En iyi Haber

En İyi Launcher Programları ile Telefonlarınız Canlanacak

En İyi Launcher Programları ile Telefonlarınız Canlanacak

En İyi Launcher Programları

En iyi launcher programları android işletim sistemine sahip telefonların özeleştirilmeleri için piyasada yer alıyor. Launcher programları ile telefonlarınızı tamamen istekleriniz doğrultusunda kişiselleştirirsiniz. Aynı zamanda bu uygulamaları kullananlar akıllı telefonlarına eşsiz özelleştirmeler yapmaktalar. Android launcher uygulamaları App Drawer benzeri yerleri yeniden düzenlemenize olanak sağlar. Dolayısıyla sizlere kullanım kolaylıkları yaratır.

Android Telefonlar İçin Tercih Edilen En İyi Launcher Programları

Adroid Telefonlar İçin Tercih Edilen En İyi Launcherlar

Android launcher programları ile telefonlarını özelleştirmek isteyen birçok kişi var. Ana ekran, menü gibi bölümleri kullanım kolaylığı yaratacak şekilde yeniden düzenlemek oldukça basit. Bunun için en iyi launcher programları listesi arasından tercih yapmanız gerekecek. Sizler için en iyi launcher programları listeledik. Dilerseniz başlayalım.

CM Launcher

CM Launcher

En iyi android launcher uygulamaları arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. CM Launcher kullanıcılar tarafından çok sevilmektedir. CM Launcher uzun vadeli kullanımda batarya ömrünü azalttığı yönünde eleştiriler alsa da hala çok popüler bir uygulamadır. Kullanımda olmadığı zaman kendi kendini kapatma özelliği olan CM Launcher uygulamasında her kullanıcı farklı tema ve simgeler arasından seçim yapabiliyor ve bunu android telefonlarına uygulayabiliyor. Yapılan eleştirilere rağmen günümüzde en çok tercih edilen launcher uygulamasından birisi olan CM Launcher kullanımının basit ve sade olmasıyla dikkat çekiyor. Cm Launcher diğer launcher uygulamalarına kıyasla hızlı bir kullanıma sahiptir.

Apus Launcher

Apus Launcher

En iyi launcher uygulamaları denince akla ilk gelen uygulamalardan olan Apus Launcher telefondaki tüm uygulamaları ilgili kategorilere ayırması yapısı ile dikkat çekiyor. Apus’un otomatik olarak ayarladığı kategorizasyon işleminden memnun kalmayan kullanıcılar istedikleri değişikliği manuel bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Apus launcher android kullanıcıları tarafından çok sevilen uygulamalardan birisidir. Apus Launcher’ı kullanırken “Boost” modunda uygulamayı çalıştırırsanız eğer batarya ömrünü uzatabilme şansınız da oluyor. Kullanıcılar tarafından eksi olarak nitelendirilen özelliklerinden birisi ise ana ekrandan kaldırılamayan yani özelleştirilemeyen saat ikonudur. Kullanıcıları tarafından kaldırılamayan saat Apus Launcher uygulamasının eksilerinden biri olarak görülmektedir.

Go Launcher Ex

Go Launcher Ex

En iyi android launcher programları arasında tercih yaparken tema seçeneklerini ön planda tutan kullanıcılar Go Launcher Ex uygulamasından fazlasıyla memnun olmaktadırlar. Telefon özelleştirmesi denince akla ilk gelen yöntemlerden birisi olan telefon teması değişimini Go Launcher Ex’de dilediğinizce yapabilmeniz mümkün. Uygulama içerisinde android kullanıcı için özel olarak tasarlanmış 10.000’in üzerinde tema mevcuttur. Tema çeşitliliği yönüyle beğeni toplayan Go Launcher Ex uygulamasında ana ekranda gerçekleşen yenilikler de tercih sebebi olmaktadır. Uygulamaları gizleme seçeneği ise artı özelliklerinden birisi. Ekran sayısını değiştirebilme, kısa yolların modifikasyonu, menü konumunu değiştirebilme gibi çok ince detayları uygulayabilme imkânı sunan Go Launcher Ex uygulaması özellikle detaylardan hoşlanan android kullanıcıları için uygundur.

Go Launcher Ex uygulaması yalnızca eşsiz tema bankası olması yönüyle değil uygulama içinde sınırsız özelleştirme imkânı sunduğu için de tercih ediliyor. Go launcher Ex kullanıcılarının yaygın olarak şikayetçi olduğu konu ise uygulamanın çok fazla reklam barındırmasıdır. Reklamlar nedeniyle bazı kullanıcılar Go Launcher Ex uygulamasının kullanımından caysa da günümüzde hala en çok tercih edilen ve beğeni toplayan launcher programlarından birisidir. Görsellik bakımından telefonlarını bir üst seviyeye taşımak isteyenler Go Launcher Ex uygulamasını öncelikli olarak tercih ediyorlar.

Smart Launcher 5

Smart Launcher 5

En iyi android launcher listesi içinde ön planı çıkmayı başaran Smart Launcher 5, kullanıcıları tarafından tasarım ve işlevselliği aynı ölçüde geliştirebildiği için seviliyor. Kullanıcıları için kolaylık sağlayan Smart Launcher 5 uygulaması, en çok kullanılan ve sevilen uygulamaların kullanıcılar tarafından seçilmesi sonucunda ana ekrana eklenerek kişisel bir görünüm yaratmayı sağlıyor. Ana ekrandan uygulama erişimi sağlayan Smart Launcher 5 yüzün üzerinde farklı tema seçenekleri ile de ön plana çıkıyor.

Canlı arka plan kullanmayı tercih edenler için de oldukça tatmin edici seçenekler sunan uygulama batarya harcamasının fazla olması yönünde eleştiriler alıyor. Ancak telefon özelleştirmelerini batarya harcayan özellikleri tercih etmeden kullanan kullanıcılar Smart Launcher 5’ten oldukça memnun. Smart Launcher 5 uygulamasını tercih edenler bazı durumlarda bildirimlerini ana ekranda göremiyor. Böyle bir sorun olsa da hala en çok tercih edilen launcher uygulamalarından biridir.

Evie Launcher

En iyi android launcher uygulamaları nelerdir diye merak edenler var. Sizleri Evie Launcher ile tanıştıralım. Animasyon temalı yapısıyla tanışınca oldukça memnun kalacaksınız. Akıllı telefonların kategorizasyon işleminde kullanıcılar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Telefonları kategorilere göre ayırmak oldukça basit. Aynı zamanda alfabetik sıraya göre de tercih yapmak mümkün. Ancak Evie Launcher oldukça faydalı başka özellikler de sunuyor. Uygulama ekranında simge boyutlarının ayarlanabilme özelliği de bulunmaktadır.  Launcher uygulamaları arasından tercih yapanlar ve Evie Launcher uygulamasını deneyimleyenler otomatik güncelleme imkanının olmamasını ise eksi bir özellik olarak görmektedir. Diğer uygulamalara kıyasla özelleştirme imkanının kısıtlıtır. Yine de Evie Launcher kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulamalarından biridir.

ADW Launcher 2

En iyi launcher programları arasından ADW Launcher 2 uygulaması karşımıza çıkıyor. Tablet cihazlarda iyi bir şekilde desteklenmesi yönüyle dikkat çekiyor. Tabletlerde çalışma şekli çok başarılıdır. Bu yönüyle ADW Launcher 2 programı diğer launcher uygulamalarından sıyrılıyor. Androidin klasik yapısına alışık olanlar ve tasarımını sevenler mevcut. Dolayısıyla ADW Launcher 2’nin android benzeri yapısını göz önünde bulundurarak tercih yapmaktalar. Uygulamalara erişim için gerekli olan App Drawer arayüzünde kategorizasyon imkanı var. Güncellemeleri takip eden ve yenilikler bekleyen kullanıcılar tarafından ADW Launcher 2’nin 2018 yılından bu yana herhangi bir güncelleme alması ise eksi bir özellik olarak görülüyor.

Niagara Launcher

En iyi sade launcher programları denince akla ilk gelen uygulamalardan biridir. Niagara Launcher kullanıcılar tarafından hızlı çalışma şekli ile beğeni topluyor. Niagara Launcher’ın en önemli özelliklerinden biri de reklam içeriklerinin olmamasıdır. Android launcher piyasasında uygulamaların reklam içerikleri, kullanıcılar için yaygın caydırıcı sebeplerden biridir. Dolayısıyla reklam içeriklerine sahip launcher uygulaması kullanmak istemeyen çok sayıda kişi var. Haliyke bu kişilerin ilk adresi Niagara Launcher oluyor. Niagara Launcher bünyesinde çok tema sayısına sahip oldukça sade bir launcher uygulamasıdır. Sade olması ile birlikte özelleştirme imkanının diğer launcher uygulamalarına kıyasla sınırlıdır. Bu da Niagara Launcher’ın eksi özelliklerinden biri olarak görülüyor.

Nova Launcher Prime

En iyi android launcherlar arasında tercih yapmak isteyen kullanıcıların büyük bir bölümü Nova’yı tercih ediyor. Özelleştirme imkânı bol olan, android temasına yakın bir uygulamadır. Bu durumun sebebi androidin kendisinin tasarımsal olarak kullanıcılar tarafından beğenilmesidir. Fakat özelleştirme konusunda noksan bulunması sebebiyle launcher programlarına ihtiyaç duyulmasıdır. Noca Launcher Prime ise tam bu noktada eksiği kapatıyor. Tasarım olarak Android çizgisinden çıkmayan Nova Launcher Prime’da adeta androidin özelleştirme açığı kapanmış oluyor.

Nova Launcher Prime günümüzde en çok tercih edilen launcher programı olma özelliğine sahiptir. Özelleştirme imkanlarına ek olarak bateri dostudur. Dolayısıyla, diğer launcher uygulamalarına kıyasla bu özellik onu ön plana çıkarıyor. Nova Launcher Prime’ın eksileri ise RAM kullanımının fazla olmasıdır. Ayrıca uygulama simgeleri paketleri çok iyi ve çok çeşitli değildir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ