En iyi Haber

En İyi Macera Oyunları

En İyi Macera Oyunları

En İyi Macera Oyunları 

En iyi macera oyunları her yaştan oyun oynamayı seven insanlar için en sevilen oyunlardan oluşmaktadır. Macera oyun türleri çeşitli zorluk seviyelerinden oluşan ve maceranın bir an bile durmadığı oyunlardır. Macera türü oyunlar genellikle aksiyon ögeleri ile güçlendirilmiş olup PC oyunlarının en sevilen türlerinden birisi olma özelliğine sahiptir. Güncel macera oyunlarının büyük bir kısmı ortalamanın üstünde sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymaktadır. En iyi macera oyunlarını oynamak isteyen oyun severler ihtiyaç duyulan sistem gereksinimlerini karşılayabilmelidir.

Top 5 Macera Oyunu

Bilgisayar oyunları içerisinde macera oyunları en çok keyif verendir. Biz de bugün sizler için en iyi top 5 macera oyunlarını listeledik. Sizler de gerekli platformlardan oyunları satın alıp oynayabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Macera Oyunları

Red Dead Redemption 2

En iyi macera oyunu sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Oyuncular tarafından çok sevilen Red Dead Redemption 2 uzun süren oyun geliştirme sürecinden sonra çıkmıştır. Daha sonra oyun 26 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürüldü. Bugüne kadar; En İyi Performans Ödülü, En İyi Hikâye Anlatım Ödülü ve En İyi Ses Tasarımı ödüllerini kazandı. Red Dead Redemption 2 oyunu Microsfoft Windows işletim sistemli PC’lerde, PlayStation4, Stadia ve Xbox One platformlarında oynanabilmektedir.

Aksiyon / Macera kategorisinde yer alan oyun tek oyunculu ve çok oyunculu seçeneklere sahiptir. Ayrıca oyun bir açık dünya haritasına sahiptir. Vahşi batı ve kovboy temasına sahip, üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanıyor. Red Dead Redemption 2 oyununda çeşitli silahlarda uzmanlaşabilirsiniz. Bu silahlara yakın zaman içerisinde kano kullanmak gibi oyun mekanikleri de eklenmiştir. Red Dead Redemption 2 oyunu hikâye üzerinden görevlerin yapılması esasına dayalı olarak bir ilerlemeye sahiptir ve her bir seçim önemlidir.

En çok oynanan macera oyunları arasında yer almayı başaran  Red Dead Redemption 2 oyunun minimum sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

 • Windows 7 (64 Bit)
 • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz / AMD FX-6300
 • AMD Radeon R9 280 / NVIDIA GeForce GTX 770
 • 2 GB VRAM
 • 8 GB RAM
 • 150 GB depolama alanı

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

En iyi macera PC oyunları arasından en çok ses getiren oyunlardan biri olmuştur. Cyberpunk 2077 oyununun hikayesi Night City isminde bir kümekentte geçiyor. RPG türünde bir aksiyon / macera oyunu olarak literatüre geçmiş. Cyberpunk 2077’de kanun kaçağı paralı bir asker olan V’nin amansız macerasına eşlik ediyorsunuz. Oyunun mekanikleri ve oyun içi detaylar yılın en çok konuşulan oyunu olmasını sağladı. Dolayısıyla Cyberpunk 2077 için hayranlık üst düzeydedir. RPG türünün en önemli özelliği olan seçimlere göre ilerleme ve oyunun farklı sonları Cyberpunk 2077 için de geçerlidir. Suçluların, aykırıların, cyberpunk kültürünün ve siber çağ temasının başarılı bir şekilde işlenmiş. Ancak hayran bırakan grafikleriyle Cyberpunk 2077 oyununu oynayabilmek için iyi bir PC sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Cyberpunk 2077 oyunu şu an için PlayStation 4, Stadia, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows işletim sistemi platformları için erişilebilir durumdadır.

10 Aralık 2020’de oyun severler ile buluşan Cyberpunk 2077 için gerekli olan minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir:

 • Windows 7 / 10 64 Bit
 • Core i5-3570K / AMD FX-8310
 • 8 GB RAM
 • NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB VRAM) / AMD Radeon RX 470
 • 70 GB üstü depolama alanı

Ori and The Will of The Wisps

Ori And The Will Of The Wisps

En iyi macera türü oyunlar arasında duygu yüklü bir oyundur. Ori and the Will of the Wisps, Ori and the Blind Forest oyununun devamıdır. Oyun eleştirmenleri tarafından tam puan alan tek oyunculu bir macera oyunudur. Metroid türü ilerlemeye sahip oyunda bazı bulmacaları çözerek ilerliyorsunuz. Ayrıca gerekirse bazı sahnelere geri dönmek zorundasınız. Kendine hayran bırakan renk paletine, grafiklere ve oyun müziğine sahiptir. Aynı zamanda Ori and the Will of the Wisps oyununda Ori karakterini yöneterek büyüye dahil oluyorsunuz. Bugüne kadar Nintendo Switch, Xbox One, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows işletim sistemi platformlarında erişilebilirdir. Ori and the Will of the Wisps macera oyunlarına farklı bir soluk getiriyor.

Ori and the Will of the Wisps oyunu için gereken minimum sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

 • Windows 10 64 Bit
 • AMD Athlon X4 / Intel Core i5 4460
 • 8 GB+ RAM
 • Nvidia GTX 950 / AMD R7 370
 • 20 GB üstü depolama alanı

DOOM Eternal

DOOM Eternal

En sevilen macera oyunları arasında macera türünün en vahşi aksiyon doğasıyla birleştiği DOOM Eternal oyunu var. Ayrıca bu oyunda şiddet ve kandan bir an bile olsa uzaklaşamıyorsunuz. FPS türü aksiyon / macera oyunu olan DOOM Eternal’da cehennem ordularının Dünya’yı işgal etmesi hikayesi var. Ardından amansız bir savaşa giriyorsunuz. Temelde tek oyunculu oynanış özelliğine sahip olan DOOM Eternal’da online PvP modu da var. Korku ve aksiyon ögelerinin çok iyi kullanıldığı oyunda grafikler hayran bıraktıracak şekildedir. Ayrıca oyuncuların cehennem dehşetini an be an yaşamasına olanak sağlıyor. Eleştirmenler tarafından tam puan olan DOOM Eternal’da cehennem kaçkını iblisler ile tek başına mücadele vermelisiniz. Dolayısıyla aksiyon herkes için hiç düşmediği bir tempodadır. DOOM Eternal’de oyun dinamikleri ise oyuncuları tatmin edecek seviyededir. Ayrıca DOOM Eternal şu ana kadar Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows işletim sistemi ve Stadia platformları için erişilebilir duruma getirilmiştir.

DOOM Eternal Oyunu için gereken minimum sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

 • Windows 7 / 8 / 10 64 Bit
 • Intel Core i5 @ 3.3 GHz / AMD Ryzen 3 @ 3.1 GHz
 • 8 GB+ RAM
 • NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB) / GTX 1060 (3GB) / GTX 1650 (4GB) / AMD Radeon R9 280(3GB) / AMD Radeon R9 290 (4GB) / RX 470 (4GB)
 • 50 GB üstü depolama alanı

Grand Theft Auto 5

Grand Theft Auto 5

En çok satan ve en iyi macera oyunları arasında ilk sıralarda GTA 5 yer alıyor. Klasik bir oyundan vazgeçmeyenlerin daha ilerici grafikler ile nostalji yaşamasına olanak sağlıyor. GTA 5 tek oyunculu hikâye oynanışına sahiptir. Aynı zamanda online PvP ve online Co-op modları için de erişilebilir durumdadır. Tüm dünyayı 20 senedir etkisi altına almış bir seridir. Serinin altıncısının ne zaman çıkacağı ise şu an için belli değildir. Los Santos ve Blaine County’nin ayrıntılarla işlenmiş dünyasını keşfetmek isteyen oyuncuların macera oyunları arasında GTA5’i mutlaka deneyimlemesi gerekir. GTA 5 oyunu şimdiye kadar PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox X ve S Serisi, Xbox 360, Microsoft Windows, PlayStation 5 platformları için erişilebilir durumdadır.

En bilinen macera oyunları arasında olan GTA 5’in minimum sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

 • Windows 10 / Windows 8.1 / Windows 8 / Windows 7 64 Bit
 • Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
 • 4 GB RAM
 • NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
 • 72 GB depolama alanı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ