En iyi Haber

En İyi Korku Filmleri

En İyi Korku Filmleri

Son Yılların En İyi Korku Filmlerini Sizler için Listeledik

Korku filmi sevenler için hazırladığımız en iyi korku filmleri listesi ile siz de dehşet dolu dakikalar yaşayabilirsiniz. Korku filmleri, film türleri içerisindeki en özel türlerin başında gelir. Tarih boyunca korku filmleri her zaman izleyicilerin özel olarak tercih ettiği türlerin başında gelir. Sizin için hazırladığımız bu liste ile tüm zamanların en iddialı korku filmlerini izleyebilirsiniz.

5 – The Visit (Ziyaret)

Korku filmleri içerisinde en beğenilen yapımların başında The Visit filmi gelir. Artık istediğim kalitede korku filmi bulamıyorum diyenler için son derece iyi bir film seçeneği oluşturur. Konu ve kurgu sayesinde kişileri korkutmayı ustaca başarır.

İki küçük kardeş, büyükanne ve büyükbabalarını ziyarete gider. Bu ziyaret de beklenilmeyen olayların yaşanmasını sağlar. Büyükanne ve büyükbaba şehirden uzakta bir çiftlikte yaşamlarını sürdürür. Sadece bir haftalık yapacakları tatil, küçük çocukların korku dolu anlat yaşamasının nedeni olur. Çünkü çocuklar tatil için geldikleri çiftlikte işlerin ters gittiğini kısa sürede kavrar. Büyükannesi ve büyükbabası karışmaması gereken bir durum içerisindedir. Çocukların çiftlikten kaçmak dışında yapacakları bir yol kalmamıştır. Ancak bu durumu fark ettiklerinde ise artık kaçmak için geç kalınmıştır.
Yayınlanma Yılı: 2015
Yönetmen: M. Night Shyamalan

4 – The Strangers (Ziyaretçiler)

Yönetmenin çocukluğunda yaşadığı bir olayı senaryolaştırması ile film beyaz perdeye aktarılmıştır. Bir çiftin yaşadığı dehşet dolu anların anlatıldığı film en iyi korku filmleri arasında yer alır. McKay ve Hoyt sadece bir arada vakit geçirmek istemişlerdir. Ancak durumların bu şekilde olacağını tahmin etmeleri söz konusu değildir. Bir dostlarının düğünlerine katılan çift, dönüşte ailelerinin yazlık evlerinde bir gece geçirmeyi planlarlar. İlk başta oldukça romantik geçen bu baş başa tatil bir anda olaya üç yabancının dâhil olması ile korkunç bir hal almaya başlar. Kimliği belirsiz üç kişi, genç çiftin hayatını bir anda cehenneme çevirir.
Yayınlanma Yılı: 2008
Yönetmen: Bryan Bertino

3 – Hush (Hush)

Korku filmlerinin en iddialıları arasında Hush yer alır. Bir katilin bir gecesini anlatan bu film, izleyicilerin her bir anında gerilim yaşamasına olanak sağlar. Hiçbir sürpriz durumunun ele alınmadığı hikâyede, katilin kişiliğine ilişkin analizler de zor hale geliyor. Sadece yaşam mücadelesinin ve hayatta kalmanın zorluğunu anlatan bu film de en iyi korku filmleri listesi içerisinde yerini alır.
Yayınlanma Yılı: 2016
Yönetmen: Mike Flanagan

 

2 – It Follows (Peşimdeki Şeytan)

Jay’ ın korku dolu hikâyesi It Follows filmi ile ele alınır. Jay, aslında aynı yaşıtları gibi arkadaşlarıyla birlikte olmaktan hoşlanan son derece basit bir hayat yaşayan biridir. Ancak tüm hayatı bir anda kâbuslar ile dolmaya başlar. Bir gün sevgilisi ile şehir dışında harabe bir yere gider. Kendine geldiğinde ise bayıldığını anlar. Bu saatten sonra da sanrılar hayatına girer. Jay, artık sanrıları ile yaşayamayacak duruma gelir. Biri tarafından izlendiğinin de farkındadır. Tek yapması gereken ise kim tarafından izlendiğini ve bu sanrılara neden olan durumu ortaya çıkarmaktır. Bunun için arkadaşlarının yardımına ihtiyaç duyar. Peşindeki sanrıların nedenini arkadaşları ile birlikte bulmaya çalışır.
Yayınlanma Yılı: 2015
Yönetmen: David Robert Mitchell

 

1 – The Descent (Cehenneme Bir Adım)

2005 yapımı bu film, korku kelimesinin yetersiz kaldığı bir gerilimi izleyiciler ile buluşturur. Dehşet dolu dakikalar bu film ile izleyicilere sunulur. Bu nedenle de en iyi korku filmleri listesinin ilk sırasında yerini alır. Kocası, kızı ve arkadaşları ile birlikte tatile çıktıklarında onlar için cehennem azabı da başlar. İlk önce bir kazaya tanık olurlar. Bu kazadan bir yıl sonra da mahsur kaldıkları mağaradan kurtulmak için her yolu denerler. Ancak mağara içerisinde kana susamış yaratıklar ile de mücadele etmek zorundadır.
Yayınlanma Yılı: 2005
Yönetmen: Neil Marshall

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ