En iyi Haber

En İyi Klasik Ayakkabı Markaları Sıralaması

En İyi Klasik Ayakkabı Markaları Sıralaması

En İyi Klasik Ayakkabı Markaları Sıralaması

En iyi klasik ayakkabı markaları belirlenirken çeşitli faktörler göz önünde bulundurulmaktadır. Bu faktörlerden bazıları deri kalitesi, ayakkabının şık ve kullanışlı olması, rahat olmasıdır. Kaliteli malzemeden yapılan ayakkabıların maliyeti de fazladır. Dolayısıyla ayakkabının markası, fiyatını da etkiler. Marka olarak adlandırılan klasik ayakkabılar birçok özelliği bir arada bulundururlar.

İyi bir klasik ayakkabı belirli özelliklere sahip olmalıdır. Bu özellikler;

  • Kaliteli malzeme kullanımı,
  • Uzun süreli kullanıma uygun,
  • Kullanıcıya rahatlık tanıması
  • Kıyafetinin altında şık duran ayakkabılar,

şeklindedir. İyi klasik ayakkabı markaları bu özelliklerin hepsini bünyesinde bulunduran müşteri memnuniyeti odaklı firmalardır. Dolayısıyla zaman içerisinde kullanıcı memnuniyetiyle adlarını duyurmuşlardır. En iyi klasik ayakkabılar, rahatlığı ve şıklığı bir arada bulunduran ayakkabılar olmaktadır. Kolayca her kıyafetle kombinlenebilen, kıyafeti ön plana çıkarıp şık bir duruş sağlayan klasik ayakkabılar günlük hayatta veya iş hayatında çokça tercih edilmektedir.

Klasik Ayakkabı Nasıl Seçilir

Klasik Ayakkabı Nasıl Seçilir?

İnsanların ayak yapıları birbirinden farklıdır. Bu yüzden her kişi ayakkabı seçimi yaparken kendi ayak yapısını dikkate almalıdır. Yanlış ayakkabı seçimi ayak yapısında deformasyonlara ve sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Ayakkabı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan bir tanesi ayakkabı tabanıdır. Ayakkabının ne çok yüksek topuklu ne de düz tabanlı olmaması gerekir. Yüksek topuklu ayakkabıların sağlıksız olduğu kadar tam tersi olan düz tabanlı ayakkabılar da sağlık için tehlikelidir. İdeal bir ayakkabıda topuk yüksekliğinin 3-4 cm olması yeterlidir. Bundan daha yüksek topuklu ya da hiç topuksuz düz tabanlı ayakkabılar, ayaklarda ağrıya ve zamanla ayaklarda şekil bozukluklarına neden olabilmektedir.

Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ayakkabının yapıldığı malzemedir. Ayakkabıyı oluşturan malzemenin ayağının hava almasını sağlayacak şekilde ve gerçek deri olması ayakkabı tercihinde, ayak sağlığı için önemli bir unsuru oluşturmaktadır. Klasik ayakkabı seçimi yapılırken bunların yanında bir de ayakkabının elastikiyetine bakılmalıdır. Eğer ayakkabı büküldüğünde kırılıyor ve yapısı bozuluyorsa bu ayakkabı seçilmemeli, elastik ve kırılma yapmayan başka bir ayakkabı seçilmelidir.

Klasik Ayakkabıların Tercih Edilme Sebepleri

Klasik ayakkabıların en çok tercih edilme sebebi şık duruşu olmuştur. Bunun yanında insanlar ayakkabılarının rahat olmasını da istemektedirler. Bu kriterler göz önünde bulundurularak üretilen klasik ayakkabı modellerinin şık, rahat ve kullanışlı olması istenmektedir. Markaların kriterleri sağlayabilmek adına yaptığı çalışmalar kendilerini daha iyi yerlere getirebilmeleri için önemli görülmüştür. Müşteri memnuniyeti de markaların adını duyurmasındaki en önemli unsurlardan biri olmuştur. Kaliteli, şık, rahat, kullanım süresi uzun ayakkabılar müşteriler tarafından tercih edilmiştir.

Ürünün kaliteli olabilmesi için kullanılan malzemenin de kaliteli olması ve işleme aşamasında özenle işlenmesi gerekmektedir. Bu yüzden markalar üretim aşamasında oldukça dikkatlidirler. Tasarımlarında da yine göze hitap eden, dikkat çeken modeller kullanmak tercih edilmek konusunda önemli bir yere sahip olmuştur. İnsanlar gözüne hoş gelmeyen beğenmediği ürünün kalitesini de merak etmeyeceği için aslında ilk aşamada önemli olan şey ürün tasarımı olmaktadır.

Sık tercih edilen klasik ayakkabı markaları arasında en başta gelenler Kemal Tanca, Pier Cardin, Nevzat Onay, Testoni, Berluti, D’S Damat, Kiğılı, Altınyıldız gibi isimler olmuştur.

Kemal Tanca Klasik Ayakkabı

Kemal Tanca Klasik Ayakkabı

Klasik ayakkabı markaları arasında bulunan Kemal Tanca Türkiye’de ortaya çıkmış bir markadır. Ayakkabılarda kullanılan derinin kalitesi ve derinin özenle işlenerek kullanıma sunulması markanın adını duyurmasındaki önemli özelliklerinden olmuştur. Birçok insan şıklığı, rahatlığı ve kalitesi için gerek günlük hayatta gerekse iş hayatında bu markayı tercihleri arasında bulunduruyor. Kemal Tanca adını öncelikle adını Türkiye’de duyurmuş daha sonra zaman içerisinde dünyada da en iyi klasik ayakkabı çeşitleri arasında yerini almıştır.

Nevzat Onay

Nevzat Onay

Kaliteli klasik ayakkabı markası denildiğinde akıllara gelen markalardan bir tanesi de Nevzat Onay olmaktadır. Nevzat Onay markası, 1966 yılında İzmir’de Nevzat Onay tarafından kurulmuş bir yerli markadır. Kuruluşundan beri en kaliteli, en iyi klasik ayakkabı modellerini müşterilerine sunmayı hedeflediklerini belirtmiş olan ünlü bir marka olmuştur. Ürünlerinde kaliteli, iyi işlenmiş deri kullanmışlardır. İyi ve kaliteli bir ayakkabı markası olarak satışlarını yurt içi ve yurt dışı olarak devam ettirmektedirler. Her ürün tek tek incelenerek ayakkabılarda en kaliteli ürünler kullanılmaktadır. Müşteri memnuniyeti verdiği önem ve kaliteli deri ürünleri ile gündeme gelen bu yerli marka en iyi klasik ayakkabılar sıralamasında yer almaktadır.

Testoni

Testoni

İtalyan yapımı olan Testoni, en iyi klasik ayakkabı markası olarak sıralamada yerini almıştır. Markanın kurucusu olan Amedeo Testoni, zıt renkleri birlikte kullanarak dikkatleri çekmiştir. Ayakkabıları bir sanat olarak görmüştür ve özen göstermiştir. Klasik ayakkabıda yenilikçi akımlar getirerek bu işin öncü markalarının arasında yer almıştır. Klasik ayakkabı ile giyebileceğiniz şık kıyafetler için Türkiye’nin En İyi Giyim Markaları yazımıza bakabilirsiniz.

Berluti

Berluti

Genel merkezi Paris’te bulunan Berluti markası yapımında dana derisi, kanguru derisi ve timsah derisi kullanımıyla öne çıkan ünlü bir marka olmuştur. Yalnızca ayakkabı üzerine değil erkek giyimi üzerine de çalışmakta olan markanın ayakkabıları oldukça kalitelidir. Müşteri odaklı çalışılmış olup kalite konusundan da taviz verilmemiş olması markayı öne çıkarmaya yetmiştir. En iyi klasik ayakkabı markaları arasında yer alan Berluti şık duruşu ve kalitesi ile insanları satın almak konusunda cezbetmektedir.

Pierre Cardin

Pierre Cardin

Italyan asıllı ünlü modacı Pierre Cardin’in kurduğu bir markadır. Rahat, şık ve modern ayakkabı tasarımlarıyla, giyimde olduğu gibi ayakkabı da prestijli bir marka haline gelmiştir. Ayrıca dünyaya ismini duyurmayı başarmıştır. Ayakkabıları ile de bir marka haline gelmiş olan adını çokça duymuş olduğumuz Pierre Cardin markası oldukça kaliteli ve şık ayakkabılar satışa sunmaktadır.

Johnston & Murphy

Amerikan kökenli bir giyim ve klasik ayakkabı markası olarak bilinmektedir. Dünyada adından çok söz ettiren en iyi klasik ayakkabı markaları arasında yer almaktadır. Kaliteli ve şık ayakkabılarıyla dikkatleri üzerine çekmek isteyenlerin tercihleri arasındadır. Klasik ayakkabı markası olarak Johnston & Murphy yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve kıyafetlerle şık kombinler oluşturmasıyla müşterilerin günlük veya iş hayatında rahatlıkla kullanabileceği klasik ayakkabılar arasındadır.

Cacharel

En iyi klasik ayakkabılar sıralamasında bulunan bir diğer ayakkabı markası da Cacharel olmuştur. Şık, rahat ve kaliteli deri klasik ayakkabıları ile kendisinden söz ettiren bir markadır. Markanın ürünleri sıkça tercih edilen klasik ayakkabı modelleridir. Kıyafet kombinlerinde ön plana çıkarak şıklığın göstergesi olan klasik ayakkabılar özellikle iş hayatında tercihler arasında yer almıştır. Kullanılan malzemelerin kaliteli oluşu, uzun süreli kullanımı tercih edilme sebepleri arasındadır.

Bostanian

Malzemesinde deri kullanılan en çok tercih edilen kaliteli klasik ayakkabılardan biridir. Bostanian markası dünyaca ünlü bir marka olarak adından çokça söz ettirmiştir. Kaliteli klasik ayakkabı sıralamasında yerini almış olmasında ayakkabıların rahatlığı, şıklığı ve ürünlerdeki müşteri memnuniyeti rol almaktadır. Ayakkabıda istediği şıklığı bulan insanlar aynı zamanda rahatlık ve kalite ile de buluşmaktadır. Ayakkabılarda kullanılan deriler özenle işlenmiş ve kullanıcılarına sunulmuştur.

D’S Damat

2002 yılında kurulmuş bir erkek giyim mağazasıdır. Müşterilerine kalite ve konforu vaat etmektedirler. Tercihlere göre şekillenen klasik veya modern koleksiyonlarıyla müşteri memnuniyetine odaklanmış olan bir markadır. Kaliteli ürünlerini makul fiyatlarla sunarak büyümeye devam etmektedir. Kaliteli şıklık arayanların tercihleri arasında ilk sırada geliyor. Bu yüzden de isimlerini en iyi klasik ayakkabı markaları arasına yükseltmişlerdir.

Kiğılı

Çokça tercih edilen bir erkek giyim mağazasıdır. Yenilikçi, şık ve kaliteli tasarımları ile yıllar içerisinde adını duyurmayı başarmış bir firmadır. Klasik ayakkabı alanında da en iyi markalar arasında yerini alıyor. Kullanıcılarına iş hayatında şıklığın yanında rahatlık ve kaliteyi vaat etmektedir. Günlük kullanımda da gayet şık modelleri vardır.

Altınyıldız

Kumaşının kalitesi ve tasarımının özelliğiyle kendini göstermiş olan bir erkek giyim mağazasıdır. Ürettiği bütün ürünlerde şıklığı ve kaliteyi garanti etmektedir. Altınyıldız markasının farklı yaşam tarzlarına göre ürünleri vardır. En iyi klasik ayakkabı markası denildiğinde akıllara gelen ilk isimlerden bir tanesi olmayı başarmıştır. Ününü ise kalite, şıklık ve müşteri memnuniyetine borçludur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ