En iyi Haber

En İyi Kolajen

En İyi Kolajen

En İyi Kolajen Hangisidir?

Kolajen vücudumuzdaki en bol proteindir. Tendonlar, bağlar, cilt ve kaslar da dahil olmak üzere çeşitli vücut kısımlarını oluşturan bağ dokularının ana bileşenidir. Kolajen, cildimize yapı sağlamak ve kemiklerimizi güçlendirmek de dahil olmak üzere birçok önemli işleve sahiptir. Son yıllarda, kolajen takviyeleri oldukça popüler hale geldi. Aslında kolajeni kemik suyu ve tavuk derisi gibi yiyebileceğiniz çeşitli yiyeceklerden alabilirsiniz. Kolajen tüketmenin eklem ağrısını hafifletmek ve cilt sağlığını iyileştirmeye kadar çeşitli faydaları vardır. Bununla birlikte, çeşitli çalışmalar, kolajen peptidlerinin veya kolajen içeren takviyelerin, kırışıklıkları ve kuruluğu azaltarak cildinizin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Bundan ötürü bizler de bugün en iyi kolajen hangisi, hangileri inceleyeceğiz.

Bir çalışmada, 8 hafta boyunca 2.5-5 gram kollajen içeren bir takviye alan kadınlar, takviye almayanlara kıyasla daha az cilt kuruluğu ve cilt elastikiyetinde önemli bir artış yaşamıştır. Bir başka çalışma, 12 hafta boyunca günlük kolajen takviyesi ile karıştırılmış bir içecek içen kadınların, bir kontrol grubuna kıyasla daha fazla cilt hidrasyonu ve kırışıklık derinliğinde önemli bir azalma yaşadığını fark etmiştir.

Ek olarak, kolajen takviyeleri almak, elastin ve fibrillin dahil olmak üzere cildinizi yapılandırmaya yardımcı olan diğer proteinlerin üretimini teşvik eder. Ayrıca kolajen takviyelerinin akne ve diğer cilt koşullarını önlemeye yardımcı olduğu birçok anekdot iddiaları vardır, ancak bunlar bilimsel kanıtlarla desteklenmemektedir. Takviyelerde bulunan kolajen peptitler (hidrolize kollajen olarak da adlandırılır) farklıdır. Kollajen ile aynı amino asitlerden yapılırlar, ancak vücudumuz tarafından daha kolay emilirler. Bunun nedeni , kolajenden çok daha kısa amino asit zincirleridir , bu da onları kan dolaşımımıza daha kolay emilir (yani daha sindirilebilir). Eğer vücudunuzun bu haplara ihtiyacı varsa en iyi kolajeni kullanmanız için bir takım araştırma yapmanız gerekmektedir.

Kendiniz için uygun olduğunu düşündüğünüz en iyi kolajen için içerikleri hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var.

en iyi kolajen Neocell Super Collajen + Vitamin C

Neocell Super Collajen + Vitamin C

Cildin nemini ve sıkılığını arttırdığı kanıtlanmış bir üründür. Süper Kolajen teknolojisiyle yüzde 90 emilim oranına sahip olan bu sığır kaynaklı kolajen, kan dolaşımınıza hızla girecek ve vücudunuzu yeni kolajen lifleri üretmeye teşvik edecek şekilde üretilmiştir. 20’li yaşlarımızın ortalarından sonra vücudumuz daha az kolajen üretiyor. 60 yaşına gelindiğinde ise gençken ürettiğimizin sadece yarısını üreterek cilt elastikiyetinin kaybolmasına neden oluyor. Daha genç bir cilt istiyorsanız, NeoCell kullanabileceğiniz en iyi kolajen haplarından birisi.

Reserveage Nutrition Ultra Collajen Booster

Tip 2 kolajen, hiyalüronik asit, güçlü antioksidanlar ve doğal cilt sıkılaştırıcı botaniklerin bir kapsülde kombinasyonu olan mucizevi bir hap. Bu hepsi bir arada kolajen hapını günlük takviye rutininize ekleyebilirsiniz.

Vital Proteins Grass-feed Collagen Tozu

Yüksek oranda yararlı bileşenler içeren, gluten ve süt içermeyen bir tozdur. Bu sayede alerjik reaksiyonlara sahip olanlar da gönül rahatlığıyla kullanabilir. Herhangi bir içecekle veya yiyecekle karıştırarak tüketilebilir. Tadını değiştirmez. Kullananlar genellikle kahvelerine karıştırmayı tercih ediyorlar. Hedefiniz maksimum performanssa, Vital Proteins uzun mesafe koşucularına, hafta sonu sporcularına ve sadece daha iyi hareket etmek isteyenler için birebirdir.

Dr. Mercola Organic Collagen

Dr. Mercola Organic Collagen

Organik beslenen sığırların kemik suyundan yapılmış tablet formunda bir kolajen hapı. Piyasadaki kemik suyundan yapılmış kolajen hapları çoğunlukla orijinal değildir. Seyreltilir ve içine tatlandırıcılar ya da şekerler eklenir. Dr. Mercola Organic Collagen hapları ise tamamen katkısız ve organiktir. Evde kemik suyu hazırlama zahmetine girmeden bu takviye sayesinde kemik suyunun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Ancient Nutrition Bone Brooth Collagen

Bu kolajen tozunda, gerçek kemik ve et suyunun faydaları vardır. Kemik suyunun eklem koruması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, bağırsak sağlığını güçlendirmesi ve bolca kolajen içermesi gibi faydaları vardır. Sığır eti, tavuk ve hindi suyundan yapılmış iyi bir tip kolajen kaynağıdır. Ayrıca diyet yapanların da kullanması tavsiye edilir. Diyet, zaten vücudu güçsüz bıraktığından bu kolajen takviyesi kaybolan enerjinizin yerine gelmesini sağlar.

 

Garden of Life Collagen Beauty Strawberry Lemonade

Garden of Life Collagen Beauty Strawberry Lemonade

Sütlere ve smoothielere eklemek için ideal bir toz. Çilekli limonata aromasıyla büyük küçük kimsenin karşı koyamayacağı bir tada sahip. Collagen Beauty, güzellik için en iyi bitki kaynaklı yapı taşlarını ve Tip 1 (saç, cilt ve tırnaklarda bulunur) ve Tip 3 (cilt, kaslar ve kan damarlarında bulunur) kolajen bulundurur. Ayrıca çim ile beslenen sığır kolajenini de içerir. Garden of Life kolajen ürünlerinin tamamı GDO testinden geçirilmiş ve sertifikalı, keto sertifikalı, paleo dostu ve glutensizdir.

Healthy Origins Uc-2 Kolajen Hapı

UC-ll o kadar etkili bir haptır ki eklem sağlığını desteklemek için günde sadece bir kez 40 mg tek doz almanız yeterli olacaktır. UC-ll, günde birkaç kez alınması gereken büyük glukozamin / kondroitin haplarına mükemmel bir alternatiftir. Buğday, gluten, balık, kabuklu deniz ürünleri, yumurta, soya, yer fıstığı veya süt içermez.

nordic naturals marine collagen

Nordic Naturals Marine Collagen

Kolajen, antioksidan ve c vitamini içeren toz bir takviyedir. Nordic Naturals tarafından üretilen bu kolajen tozu, vücudun kendi kolajen üreten hücrelerini uyarmak ve korumak için küçük, hidrolize kolajen peptitleri sağlar. Sürdürülebilir, vahşi yakalanmış Arktik morinadan Tip 1 kolajen ve kolajen oluşumuna yardımcı olan C vitamini içerir.

Thrive Market Chocolatte Kolajen

Thrive market, kaliteli malzemeler kullanmakta olan çikolata aromalı bir kolajen takviyesidir. Bu toz, otla beslenen ve merada yetiştirilen ineklerden elde edilen kolajen ve zengin, tatmin edici bir lezzet sağlamak için organik kakao tozu, organik vanilya aroması ve keşiş meyve özleri içerir. Müşteriler, genellikle kahve, smoothie ve yulaflarına katarak tüketmeyi tercih ediyorlar. Thrive market, kolajen sağlamanın yanı sıra tek bir dozunda 10 gram protein de bulunduruyor.

further food kolajen

Further Food Kolajen

Further food, deniz kolajenidir. Kuzey Atlantik’ten yakalanmış vahşi morina balığı derisinden yapılır. Balık derisinden gelen kolajen, sert ölçeklerin aksine kolajeni yumuşak deriden çıkarmak daha kolay olduğundan tercih edilir. Tüm yararlı özellikleri olduğu gibi tutarak kolajeni çıkarmak için sert enzimler veya ısı kullanmaz. Diğer Food’un deniz kolajen peptidleri NSF cGMP sertifikalı tesislerde üretilir ve ürünleri paleo ve keto dostudur. Ek bir avantaj olarak, kollajen % 100 Tüketici Sonrası Geri Dönüşümlü kavanozlarda paketlendiğinden tüketiciler ambalaj konusunda iyi hissettirir.

Great Lakes Kolajen

Great Lakes Jelatin Company, kollajen tozlarını yapmak için Arjantin ve Brezilya’dan otla beslenen ve mera yetiştirilen inekler kullanıyor. Bu ürün pareve, glutensiz, GDO’suz, keto sertifikalı, Paleo dostu, doğrulanmış Glifosat içermez, USP / NF Uyumludur ve MSG içermez. Üçüncü taraf bir test şirketi olan Consumer Labs da bu ürüne onay damgası verdi ve şişe üzerindeki iddiaların gerçek bileşenlerle eşleştiğini doğruladı.

Aminosculpt Liquid Collagen

Kolajenin birçok faydası vardır ve çoğu üründe AminoSculpt’ten bahsedilmektedir. Sıvı bir çözelti olarak, kan dolaşımında tablet veya tozlardan daha iyi emilir, çünkü kolajen zaten iyi dağılmalıdır ve bu nedenle değerli peptitlerin herhangi birini sindirilmemiş olarak bırakma riski yoktur.

 Sanar Naturals Collagen

Sanar Naturals kollajen kapsüllerindeki formül, cildinizi her şeyden önce tedavi etmek içindir. Bu, kollajen tip I ve III’ün yanı sıra kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini hedefleyerek ortadan kaldırır. Ayrıca Sanar Naturals, C ve E vitaminlerini de içerir.

 Equip Hydrolyzed Collagen

Equip, kollajenini Amazon yağmur ormanlarında ki kaynaklarla besleyen Brezilyalı ineklerden ve sürdürülebilir bir alternatif olan otla beslenen sığırların etinden alıyor. Düzenli olarak alınırsa, bu takviyenin cildiniz, saçlarınız ve tırnaklarınız üzerinde belirgin etkileri olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ