En iyi Haber

En İyi Numara Sorgulama Sitesi ve Uygulamaları

En İyi Numara Sorgulama Sitesi ve Uygulamaları

En İyi Numara Sorgulama Sitesi

Gün içerisinde telefonumuza birçok arama gelmektedir fakat her zaman tanıdığımız numaralar aramaz. Böyle konularda devreye en iyi numara sorgulama sitesi giriyor ve sizi bilinmezlikten kurtarıyor. Tanımadığımız numaralar kimi zaman başımıza bela olabiliyor. Bu numaralar bizi rahatsız eden kişiler veya dolandırıcılar olabilir. Bu durumda ihtiyacımızı numara sorgulama siteleri karşılıyor. Tabii ki doğruluk önemli bu yüzden bu işlemi yaparken en iyi numara sorgulama sitesi kullanılmalı.

en iyi numara sorgulama sitesi Türk Telekom

1) Türk Telekom

Tanımadığınız numaranın kim olduğunu bulmak istiyorsanız bu konuda Türk Telekom’ un 11811 servisinden yardım alabilirsiniz. Türk Telekom en iyi numara sorgulama sitesi içerisinde olabilir ancak bu servisi kullanmak ücretlidir. Bu sistem sayesinde istediğiniz kadar numara sorgulatabilirsiniz. Sizi arayan tanımadığınız bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için 11811’i aramanız yeterli olacaktır. Türk Telekom mobil ve sabit hatlar olmak üzere sadece kendisine ait olan şebekelerin numaralarını sorgulatmaya olanak tanımaktadır. Sizi arayan ve tanımadığınız bilinmeyen bir numarayı güvenli bir şekilde sorgulatmak için sadece telefon numarası bilgisine sahip olmanız yeterli olacaktır.

Aynı zamanda Türk Telekom’un internet sitesinde “Web İşlemler” sayfasından da numara sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Bu servisin 1,6 TL ücreti bulunmaktadır. Ancak Türk Telekom yapılan ad, soyad ve numara sorgulamaları sonucu istenilen bilgiye ulaşamadığınız takdirde, yapılan işlemden ücret almamaktadır.

2) Turkcell

Bilinmeyen bir numarayı öğrenmenin bir diğer güvenilir yolu ise Turkcell’ in 11832 servisini kullanmaktır. Turkcell üzerinden numara sorgulama yapmak için 11832 numarasını aramanız gerekiyor. Bu numara sayesinde sizi arayan bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu güvenilir bir yolla öğrenmiş olursunuz. Bu sayede sizi arayan kişinin kim olduğunu merak etmenize gerek kalmayacaktır veya sizi rahatsız ediyor ise o hattın kimin üzerine olduğunu öğreneceksiniz. Fakat bu numaranın kime ait olduğunu öğrenmeniz için numaranın gizli olmaması gerekmektedir. Bu işlem tüm Turkcell hat sahibi olan kişiler tarafından kullanabilir ve ücreti 1.25 TL üzerinden değerlendirilmektedir.

Vodafone

3) Vodafone

Güvenilir ve en kolay şekilde bilmediğiniz yabancı numaraları sorgulama yöntemlerinden bir tanesi de 11842 Vodafone bilinmeyen numara sorgulama servisidir. Bu numarayı arayarak sizi arayan bilinmeyen Vodafane hattına sahip kullanıcıların kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu operatörde de numaraların gizli olmaması gerekmektedir. Numarayı öğrenmek için sadece numarayı bilmeniz yeterli olacaktır. Ücreti 1.25 TL üzerinden değerlendirilmektedir.

4) Whoscall

Bir diğer en iyi numara sorgulama sitesi de Whoscall uygulamasıdır. Ücretsiz olması ise kullanmak isteyenler için büyük avantajdır. Bu sayede sizi arayan numaraların kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bu uygulamanın Android, İOS ve Windows phone için sürümleri bulunmaktadır. Tayvan’ da bulunan Gogolook firmasının uygulamasıdır.

CIA Android Ve Ios Uygulaması

5) CIA Android Ve Ios Uygulaması

Bilinmeyen numaraları öğrenmenize yardımcı olan ve ilk kez bu amaca yönelik çalışan uygulama olan CIA uygulamasıdır. Fakat bu uygulama çağrı hafızasını kaydetmesi nedeniyle kısa süre önce ülkemizde kaldırıldı. CIA uygulaması hem Android hem de İOS için seçenek bulundurmaktadır. Kayıtsız numaraları bulmada kullanılan bir diğer programlardan bir ise CIA-Caller Identification App uygulamasıdır. Sadece ios destekli olan bu uygulama, telefonunuzdaki rehberin yedeğini alır ve dünya genelindeki numaralara erişmenize olanak tanır. Ve dünya çapındaki bütün numaralara erişiminizi sağlar. Başka bir özelliği ise bu numaralar üzerine kayıtlı olan Twitter, Facebook, İnstagram ve Linkedin hesaplarınıza da ulaşmanızı sağlar.

6) Altın Telefon Rehberi

Altın telefon rehberi sitesi sayesinde numaradan isim sorgulama ve isimden numara sorgulama yapabilirsiniz. Sizi arayan ve numarasını bilmediğiniz kişilerin dolandırıcı olabileceğini göz önünde bulunduracak olursak bu tarz uygulamalar birçok açıdan karlıdır. Üstelik bu sayede sadece sizi arayan telefon numarasının kime ait olduğunu değil numarasına ulaşmak istediğiniz kişinin adını da aratarak numarasını bulabilirsiniz. Üstelik bu site sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Sanal Santral

7) Sanal Santral

Sanal santral sitesinde de kurumsal numaralar yani 0850 içeren numaralar veya coğrafi numaralar yani 0216, 0212 gibi bilinmeyen numaralar bu sitede bulunmaktadır. Bilinmeyen çağrılar eğer bireysel bir numara değil ise bu numaralardan biridir. Çoğu bilinmeyen çağrı da bu numaralardan gelmektedir. Çünkü banka postane firma call center gibi kurumsal yerler bu numaralara sahiptir.

8) Google

Google size tam olarak numaranın kime ait olduğunu belirtmese de numarayı Google’ da arattığınızda o numara dolandırıcı ise daha önce hakkında yazılan şikayetlere veya uyarılara ulaşabilirsiniz. Sadece dolandırıcı olarak düşünmeyelim. Eğer bu numara bir siteye aitse kolayca ulaşabilirsiniz.

Numara Bil

9) Numara Bil

Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından geliştirilen bir site olan numara bil sitesi ücretsiz olarak size hizmet vermektedir. İlk olarak bir işlem gerçekleştirebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Numara bil sitesine üye olduktan sonra ücretsiz ve güvenilir bir şekilde numaradan isim veya isimden numara sorgulamanız mümkün olacaktır. Fakat bulmak istediğiniz numara Türk Telekom bireysel veya ev numarası, Turkcell şirketine ait bir numara veya Vodafone şirketine ait numara olmak zorundadır.

10) Truecaller

En iyi numara sorgulama sitesi seçenekleri arasında Truecaller’ da var. Bu uygulama ücretsiz olması sayesinde de oldukça fazla kullanılıyor. Bu uygulama da güvenli bir şekilde bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu size bildirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ