En iyi Haber

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar

2021 yılında olduğumuz şu günlerde teknolojinin her geçen gün daha da ilerlediğini söyleyebiliriz. Özellikle elektronik ürün kategorisinde yepyeni ürünler piyasaya sürülüyor. Akıllı telefonlar; kendilerini yenileyerek insanların tercihine sunuluyor. Harika özellikleri ve donanımları sayesinde küçülen telefon modelleri; ceplerimize sığacak boyuta geldi. Bunun yanı sıra, akıllı telefonların kullanım alanının her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. Navigasyon, bilgisayar, müzik çalar, televizyon gibi araçların işlevlerine sahip akıllı telefonların sayısı bir hayli fazla. Bu yüzden, akıllı telefonların hayatımızdaki yerinin giderek daha da sağlam hale geldiğini ifade edebiliriz. Akıllı telefonlarda en önem verdiğimiz unsur ise kamera oluyor. Dolayısıyla en iyi kameraya sahip telefonlar okurların en büyük meraklarından birini oluşturuyor.

Hangi Telefonların Kamerası En İyi

Hangi Telefonların Kamerası En İyi?

Akıllı telefonlar sayesinde günlük hayatımızda birçok işi sorunsuz olarak yapabiliriz. Buna ek olarak, boş zamanlarımızı çok daha keyifli hale getirebiliriz. Ancak, akıllı telefonların fiyatlarının özelliklerine göre belirlendiğinden de bahsetmek gerekir. Mail veya mesaj yolu ile iletişim kurma, çağrı atma; akıllı telefonların temel özelliklerinden bazılarıdır. Bunun yanı sıra, yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekme, internetten dizi ve film izleme, oyun oynama gibi harika detaylara da sahipler. En İyi Navigasyon Uygulaması adlı yazımızı da mutlaka okumanızı öneririz.

Akıllı telefonların en çok rağbet gören özelliklerinin başında ise fotoğraf ve video çekimi yapmaları geliyor. Bu noktada, akıllı telefon tasarımı yapan markalar arasında ciddi bir rekabet olduğunu söylemeliyiz. Tüketicilerin ihtiyacını karşılamak adına çoklu kamera kurulumu da dahil olmak üzere birçok özelliğe akıllı telefonlarda yer veren markaların hedefi en iyiyi tasarlamak. Bunun yanı sıra, akıllı telefonlarda bulunan üçlü veya dörtlü kamera seçenekleri de bir hayli dikkat çekici.

En iyi kameraya sahip telefonlar konusunda size birçok tavsiye vereceğiz. Ancak kamerası standartların çok üzerinde olan birçok akıllı telefon bulunuyor. Bu noktada, seçim yapmanız gerçekten zor.

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro

Özellikle arka kamera özelliklerinin bir hayli dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. 50 MP ultra vision kamera, 20 MP cine kamera, 12 MP telefoto kamera, 8 MP SuperZoom kamera, 3D depth sensing kamera gibi harika özelliklere sahip olan bu telefona hayran kalmamak elde değil! Bunun yanı sıra, 13 MP ultra vision selfie kamerasıyla harika öz çekimler yapabilirsiniz. Buna ek olarak, 3D depth sensing kamera da telefonun ön kamerası olarak dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra

Birçok kişinin tercihi olan Xiaomi; ön ve arka kamera özellikleriyle en iyisini vaat ediyor. Dörtlü arka kamerasıyla rakiplerinin çok önünde! 48 MP, 12 MP, 48 MP ve 20 MP olmak üzere çoklu arka kamerası yer alıyor. Bunun yanı sıra, ön kamerası da 20 MP özellikte!

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

50 MP f/1.9 geniş açılı arka kamerasıyla dikkat çeker. Bunun yanı sıra, 32 MP, f/2.2, 26 mm geniş açılı ve kızılötesi sensör, Full HD çözünürlükte ön kamerası da yer alıyor. Bir başka deyişle, kamera kalitesiyle vermiş olduğunuz paranın karşılığını sonuna kadar alacağınız bir ürün!

Vivo X50 Pro

Vivo X50 Pro+

Dörtlü arka kamerasıyla kalitesini ispat ediyor. 48 MP birincil kameranın yanı sıra 8 MP periskop telefoto kamera, 13 MP portre kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamerası var! Arka kamerası kadar ön kamerası da bir hayli iyi! 32 MP ön kamerasıyla istediğiniz gibi öz çekim yapmanızı sağlıyor.

Apple iPhone 12 Pro Max

Apple iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 ailesi içerisinde bilhassa kamera özellikleriyle dikkat çeken bir model olduğunu söyleyebiliriz. Her birisi 12 MP olmak üzere üç arka kamerası bulunuyor. 12 MP f/1,6 diyafram açıklığına sahip ana kameranın yanı sıra 12 MP f/2,4 diyafram açıklığına sahip geniş açılı kamerası var! Buna ek olarak, bir de yine 12 MP f/2,2 diyafram açıklığına sahip telefoto kamerası bulunuyor. Telefonun ön kamerası; 12 MP f/2,2 diyafram açıklığına sahiptir. Bunun yanı sıra, ön kamerası sayesinde 4K çözünürlüğünde 24/30/60 fps video kaydı yapmanız mümkün!

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10 Pro

Dörtlü arka kamerasıyla dikkat çeken bir telefon! 108 MP f/1,33 geniş açılı kamerasının yanı sıra 20 MP f/2,2 telefoto kamerası, 8 MP f/2,2 ultra geniş açılı kamerasıyla biliniyor. Buna ek olarak, dördüncü kamerası da var! 12 MP f/2,2 derinlik sensörlü kamerasıyla da rakiplerine fark atar. Telefonun arka kamerası kadar ön kamerası da iyi! 20 MP geniş açılı kamerası sayesinde 1080p özellikte 30FPS video kaydı yapılması mümkün olur.

Oppo Find X2 Pro

Oppo Find X2 Pro

Klasik akıllı telefon markalarının dışında farklı bir marka tercihim olmalı diyorsanız size Oppo’yu tavsiye ediyoruz. 32 MP ön kamera çözünürlüğüne sahiptir. Bunun yanı sıra, 1080p ön kamera video çözünürlüğü bulunur. Arka kamerasının özellikleri ise bir hayli dikkat çekici! Beşli arka kamerasıyla rakiplerine fark atıyor. 48 MP ana kamerası, 48 MP ultra geniş açı, 13 MP periskop 48 MP ana, 12 MP ultra geniş açı, 13 MP telefoto özelliklerine sahip bir model! Bir başka deyişle, ön ve arka kamera özellikleriyle en iyisini vaat eden modellerin başında geliyor. Bu model kalitesiyle dikkat çekse de ülkemizde satışı bulunmuyor. Ancak, istediğiniz takdirde internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Kamerası İyi Olan Diğer Telefon Modelleri

  • Huawei Mate 40 Pro+: 2021 yılının dikkat çeken akıllı telefonlarından birisi! 52 MP Sony IMX700 sensöre sahip arka kamerasıyla dikkat çeker. Bunun yanı sıra, 13 MP çözünürlüğe sahip yüksek kalitede öz çekim yapmanızı sağlayacak ön kamerası da bulunuyor.
  • Apple iPhone 12 Pro: 12 MP selfie kamerası özelliklerine sahip ön kamerasıyla tercih edilesi özellikler taşır. Bunun yanı sıra, Lidar teknolojisine sahip oluşuyla ön plana çıkan 12 MP üçlü kameralı arka kamera özelliklerine sahiptir.
  • Samsung Galaxy S20 Ultra 5G: 40 MP ön kamerasıyla en iyi selfie’leri çekmenizi sağlayacak! Bunun yanı sıra, 108 MP + 48 MP + 12 MP olmak üzere üç farklı arka kamerası mevcut! Bir de ToF sensörünün olduğunu belirtmeliyiz.
  • Google Pixel 5: Görüntü işleme konusunda en iyilerden birisi! Kontrol edilebilir dinamik aralık ve muhteşem beyaz dengesiyle dikkat çeker. Yalnızca iki kameraya sahip olmasına rağmen rakipleriyle benzer kalite vaat ettiğini söyleyebiliriz. Piyasada bulunan birçok amiral gemisi telefon modelinden daha ucuz olduğunu ifade etmeliyiz.
  • Google Pixel 4a: Akıllı telefona verecek çok param yok diyorsanız bu model tam size göre! Google Pixel 5’te olan ultra geniş açı bu modelde yok! Ancak, yine de geniş açılı sensörüyle dikkat çeken bir akıllı telefon modeli! Görüntü kalitesi bakımından Google Pixel 5’ten eksiği yok diyebiliriz. Muhteşem bir beyaz dengesinin yanı sıra diğer modellerden geri kalmayan video özellikleriyle de dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra, telefonun son derece küçük bir boyutu var. Bu sayede, cebinize rahatça sığacak!
  • Samsung Galaxy S21 Ultra: Üst seviye kamera özelliklerine sahip bir model! Dört adet arka kamerasının yanı sıra 40 MP ön kamerası bulunuyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ