En iyi Haber

En iyi Klima Markası

En iyi Klima Markası

Klima özellikle yaz aylarında en çok ihtiyaç duyulan ev eşyalarının başında gelmektedir. Diğer yandan, birçok kişi artık kış aylarında da klimalar ile ısınmakta ve doğal gaz veya diğer ısınma yöntemlerini kullanmamaktadır. İnverter ve üst düzey enerji tasarrufu yapan klimalar sayesinde eğer 1+0 veya 1+1 gibi ufak evlerde yaşıyorsanız klimalar hem ısınmak hem de serinlemek için çok avantajlıdır.

Bu sebeplerden dolayı en sık karşılaşılan sorun, hangi marka ve modelin tercih edilmesi gerektiğidir. Bu makale de ise en iyi klima markalarını ve bu markaların avantajlarını sizler için araştırdık.

En İyi Klima Hangisi

mitsubishi klima

3- Mitsubishi Electric Markası

Her ne kadar Mitsubishi firması dendiğinde ilk olarak akla Araba ve Otomotiv gelse de bu şirket çok ortaklı, global ve birçok farklı sektörde faaliyet gösteren bir firmadır. Mitsubishi Electric adı altında klima, iklimlendirme ve birçok elektrik aleti satan firmanın klimaları, yıllardır sektörde yer alan birçok uzman tarafından en kaliteli klimalara sahip olduğu belirtilmektedir.

Mitsubishi Electric Klima Avantajları

 Fiyat; Birçok kişi için klima alırken en önemli faktör fiyattır. Mitsubishi klimaları fiyat olarak pahalı olsa da diğer klimalar gibi 2-3 sene de bozulan veya arıza çıkartan ürünler değildir. İyi bir şekilde kullanıldığında ve montaj yapıldığı takdirde uzun süre kullanabilirsiniz. Mitsubishi marka klimalar, kısa vadede pahalı fakat uzun vadede çok uygun olmaktadır.

 Enerji; Mitsubishi firması, iklimlendirme alanında en gelişmiş firmaların başında gelmektedir ve İnverter ve Süper İnverter gibi teknolojilerin öncüsü konumundadır.

 Montaj; 2012 yılında ülkemizde faaliyete başlayan firmanın yetkili servislerinin montaj ekipleri hakkında oldukça iyi yorumlar bulunmaktadır. Her ne kadar kötü yorumlara da rastlasak da diğer firmalara oranla bu yorumlar oldukça azdır.

 

Genel olarak Japon klima markaları diğer firmalara göre oldukça üstündür. Bu alanda Japonların bariz bir üstünlüğü bulunmaktadır. Daikin, Toshiba ve Mitsubishi gibi firmalar diğer Avrupa malı ürünlere göre teknolojik anlamda 1-0 öndedir.

Dikkat etmeniz gereken nokta, Mitsubishi Electric ile Mitsubishi Heavy markalarını karıştırmamanız. Tercihiniz bu makale de anlattığımız marka olan Mitsubishi Electric olsun.

daikin marka klima

2- Daikin Markası

Japonya merkezli bir kuruluş olan Daikin, dünyanın en büyük ve kapsamlı Araştırma ve Geliştirme tesislerine sahip firmaların başında gelmektedir. Klima konusunda birçok icadın ve buluşun öncüsü olan firma, paket tipi klima ve pompanın öncüsüdür. Avrupa, Asya ve Ortadoğu pazarına hakim olan firma, 2011 yılında ülkemize gelmiştir.

 Daikin Klima Avantajları

 Teknik Özellikler; İklimlendirme ve Soğutma sektöründe Japon firmalarının ne kadar kaliteli olduğunu belirtmiştik. Daikin’de Japon firması olmasının yanında teknik ve teknolojik konularda klima konusunda en kaliteli markaların başında gelmektedir. Özellikle İnverter teknolojisinin öncülerinden olan firma, bazı firmalardan 1-2 yıl önce bu teknolojiye geçmiştir.

Diğer klima markaları ile karşılaştırma yapmanız durumunda Daikin modellerin ne kadar üstün olduğunu rahatlıkla fark edebilirsiniz.

Ses; Birçok firma bu alanda iyi olduğunu iddia etse de Daikin klimaları ses konusunda ki en iyi klimaların başında gelmektedir. Diğer markalar ile ses karşılaştırılması yapıldığında 5 hatta 10 desibel daha az ses çıkardığı ölçümlenmiştir. Sürekli olarak klima çalıştırmayı düşünüyorsanız ses konusu çok önemli olmaktadır ve bu noktada tercih etmeniz gereken marka Daikin’dir.

 Tasarım; Daikin klimalarının en önemli avantajlarından biriside tasarımlarıdır. Şekle önem veren veya klimayı aksesuar olarak kullanmak isteyen kişiler için Daikin markası her yıl muazzam tasarımlara sahip 1 veya 2 ürün piyasaya sürmektedir.

baymak marka klima

 1- Baymak Markası

Listemizin en iyi klima markası bir Türk markası olan Baymak, 1967 yılında kurulmuştur. İlerleyen yıllarda bir Hollanda şirketi tarafından satın alınan Baymak, kat kaloriferi ve termosifon gibi buluşların öncüsüdür. Yıllarca soğutma ve iklimlendirme sektöründe emin adımlarla ilerleyen firmanın birçok modeli ülkemizde satılmaktadır.

 

Baymak Klimaları Avantajları

 Elektrik Tüketimi; Baymak marka klimalar genellikle elektrik tüketimi ile ön plana çıkmaktadır. Birçok modele göre Baymak ürünleri çok daha az elektrik tüketmekte ve fatura noktasında sizi üzmemektedir. Özellikle İnverter modelleri sürekli olarak elektrik tüketmediği için çok daha avantajlı ürünlerdir.

 Soğutmanın yanında Isınma noktasında da İnverter klimaları sürekli olarak çalıştırabilirsiniz. Size yansıyacak tutar ortalama 20m2’lik bir odada 100 TL’yi geçmeyecektir.

Ses; Klimaların en önemli sorunlarından birisi bazılarının yüksek sesle çalışmasıdır. Baymak marka klimaların dış üniteleri sesli çalışsa da iç ünite yani odanın içerisinde kalan kısmı oldukça sessiz çalışmaktadır.

Garanti ve Servis; Baymak firmasının birçok noktada servis hizmeti bulunmaktadır. Servislerini sürekli olarak denetleyen bir firma olmasından dolayı Baymak servisleri, diğer firmalara göre çok daha iyidir. Yine garanti olarak da Baymak firması klimalarına 5 yıl garanti sunmanın yanında montaj hizmetini de ücretsiz vermektedir. Diğer yandan, servis noktasında yaşadığınız şehre göre sıkıntı yaşayabilirsiniz. Servis hizmetleri biraz da şans işi olmakla birlikte ve yaşadığınız lokasyona göre değişmektedir.

Fiyat; Toshiba, Mitsubishi ve Daikin gibi modellerin aksine Baymak markası çok daha ucuz ürünlere sahiptir. 5 yıl garantiye de göz önünde bulundurursak Baymak markası, klimayı az kullanan tüketiciler için en iyi tercih konumundadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ