sizi sıkmamalıdır. Ayrıca, gevşek olması da doğru değildir.
 • Halı sahada maç yaparken kesinlikle halı saha ayakkabısı giymelisiniz. Bu noktada, halı sahada krampon giymenin yanlış bir karar olacağını ifade etmeliyiz. Çünkü, krampon, farklı özelliklere sahiptir. Kramponun bir başka deyişle çivili futbol ayakkabısının gerçek çim futbol sahası için uygun olduğunu söylemeliyiz. Halı sahaların özellikleri ise farklıdır. Sentetik, suni, yapay çim için uygun olmadığından bahsetmeliyiz.
 • Halı sahada krampon giymenin birtakım riskleri bulunur. Kramponun altında bulunan çiviler; çim sahada oyuncu koşarken zemine saplanır. Bir başka deyişle, futbolcuların koşarken sakatlanmasının önüne geçer. Ayrıca, kayma riskini azaltır. Fakat, bahsettiğimiz çiviler, halı sahada yere batmayacaktır. Bu noktada, oyuncunun koşması olumsuz etkilenir. Halı sahada maç yaparken performansınız düşer. Buna ek olarak, sakatlık riskleriyle karşı karşıya kalırsınız.
 • Halı sahada halı saha ayakkabısının uygun olduğunu bir kez daha ifade etmeliyiz. Suni çim zeminine uygun ayakkabı halı saha ayakkabısıdır. Buna ek olarak, krampon giymeniz sizin kadar başkalarını da riske sokar. Diğer oyuncuları da sakatlama riskiniz oluşur. Bugüne kadar çivili ayakkabı yüzünden çok sayıda kişi sakatlanmıştır. Çivili ayakkabı; karşıdaki oyuncunun herhangi bir yerine geldiği takdirde ortaya kötü sonuçlar çıkabilir.
 • Gerçek çimde oynama şansınız varsa tercihiniz krampon olabilir. Ancak, yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı halı sahada kesinlikle krampon giymemelisiniz. Halı saha ayakkabısı satın almadan halı sahaya çıkmanız büyük bir hata olacaktır.

En İyi Halı Saha Ayakkabısı Marka ve Modelleri Listesi

Halı saha ayakkabısı mı yoksa krampon mu sorusuna cevap verdik. Dilerseniz, en iyi halı saha ayakkabısı tavsiyeleri geçiş yapalım.

Lescon Halı Saha Ayakkabısı

Lescon Halı Saha Ayakkabısı

Halı saha ayakkabısı satın almak istiyorsanız ilk tercihiniz Lescon olmalı! Rahatlık arıyorsanız Lescon’u tercih etmelisiniz. Koşu ve yürüyüş sırasında ayağın hareketlerine göre şekil alan bu ayakkabı modellerine hayran kalacaksınız. Lescon markasının halı saha ayakkabı modellerini dört mevsim giyebilirsiniz. Özel taban tasarımları ile zeminden gelmesi muhtemel darbeleri en aza indirdiğini söyleyebiliriz. Yer tutuş sistemi düşünülerek tasarlanmış ürünler olmasının yanı sıra çivili olmamaları da avantaj! Lescon halı saha ayakkabıları ile zeminde kayma sorununuz olmayacak. Bir başka deyişle, halı sahada tam performans gösterme şansına erişeceksiniz. Lescon marka halı saha ayakkabıları; darbelere karşı yüksek koruma vaat eden tasarımlara sahip! Açılma ve yırtılmalara karşı son derece dayanıklı ürünler! Ayrıca, Lescon markasının ürünlerinde Super Grip teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji ile zemin sürtünmesini maksimuma çıkarmak mümkün! Bir başka deyişle, maç sırasında kontrolü tamamen elinize alacaksınız.

 • Thor – 016 H-19B Erkek Halı Saha Ayakkabısı
 • Lunar – 007 H-19B Halı Saha Ayakkabısı
 • Gladiator – 016 H-19B Halı Saha Ayakkabısı
 • Strike 7-513 H Futbol Ayakkabısı

Lescon’un halı saha için özel olarak tasarlanmış ayakkabı modelleri arasında bulunuyor.

Nike Halı Saha Ayakkabısı

Nike Halı Saha Ayakkabısı

Halı saha ayakkabısı satın almak isteyenlere ikinci tavsiyemiz Nike olacak! Nike; 1971 yılından bu yana futbol sektörü için ürünler tasarlıyor. Özellikle dünyaca ünlü futbol yıldızlarının giydiği ayakkabıların markası Nike diyebiliriz. Sahayı tutuşu, topa uyum sağlaması, rahat hareket etmeye imkan sağlaması, esnekliği gibi detaylar dikkat çekiyor. Buna ek olarak, Nike halı saha ayakkabıları ile topu istediğiniz yere gönderebilirsiniz. Ayrıca, ayakkabıların taban teknolojisine de hayran kalacaksınız. Çünkü, bu ayakkabılar, her türlü zemin ile başa çıkabilmenizi sağlayacak özellikler taşıyor. Buna ek olarak, Nike marka halı saha ayakkabıların fiyatının biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

 • Vapor 13 Club Tf Erkek Halı Saha Ayakkabısı
 • At6100-606 Legend 8 Academy Tf Futbol Halı Saha Ayakkabısı
 • Tiempox Ligera IV 10R TF AQ3823-440 Halı Saha Ayakkabısı

Yukarıdaki ayakkabı modellerini gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Nike; fiyat performans oranı kriteri bakımından sizi asla pişman etmez.

Adidas

Adidas

Spor ayakkabı denildiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi de Adidas oluyor. Fiyatları biraz yüksek olsa da Adidas marka ürünlerin sizi asla pişman etmeyeceğini söyleyebiliriz.

 • Siyah Genç Halı Saha Ayakkabısı G25801 Predator 19.3 Tf J
 • Çocuk Halı Saha Ayakkabı Predator 20.4 Tf J Ef1956
 • EG8199 x Ghosted 3 Tf Erkek Halı Saha

Adidas’ın yukarıdaki halı saha ayakkabı modellerini satın alabilirsiniz. Buna ek olarak, Adidas’ın bu kategoride birçok modeli yer alıyor.

Puma

Puma

Oynanacak zemine ve oyun stiline göre tasarlanmış halı saha ayakkabılarının dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Maksimum güç, maksimum hız ve daha birçok kriteri size aynı anda sunduklarını söyleyebiliriz. Özellikle, dünya kupalarında birçok oyuncu tarafından kullanılan Powercat serisine uygun ürünler bulunuyor. Evopower olarak adlandırılan serinin kauçuk malzemelerden tasarlandığını ifade etmeliyiz. Bu serinin ön ve iç yüzeyinde daha güçlü ve isabetli şutlara imkan tanıyan özellikler yer alıyor.

 • Rapido
 • 10630802 Tacto Tt
 • Puma 10606203 Rapido II Tt

gibi ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Slazenger

Slazenger

Spor ayakkabısı denildiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi de Slazenger!

 • Erkek Halı Saha Ayakkabısı Mental SA10FE003-580
 • Erkek Halı Saha Ayakkabısı Mental SA10FE003-480
 • Mamut Futbol Erkek Ayakkabı Siyah

Slazenger markasının bu ürünleri sizin için en iyi tercih olacaktır.

Kinetix

Kinetix

Halı saha ayakkabısı satın almak istiyorsanız sizin için en doğru seçimlerden birisi de Kinetix olacaktır.

 • Castro lı Tf 9Pr Siyah Erkek Halı Saha Ayakkabısı
 • Moses Tf Siyah Erkek Halı Saha Ayakkabısı
 • Zonzi Tf Lacivert Erkek Halı Saha Ayakkabısı

Yukarıdaki modeller sizin adınıza en iyi seçim olabilir.

Reebok, Jump ve daha birçok markanın da halı saha ayakkabıları bulunuyor. Aralarından seçim yapmak size kalmış!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ