En iyi Haber

En iyi Köpekler Sıralaması

En iyi Köpekler Sıralaması

En İyi Köpekler Sıralaması

Evcil hayvanlar konusunda en iyi seçim bir barınaktan ya da sokaktan alınan bir köpeği sahiplenmektir. Birçok farklı köpek cinsi, bu canlıların farklı özelliklere sahip olmasıyla değişik özellik ve boyutlarla dikkat çekmektedir. Köpek sahiplenmek isteyenler, birçok barınakta bulunan farklı cinsteki sadık dostlarımızı sahiplenebilir ve en iyi köpekler sıralamasında ilk sıraya çıkabilir.

 

  1. Shetland Çoban Köpeği

Zekasıyla ünlü olan Shetland çoban köpekleri, çobanlık yapabilme ve çocuklarla iyi anlaşabilme özellikleriyle dikkat çekmektedir. Çok sadık ve yabancılara mesafeli yapısıyla dikkat çekmektedir. Ev hayatına uygun olan bu köpekler oldukça sadık ve iyi huyludur.

 

  1. Fransız Bulldog

O hayattan bezmiş ve buruşuk suratlı yüz ifadesi, kısa ve bodur yapısıyla mutsuz görünen buldog cinsi köpekler, oldukça sadık ve çocuklarla arası pek iyi olmayan köpeklerdir. Tek bir kişiye bağlanırlar ve horlamaları herkesçe bilinir.

 

  1. Collie

Lassie dizisinin yıldızı olan Collie cinsi köpekler dünyadaki en iyi köpekler arasında bilinir. Çocuklarla araları iyidir ama eğitim konusunda zorlayıcıdır. Oldukça sosyal bir cinstir. Ev ve bahçe yaşamına uygun olsa da ev ortamını tercih edecektir.

 

  1. American Cocker

Oldukça sadık ve dost canlısı bir cins olan Amerikan Cocker, genelde şampanya ve tarçın rengiyle bilinmektedir. Dost canlısı olan bir av köpeği cinsi olan cocker, orta boy köpekler arasındadır. Sakin ve gezmeyi seven köpek cinslerindendir.

 

  1. Beagle

Uzun kulaklı ve küçük cins köpekler olan Beagle cinsi köpekler, oldukça cana yakın ve uyumludur. Kedileri pek sevmeyen ama diğer köpeklerin peşine takılabilen bu hayvanlar oldukça iyi huylu ve çocuklarla iyi geçinen köpekler arasındadır.

 

  1. Golden Retriver

İyi huylu ve sahibine sadık olan insan canlısı Golden Retriver cins köpekler, birçok kişinin beslemek için tercih ettiği ilk cinsler arasındadır. Beyazımsı renkten tarçın rengine kadar birçok farklı renk çeşidi olan Golden Retriver cinsi, her zaman en iyi köpekler listesindedir.

 

  1. Labrador Retriver

Labrador Retriver cinsi köpekler de birçok kişinin sevdiği ırklar arasındadır. Golden cinsine benzeyen ama tüyleri daha kısa olan bu cins, oldukça hareketlidir. Körlere kılavuz olarak kullanılan bu köpek cinsi için uyuşturucu aramaları, korumacılık ve balıkçılık için ağ çekmeye yardımcı olarak tercih edilmektedir.

 

  1. Alman Kurdu

Dünyanın en akıllı köpeklerinden olan Alman kurdu, polis köpeği olarak da bilinmektedir. Alman kurdu, koruma köpeği olarak çok başarılı bir cinstir. Aynı zamanda uyuşturucu arama, kaçakçılıkla mücadele ve koruma köpeği olarak kullanılmaktadır. Polis ve askerler bu cins köpekleri yardımcı köpek olarak tercih ederler.

 

  1. Saint Bernard

Dev ırk köpeklerden olan Saint Bernard Heidi çizgi filminden bildiğimiz uykucu bir çoban köpeğidir. Tüyleri kar tutmayan bu köpek cinsinin ana vatanı İsviçre’dir. İsviçre’de ortaya çıkan Saint Bernard cinsi köpekler sadık, uysal ve ev hayatına uygun olan köpeklerdir. Bahçe yaşamını çok sevmezler.

 

  1. Akita Inu

Başka köpeklerle anlaşamayan Akita Inu cinsindeki köpekler, en iyi köpekler arasındadır. İnsan yoldaşlığını seven ve uzun tüylerinin haftada bir taranması gereken bu köpekler oldukça sadıktır. Ancak başına buyruk oldukları için kolay eğitilemezler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ