En iyi Haber

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim bir insanın yararlı ve verimli bir birey olması için gerekli olan en önemli kavramların başında gelmektedir. Bu konuda bizlere en çok yardımcı olacak şeyler ise kişisel gelişim kitaplarıdır. Biz de araştırmalarımızı en çok tercih edilen kişisel gelişim kitapları üzerine yaptık ve liste halinde sizlere sunduk. Peki, bu kitaplara geçmeden önce kişisel gelişimin önemi hakkında bilgiler verelim. Kişisel gelişim, bizim diğer insanlar ile daha verimli ve etkin bir iletişim kurmamıza olanak vermektedir Ayrıca olaylara pozitif bakmamızı, kötü şeylerden son derece az oranda etkilenmemizi sağlamaktadır. Kendine güvenen, verimli, hedeflerine odaklanmış olan bireyler olursunuz. İşte karşınızda en iyi kişisel gelişim kitapları.

Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk - Bruce D. Perry, Maia Szalavitz

Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk – Bruce D. Perry, Maia Szalavitz

Şimdiye kadar okuduğunuz tüm kişisel gelişim kitaplarını unutun ve bu kitabı hızlıca alın. Sizlere heyecanı hiç bitmeyecek okudukça başka bir boyuta geçeceğiniz kitabı söylüyoruz. Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabı 13 bölümden meydana geliyor. Bu kitap çocuk psikiyatristinin not defterinden okuyuculara aktarıldı. Müthiş bir sistem olan beynimizin stresle olan savaşı ve en sonunda zaferi. Anlatımı oldukça sade bir dille yapılan kitap, sizlerin kişisel gelişimine oldukça etki edecektir. Kitaplığınızda ve hayatınızda mutlaka örnek almanız gerektiğini düşündüğümüz bu kitapta, ders olarak çıkaracağınız çok olay olacaktır. En iyi kişisel gelişim kitapları listemizin de ilk sırasını gönül rahatlığı ile kendisine bırakıyoruz.

Kafanı Değiştir - Rod Judkins

Kafanı Değiştir – Rod Judkins

Rod Judkins tarafından yazılmış olan eser, hayatlarınıza farklı açılardan bakmanızı sağlayacak. Ayrıca kitap dünyanın en iyi 57 yaratıcı insanının alışkanlarına odaklanarak, okurlara farklı bir bakış açısı kazandırmaya çalışmaktadır. Değişmek ve başarmak sizlerin içerisinde gizlidir ve yetenek doğuştan gelmeyebilir. Yetenek sonradan öğrenilebilir bir gelişimdir. Siz de Kafanı Değiştir ile yaşamınızı sil baştan mercek altına alacaksınız.

Sana Özgürlük Vadediyorum - Laurent Gounelle

Sana Özgürlük Vadediyorum – Laurent Gounelle

Teknik telkinlerden uzak bir kişisel gelişim kitabı Sana Özgürlük Vadediyorumlistemizin en çok tercih edilen kitapları arasında yer alıyor. Mutlu Olmak İsteyen Adam romanı yazarının okurlarına sunduğu son kitap olarak geçmektedir. Okurken sizi alıp götürecek, bu kitabı elinizden hiçbir şekilde bırakmayacaksınız.

Ye O Kurbağayı! - Brian Tracy

Ye O Kurbağayı! – Brian Tracy

Günümüzün en önemli sorunların başında zaman gelmektedir. Çoğu insan zaman kelimesiyle iç içe olmaktan adeta bunalmıştır “Zaman” kavramını Zamanı iyi değerlendirmek üzerine anlaşılır bir dille kaleme alınan en iyi kişisel gelişim kitaplarından bir tanesini sizlere söylüyoruz. Zamanı iyi şekilde yönetebilmek için aklınızdan geçen tüm soruların cevabı bu kitap içerisinde gizli. Bir kahve ve kek ile bu kitabı okumanızı önermekteyiz.

en iyi kişisel gelişim kitapları İnsan Mühendisliği - Nüvit Osmay

İnsan Mühendisliği – Nüvit Osmay

Harika bir sürükleyici başucu kitabı olacak olan İnsan Mühendisliği yayımlandığı ilk andan itibaren kişisel gelişim kitapları arasında yer almayı hak eden başarılı bir eser olarak karşımıza çıkıyor. İş yaşamında yönetici olarak çalışmakta olan okuyuculara adeta bir yol gösterici harita niteliği taşımaktadır.

İyi Hissetmek – Birlikte İyi Hissetmek Seti- David Burns

David Burns tarafından kaleme alınan İyi Hissetmek kitabı bilişsel bir terapi kitabı olarak tanımlanmaktadır. Okuyucuda günlük yaşamda yaşadığı birçok problem ile nasıl karşı karşıya kaldığını, hayata olan bakış açılarını değiştirecek kaliteli kişisel gelişim kitaplarından biridir.  Birlikte İyi Hissetmek ise ilişkilere 25 senelik bir klinik tecrübeleri ve çok sayıda çift üzerinde yapılmış araştırmalar konu alınarak sunulmuş değerli bir eser. İyi Hissetmek ve Birlikte iyi Hissetmek kitabı 2’li set halinde siz değerli okuyuculara sunulmaktadır.

İnsan İnsana – Doğan Cüceloğlu

Doğan Cüceloğlu tarafından yazılmış olan ve ilişkilerde olan iletişim sorunlarına çözüm olarak gösterilen harika bir kişisel gelişim kitabıdır. İnsan ilişkilerini güçlendirecek olan İnsan İnsana kitabı son zamanlarda birçok kişi tarafından okunan ve hayat dersi veren kitaplar arasındadır.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı – Mark Manson

Amerikalı blog yazarı olarak bilinen Mark Manson bloğunda yazdığı yazıları kitap haline getirerek okurlarına sunmaktadır. Küçük şeyleri fazlaca kafaya takmamayı söyleyen ve oldukça eğlenceli bir kişisel gelişim kitabı olan Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı esprili diliyle de okuyucularından tam not almayı başarmıştır.

Güçlü Hafıza – Ahmet Yıldız

Başarılı olmak için iyi oranda bir hafızaya ihtiyaç vardır. Yeni bilgiler öğrenmek ve bunları uzun süre saklayabilmek için mutlaka güçlü bir hafızanız olması gerekmektedir. Bu konuda önemli bir kaynağı ifade eden Güçlü Hafıza kitabındaki öneriler mutlaka dikkate alınmalıdır. Son derece önerilen bir kişisel gelişim kitabıdır.

Beden Dili – Joe Navarro

Sağlıklı bir iletişim için beden dilinin büyük oranda önemi vardır. Beden Dili çalışması ile vücudun nasıl kullanılacağına önemli oranda söyleyen Navarro, aynı zamanda da karşı tarafın beden hareketlerinin de nasıl yorumlanması gerektiğini söylüyor.

Huzurlu Olmak İstiyorsanız Ufak Şeyleri Dert Etmeyin – Richard Carlson

Huzurlu Olmak İstiyorsanız Ufak şeyleri Dert Etmeyin günlük hayatta yaşanmış olayları sanki siz yaşıyor gibi anlatan bir eserdir. Ayrıca kitap bilmediğiniz değil farkındalık yaratmanız için yazılmış kusursuz özelliklere sahip bir eserdir.

Alışkanlıkların Gücü – Charles Duhigg

Hepimiz monoton hayatlarımızın olmasından dolayı şikayet etmekteyiz. Başarımızın önündeki engel de bu monotonluk ve alıştığımız yaşam tarzından dolayı kaynaklanmaktadır. Bu tarzın dışına çıkmak ve yeni şeyler denemek ise, hiç sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Hayat serüvenini büyük oranda etkileyen alışkanlıkları değiştirmenin ve kontrol edebilmenin bir yolu olmaktadır. O yol, Alışkanlıkların Gücü isimli çalışmada gayet güzel tarif edilmektedir.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnızca Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

Kişisel gelişim dünyasının önemli isimlerinden Ahmet Şerif İzgören tarafından yazılmış olan kitap, çeşitli hikayeler, taktikler, sözler ve mesajlarla eğlenceli bir vakit geçirmenize olanak vermektedir. Eşsiz bir motivasyon sunan kitap, sizlere önerilmektedir.

Human Design- Chetan Parkyn, Steve Dennis

Her birey bambaşka bir yolculuk anlayışıyla insan anatomisinin haritasını çıkarıyor ve yaşama bağlanma gösteriliyor. Kendini tanıyarak, daha sağlıklı ve daha olumlu bir hayatın kapısı aralanıyor. Burçlarımız genel hatları verir, peki ya insan vücudu? Hangi kapıların açık veya değil, neye uyumlusunuz öğrenilerek daha özgüvenli bir şekilde yaşamanız söz konusudur. Chetan Parkyn’in anlatımıyla içsel dünyanızla yakından tanışacaksınız.

Guy Finley Seti – Guy Finley

Popüler yazar Guy Finley tarafından yazılmış bu kitap kısa ve dersler çıkarılacak hikayelerden oluşmaktadır. Daha mutlu bir yaşam için birçok önerinin bulunduğu bu kitap mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer almaktadır. Sizlere şiddetle önermek istiyoruz. Bu kitap ile beraber günlük yaşamımızı en çok meşgul eden sevmek ile ilgili birçok önerinin, ders verici hikayenin barındığı bir eseri göreceksiniz. Bazı şeylerden vazgeçebilmek özgürlük ve mutluluktur, hep sevebilmek ise büyük oranda cesarettir.

Einstein Gibi Düşünmek – Peter Hollins

Alman Teorik Fizikçi Einstein’in düşünme özelliğini, olaylara bakış açısını kavrayarak hayatınıza farklı bir pencereden bakabilme, olaylar zor gözükse de çözebilme gibi başarıları kazanabileceğiniz harika bir kişisel gelişim kitabı olarak geçmektedir. Yaşamınızda başarı ve farklılığı yakalamak isterseniz eğer, Einstein Gibi Düşünmek kitabını hızlıca almanız gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ