En iyi Haber

En İyi Halı Yıkama Firmaları İstanbul, Ankara ve İzmir

En İyi Halı Yıkama Firmaları İstanbul, Ankara ve İzmir

En İyi Halı Yıkama Firmaları

Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından birisi de halılardır. Ancak, zamana bağlı olarak halıların yıpranması ve kirlenmesi söz konusu olur. Halıların ilk günkü haline gelmesi için temizlenmesi gerekir. Halı temizlemenin ardından hayal kırıklığına uğramamak adına halınızı yıkatacağınız yeri iyi seçmelisiniz. Bir başka deyişle, bu işi profesyonelce ve hakkını vererek yapan bir firmadan hizmet almalısınız. Yazımız sayesinde hem en iyi halı yıkama firmaları hem de halı yıkanırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

İyi Bir Halı Yıkama Firması Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

İyi Bir Halı Yıkama Firması Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde halı yıkama firması olarak hizmet verdiğini söyleyen çok sayıda işletme ile karşılaşabilirsiniz. Ancak, bu tür işletmelerin hizmet kalitesi zannettiğiniz gibi değildir. Birçoğu merdiven altı olarak hizmet verir. Halı yıkama esnasında makinelerin kullanılmadığı, bu işi bilen kişilerin çalışmadığı yerlerden hizmet almanız son derece yanlıştır. En iyi halı yıkama firmaları şu özelliklere sahip olmalıdır.

 • Evinize gelen halı yıkama firması çalışanından hizmet tutarını hesaplamasını istemelisiniz. Halılarınızın götürülmesinin ardından size söylenen rakama uymak zorunda kalmalısınız. Firma bilgileri, halı cinsi, tarih ve hizmet tutarı gibi bilgilerin olduğu teslim alma fişini kesinlikle görmelisiniz.
 • Halı yıkama firması adı altında yanıltıcı bilgiler sunan işletmeler bulunur. Bu noktada, her şeyden önce, toz makinesinin olup olmadığını öğrenmelisiniz. Toz dolabı sayesinde halılar toz ile temas ettirilmez. Bir başka deyişle, olabilecek en iyi şekilde tozlardan arındırılır. Bu sayede, halı tabanında oluşması muhtemel toz – su karışımı çamurlaşmanın önüne geçilir.
 • Halı yıkama firmasının çalışma prensiplerine dikkat etmeniz şart! Çok sayıda halı yıkama firmasında geniş bir alana çok sayıda halı serilir. Elektrikli fırça makinesiyle yıkama yapılır. Ancak, deneyimsiz personel sayesinde halıların birçok yerine fırça değmez. Bir başka deyişle, halılar gerektiği gibi temizlenmez. Bu noktada, halı yıkama sırasında tam otomatik halı yıkama makineleri kullanılmalıdır. Halıların birbirleriyle temas etmeden tam otomatik bantta sırayla temizlenmesi mümkün olur. Bu yöntem ile halıların her bir santimetresine özen gösterilir.
 • İyi bir halı yıkama firmasında olması gereken farklı bir özellik daha bulunuyor. Halıların temizlenmesinin ardından hangi poşetlere konulduğu önem taşır. Plastik artıklarından üretilen ve sağlıklı olmayan halı poşetlerine konulması yanlış bir tercih olur. Çünkü, bu tür poşetlerin kokusu asla çıkmaz. Ayrıca, kanserojen özellikte olduklarını da ifade etmeliyiz. Kokusu olmayan jelatin gibi birinci sınıf halı poşetlerine konması ise doğru bir karar olur.

Halılarınızı Firmalara Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi halı yıkama firmaları bazı noktalara dikkat etmelidir. Bu kurallara uymayan yerlere halılarınızı emanet ederseniz memnun kalmamanız yüksek bir ihtimaldir. Dolayısıyla araştırmalarınızda dikkat etmeniz gereken iki temel nokta bulunmaktadır.

 1. Halı yıkama sırasında hangi malzemelerin kullanıldığı önemli bir husus! Kimyasal deterjanların kullanılması ciddi bir hatadır. Kullanılan malzemelerin bitkisel kaynaklı olması şarttır. Bilhassa sodyum hipoklorit ve sodyum hidroksit kullanılmamalıdır. Çünkü, bu tür kimyasallar, insan sağlığı için kanserojen nitelik taşır.
 2. Halıların nasıl kurutulacağı da bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor. Kurutma işleminin hangi şartlarda yapıldığına dikkat edilmelidir. Açık havada mı yoksa kapalı havada mı yapıldığı öğrenilmelidir. Halıların yaz veya kış fark etmeksizin kapalı ortamda kurutulması tavsiye edilir. Islak halıların güneş görmesi asla doğru değildir. Güneşe çıkarılan halıların yalnızca birkaç saatte renklerinin solmasına rastlanır. Ayrıca, canlılığını yitirmiş bir halıyla karşı karşıya kalınır.

Hangi Halı Yıkama Firması Tercih Edilmeli?

Hangi Halı Yıkama Firması Tercih Edilmeli?

Halı yıkama firması olarak size hizmet verecek çok sayıda işletme var. Ancak en iyi halı yıkama firmaları aşağıdaki özelliklere sahip değillerse tercih edilmemelidir.

 • Otomatik halı yıkama makinesi ve sıkma makinesinin varlığı
 • Kurutma bölümündeki askıların küflenmeye karşı dayanıklı olması
 • Manuel halı yıkama fırça makinesinin varlığı
 • Halı durulama ve sıyırma ekipmanının varlığı
 • Toz alma makinesinin varlığı
 • Lisanslı güvenilir yerlerden alınmış halı yıkama deterjanı ve şampuanı

İstanbul En İyi Halı Yıkama Firmaları

İstanbul En İyi Halı Yıkama Firmaları

Bunlar arasından tercih yaparken birçok kritere dikkat etmeniz gerekiyor. Her şeyden önce, halı yıkama firmasının hangi şehirde olduğunu göz önüne almalısınız. Bu noktada, size ilk olarak, İstanbul en iyi halı yıkama firmaları hakkında bilgi vereceğiz.

 • Özdemir Grup Halı Yıkama: 2018 yılından bu yana hizmet veren firma; bu işi profesyonel olarak yapıyor. Halıların yol kenarında yıkandığı firmalar arasında yer almıyor. Ücretsiz servis ile evlerden alınan halıların otomatik sistem ile kodlanması söz konusu! Halının yıkanmasından önce markasının ve özelliklerinin dikkate alındığını ifade etmeliyiz. Özdemir Grup Halı Yıkama; Ataşehir, Ümraniye, Üsküdar, Kartal, Sancaktepe ve Maltepe gibi ilçelerde hizmet veriyor.
 • Genç Halı Koltuk Yıkama: Tuzla, Pendik, Maltepe ve Kartal gibi ilçelerde halı yıkama hizmetleri vermekte. Nötr PH değerlerine sahip, amfoterik yapısıyla bilinen konsantre halı yıkama şampuanları ile halıları en iyi şekilde yıkıyorlar.
 • Özmer Halı Yıkama: 2010 yılından bu yana hizmet veren bir firma! Müşteri memnuniyetine çok önem veriliyor. Müşterinin yıkama işlemlerini beğenmemesi halinde ücret iadesi yapılıyor. Ayrıca, alınan halılar en geç dört gün içerisinde yıkanarak müşteriye teslim ediliyor.
 • Asya Temizlik Halı ve Koltuk Yıkama Merkezi: 15 yılı aşkın süredir hizmet veren firma; sektörün en iyilerinden birisi! İstanbul Anadolu yakasında hizmet sunduğunu ifade etmeliyiz. Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy ve Maltepe ilçelerinde hizmet veren firmanın halı dışında koltuk, perde, yorgan, yastık yıkama işlemlerini yaptığını da ifade etmeliyiz.
 • Rota Halı ve Koltuk Yıkama: İstanbul Pendik sınırları içerisinde hizmet veren firma da müşteri memnuniyetine çok önem veriyor. Güler yüzlü ve deneyimli çalışanları ile halı yıkama sürecinin sorunsuz olarak atlatılması adına gayret ediyor.

Ankara En İyi Halı Yıkama Firmaları

Ankara En İyi Halı Yıkama Firmaları

İstanbul’un ardından şimdi de Ankara’daki en iyi halı yıkama firmaları hakkında bilgi verelim.

 • Carpet SPA Halı: Ankara’da Keçiören, Çankaya, Mamak, Yenimahalle, Altındağ ve Etimesgut gibi ilçelerde hizmet vermektedir. Tüm halı çeşitlerinin profesyonel temizliğinin yanı sıra yorgan ve battaniye yıkama, stor ve zebra perde yıkama, koltuk yıkama gibi hizmetler veriliyor.
 • Hacı Mehmet Çakıralp: İşinin ehli ustaları, güler yüzlü çalışanları ile müşteri memnuniyetine önem veren bir firma! Halıyı en iyi şekilde yıkadıktan sonra söz verdikleri tarihte teslim etmeleri ile meşhur olduklarını ifade etmeliyiz.
 • Anka – Pak Halı ve Koltuk Yıkama: Müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına makinelerini tamamen yenileyen bir firma olduğundan bahsetmeliyiz. Buna ek olarak, halı yıkama süreçlerini internet üzerinden canlı yayınla paylaşmaları da takdiri hak ediyor.

İzmir En İyi Halı Yıkama Firmaları

İzmir En İyi Halı Yıkama Firmaları

Ankara’daki firmaların ardından bir de İzmir halı yıkama firmalarına göz atalım!

 • Mediha Akansel Halı Yıkama: Bu işi 12 yıldan bu yana yapan bir halı yıkama firması olduklarını söylemeliyiz. Son iki yıldır ise İzmir’de hizmet veriyorlar. Müşteri memnuniyetini önemseyen, hoşgörülü ve titiz ekibiyle halı yıkama işini en iyi şekilde yapmaya gayret ettiklerinden bahsetmeliyiz.
 • Show Halı Yıkama: Bornova’da yer alan bu halı yıkama firmasını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Uzun süredir bu sektörde olmasından dolayı adını duyurmuş bir firmadır.
 • Avazım Halı Yıkama: 15 yıldır halı yıkama sektöründe olan bu firmanın da en iyi seçeneklerden birisi olduğunu ifade etmeliyiz. Güvenli ve kaliteli hizmetiyle müşteri memnuniyetini sağlar. Halı, koltuk, stor perde, tül perde, çekyat ve yatak yıkama hizmetleri de sunan bir firmadır.

Siz de halı yıkama firması arayışında iseniz yaşadığınız şehre göre yukarıdaki seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ