En iyi Haber

En İyi Liposuction Merkezleri ve Liposuction Fiyatları

En İyi Liposuction Merkezleri ve Liposuction Fiyatları

Vaser Liposuction Nedir?

Bu yöntem en kısa anlatımla, vücutlarında bölgesel yağlanmalar olup, diyet ve spora rağmen bu inatçı yağlardan kurtulamayan 50 (yaş sınırlaması hususunda kurumlar arasında küçük farklılıklar görülebilmektedir) yaşını geçmemiş kadın ve erkeklerin uygulayabileceği, hem yağ hücrelerinden kurtulmayı hem de vücudun daha estetik ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlayan bir operasyon türüdür. En iyi liposuction merkezleri ve liposuction fiyatları yazımızın devamında siz değerli okurlarımıza tüm detayları vermeye çalışacağız.

Liposuction Fiyatları

Birçok cerrahi ve medikal işlemde olduğu gibi, liposuction işleminde de fiyatı etkileyen birçok farklı unsur bulunmaktadır. Uygulanacak fiyatın belirlenebilmesi ve en sağlıklı bilginin elde edilmesi için öncelikle hangi kurumdan hizmet alınacağı, vücudun kaç aynı bölgesine işlem yapılacağı, operasyon yapılacak alanın genişliği, kullanılacak teknolojik alt yapı ve tercih edilecek yöntem gibi hususların netleştirilmiş olması gerekir. Yani liposuction işlemi kişiden kişiye fiyat farklılığı gösterebilecek uygulamalardan bir tanesidir. Diğer önemli etken ise Liposuction operasyonlarını Ameliyathanelerde gerçekleştirilmesi gerektiğinden ilgili cerrahın bir hastane ayarlaması gerekmektedir. Tüm hastanelerin farklı fiyat politikaları bulunduğundan doktorlar operasyon hizmetlerinin üzerine hastane fiyatı eklemektedir. Bir çok doktor operasyon ücreti belirlerken hastaya hastane seçenekleri de sunmaktadır. Unutmayın ki buradaki en önemli nokta operasyonu hastane değil cerrah yapacaktır bu sebeple hastane faktörünü arka planda tutabilirsiniz.

Liposuction Zararları

Liposuction yöntemi ancak belirlenmiş koşullar dışında uygulandığında kişinin (ruhsal ve fiziki) sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bunların yok edilebilmesi veya kişilerin korunması için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekir:

 • Liposuction işleminin olumsuz sonuçlandığı durumlara bakacak olursak, burada yetersiz bilgi ve deneyim noksanlığı bulunan, uzman olmayan kişilerin yaptığı operasyonlardan bahsedebiliriz. Deneyimli bir hekimin herhangi bir liposuction işlemi öncesi tespit etmesi gereken ilk konu; işlemin yapılacağı bölgeden tam olarak ne kadar yağ alması gerektiğidir. Eğer fazla veya az yağ alımı söz konusu olursa, bu durum kişinin ya sağlığını ya da psikolojisini etkileyecektir.
 • Liposuction işleminin riski diğer tüm cerrahi işlemlerin içerdiği risk kadardır. Yani mutlaka bir miktar risk bulunmaktadır. Fakat hastaların riskten en fazla şekilde korunabilmeleri için, liposuction yaptırmak istedikleri kurum ve hekimi çok dikkatli seçmeleri gerekmektedir. Bunun için de iyi araştırma yapıp, mümkün olan en fazla olumlu referans sahibi hekim ve kurumlara yönelmek faydalı olacaktır.
 • Diğer yandan hastaların liposuction sonrası psikolojik olarak olumsuz yönde etkilenmemeleri için, liposuction’ın bütünsel bir zayıflama işlemi olmadığını, yalnızca bölgesel (lokal) ve inatçı yağların alınmasına yarayan bir operasyon olduğunu bilmeleri gerekir. Eğer abartılı bir beklenti ile bu operasyon tercih edilirse, sonuçları kişiler için olumsuz etkilenecekleri bir sürece dönüşebilir.

Liposuction Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Liposuction işlemi her ne kadar yoğun ve sık uygulanan bir işlem olsa da, diğer tüm ameliyatlar kadar önemli ve bir miktar da olsa risk içeren bir operasyondur. Bu sebeple liposuction yaptırmayı düşünen her kişinin liposuction öncesinde dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar:
 • Şeker hastalığı, kalp, akciğer sorunları olanlar olanlar için liposuction ameliyatı riskli olabilir. öncesinde mutlaka hekime bilgi verilmelidir.
 • Liposuction işleminin yapılacağı kurum ve hekim büyük bir titizlikle araştırılması kişilerin hem zaman kaybı hem de psikolojik zararlardan korunmalarını sağlayacaktır,
 • Liposuction işlemi cerrahi bir ameliyat olduğundan operasyonun en hijyenik koşullarda ve ameliyathane ortamında yapılması gerekir,
 • Arzu edilen sonuçların alınması için uygulanacak olan liposuction yönteminin ve kullanılacak teknolojinin sorgulanması gerekir,
 • Ameliyat öncesi hastaların mutlaka en az 1 ay öncesinden başlayarak alkol ve sigara kullanımını durdurmuş olmaları gerekmektedir. Bu hususlar anestezinin etki etme süresini ve durumunu etkileyecektir.
 • Kurumdan kuruma değişmekle birlikte; liposuction işleminde kadın ve erkeklerde yaş sınırlaması genellikle 45-50 yaş sınırı arasındadır. Bu sebeple bu yaş bareminin üzerinde olan kişilerin uygunluk açısından hekimlerinden onay aldıktan sonra diğer detaylar düşünülmeye başlanmalıdır,
 • Liposuction işlemini sonrasında psikolojik yönden olumsuz etkilenmemek için, liposuction işleminin işlev ve sonuçlarının doğru bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Fiziki olarak bütünsel bir zayıflama sonuçları beklemek ya da liposuction işlemine bir obezite tedavisi olarak bakmak doğru değildir, bu yanlış bilgiler kişileri hayal kırıklıklarına uğratabilmektedir.

En İyi Vaser Liposuction Merkezleri ve Fiyatları

1. Op. Dr. Hüseyin Kandulu

Dünya çapında estetik cerrahlara verdiği “Vücut Şekillendirme Yöntemleri” eğitimleri ile sadece ülkemizde değil tüm dünyada adını sıklıkla duyuran dr. Kandulu; Yurtdışında high def (vaser) liposuction ve lazer liposuction üzerine seminerler ve konferanslar da vermektedir. Bu başarılarının getirdiği ün sayesinde Hüseyin Kandulu, ülkemizde en bilgili, güvenilir ve uzman hekimleri arasında görülmektedir.
Dr. Hüseyin Kandulu’nun uluslar arası birçok dergide makaleleri yayımlanmış, bildirileri bilimsel toplantılarda sunulmuş ve bildiri kitaplarda yer almıştır. Bunların yanında katıldığı 20’nin üzerinde bilimsel toplantı ve eğitim geçmişi bulunmaktadır.
Güncel ve doğru fiyat için hekimin bir ön muayene yapması gerekmektedir.
Brazilian Butt Lift, vücut germe ameliyatları, Vaser Liposuction, vücut şekillendirme estetikleri, aşırı kilo kaybı sonrası estetikler, bacak – karın – kol – popo germe ve şekillendirme işlemleri ve el gençleştirme işlemleri gibi birbirinden başarılı birçok farklı operasyona imza atan Hüseyin Kandulu ve deneyimli ekibi, estetik cerrahisinin gelişmesinde en fazla emeği olan kurum ve hekimlerden biri sayılabilir.
Liposuction fiyatları: 16.000TL – 60.000TL
İletişim Bilgileri: 0532 053 98 75 Beşiktaş/İstanbul

 

2. Naci Çelik

Vücut estetiğinin yanında meme ve burun estetiği işlemlerinde de başarılarından ve isminden sıkça bahsettiren Opr. Dr. Naci Çelik, dünyanın farklı ülkelerinde aldığı üst ihtisas eğitimleri ve en ünlü uzmanlarla uzun süren çalışmaları sonrasında, 2008 yılından bu yana ülkemizde hizmet vermeye başlamıştır.
En fazla tercih edilen operasyonları arasında liposuction, vücut germe operasyonları, liposculpture işlemleri, meme ameliyatları, mikrocerrahi uygulamaları ile yüz ve estetik cerrahi operasyonları bulunmaktadır.
En güncel ve doğru fiyatın belirlenebilmesi için hekimle bir ön görüşme yapılması gerekmektedir.
Liposuction fiyatları: 20.000TL – 40.000TL
İletişim Bilgileri: 0541 767 00 66 Şişli/İstanbul

 

3. Erdem Güven

Amerika’da aldığı uzun ve üst düzey eğitimler sonrasında Estetik Cerrahi Derneği Kongresi’nde birincilik ödülünü alan Doç. Dr. Erdem Güven, 2006 yılından beri ülkemizde hizmet vermeye devam etmektedir.
Akademik başarıları arasında dünya çapında yapılan önemli kongrelere konuşmacı olarak katılarak sunumlar yapması, ulusal ve uluslar arası dergilerde onlarca makalesinin yayımlanması, yurtiçi ve yurtdışı panel ve kongrelerde yaptığı konuşmalar bulunan Güven, dünya çapında tanınan bir hekimdir.
Maslak Acıbadem Hastanesi’nde görevini sürdüren Erdem, vücut estetiği işlemlerinin yanında, göğüs ve yüz estetiği alanlarında da sayısız operasyonlar gerçekleştirmiştir.
En güncel ve doğru fiyatın belirlenebilmesi için hekimle bir ön görüşme yapılması gerekmektedir.
Liposuction fiyatları: 10.000TL – 50.000TL
İletişim Bilgileri: 0212 213 57 00 Beşiktaş/İstanbul

 

4. Leyla Arvas

Dünyanın en iyi mikrocerrahi merkezlerinden eğitim alan Op. Dr. Leyla Arvas, akademik eğitimi boyunca birçok önemli eğitime katılmış ve dünya çapında onlarca farklı kongrede yer almıştır. İspanya’da aktif olarak uzun süre mesleki çalışmalar yapmıştır.
Vücut estetiği, yüz ve meme estetiği, sarkma ve kırışıklıklar, ameliyatsız estetik işlemleri ve erkeklere özel olarak uyguladığı operasyonlar ile mesleki ve akademik hayatı boyunca öğrendiği tüm yöntemleri ülkemizde yıllardır uygulamaktadır.
Uzmanlık alanları; Rinoplasti, Yüz Germe İşlemleri, Göz Kapağı Estetiği, Vücut Şekillendirme İşlemleri (Liposuction, Meme Şekillendirme ve Dikleştirme İşlemleri)dir.
En güncel ve doğru fiyatın belirlenebilmesi için hekimle bir ön görüşme yapılması gerekmektedir.
Liposuction fiyatları: 20.000TL – 60.000TL
İletişim Bilgileri: 0212 241 46 246 Şişli/İstanbul

 

5. Bülent Cihantimur

Doctor B olarak da tanınan Dr. Cihantimur, bilimsel alt yapısı ve yenilikçi çalışmalarıyla dünyada tanınan bir estetik, plastik, rekonstrüktif cerrahi uzmanıdır.
Özellikle Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’ya adını duyuran Cihantimur’un geliştirdiği birçok teknik bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

 • Cihantimur Yağ Transfer Sistemi,
 • Tetik Parmağının Ameliyatsız Tedavisi,
 • Örümcek Ağı Estetiği,
 • Genital Güzelleştirme,
 • İple Kepçe Kulak Estetiği,
 • Basit Burun Estetiği,
 • Organik Saç Ekimi,
 • Bacak Güzelleştirme

En güncel ve doğru fiyatın belirlenebilmesi için hekimle bir ön görüşme yapılması gerekmektedir.
Liposuction fiyatları: 35.000TL – 90.000TL
İletişim Bilgileri: 444 7707 Şişli/İstanbul

6. Gökhan Haytoğlu

Akademik çalışmaları sırasında Amerika’da ihtisas yapan ve yine burada yapılan önemli araştırmalara katılan Haytoğlu, önemli cerrahlarla çalışmış ve ECFMG sertifikası sahibidir.
Yüz, burun, meme estetikleri gibi ameliyatları yapan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, Liposuction, Vücut Estetiği, Vücut Şekillendirme, bacak, karın, popo estetiği işlemleri ve vücut germe operasyonlarını uzun yıllardır ülkemizde başarıyla gerçekleştirmektedir.
En güncel ve doğru fiyatın belirlenebilmesi için hekimle bir ön görüşme yapılması gerekmektedir.

7. İlker Manavbaşı

Akademik yaşamı sırasında dünyanın farklı ülkelerinde çalışmalar yapan Op. Dr. Manavbaşı ülkemizin ve dünyanın en ünlü plastik cerrahlarıyla birlikte çalışmıştır.
Uzmanlık alanları; estetik burun ameliyatları, derin tabaka yüz germe, meme protezi, göz çevresi gençleştirme ameliyatları, mega – liposuction (5 litreden fazla yağ alabilme) ve popo şekillendirme gibi vücut şekillendirme ameliyatları bulunmaktadır.
Op. Dr. Manavbaşı geliştirdiği teknikleri yurtdışında sempozyumlarda sunmuş ve dünyanın sayılı estetik cerrahi dergilerinde de yayınlamıştır.
En güncel ve doğru fiyatın belirlenebilmesi için hekimle bir ön görüşme yapılması gerekmektedir.

8. Arif Eroğlu

Yurtdışında Medikal Cilt ve Lazer Lipoliz gibi önemli eğitimler alıp uygulamalar yapmış olan Op. Dr. Arif Eroğlu, 2003 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışı birçok kongre ve eğitimlere katılarak mesleki gelişimini sürdürmektedir. Aynı zamanda Lazer Uygulamaları hakkında birçok cerrah ve hekime eğitim vermiştir.
2003 yılından beri estetik ve plastik operasyonlar, lazer, ultrason ve radyofrekans destekli estetik cerrahi ve dermatokozmetik çalışmalarına devam eden Eroğlu, 3D Lazer, Lipoliz, Vücut Estetiği, Meme Estetiği, Yüz Estetiği ve Saç Ekim konularının yanında, dolgu, endopeel gibi uygulamalarla çok sayıda insana hizmet vermeye devam etmektedir.
En güncel ve doğru fiyatın belirlenebilmesi için hekimle bir ön görüşme yapılması gerekmektedir.

9. Cemal Şenyuva

Akademik hayatının son aşamasında Plastik Cerrahi Profesörü ünvanını aldıktan ve ülkemizde birçok tıp fakültesinde mesleki çalışmalarını sürdürdükten sonra şu an İstanbul’da kendi kliniklerinde serbest hekim olarak çalışan Prof. Dr. Cemal Şenyuva ulusal ve uluslar arası konuşmalar ve sunumlar yapmaya ve eğitimler vermeye devam etmektedir.
Prof. Dr. Cemal Şenyuva özellikle Ultrasonic Liposuction cerrahisinde uzmandır. Bunun yanında burun estetiği, meme estetiği, Hi – Def Vaser, vücut germe, yüz gençleştirme, göz kapağı estetiği, dudak dolgunlaştırma, cilt tazeleme ve saç ekimi ve saç ekimi hizmetlerini de vermeye devam etmektedir.
En güncel ve doğru fiyatın belirlenebilmesi için hekimle bir ön görüşme yapılması gerekmektedir.

Liposuction Yaptıran Ünlüler

Günümüzün güzellik anlayışı her kesimden insanı etkileyerek ve giderek artan bir ivmeyle neredeyse her eve farklı şekillerde girmiş durumda. yaşamın artan hızı, stres, kişilerin kendilerine ve ihtiyaçlarına giderek daha az zaman ayırabilmeleri, dışarıdan yapılacak gençleştirme ve güzelleştirme müdahalelerini daha da gerekli kılıyor.
Bu durum bir de medya önündeki insanlar söz konusu olduğunda büyük bir problem haline gelebiliyor. O sebeple cerrahi ve medikal işlemlerin yaygınlaşmaya başladığı zamandan beri birçok ünlü bu yolla kusursuz bir vücut elde etmek için zaman ve para yatırmayı tercih etmektedirler. Tanınan Hollywood yıldızlarından: Kate Winslet, Victoria Beckham, Megan Fox, Uma Thurman, Ryan Goshling gibi ünlülerin yanında,

ülkemizde ise Gülben Ergen, Işın Karaca, Pelin Öztekin, Okan Karacan, Onur Saylak, Hamdi Alkan, Fatih Ürek liposuction yaptıran ünlüler arasında.

Liposuction Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Liposuction işleminde dikkat edilmesi gerekenler genellikle yapılan yağ aldırma işleminin türüne, kullanılan cihazların özelliklerine, kullanılan yöntem vb. hususlara göre değişiklik gösterebilir. Ancak yine de liposuction sonrasında bazı hususlara her hastanın dikkat etmesi gerekmektedir:

 • Emboli Riskine Karşı Yürünmelidir: Bir akciğer atardamarının aniden tıkanması anlamına gelen emboliye karşı hastaların ameliyat sonrasında yürümeleri gerekir. Hasta lokal anestezi altında ameliyat olduysa operasyondan hemen sonra, genel anestezi altında olduysa operasyondan 1 saat sonra hemen yürümeye çalışması gerekmektedir.
 • Baş Dönmelerine Dikkat: Eğer liposuction işleminde fazla miktarda yağ alınmışsa, ameliyat sonrası hastalarda 1 – 7 gün süreyle geçici bir sersemlik, halsizlik veya baş dönmesi şikayetleri görülebilir. Bu durumlarda bol sıvı almalar ve beslenmelerine dikkat etmeleri gerekmektedir.
 • Korse Kullanımı Aksatılmamalı: Liposuction sonrasında hastalarda ödem ve geçici şişlikler oluşabilir. Bu sebeple korselerin ameliyat sonrasındaki birkaç hafta banyo yapılması dışında çıkarılmaması gerekir.
 • Aktivitelere Dikkat: Ağır spor veya aşırı yorucu aktivitelere başlamak için operasyondan sonra en az 1 ay kadar beklenmesi vücudun tamamen iyileşmesi sağlanmalıdır. Bunun dışında hızlı iyileşme için alkol ve sigara kullanımına dikkat edilmesi ve hekimin uyarı ve tavsiyelerine tam uyum göstermeleri gerekmektedir.
 • Beslenme Önemli: İyileşme sürecinde hastaların taze meyve sebze, balık, ceviz, kuruyemiş, kuru baklagil, tahıllar, az yağlı doğal protein kaynağı olan et, tavuk, süt ve süt ürünleri tüketilmelidir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Klasik yöntemlerle liposuction işlemi yapılacaksa, bu teknikte işlem yapılacak bölgede 1 – 2 mm’lik ufak kesiler açılır ve özel yöntemler kullanılarak inatçı yağlar eritilmiş olur. Eriyen ve parçalanan bu yağlar enjektör veya ince yapıdaki kanüller vasıtasıyla vakumlanarak alınır.
Eğer gelişmiş yöntemlerle liposuction yapılacaksa, işlem yapılacak bölgeye yüksek enerjili ses dalgaları gönderilir. Bu şekilde yağ hücreleri arasındaki su balonları patlatılmış olur.

Liposuction Sonrası Ödem ve Korse Kullanımı

Yağ aldırma işlemi sırasında yağ dokusu alındığı için bu bölgenin üzerine yeni bir deri dokusunun oluşması ve işlem yapılan bölgeye adapte olması gerekir. Bu aşamada ise vücutta doğal olarak şişlik oluşabilir. Bu sebeple ameliyat sonrasında özel olarak tasarlanmış korselerin hastalar tarafından hemen giyilmesi gerekir. Bu korse deriye baskı yaparak işlem yapılan bölgedeki ödemin atılmasını sağlar. Ancak korselerin hekimin önerdiği süre boyunca çıkarılmaması gerekir. Eğer kullanımına devam edilemeyecekse hekime mutlaka bilgi verilmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Evrims dedi ki:

  Ben hüseyin kanduluya liposuction değil de burun operasyonu oldum. Kendisi mükemmel bir insan

 2. Muratt dedi ki:

  Dr. Hüseyin Kandulu aynı zamanda Türkiye’deki ünlü doktorların da liposuction yaptırdığı Türkiye^ni en güvenilir estetik cerrahıdır. Şu videoya dikkat
  https://youtu.be/hzPhQ2Ma184?t=500

BİR YORUM YAZ