En iyi Haber

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri

Güney Kore bilindiği üzere hem sinema sektöründe hem de dizi filmlerde büyük bir ivme kat etmiştir. Bilhassa son yıllarda yükselişe geçen Kore dizilerinin Türkiye’deki pek çok kişi tarafından takip edildiği de anlaşılmaktadır. İnternet ağının gelişmesi, Kore dizilerinin Türkçe’ye çevrilmesi ve yapımlara ulaşımın kolaylaşması gibi durumlardan ötürü bu dizilere Türkiye ve dünyadaki birçok bireyin ilgi gösterdiği ortadadır. Hatta en iyi Kore dizileri araması internet üzerinden gerçekleştirilmekte, kişiler net yanıt aradıklarını göstermektedirler.

Tahmin edileceği üzere Kore dizileri daha çok romantik komedi veya gençlik dizilerdir. Yani bu dizilerin ülkemizdeki seyircileri tatmin ettiğini söylemek mümkündür. Daha çok aşk hikayelerine değinen Korelilerin bu sayede dünya çapında bir üne kavuştukları da unutulmamalıdır. Başta Türkiye olmak üzere dünya genelindeki pek çok kişinin takip ettiği Kore dizileri yüzlerce bölüme ulaşabilmekte, seyircilere zevkli anlar yaşatabilmektedir.

En iyi olarak nitelendirilen Güney Kore yapımı diziler daha çok bölüm sayısı fazla ancak süre olarak uzun olmayan dizilerdir. Yani bu yapımların ortalama her bölümü 25-30 dakika kadar sürmektedir. Yalnız Güney Kore dizilerinde bölüm sayısı 40-50 olabildiği gibi 200-300’de olabilmektedir. Haliyle uzun süren yapımlara yönelmek isteyenlerin bu durumu dikkate almaları esastır.

Güney Kore’deki televizyonlarda gösterilmiş ve daha sonra Türkçeye çevrilerek ülkemizdeki izleyiciyle buluşmuş birçok dizinin varlığından söz etmek mümkündür. Thirty But Seventeen, Witch’s Love, Let’s Eat, The Great Seducer ve The Undateables gibi dizilerin bu kategoride yer aldıkları da unutulmamalıdır. Son olarak dizi isimlerinin İngilizce olarak aratıldığı zaman daha kolay bulunabileceğini söylemeliyiz. Zira Korece anlamı farklı olan dizilerin Kore dizileri aramasında çıkmayabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

En iyi kore dizileri 2019

En İyi Kore Dizileri 2019

Güney Kore’de ekranlara gelen ve bu ülkede beğenildikten sonra internette Türk seyircilerle buluşan pek çok dizi bulunmaktadır. Tabii ki Türk izleyiciler de Kore dizileri araması yaparak en iyi dizilere ulaşmaya çalışmaktadırlar. Genel olarak ifade etmek gerekirse 2019 yılında seyirciyle buluşan birçok Güney Kore dizisi mevcuttur. Ancak içlerinden en iyi olanı seçmek seyirciler açısından oldukça değerlidir. Bu açından analiz edildiğinde üstte yer alan dizilerin yanı sıra Why Secretary Kim?, Rich Man, Poor Woman, Are You Human Too?, Watcher Ve When The Devil Calls Your Name gibi Kore yapımı dizilerin 2019’da ekranlara geldiği unutulmamalıdır.

2019 yılında birçok Kore dizisi seyirciden tam not almış ve daha sonra Türkçeye çevrilerek ülkemizdeki izleyicilerin beğenisine sunulmuştur.

en iyi kore dizileri sıralaması

En İyi Kore Dizileri Sıralaması

Bilindiği üzere savaş ile birlikte Kore ikiye ayrılmış ve Güney Kore çok daha gelişmeci bir anlayışı takip ederek sinema sektöründe öncü olmayı bilmiştir. Sinema sektörüyle birlikte dizi faaliyetlerine de el atan Güney Koreli yapımcılar başarılı olarak dünya genelinde birçok ödül kazanmıştır. Haliyle Türk seyirciler de bu dizileri takip etmeye başlamış ve en iyi Kore dizileri sıralaması internet üzerinden aranmıştır.

Genel açıdan değerlendirildiğinde:

 • Hotel Del Luna,
 • Doktor John,
 • Rookie Historian,
 • At Eighteen,
 • Level Up,
 • Class Of Lies,
 • Welcome 2 Life

Gibi dizilerin en iyi kategorisine sokulabileceği ifade edilmektedir. Tabii ki bu dizilerin yanı sıra yukarıda ifade edilen yapımların da çok iyi oldukları unutulmamalıdır. Temelde en iyi Kore dizileri sıralaması şahsi bir durumdur. Yani kişilerin zevklerine uygun dizi tercih etmeleri gerekmektedir.

kore dizileri nereden izlenir

Kore Dizileri Nereden İzlenir?

Türkiye’de hatırı sayılır sayıda Güney Kore dizisi izleyen bir kitle bulunmaktadır. Tabii ki bu kitlenin kaliteli olarak nitelendirilebilecek yapımları takip ettiği görülmektedir. Kısacası Kore dizileri üzerinden keyifli ve zevkli anlar yaşayan kişi sayısının azımsanmayacak derecede fazla olduğu unutulmamalıdır. Yine de ülkemizde Kore dizilerinin hangi platform üzerinden takip edilebileceğini henüz bilmeyen bir kitle mevcuttur. Aslında bu sorunun yanıtı oldukça basittir. Çünkü Güney Kore yapımı dizileri başta ücretli platformlar olmak üzere ücretsiz dizi izleme sitelerinden takip etmek mümkündür.

Ülkemizde Kore dizileri listesine göz atarak yapımları takip eden kitlenin ekseriyetle ücretsiz platformlara yöneldiği bilinmektedir. Ancak bunun yanı sıra ücretli platformlardan da dizileri seyreden bir kesimin olduğu unutulmamalıdır. İsterseniz siz de en iyi Kore dizileri sıralaması ilham alarak dizi tercihinde bulunabilirsiniz.

Kore Dizilerinin Ortak Özellikleri

Güney Kore menşeili dizilerin birçok ortak özelliği bulunmaktadır. Tabii ki dizileri takip etmek isteyenlerin bu ortak özellikleri bilmesi gerekmektedir. Genel olarak irdelendiği zaman Kore yapımı televizyon dizilerinin;

 • Bölüm süresi kısadır.
 • Bölümü sayısı fazladır.
 • Türü daha çok romantik-komedi olmaktadır.
 • Kore’deki ünlü oyuncular kadroda bulunmaktadır.
 • Aşk hikayeleri ve gerilimler dikkat çekmektedir.

kore dizileri hakkında bilgiler

Kore Dizileri Hakkında Bilgiler

Türkiye’de Kore dizileri izlemek isteyenlerin öncelikli olarak tür ve yorumlara bakmaları gerekmektedir. Yani Kore dizilerini tek tek açarak seyretmek yerine basit bir araştırmayla dizi tercihinde bulunmak çok daha doğru olacaktır. Bunun haricinde en iyi Kore dizileri 2019 sıralamasından faydalanmak da önerilmektedir.

Güney Kore dizileri sürükleyici olması, seyirciye tebessüm ettirmesi, daha çok gençlere hitap etmesi ve daha pek çok nedenden ötürü tercih edilebilmektedir. Bölüm sayılarının fazla ancak bölüm sürelerinin kısa olduğu yapımların dikkat çektiği de unutulmamalıdır.

Kore Dizileri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilindiği üzere en iyi Kore dizileri sıralaması kullanıcılara ciddi anlamda fikir vermektedir. Yani seyirciler bu şekilde hangi Güney Kore dizisini takip edebileceklerini çok daha rahat öğrenmektedirler. Aynı zamanda Kore dizisi seçerken mutlaka bölüm sayısına ve süreye göz atmak gerekmektedir. Bunun haricinde dizinin konusu, oyuncular, seyirci yorumları ve diğer durumları da incelemek doğru olacaktır. Temel açıdan bakmak gerekir ise Kore dizisi tercihinde bulunurken;

 • Daha önce diziyi izlemiş seyircilerin yorumlarına bakılmalı,
 • Dizinin türü ve hitap ettiği izleyici kitlesi öğrenilmeli,
 • Dizinin konu, tema ve oyuncuları araştırılmalıdır.

Bu sayede en iyi Kore dizileri bulmak ve keyifli vakit geçirmek de uygun olacaktır. Ülkemizde izleyici sayısı git gide artan Kore dizilerinin yoğun rağbet gördüğü unutulmamalıdır. Siz de bu doğrultuda dizi izleme sitelerinden faydalanarak yapımları an be an takip edebilirsiniz.

en iyi kore dizileri nasıl bulunur

En İyi Kore Dizileri Nasıl Bulunur?

Güney Kore’deki seyircilerden tam not almış en iyi Kore dizileri 2019 yılında beklentileri karşılamıştır. Tabii ki bunun üzerine Türkiye’deki izleyiciler de en iyi Kore dizilerinin nasıl bulunacağını merak etmişlerdir. Aslında internet üzerinden basitçe araştırma yaparak en iyi yapımlarla karşılaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra daha önce diziyi izlemiş kişilerin yorumları göz önünde bulundurularak yapımlar kıyaslanabilmektedir. Aynı zamanda oyuncu kadrosu, konu ve temaya göre dizilerin ne durumda olduğu görülebilmektedir.

Ülkemizde olduğu gibi dünyada da Güney Kore yapımlı dizileri takip eden önemli bir kitlenin varlığından tekrardan söz etmek gerekmektedir. Haliyle en iyi Kore dizileri sıralaması araştırarak siz de beklentilerini karşılayacak bir diziye yönelebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ