En iyi Haber

En İyi Mutfak Robotu

En İyi Mutfak Robotu

En İyi Mutfak Robotu

Gününüzün önemli bir kısmını mutfağınızda geçiriyorsanız mutfak robotuna sahip olmak zorundasınız. Özellikle ev hanımları için mutfak robotunun öneminden bahsedebiliriz. En iyi mutfak robotu; her şeyden önce pratik bir alettir. Bu alet sayesinde en kısa sürede yemek hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, size her açıdan kullanım kolaylığı sağlayan bir ürün olduğu aşikardır. Bu yüzden, mutfak robotu üreticilerinin ürün çeşitliliğini arttırdığını söyleyebiliriz. Mutfak robotu; her ne kadar pratik bir araç olsa da bu ürünü satın alırken bazı şeylere dikkat etmelisiniz.

Mutfak Robotu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfak Robotu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfak robotu alırken her şeyden önce bu ürünü ne amaçla kullanacağınızı belirlemelisiniz. İhtiyacınıza yönelik olarak bir ürün almanız son derece önemli! Buna ek olarak, kullanım aşamasında da bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Mutfak robotları; her işlem için aynı hıza sahip değildir. Bir başka deyişle, ürünün nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekir. Farklı işlemler için farklı hızın uygulanması konusunda bilgili olmalısınız.

Mutfak robotu kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okumalısınız. Doğrama işlemi yaparken doğrama kabını yeterli seviyede doldurmalısınız. Bu tür kapları ağzına kadar doldurduğunuz takdirde işlem sırasında ciddi sorunlar meydana gelir. Bıçakların dönme hızının yavaşlaması gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bir başka deyişle, istediğiniz gibi doğrayamamış olursunuz. Bunun yanı sıra, kuru meyve ve sebzeler başta olmak üzere et, soğan gibi yiyecekler doğranacağı zaman ortalama 15-20 saniye karıştırmalısınız. Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde sorun yaşamazsınız. Son olarak, mutfak robotunu hiçbir zaman prizde takılı bırakmamalısınız. Prizde takılı olarak duran bir robot yüzünden ürününüz zarar görecektir.

Mutfak Robotu Ne İşe Yarar?

Mutfak Robotu Ne İşe Yarar?

Mutfak robotları sayesinde birçok işlem yapabilirsiniz. Çırpma, parçalama, yoğurma, dilimleme, rendeleme gibi işlemleri mutfak robotu sayesinde yapmak mümkün! Bunun yanı sıra, ekmek veya yoğurt da yapabilirsiniz. Katı meyve ve portakal sıkacağı olarak da kullanabilirsiniz. Bir başka deyişle, mutfak robotları ile mutfakta hiçbir şekilde yorulmazsınız.

Piyasada çok sayıda mutfak robotu bulunduğu için aralarından seçim yapmak zor! Bu noktada, daha önce de söylediğimiz gibi ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmalısınız. Hamur işleri önceliğiniz ise mutfak şefi adı verilen ürünleri tercih etmelisiniz. Smoothie yapmak adına ise doğrayıcı özelliği bulunan ürünleri seçmeniz doğru olacaktır. Günlük kullanım adına blender seti adı verilen ürünlerden satın almalısınız. Ancak, her ne olursa olsun, ürünün kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Bir başka deyişle, kaliteli malzemelerden üretilen bir robotu satın almalısınız. Son olarak, mutfak robotunun bulaşık makinesinde yıkanıyor olmasına da dikkat etmelisiniz.

En İyi Mutfak Robotu Listesi

Mutfak robotu satın alırken dikkat etmeniz gereken noktaları sıraladık. En iyi mutfak robotu araştırmanızda sizlere yardımcı olacak bir liste hazırlamayı uygun gördük. Bu noktada, mutfak robotu almadan önce aşağıdaki tavsiyeleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Arzum Soprano Max Multi Blender Seti

Mutfak eşyası denildiği zaman akla ilk olarak Arzum geliyor. Bilhassa son yıllarda sosyal medyada bu ürünü birçok kez duymuşsunuzdur. Uygun fiyatlı oluşu ciddi bir avantaj! Ürünün 1000 watt gücüne sahip oluşuyla dikkat çektiğini söylemeliyiz.

Arzum Soprano sayesinde doğrama, rendeleme, çırpma ve dilimleme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Turbo ve normal olmak üzere iki farklı hız ayarı bulunur. Bu sayede, yapacağınız işleme göre hız değiştirebilirsiniz. 800ml ölçü kabı ve 1500ml parçalama kabı da istediğiniz işlemleri yapmanız adına tasarlanmış. Mutfak robotunun birçok parçasını bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Bu ürünü hem mağazalardan hem de internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Kenwood KVL8320S Mutfak Seti

Kenwood KVL8320S Mutfak Seti

Gününüzün önemli bir kısmını mutfakta geçiriyorsanız bu ürün tam size göre! 1700watt motor gücü; ürünü rakiplerinden ayıran bir detay olarak dikkat çekiyor. Ayrıca, mutfak robotunun 6.7 litre kapasitesi bulunuyor. Son derece kaliteli olduğunu yirmi farklı aksesuarının olmasından anlayabilirsiniz. Et doğrayabildiğiniz gibi makarna da kesebilirsiniz. Ayrıca, smoothie ve çorba da yapabilirsiniz. Cihazın başka bir yerde göremeyeceğiniz katlama özelliğine hayran kalacaksınız. Malzemelerin hava kaybetmeden karışmasına imkan tanıyan bu ürün; fiyat performans oranı bakımından en iyisi! Yalnızca yemek yapımında değil tatlı yapımında da işinize yarayacak bir ürün!

Tefal Masterchef Gourmet Premium Silver Upgrade 1100W

Tefal Masterchef Gourmet Premium Silver Upgrade 1100W

1100 watt gücüyle üstün performans vaat ediyor. Hamur işlerini çok seviyorsanız bu ürünü mutlaka almalısınız. Çok fazla kişiye yemek veya tatlı yapmak adına işinize yarayacak bir ürün! 10 yumurta beyazını aynı anda çırpacak bir ürün! Aynı zamanda, 1.8 kilograma kadar kek karıştırma kapasitesi de var. Başka markalarda olmayan kusursuz ve homojen karışım yalnızca bu üründe bulunuyor. Çorbadan tutun da smoothieye kadar birçok şey hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, kıyma makinesi ve meyve sıkacağı olarak kullanmanız da mümkün!

Tefal Wizzo Upgrade

Tefal Wizzo Upgrade

Mutfak şefi kategorisinde yer alan bir ürün satın almak istiyorsanız bu ürün tam size göre! Özellikle hamur işlerinde son derece başarılı! Tasarımının kalitesine de hayran kalacaksınız. 1000watt motor gücüyle de dikkat çekiyor. Dört litre kapasitesinin olmasının yanı sıra yedi farklı hız ayarı da bulunuyor. Yoğurma, çırpma ve karıştırma işlemleri için tercih edebilirsiniz. Fiyat performans oranı bakımından en iyi seçeneklerden birisi!

Kenwood KM242 Prospero Mutfak Şefi

Kenwood KM242 Prospero Mutfak Şefi

Bu mutfak robotu sayesinde aklınıza gelecek her işlemi yapabilirsiniz. 4.3 litre paslanmaz çelik kasesiyle birçok işinizi görecek türden bir ürün! Ayrıca, birden çok hız kontrolü bulunuyor. Ürünün iç özellikleri kadar tasarım özelliklerine de hayran kalacaksınız. Diğer mutfak robotlarında olduğu gibi meyve sıkacağı olarak da kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, hamur işlerinde de bu alete güvenebilirsiniz. Doğrama, rendeleme ve karıştırma gibi işlemler için de en iyi seçeneği sunuyor.

Tefal MasterBlend Mutfak Robotu

Altılı çelik doğrama diskiyle diğer ürünlere kıyasla farkını ortaya koyuyor. 750watt motor gücüne sahip oluşu da üstün performans özelliklerini açığa çıkarıyor. İki litre blender haznesinin yanı sıra 1.5litre bıçaklı haznesi de dikkat çekici! MasterBlend; sayısız aparatıyla göz dolduruyor. Yoğurma, rendeleme, karıştırma, dilimleme ve doğrama aparatları sayesinde istediğiniz her işlemi yapabilirsiniz. İstediğiniz takdirde narenciye sıkacağı olarak da kullanabilirsiniz. Cihazın 12 farklı hız ayarına sahip oluşu; kullanım özelliklerinin başında geliyor. Sonuç olarak, bu ürüne vermiş olduğunuz paraya kesinlikle acımayacaksınız.

Bosch MCM3501M Kompakt Mutfak Robotu

Beyaz eşya denildiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi Bosch! Ancak, bu mükemmel markanın mutfak robotu seçenekleri de bulunuyor. MCM3501M modeli de bahsettiğimiz seçeneklerden yalnızca birisi! Altılı bıçağı bulunan bu ürün ile istediğiniz her işlemi yapabilirsiniz. Yiyecekleri istediğiniz şekilde doğrayabildiğiniz gibi karıştırma konusunda da çok iyi bir üründür. Ayrıca, özel öğütme aksesuarları da bulunur. Bu sayede, kahveleri ve baharatları istediğiniz gibi öğütebilirsiniz. Sonuç olarak, ürünün elliden fazla fonksiyonu bulunuyor. Ayrıca, parçalarının bulaşık makinesinde yıkanması da söz konusu! Bir başka deyişle, bu ürünü uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanabilirsiniz.

Braun Multiquick 7

Blender denildiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi de Braun! Akıllı motor hızı teknolojisi sayesinde dikkat çeken bir ürün! Bunun yanı sıra, en sert yiyecekleri dahi en çok 15 saniyede doğrayabiliyor.

Sonuç olarak, yukarıdaki ürünlerin her birisini sizlere tavsiye edebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ