En iyi Haber

En İyi Muhabbet Kuşu Yemi

En İyi Muhabbet Kuşu Yemi

En İyi Muhabbet Kuşu Yemi

Muhteşem sesleri ve büyüleyici görüntüleri ile muhabbet kuşları her insanı kendisine aşık etmeyi başarıyor. Son derece farklı bir dünyaya ve yaşam anlayışına sahip olan muhabbet kuşları, adını da muhteşem tonlardaki ötüşlerinden alıyor. Her zaman sahibi ile muhabbet etme gibi alışkanlıkları bulunmaktadır. Muhabbet kuşları hem fizyolojik olarak hem de ruhsal olarak oldukça narin ve hassas canlılardır. Bu yüzden muhabbet kuşu bakımı oldukça ciddi bir sorumluluk getiriyor. Daha fazla konuşması için tüm ihtiyaçlarının karşılanması, sağlıklı olması ve tabii ki mutlu olması gibi koşulların sağlanmış olması gerekiyor. En iyi muhabbet kuşu yemi ise hem vücut ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaya hem de yediği yemden dolayı muhabbet kuşunun mutlu olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Muhabbet Kuşları İçin Yem Listesi

Muhabbet Kuşları İçin Yem Listesi

Günümüzde muhabbet kuşları için piyasada bulunabilecek pek çok farklı türde muhabbet kuşu yemi bulunur. Ancak bunların her birinin çok sağlıklı ve faydalı olduğunu söylemek pek doğru bir yaklaşım olmaz. Muhabbet kuşları için üretilen yemler aynı zamanda da tüketim amaçlarına yönelik farklı özelliklerde üretilmektedir. Bu çerçevede de muhabbet kuşlarında ballı yem, meyveli yem, konuşturucu yem ve kızıştırıcı yem şeklinde 4 farklı tür bulunmaktadır. Bu yem türleri arasından muhabbet kuşunun sağlık durumu ve beslenme alışkanlıklarına göre en iyi muhabbet kuşu yemi seçilerek, son derece sağlıklı bir beslenme sağlanabilmesi de mümkündür.

Fizzy Muhabbet Kuşu Kızıştırıcı Yem

Fizzy Muhabbet Kuşu Kızıştırıcı Yem

Sadece muhabbet kuşlarına yönelik olarak özel olarak üretilen yemlerden birisidir. Muhabbet kuşlarında kızıştırıcı etki uyandırması yani cinsel birleşme arzusunu teşvik edici bir etki oluşturması en temel özelliğidir. Bununla birlikte içeriğinde yer alan zengin besin değerleri ile muhabbet kuşunun fizyolojisinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri de almasını sağlar. Özellikle muhabbet kuşlarının çiftleşme dönemlerinde bu muhabbet kuşu yeminin verilmesi ile hormonlarının daha dengeli şekilde çalışmasını sağlamak mümkündür. En iyi muhabbet kuşu yemi arasında bulunan Fizzy muhabbet kuşu kızıştırıcı yem ürünü içeriği son derece zengin besin değerlerinden oluşmaktadır.

Fizzy muhabbet kuşu kızıştırıcı yemi içeriğinde vitamin ve minerallerin yanı sıra iyot proteinler bulunur. İçerisinde özel olarak üretilmiş ve tamamen temizlenmiş olan tahıl ve tahıl tohumları bulunur. En iyi muhabbet kuşu yemi ile çiftleşme döneminde vücut fizyolojisinin çok daha sağlıklı bir şekilde tutulabilmesi sağlanabilmektedir. Bu yem sayesinde muhabbet kuşlarının çok daha sağlıklı ve çok daha kolay bir şekilde çiftleşmeleri sağlanarak, yavrulamaları mümkün olur.

Vitakraft Menü Jod Vital Ballı Muhabbet Kuşu Yemi

Vitakraft Menü Jod Vital Ballı Muhabbet Kuşu Yemi

Vitakraft tarafından üretilen en iyi muhabbet kuşu yemi çeşitlerinden biridir. Muhabbet kuşlarının son derece sağlıklı bir vücuda sahip olabilmelerine yardımcı olur. Zira içeriğinde yer alan her bir bileşen muhabbet kuşlarını için önemlidir. Doğadaki yaşamlarında en çok sevdikleri özel tohumların karışımları ile elde edilmiş bir muhabbet kuşu yem çeşidi diyebiliriz. Temel olarak muhabbet kuşunun vücudundaki vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayan ve vücut enerjisini toparlayan bir yemdir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkiye sahiptir. Bu şekilde çok narin olan muhabbet kuşlarının hastalık zamanında ilaç kullanmalarına gerek olmaz. Herhangi bir ilaç kullanmadan da hastalıklara karşı güçlü bir şekilde koruma altında tutulabilmesi sağlanabilmektedir.

İçeriğinde önemli miktarda bulunan protein değerleri sayesinde de Vitakraft Menü Jod Vital Ballı Muhabbet Kuşu Yemi ürünü, özellikle tüylerinin parlak ve canlı görünüme sahip olmasını sağlar. Muhabbet kuşu çok tüy dökme sorunu yaşanması durumunda da uzmanlar tarafından muhabbet kuşlarının bu en iyi muhabbet kuşu yemi ürününü tüketmesini tavsiye etmektedir. İçeriğinde şeker barındırmayan muhabbet kuşu yemi aynı zamanda da yüksek vitamin kaynağıdır. Bu şekilde kesinlikle bu yemi tüketen muhabbet kuşları için ekstra bir vitamin desteğinin gerçekleştirilmesine de gerek bulunmaz. Günlük olarak 10 gramlık dozajlar şeklinde verilmesi, bir muhabbet kuşunun vücut ihtiyaçlarını tam olarak sağlıklı şekilde karşılayabilmesi açısından yeterlidir.

Gardenmix Premium Meyveli Vitaminli

Gardenmix Premium Meyveli Vitaminli

Tam bir vitamin deposu olan Gardenmix Premium Meyveli Vitaminli Muhabbet Kuşu Yemi ürünü, son zamanlarda muhabbet kuşu sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İçeriğinde yer alan yüksek vitamin ve mineral değerleri sayesinde özellikle vitamin eksikliği bulunan muhabbet kuşları için üretilmiş en iyi muhabbet kuşu yemi olarak gösterilir. Muhabbet kuşları tarafından doğal ortamda çok sık şekilde tüketilen zengin besin değerlerine sahip tahıl tohumları kullanılarak, üretilmiştir. Bu şekilde muhabbet kuşlarının çok daha kolay bir şekilde sindirebilmelerine ve en hızlı şekilde vücudunun vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur.

Hem vücut enerjisinin arttırılmasına hem de tüylerinin çok daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacak zengin vitamin değerlerine sahip olduğundan Gardenmix Premium Meyveli Vitaminli Muhabbet Kuşu Yemi ürünü yoğun olarak tüketiliyor. Son derece sağlıklı ve en iyi muhabbet kuşu yemi ürünlerinden birisi olan Gardenmix Premium Meyveli Vitaminli Muhabbet Kuşu Yemi ham protein, ham selüloz, ham yağ ve kam kül bileşenlerinden oluşmaktadır. Muhabbet kuşunun yaş ve fiziksel büyüklüğüne ve tabii ki kafesteki muhabbet kuşu sayısına göre değişecek şekilde günde 1 ya da 2 defa olacak şekilde kuş kafesi yem kabına koyulabilir.

Vitakraft Australian

Vitakraft Australian

Doğada serbest olan muhabbet kuşları tarafından sıklıkla ve severek yendiği tespit edilen tohum çeşitlerinin bir araya getirilmesi ile hazırlanmış olan bu özel yem, dünyanın en iyi muhabbet kuşu yemi ürünlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Muhabbet kuşlarının tüm türlerinin büyük bir beğeni ile tükettiği Vitakraft Australian muhabbet kuşu yemi, muhabbet kuşlarının hem sağlıklı hem de lezzetli bir şekilde beslenmelerine yardımcı olur. Beslenmelerinde sağlanan bu koşullar, muhabbet kuşlarının psikoloji üzerinde de doğrudan etkili olarak, kendilerini keyifli ve mutlu hissetmelerini sağlar.

Vitakraft Australian Muhabbet Kuşu yemi ürünü içeriğinde çiçek, kanola, buğda, yonca, çiçek ve yulaf gibi bitki çeşitleri ile birlikte arpa, yulaf, mısır ve buğday gibi tahıl grubu ürünler bulunuyor. Bu doğal bileşenlere ek olarak içeriğinde vitamin ve mineral değerlerini arttıracak bezelye, soya, havuç, yağ, yuka özü ve zengin mineraller bulunmaktadır. Bu şekilde muhabbet kuşlarının tüm vücut ihtiyaçlarını tek bir yemden karşılayabilmeleri sağlanıyor. Dolayısıyla Vitakraft Australian Muhabbet Kuşu ürünü hem en ekonomik hem de en iyi muhabbet kuşu yemi pozisyonunda kendisine yer bulunuyor.

Eurogold Kabuksuz Muhabbet Kuşu Yemi

Eurogold Kabuksuz Muhabbet Kuşu Yemi

Özel olarak üretilmiş özel muhabbet kuşumu yemlerinden birisi olan Eurodgold Kabuksuz Muhabbet kuşu yeminin kabukları soyularak hazırlanmıştır. Hem lezzetli hem de yüksek besin değerlerine sahip olan en iyi muhabbet kuşlu yemi ürünü, soyulmuş olmasından mütevellit, diğer pek çok farklı muhabbet kuşu yemine nazaran, kuş tarafından çok daha kolay ve çok daha hızlı bir şekilde sindirilebilmektedir. Nem olmayan ve serin bir ortamda saklanabilen muhabbet kuşu yemi, zengin besin değerleri ile her muhabbet kuşu türü için gerçekten lezzetli ve faydalı bir beslenme imkanı vermektedir. Gün içerisinde kafesteki kuş yemi kabının dolu olmasına özen gösterilmesi ise yeterlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ