En iyi Haber

Türkiyenin En iyi İş Adamları

Türkiyenin En iyi İş Adamları

İş Dünyasının Öne Çıkan Zenginliğine Zenginlik katan Türkiyenin En İyi İş Adamları

Dev holdingleri yürütüyor, ülkenin sanayi ve ekonomisine katkı sağlıyor, milyonlarca dolar gelir sağlıyor ve birçok insana iş imkanı, çalışma koşulları sunuyorlar. Bütün bunları gerçekleştirenler ülkenin büyük gücüne sahip iş adamları. Bu tür güce sahip insanlar lider ruhlu insanlardır.

Lider insanlar güçlü olmaları ile tanınırlar. Kendisine hedef belirleyen, pes etmeden çalışan ve çevresindeki insanları etkileyebilen kişiler lider olabilirler. Liderler ve yöneticiler güvenilir olmalılardır, insanları kendilerini geliştirmeleri için yönlendirmelilerdir. Bu şekilde onlara yeteneklerini keşfetmeleri için imkan sağlarlar.

6- Erol Sabancı

Banka sektöründe en önemli isimlerden biri Erol Sabancı’dır. Akbank’ın sürekli olarak büyümesini ve en büyük bankalar arasında yer almasını sağlamıştır. 2000 yılından beri bankanın aktif payını devamlı arttırmaktadır.
Doğum Yeri : İstanbul/ Türkiye
Doğum Tarihi : 12.06.1938
Net serveti: 0,5 milyar USD

 

5- Hüsnü Özyeğin

Finansbank’ın kurucusu olan Hüsnü Özyeğin, bankayı 1987 yılında kurmuştur. Amacı tabi ki Finansbank’ı en büyük bankalar arasına sokmaktır. Finansbank haricinde Gima ve Mark & Spencer’ın da kurucusudur. Son yıllarda başarılı yatırımları ile 2018 yılında türkiyenin en zengin 2. iş adamı olmuştur.
Doğum Yeri : İzmir/ Türkiye
Doğum Tarihi : 01.1.1944
Net serveti: 2,4 milyar USD

4- Rıfat Hisarcıklıoğlu

Borsa ve odalar örgütünün başındaki isim Rıfat Hisarcıklıoğlu’dur. Anadolu iş sektörünün tanınan ve en önemli isimlerinden birisidir. Hükümetin dikkate aldığı, sözüne değer verdiği bir iş adamıdır. Bazı yasaların düzenlenmesinde görev almıştır.
Doğum Yeri : İstanbul/ Türkiye
Doğum Tarihi : 22.11.1955

3- Oğuz Satıcı

Türkiye’nin ihracat alanında en önde gelen isimlerinden birisi Oğuz Satıcı’dır. İhracatta sesini epey yüksek duyuran isimlerden biri olmuştur. Oğuz Satıcı birçok ihracat birliğinin ve bu ihracat birliğine hizmet eden genel sekreterliklerin başındadır.
Doğum Yeri : İstanbul/ Türkiye
Doğum Tarihi : 27.1.1965

koç holding başkanı

2- Ali Koç

Türkiye’nin en fazla şirkete sahip Koç Holding’ini yöneten Ali Koç, aynı zamanda Fernerbahçe spor kulübünün de başkanlığını yürütmektedir. Birçok alanda projeler üreten  Koç holding, Türkiye’nin en fazla çalışan istihdamını sağlayan holdingidir.
Doğum Yeri : İstanbul/ Türkiye
Doğum Tarihi : 02.4.1967
Net serveti: 0,9 milyar USD

 

1- Murat Ülker

Babasının kurduğu yoldan giden Murat Ülker gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Gıda alanında ülkemizin en büyük isimlerinden birisi. Dünyanın en büyük firmaları ile yarışıyor. Serveti 4.8 milyar dolar kadar.
Doğum Yeri : İstanbul/ Türkiye
Doğum Tarihi : 21.3.1959
Net serveti: 4,8 milyar USD

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ