En iyi Haber

En İyi Klasik Gitar Markaları

En İyi Klasik Gitar Markaları

En İyi Klasik Gitar Markaları

Gitar çalmak; özellikle gençlerin hayalidir. Üniversiteye başlayan birçok genç; kendisini geliştirmek adına klasik gitar kurslarına yazılmak istiyor. Bu amaca sahip olanların her şeyden önce iyi bir klasik gitara sahip olmaları şart diyebiliriz. Klasik gitar ritmik özellikleri, çok sesli oluşu ve melodi çalma konusunda kolaylık sağlaması gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Hatta, birçok kişi tarafından küçük bir piyano olarak kabul görüyor. Siz de müzik aleti çalmak istiyorsanız ilk olarak klasik gitar ile bu sürece başlayabilirsiniz. Yazımız sayesinde en iyi klasik gitar markaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra, klasik gitar alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan da bahsedeceğiz. Dolu dolu bir yazı sizleri bekliyor.

Klasik gitar alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klasik Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

19 perdeden oluşan klasik gitar, 3.5 oktav ses genişliğine sahip oluşuyla da dikkat çeker. Gitarın tellerine parmakla veya tırnakla vurduğunuz takdirde gitarı çalmaya başladığınızı siz de fark edeceksiniz. Her yerde göreceğiniz klasik gitarların altı telli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bilhassa müzisyenler tarafından tercih edilen sekiz, on ve 12 telli gitarlar da mevcut. Gitarların çalacağınız parçanın özelliklerine uygun olarak farklı şekillerde akordlanması önemli bir husustur. Tam dörtlü aralığına akortlamak gerekir. Bunun yanı sıra, akort cihazları sayesinde de istediğiniz gibi akortlama işlemi yapabilirsiniz.

Klasik gitar almak isteyenlerin önünde sayısız seçenek bulunuyor. Bu noktada, her şeyden önce, bütçenizi belirlemelisiniz. Çok geniş fiyat aralıklarına dağılmış ürünler arasından seçim yaparken gitar almak için sahip olduğunuz parayı belirlemiş olmalısınız. Gitarın bileşenlerinden birisi de klavye olarak bilinir. Klavye yapımında birden çok ağacın kullanıldığını söylemeliyiz. Ancak, yüksek standarda sahip bir klasik gitar almak istiyorsanız gül ağacı veya abanoz gibi yoğunluğu fazla olan ağaç türlerini tercih etmeniz gerekiyor. Buna ek olarak, ses tablasının niteliği de son derece önemli! Sesin hem rengini hem de yüksekliğini belirleyen ses tablası; sedir ve ladin ağaçlarından üretilir. Düzenli ve sık dokulu bir ses tablasına sahip klasik gitar satın almalısınız.

Klasik gitar çalmak isteyenlerin bilmesi gereken bir detay daha bulunuyor. Gitarın tel yüksekliği normalden fazla olduğu takdirde gitarı istediğiniz gibi çalamazsınız. Bu hususa dikkat etmeniz şart. Buna ek olarak, gitarınızı dış etkenlerden korumak amacıyla gitar ile beraber bir de koruyucu kılıf satın almalısınız. Ancak, ince yapılı kılıflar yerine daha kalın ve kaliteli kumaştan imal edilmiş kılıfları tercih etmelisiniz.

Hangi Klasik Gitar Markalarını Tercih Etmelisiniz?

Gitar çalmaya yeni başladıysanız işinizi şansa bırakmamak adına popüler markaların ürünlerini satın almaya gayret etmelisiniz. Başlangıç seviyesi için uygun olan çok sayıda gitar modeli vardır. Bu tür gitarların uzun ömürlü olduğunu söylemeliyiz. Aşağıdaki en iyi klasik gitar markaları modelleri sizin için en doğru tercih olacaktır.

Barcelona LC 3900 Klasik Gitar

Barcelona LC 3900 Klasik Gitar

En popüler klasik gitar modellerinden birisi olduğunu söylemeliyiz. Uygun fiyatlı oluşuyla dikkat çeker. Uzun ömürlüdür. Fiyat performans oranı bakımından en iyilerden birisidir. Buna ek olarak, cutaway adı verilen Barcelona LC 3900 Cutaway modeli de bulunur. Hem işlevsel hem de farklı bir tasarıma sahip olan bu modeli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Camps Klasik Gitar

Camps Klasik Gitar

Farklı gitar modellerine sahip olan bu markanın ürünlerine hayran kalacaksınız. M1-S sedir kapak el yapımı klasik gitar modelinin yanı sıra CUT ECO elektro klasik gitar, CUT-900LH solak elektro klasik gitar gibi seçenekler de yer alıyor. Bunun yanı sıra, NAC-4 LH solak, NAC-1 LH solak, Eco – Ronda elektro klasik gitar gibi seçenekler de mevcuttur. Bu markanın gitar modellerinin fiyatları değişkendir. 4000 TL’den başlayarak dokuz bin TL’ye kadar uzanan farklı gitar modellerinin olduğunu söyleyebiliriz. Siz de bütçenize uygun bir modeli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Fender ESC 105 Klasik Gitar

Fender ESC 105 Klasik Gitar

İlk kez gitar çalacak olanlar için en iyi modellerden birisi! İnce sapının yanı sıra yakın perdelere sahip bir gitar oluşuyla da dikkat çekiyor. Fender; üretmiş olduğu kaliteli gitar modelleriyle dikkat çekiyor. Hatta, başarısını uluslararası seviyelere de taşımış durumda. Elektro ve akustik gitar modellerinde başarılı olan markanın klasik gitar seçeneklerinde de en iyisini sunduğunu söylemeliyiz. Klavyesinde rahat edecek olmanız bu gitarı almanız için önemli bir sebep.

Yamaha C40

Yamaha C40 Klasik Gitar

Klasik gitar almak isteyenlerin tercih etmesi gereken markalardan birisi de Yamaha! Bu noktada, Yamaha’nın en çok tercih edilen modelleri; C40 klasik gitar ile C30 klasik gitardır. Uzun süreli kullanım hayal ediyorsanız Yamaha sizin için en iyi seçenek olacak. Aşırı pahalı olmayan bu model orta seviyede bütçesi olanlar için ideal bir klasik gitar.

İbanez

Ibanez

Japonya merkezli olan bu markanın elektro gitar, akustik gitar, bas gitar üretimi yaptığını söyleyebiliriz. Dünyaca ünlü sanatçıların bu markanın klasik gitar modellerini tercih ettiğini söyleyebiliriz. Bilhassa resmi internet sitelerini inceleyerek kendinize uygun gitar modellerini bulabilirsiniz.

Alhambra

Alhambra

Çok sayıda klasik gitar modeline sahip bir marka! 2C klasik gitar, 6P klasik gitar, 3C klasik gitar, 1C klasik gitar, Z-Nature klasik gitar gibi modeller arasından tercih yapabilirsiniz. Bilhassa internet üzerinden gitar satın almanız mümkündür.

Cordoba C3M Klasik Gitar

Cordoba C3M Klasik Gitar

En kaliteli gitar markalarından birisinin Cordoba olduğunu söylemeliyiz. Bu noktada, klasik gitar almak için iyi bir bütçesi olanlar tercihlerini Cordoba’dan yana yapabilirler. Çünkü, verdikleri parayı sonuna kadar hak eden model.

Valencia CG 160 Klasik Gitar

Valencia CG 160 Klasik Gitar

Valencia gitar modellerini mutlaka duymuşsunuzdur. Bu modellerin özellikle başlangıç seviyesi için uygun olduğunu söylemeliyiz. Bu modelin yanı sıra bir de Valencia CG 170 klasik gitar modeli de tercih edilebilir.

Admira

Admira

Popüler klasik gitar markalarından birisi de Admira! Sara ADMI0210, Paloma ADM0420, Alba ADMI0200 gibi klasik gitar modellerinin en iyi seçenekler arasında yer aldığını söylemeliyiz. Diğer markaların modellerine kıyasla uygun fiyatlı olduğundan da bahsetmeliyiz.

Lag

Lag

Fazla bilinmeyen ancak fena olmayan gitar modellerine sahip markalardan birisi de Lag! OC44-2 Paccex Occitania, Lag OC80CE Occitania Cutaway, Lag 0C400 Occitania Natural klasik gitar gibi beğeneceğiniz türden klasik gitar modellerini barındırıyor.

Takamine

Takamine

Klasik gitar modelleri açısından son derece zengin bir marka! Takamine Gc1 Lh Nat solak klasik gitar, Gc5Ce – Nat klasik gitar gibi seçenekler var! Siz de ünlü alışveriş siteleri sayesinde Takamine klasik gitar modellerini inceleme ve satın alma şansına sahip olabilirsiniz.

Epiphone

Epiphone

Hepsiburada gibi sitelerde Epiphone markasının klasik gitar modellerini bulabilirsiniz. Kalitesi yüksek modelleri aynı zamanda bütçenizi sarsmayacak kadar uygun fiyatlara da sahip!

Cort AC100 Klasik Gitar

Cort AC100 Klasik Gitar

Piyasanın en bilinen markalarının başında Cort geliyor. Özellikle başlangıç ve orta seviyeli kullanıcılar için iyi bir tercih! Rahat bir klavyeye sahip olması, ağacı gibi detaylar sayesinde size en iyisini vaat ediyor.

Sonuç olarak, yukarıdaki markaların klasik gitar modellerini gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, gitarınızı aldıktan sonra bir de tel takmanız doğru olur. Bu sayede, gitarınızdan çok daha iyi bir ton alabilirsiniz. Klasik gitar tel seti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ