En iyi Haber

En İyi Mutfak Dekorasyon Fikirleri

En İyi Mutfak Dekorasyon Fikirleri

En İyi Mutfak Dekorasyon Fikirlerini Kendin Yap

Mutfağınızda Atık Malzemelerle Harikalar Yaratın

Son günlerin en yararlı trendlerinden biri “Kendin Yap” ile atık malzemeler birbirinden şık, görenleri hayran bırakan bir yapıya bürünüyor. İnternet ortamında hem Türk sitelerinde hem de yabancı sayfalarda, her biri akıllıca düşünülmüş, zeka göstergesi pek çok kendin yap projesine rastlamak mümkün. Bir yandan atık malzemelere yeniden hayat veren bu projeler, bir yandan da evlere de farklı bir hava kazandırıyor.

 

Salon, oturma odaları, balkonlar ve banyolara birbirinden şık atık malzemeden yapılan dekorasyon ürünleri sunan bu projeler mutfaklara da hem kullanışlı hem de gösterişli dokunuşlarda bulunulmasını sağlıyor. Gören hemen hemen herkesin ilgisini çeken bu projeler, mutfaklarda kadınlara da kolaylıklar da sağlıyor.

 

 Eski çırpma telleriyle mutfakların havası değişiyor

  Yemek yapmanın yanı sıra arkadaşlarla keyifli sohbetlerin de adresi olan mutfaklarda loş ve aynı zamanda şık bir hava yakalamak hiç de zor değil. Bunun için kullanmadığınız, miladı dolmuş çırpma tellerini kullanmak yeterli. Bir misina yardımıyla sap kısmından tavana asılan çırpma tellerinin içine koyacağınız tea light mumla atık malzemeden mutfak için aydınlatma yapılabilir.

Misafirlerin de çok hoşuna gidecek bu ilginç kendin yap projesi kişinin yaratıcılığına göre çeşitlendirilebilir. Örneğin mutfak masası üzerine birden fazla çırpma teliyle ve kullanılan misinaların uzunluklarını da değiştirerek hareketli ve modern bir dekorasyon yakalanabilir.

 

  Çatal kaşıklarla mutfak ruhuna uygun saat

  Kullanılmayan çatal kaşıklar da kendin yap projeleri içinde kendine önemli bir yer bulan atık malzemeler arasında bulunuyor. Yine kullanılmayan ya da eskimiş bir saatin kenarlar çerçevesi çıkarılarak yapılan bu projede, saat zemini üzerine bir çatal ve bir kaşık olacak şekilde sıralanmasıyla oluşturulan bir duvar saati, mutfak ruhuna uygun bir dekorasyon imkanı sağlıyor.

 Takımı bozulan tabaklar kek standına dönüşüyor

Mutfaklarda kullanılan ancak bazı parçaları kırıldığı için kullanılmayan tabakların kek standına dönüştürülmesi de mutfak dekorasyonunda en çok uygulanan kendin yap projeleri arasında kendisini gösteriyor. Farklı desenlerdeki tabakların, ister eski bir şamdan ya da kırılan bir kadeh ayağıyla buluşturularak yepyeni ve çok şık bir kek standı sahibi olmak mümkün.

Bu kendin yap projesinde tek yapılması gereken kullanılacak kadeh ayaklıkları ya da şamdan gibi bir sabitleyiciyi tabakların tam orta yerinden birbiri üstüne yapıştırmak. Bir sabitleyici ayaklık ile bir tabak olacak şekilde yapılan kek standı, iki ya da daha fazla katlı olabilir. Özel davetler ya da doğum günlerinde sofraların en şık dekorasyon ürünü olacak kek standı, misafirlerin de ilgisini çekecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ