En iyi Haber

En İyi Kutu Oyunları

En İyi Kutu Oyunları

En İyi Kutu Oyunları

Covid-19 sebebiyle insanların zorunda kalmadıkları takdirde evlerinden dışarıya çıkmadıklarını söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, insanlar evlerinde vakit geçirmeyi tercih ediyorlar. İnternette vakit geçirmek, film ve dizi izlemek, sosyal medyada zaman harcamak; evde yapılabilecek aktiviteler arasında bulunuyor. Fakat, siz de bir süre sonra bu aktivitelerden sıkılabilirsiniz. Özellikle ailenizle beraber yaşıyorsanız farklı aktivitelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Birden çok kişinin oynayabileceği oyunlardan birisi de kutu oyunları! Bu tür oyunlar sayesinde harika zaman geçirebilirsiniz. Yazımızda en iyi kutu oyunları hakkında bilgi vereceğiz. O halde başlayalım!

2021 Yılında En Çok Tercih Edilen Kutu Oyunları

2021 yılında olduğumuz şu günlerde çok sayıda kutu oyununun beklentileri karşılayabileceğini ifade etmek gerekir. Aşağıdaki oyunları gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

Uno Kart Oyunu

Uno Kart Oyunu

En iyi kutu oyunları içerisinde Uno’nun yeri ayrıdır. Geçmişten bu yana en popüler kutu oyunları arasında bulunan Uno; renk ve sayı eşleştirmesi yapılan bir oyundur. Oldukça zevklidir. Oyuncular; ellerindeki kartı destenin en üzerinde yer alan kart ile eşleştirerek tüm kartları saf dışı bırakmaya çalışırlar. Bir başka deyişle, kartlardan tek tek kurtulmak; oyunun tek amacı olarak bilinir. Buna ek olarak, özel aksiyon kartları adı verilen önemli bir husus daha vardır. Bu kartlar sayesinde oyunun kaderini değiştirmek mümkündür. Sonuç olarak, rekabetin asla eksik olmadığı son derece heyecanlı Uno sayesinde siz de sevdiklerinizle beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Jenga Kule Oyunu

Jenga Kule Oyunu

Kutu oyunu sevenlerin adını en az bir kere duyduğu bir oyundur. Görüp görebileceğiniz en zevkli denge oyunu oluşuyla dikkat çeker. Televizyondaki yarışma programlarında da oynanan bu oyunda amaç kuleyi devirmeden tahta blokları bir bir çekerek kulenin üzerine koymaktır. Dikkatin ve konsantrasyonun ön planda olduğu bu oyun sayesinde zannedilenden çok daha keyifli vakit geçirilir. Basit bir oyun olduğunu da hatırlatmalıyız.

Tabu Kutu Oyunu

Tabu Kutu Oyunu

Birçok kişinin hayran olduğu Tabu oyunu ile devam ediyoruz. Belki de en popüler kutu oyunu olan Tabu; bünyesinde binden fazla kelime barındırıyor. Herhangi bir kelimeyi yasaklı kelimeleri kullanmadan anlatmaya yarayan bir oyundur. Takımlar halinde oynanması ciddi bir avantajdır. Basit ama eğlenceli bir oyun olarak bilinen Tabu; herkesin evinde olması gereken oyunlar arasında bulunur.

Trivia Pursuit 2000 kutu oyunları

Trivial Pursuit 2000

2000’li yıllar herkes için özel bir dönemi ifade ediyor. Bu dönemi özel kılan birbirinden güzel detaylar mevcut! Adından da anlaşılabileceği üzere 2000’ler ile ilgili bir genel kültür oyunudur. Renkler, kartlar ve kategorilerden ibaret olan bir oyundur. Bu oyun sayesinde genel kültürünüzü geliştirme şansını elde edersiniz. Buna ek olarak, nostalji yaparak güzel vakit geçirebilirsiniz.

Monopoly kutu oyunları

Monopoly

En az Kızma Birader ve Tabu kadar popüler olan bu oyun; yıllardan bu yana zevkle oynanıyor. Bu oyunda kazanan da kaybeden de harika vakit geçiriyor. Oyunun içeriği de bir hayli ilginç! Oyuncular; oyun sayesinde emlak kralı olma şansına erişiyorlar. Bir başka deyişle, oyunda mülkleri satın almak, anlaşmalar yapmak ve kazanç elde etmek mümkün! Monopoly; tam anlamıyla büyülü bir dünyayı vaat ediyor.

Twister

Twister

Özellikle çocukların bayılacağı bir oyundur. Oyuncular; ellerini, kollarını, bacaklarını bir yerlere koyarken ekstra dikkat etmek zorundadırlar. Bir başka deyişle, oyuncuların ayakta kalmak adına müthiş bir mücadele verdikleri oyundur. Yalnızca çocukların değil büyüklerin de çok seveceği bu oyun; sürekli oturmaktan sıkılan insanların hareket etmesine vesile oluyor.

Kızma Birader

Kutu oyunu denildiği zaman birçok kişinin aklına Kızma Birader geliyor. Geçmişten bu yana oynanan bu oyun ile zar atarak taşlarınızı oyundaki diğer kişilere yakalatmadan ilerletmeye çalışırsınız. Stratejik hamlelerin öne çıktığı bu oyun sayesinde insanlar sevdikleri beraber eğlenceli vakit geçirirler. Bunun yanı sıra, oyunun yeni versiyonunun olduğunu da söylemeliyiz.

Metropol

En çok tercih edilen kutu oyunlarından birisi olan Metropol; Monopoly ile benzer özellikler taşıyor. Oyuncular; mülk satın alıyorlar. Ardından, sahip oldukları yerleri kiraya veriyorlar. Bir başka deyişle, tıpkı güncel hayatta olduğu gibi kazanç elde ediyorlar. Fakat, oyun; zannedildiği kadar kolay değil! Oyuncuların iflas etme riskleri de mevcut! Bu noktada, oyunu başarılı bir şekilde tamamlamak adına stratejik hareket etmek gerekiyor.

Bil Bakalım Kim

Hafızanıza güveniyorsanız bu oyun tam size göre! Oyuncular; çekilen kartta kim olduğunu bulmaya çalışıyorlar. Ancak, karşıdaki kişinin sorduğu sorularla yönlendiriliyorlar. Bu sorulara evet veya hayır cevabı vermeleri gerekiyor. Sonuç olarak, karttaki kişinin kim olduğunu bilen ilk kişi kazanıyor.

Scrabble

Harika bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Harflerin oyun tahtası üzerine dizilmesiyle oynanır. Oyuncular; bu oyunda farklı puan değerlerine sahip harf taşlarını kullanarak olabilecek en mantıklı kelimeyi yaratmaya çalışırlar. En çok puanı toplayan kişi oyunun galibi ilan edilir. Bir hayli zor bir oyun olsa da birden çok kişiyle oynandığı takdirde zevk verecektir.

Game of Life Star

Klasik kutu oyunlarından sıkıldıysanız Game of Life Star tam olarak size göre! Kendisini ünlü bir film yıldızı, sporcu veya şarkıcı olarak hayal edenlere hitap eden bir oyundur. Oyuncular; hedefledikleri bir kariyeri tercih ederek oyuna devam edebilirler. Ünlüler dünyasına adım atabileceğiniz bu oyunu yönlendirmeler sayesinde kolay bir şekilde oynayabilirsiniz.

Maaş Günü

Ekonomi ile ilgili oyunları sevenlere hitap ediyor. Oyuncular; maaşlarıyla yatırım yapıyorlar. Ardından, yapmış oldukları yatırımları maksimum fiyatlarla başkalarına satmaya çalışıyorlar. Oyunda parasını koruyan ve yatırımlarından en çok gelir elde eden oyuncu birinci ilan ediliyor.

Risk

Zevkli kutu oyunları arasında yer alır. Bilhassa savaş oyunlarını sevenlere hitap eder. Oyuncular; sahip oldukları askeri birliklerini savaş alanına sürerler. Bu sayede, düşmanlarının olduğu bölgeyi fethetmeye çalışırlar. Buna ek olarak, herhangi bir bölgedeki tüm askeri birlikleri yenerlerse o bölgeyi tamamen ele geçirmiş olurlar. Bir başka deyişle, oyuncuların günün birinde tüm dünyayı fethetme şansları vardır.

Cranium Dark

Cranium kartında yazan eylemi usulüne uygun olarak anlatmak gerekir. Ancak, istenilen eylemin bir hayli zor olduğunu söyleyebiliriz. Birden çok kişiyle oynanır. Ailesiyle beraber eğlenceli vakit geçirmek isteyenlere hitap eder.

Terra

Coğrafyaya ilgisi olanlar için harika bir oyundur. Oyuncular; bu oyun sayesinde Ekvator’dan Polonya’ya kadar dünyanın en derin noktalarını dahi keşfetme şansını elde ederler.

Mangala

Ne olursa olsun, zeka ve strateji oyunlarından vazgeçmeyenler için en iyi seçenektir. Ayrıca, çok eski bir oyundur. Hızlı ve pratik düşünme gerektirir. Bunun yanı sıra, zihinsel becerilerin geliştirilmesini sağlar.

Dixit

Oyuncular; hikaye ile hangi resmin eşleştiğini bulmaya çalışırlar. Hikayeyi dinledikten sonra ellerindeki resim kartlarından hangisinin hikayeye uygun olduğuna karar verirler. Ancak, oyuncuların işi yalnızca doğru tahmin yapmakla bitmez. Bunun yanı sıra, diğer oyuncuları da hikayenin söz konusu resim ile ilgili olduğuna inandırmaları gerekiyor.

Süper Doktor

Tahmin edebileceğiniz üzere sağlık bilgisine dayanan bir oyundur. Oyuncular; sırayla kart çekiyorlar. Ardından, çektikleri kartta yazan ameliyat parçasını metallere değdirmeden çıkartmaya çalışıyorlar. Sonuç olarak, işlemi başarıyla gerçekleştiren oyuncu; kartın arkasındaki ücreti kazanıyor. Birden çok kişiyle oynandığı için en çok para kazanan zengin doktor olma şansına erişiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ