En iyi Haber

En iyi Netflix dizileri

En iyi Netflix dizileri

En İyi Netflix Dizileri

Dizi izlemek için geliştirilmiş olan kullanımı çok basit bir uygulama olan Netflix, çok sayıda üyesi bulunan bir platform oldu. İçerisinde çok fazla dizi barındıran çoğu da çok başarılı sayılmayan diziler mevcut. Sunulan dizilerin en iyilerini sizler için ilk 10 üzerinden sıralıyoruz. Vakit kaybetmemek ve en iyi Netflix dizilerini izlemek için listemize mutlaka göz atın.

sorunlu bir ergenlik geçiren iki gencin, sıkıcı ve monoton hayatlarından kurtulup, kendi özgür yaşamlarını kurma çabalarını konu alıyor. Düşündüğümüzde oldukça sıradan ve ergence gelebilecek bu konunun işlenişi ise ön yargılarımızı kırmaya yetecek seviyede güzel. Psikopat olduğunu iddia eden James, Alyssa’nın eski hayatlarından uzaklaşma fikrini onu öldürmek istediği için kabul eder. Diziyi bu kadar başarılı yapan ise bu ikilinin yolculukları sırasında başından geçecek olaylar ve düşüncelerindeki değişimler olacaktır.

İzleyiciler tarafından en çok beğenilen, ilk 10 Netflix Dizileri…

  1. End Of The F***ing World

Eski sıkıcı ve monoton geçen hayatlarından uzaklaşmaya çalışan ve piskopat denilebilecek iki gencin yolculuk maceraları işlenmektedir. Dizi ilk izlenim olarak ergence görünse de gayet kaliteli bir yapımdır.

Dizinin ilk bölümü; 24 Ekim 2017 yılında yayınlanmıştır. Bölüm sayısı 8’dir. Kara Mizah ve Komedi – Dram türü içinde yer alan bu di. Grafik romanına dayanan bu dizi, İngiliz Krallık komedi – drama televizyon programı olarak tanımlanabilir.

 

  1. La Casa De Papel

Sabıkalı bir grup insanın ispanya merkez bankasını soyma maceraları işlenmektedir. Profesör olarak nitelendirilen bir kişinin kusursuz planı üzerinden gerçekleştirilen soygunda bazı pürüzler gerçekleşiyor. Bu pürüzleri düzeltmek için büyük bir macera başlar. ilk sezonun orta bölümlerinde biraz ağırlaşsa da genel olarak çok başarılı ve sürükleyici bir dizidir.

2017 yılında ilk bölümü yayınlanan dizi 2018 yılına damgasını vurmuştur. Ana dili İspanyolca’dır. Sezon sayısı ikidir ve 15 bölümden oluşmaktadır. Oyuncular; Ursula Corbero, Miguel Herran, Itziar Ituno’dur. Keyifle izleyebileceğiniz nadir dizler arasında yer almaktadır.

 

  1. The Crown

2.Dünya savaşından yeni çıkan ingiltereyi konu almaktadır. İngiltere içerisinde siyasi sorunların boy gösterdiği dönemde Buckingam Sarayı’nda yaşanan entrika, aşk ve siyasi çatışmalar konuya alınmaktadır.

4 Kasım 2016 yılında yayınlanan bu dizi, The Crown ve Peter Morgan tarafından hazırlanan dizidir. 20 bölüm ve iki sezon olarak oluşturulmuştur. Programın yaratıcısı olarak Peter Morgan’ı gösterebiliriz. Ödüller; Altın Küre Drama Dalında en iyi televizyon dizisi ödülünü almıştır. Oyuncu, yönetmen ve dizi ekibiyle müthiş bir çıkış yapan dizi büyük izleyici kitlesini arkasına almayı başarmıştır.

 

  1. Rick & Morty

Son derece kafadan kırık  ve aynı zamanda çok zeki bir kaşif olan bilim adamı Morty, Rickin dedesidir. Çok zeki olan Morty sürekli boyutlar arası enteresan yolcuklar yapan ilk bakışta geleceğe dönüşten ilham alınmış gibi  görünse de hiç alakası olmayan çok başarılı bir bilimkurgudur.

İlk bölümü 2 Aralık 2013 tarihinde yayınlanmış olan bu dizi, fenomen olma yolunda ilerlemektedir. Rick Sanchez, Morty Smith ve Summer Smith karakterleri dizide yer alıyor. Oyuncular Justin Roiland, Spencer Grammer, Chris Parnell’dir. Yetişkin animasyon televizyon dizisidir.

  1. Stranger Things

Bir bilim laboratuarında geliştirelen deney sonucu olağan üstü güçlere sahip olan genç bir kız çocuğu ile 3 arkadaşın maceraları işlenmiştir. Laboratuarda aynı zamanda başka boyutlar arası geçiş yapmasını sağayan bir kapı açılmıştır. Bu kapıdan da güçlü yaratıklar dünyaya geçiş yapmaktadır. Bu yaratıkları durdurmaya çalışan kasabadaki bir grubun maceraları işlenmektedir.

Stranger Things, 15 Temmuz 2016 yılında yayınlanmıştır. ABD yapımı bilim kurgu dizisidir. 2 sezondur ve 17 bölümden oluşmaktadır. Jackson ve Georgia prodüksiyon yeridir. Beyaz Perde Sanatçıları Derneği ve En iyi Drama Dizisi Kadrosu ödülü almıştır. Bilim kurgu dizisi severler için keyifle izlenebilecek bir dizidir.

 

  1. Narcos

Dünyanın en büyük uyuşturucu baronu olan kolumbiyalı kaçaklı Pablo Escobarın hayatı işlenmektedir. Uyuşturucu baronu olma yolundaki yaşamı ele alınan bu dizide aynı zamanda neden halk tarafından sevildiğini ve madalyonun diğer tarafı da anlatılmaktadır. Aksiyonun hiç eksik olmadığı bu dizi bir çok kişinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Dizi Amerikan Suç Draması ve aksiyon diziş olarak görülüyor. Yayın tarihine Netflix ile 28 Ağustos 2015’tir diyebiliriz. İlk iki sezonu Amerika’daki suç dünyasının en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını anlatıyor. Üçüncü sezon ise Call Karteli’nin olaylarını anlatıyor. 3 sezondur ve 30 bölümdür.

 

  1. House of Cards

Siyasette nasıl entrikaların döndüğü bu dizi de gözler önüne serilmektedir. Dizinin ana karakteri olan Frank Underwood dış işleri bakanı olarak atanmayı beklerken büyük bir hayal kırıklığına uğrar ve atanamaz. Bu durum karşısında yükselebilmek için manipülatif planlar yapan Frank ve karısının macerları işlenmektedir.

House of Cards dizisi, 5 sezondur. Politik drama türünde bir Amerikan dizisi olarak söz edilebilir. İlk bölümün yayın tarihi 2013’tür. Yazarlar; Beau Willimon, Michael Dobbs, Andrew Davies’tir. Ödüüllü olan bu dizi, Altın Küre Drama Dizilerinde En iyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Oyuncuları arasında Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly bulunuyor.

 

  1. Black Mirror

Her bölümünde ayrı oyuncular ve konular işlenmektedir. Her yeni bölümünde farklı sosyal sorunlara değinen dizinin her bölüm sonrasında, kendinizi ve kültürünüzü düşündürmeye yönlendirecek soru işaretleri ile karşılaşabilirsiniz.

Dünya’nın teknolojik olarak geleceğini birçok örnekle gözler önüne seren dizi, 2011 tarihinde yayınlamıştır. İngiliz televizyon dizisidir. Drama – macera – hiciv ve bilim kurgu tarzında bir dizidir. 19 bölüm yayınlanmıştır. Yapımcısı Charlie Brooker’dır. Yazarlar ise Charlie Brooker, Jesse Armstrong ve Will Bridges’tir. Drama ile macerayı iyi sentezlemiz olan bu dizi maceraseverleri televizyon başına kitlemeyi başarabilmiştir.

 

  1. Dark

işte listemizin 1 numarasında “Kim, neden, nasıl, önemli değil. Önemli olan, ne zaman?” sloganıyla Dark yer alıyor. Normalde alman yapımı film ve diziler çok başarılı olmazken bu dizinin bambaşka olduğunu söyleyebiliriz. Dizi ile ilgili spoiler vermemek adına konusunu sadece yüzeysel anlatmak istiyoruz zira dizinin en güzel yanı ise konuyu anlamaya çalışmanız. Bir kasabada birkaç insan birden kayboluyor ve zaman karmaşası başlıyor. Hangisi kimdi? bu şimdi nereden çıktı? gibi kafanızı karıştıracak ve bazı bölümleri tekrar izleyeceğiniz çok güzel bir dizi serüveni sizi bekliyor.

2017 yılında ilk bölümü yayınlanan bu dizi, Almanca’dır. Dark Baron bo Odar ve Jante Friese tarafından yaratılmıştır. Bilim kurgu dizisidir. Oyuncular Louise Hofmann, Maja Schone, Jördis Triebel’dir. Bir sezon olan bu film, 10 bölümden oluşmuştur.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ