En iyi Haber

En iyi Kreatin

En iyi Kreatin

En iyi Kreatin Markası

Kreatin Nedir?

Kreatin, vücudumuz tarafından üretilebilinen bir amino asittir. Amacı kaslara enerji depolamak ve bu sayede de kasların ağırlık çalışmalarında daha daha fazla güç ve süreklilik sağlar.
Kreatin doğada kırmızı et içerisinde bulunmaktadır. Kırmızı et fiyatlarının yüksek olması bu doğal ihtiyacı gerektiği miktarda karşılayabilmek mümkün değildir.
Kreatin ayrıyeten kasların daha fazla su depolamasını sağladığı için kasların daha hacimli görünmesini de sağlamaktadır.

En iyi kreatin seçimi için hem içindekiler sayesinde size faydası hem de servis başı maliyeti önemlidir. Yani kısacası en iyi kreatin en iyi fiyat performans oranını sağlayan kreatindir.

Kreatin Ne Zaman ve Nasıl Alınmalı?

Kreatin genelde antrenmana başlamadan 30dk önce alınması tavsiye edilir. Yeni formüller sayesinde kana karışması 30dk kadar kısa bir süre almaktadır. Antrenman yapmadığınız günlerde almanıza gerek yoktur. Antrenman yapmadığınız günlerde kreatin kullanımı fayda sağlamayacağı için hem gereksiz masraftan kurtulmuş hem de böbreklerinizin de dinlenmesini sağlamış olursunuz.
Kreatin tozlar genellikle tatsız olurlar. Hem tatsız oluşundan hem de kana daha hızlı karışmasını sağlamasından dolayı meyve sularına genellikle katılarak tüketilmektedir.

Weider Pure Creatine 600 gr

Weider firmasının kalitesini uzun uzun anlatmanın bir önemi yok çünkü Sektör’de ki en başarılı firmaların başında gelmektedir. Pure Creatin %99 saflık garanti etmekte ve yükleme yani Bulking döneminde sporcuların en çok tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Kaslarda ki ATP yani enerji üretimini arttırmakla birlikte antrenman sonrasında ki yıkımı da büyük ölçüde azaltacak ve Kasların toparlanma süresini azaltacaktır.

Kullanımı;
Creatin’i spor yapmadığınız günlerde almanızın pek bir faydası yoktur, Profesyonel sporcuların dışındakiler kullanmazlar. Antrenmandan 30 dakika önce alsanız bile yeterlidir çünkü kullanılan formül sayesinde kana çok hızlı karışır. Günde 5 ile 10 gr kullanmanız tavsiye edilmektedir kimi sporcularda yükleme yaparak kullanmaktadır. Eğer yeni başlayan bir sporcu iseniz 5 gr size fazlasıyla yetecektir.

Faydaları;
Daha öncede söylediğimiz gibi Kaslarda ki ATP üretimini arttırır ve kasların yıkım sonrası toparlanma süresini azaltır. En çok tercih edilme sebebi ise vücutta su tutturarak vücudun daha hacimli ve büyük görünmesini sağlamaktadır. Creatinlerde aroma pek fazla olmadığı için genellikle Protein tozu ile karıştırarak kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Yine herhangi bir aromaya sahip bir Meyve Suyu ile de içilebilir.

Servis başı ücreti: 0.85 Türk Lirasıdır. Bu fiyatlandırma Türk markası olan Hardline’dan bile daha ucuzdur. Fiyatı 130 TL ile 140 TL arasında değişmektedir.

Hardline Kreatin %100 Mikronize 300 gr

Hardline Kreatin %100 saflık derecesi ile en yüksek Monohidrat Kreatine sahiptir. Saflık derecesi en üst seviyede olduğu için emilimi yani kana karışması oldukça yüksektir. Hardline Türk markasıdır ve sektörde 20 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır.
Kullanımı;
Antrenmandan 20 dakika önce 1 ölçek yani 5 gr kullanmanız yeterlidir. Kana hızlıca karışacak, antrenman esnasında ve sonrasında Kaslarda ki ATP sentezini arttıracaktır. Protein tozu ile veya meyveli bir su ile karıştırılıp içilebilir. Sürekli meyve suyu ile kullanacak iseniz meyve suyunun doğal olduğuna dikkat edin çünkü meyve suları yüksek oranda şeker içermektedir.

Faydaları;
Formül içerisinde az da olsa Protein bulunmaktadır. %100 Mikronize olması onun en büyük avantajı olmakla birlikte kana çok hızlı karışmaktadır.
Servis başı ücreti: 0.90 Türk Lirasıdır. Bu fiyatlandırma yüksek olsa da %100 Mikronize olduğunu unutmamakta fayda var. Yine fiyatı 53 ila 55 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Optimum Micronized Creatine Powder 317gr

Optimum firması Dünya çapında birçok ülkede ürün satışı yapan kaliteli bir firmadır. Ürettiği Protein tozu kadar Creatine ürünüde oldukça kaliteli. Yorumları incelediğimiz de Meyve Suyu veya Protein tozu gibi bileşenlerle içildiğinde etkisi artmaktadır.

Kullanımı;
Micronized bir formül olduğu için antremandan 30 dakika öncesinde tüketilmesi yeterli. Kana oldukça hızlı karışan bir formüle sahiptir. Creatin’in herhangi bir aroması bulunmamakta lakin su ile içildiği takdirde karışımı biraz kötüdür. Günde antrenmandan önce 5 gr alınması yeterli. Bulk döneminde yani yükleme esnasında kullanılabilecek bir ürün. Diğer ürünlere oranla su tutumu konusunda oldukça başarılı. İçimi ve Tat konusunda bazı olumsuz yorumlar bulunmaktadır.

Faydaları;
Her Creatin gibi enerji artışı ve su tutumu sağlamaktadır. Gainer ile kullanıldığı takdirde de performans artışını rahatlıkla hissedebilirsiniz lakin Gainer kana hızlı karışmadığı için en az 1 saat önce kullanmalısınız.
Servis başı ücreti: 0.88 Türk Lirasıdır. Ürün fiyatı 75 Türk Lirasıdır.

Big Joy Crea Big Micronized Creatine Powder 300 Gr

Hammaddeleri Hollanda ve Almanya’da üretilmekte olan Big Joy firması yıllardır supplement sektörünün içerisinde olan güvenilir yerli bir markadır. Tarım bakanlığı onaylı ve gerekli tüm ISO belgeleri mevcuttur. Ürettiği Creatine Türkiye’de oldukça popüler ve insanlar tarafından sık kullanılan bir üründür.
Kullanımı;
Antrenmandan önce de sonrada kullanabilirsiniz. İçerdiği hammadde kalitesinden dolayı kolay sindirebilir bir üründür. Meyve Suyu veya Protein tozu ile birlikte tüketilebilir.
Faydaları;
Her Creatin gibi enerji artışı ve su tutumu sağlamaktadır. Kas inşasına faydalı olduğu gibi yükleme döneminin vazgeçilmez ürünüdür. Bir ölçeğinde Micronized formül olduğu için sadece ve sadece Creatin bulunmaktadır. Bu yüzden yağlandırmaz ve herhangi bir şeker içermemektedir. Ürünün toparlak yaptığına dair bazı olumsuz yorumlar bulunmaktadır.
Servis başı ücreti: 0.82 Türk Lirasıdır. Diğer Creatinlere oranla ucuz bir üründür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ