En iyi Haber

En İyi Omega 3 Markası

En İyi Omega 3 Markası

En İyi Omega 3 Markası 

Nature's Supreme Omega 3 1000 Mg 60 Kapsül

1- Nature’s Supreme Omega 3 1000 Mg 60 Kapsül

Nature’s Supreme, son yıllarda ülkemizde ürünleri en çok tercih edilen firmaların başında gelmektedir. Birçok supplement ve vitamin satış sitesinde bu ürün en çok satılan ürün konumunda bulunmaktadır. Fiyatı ortalama 70 TL olan bu ürünün içerisinde 60 Kapsül bulunmaktadır. Sağlık açısından hiçbir zararı bulunmayan ürünün vücuda birçok faydası bulunmaktadır.

Kullanımı
Günde 1 tablet kullanılması tavsiye edilen bu ürünü yemekten sonra tercih edebilirsiniz. İçerisinde 60 kapsül bulunduğu için ürün size 2 ay yetmektedir ve maliyeti de 1 TL’nin biraz üzerindedir.

Avantajları
Bir Omega 3 ürününde olması gereken neredeyse tüm avantajlara sahip bu ürünün avantajlarını konu başlıkları olarak detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

  • Yüksek omega 3 içeriği; 620 mg Omega 3, 360 mg EPA ve 260 mg DHA bulunduran bu ürün, muadil ürünlere göre Omega 3 oranı gayet yeterlidir. Tercih edilmesinin en büyük sebebi de içerdiği EPA ve DHA değerlerinin yüksek olmasıdır.
  • Patentli ham madde; Firma her türlü kalite standartlarını sağlamakla birlikte ürünü oluştururken kullandığı ham maddelerin hepsi patentli ve insan sağlığı açısından zararsızdır.
  • Test edilmiş içerik kalitesi; Ürün üretilirken kaliteli ham madde kullanıldığı için ve birçok testten başarılı bir şekilde geçtiği için diğer ürünlere göre avantajlı konumdadır.
  • Midede koku yapmaması; Bir Omega 3’ün en büyük sorunu sağlıklı yağ içerdiği için koku yapmasıdır. Üretilme aşamasında ki kalitesi ve kullanılan formülü sebebiyle bu sorun Nature’s Supreme ürünlerde olmamaktadır.

Özetle
Hammadde kalitesi, kaliteli bir firma tarafından üretilmesinin yanında fiyatının da uygun olması sebebiyle gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir üründür. Diğer yandan, Omega 3 konusunda gerekli yeterliliğe sahip ürün sayısı da oldukça azdır. En büyük rakibinin ise yıllardır yüksek fiyat politikası izlemesi sebebiyle birçok kişi bu ürüne geçmiş ve memnun kalmıştır.

Solgar Omega-3 950 mg 50 Kapsül

2- Solgar Omega-3 950 mg 50 Kapsül

Solgar marka Omega 3 ürünleri ve vitaminleri yıllardır ülkemizde satılmaktadır. 1947 yılında kurulan bu marka oldukça eski olmakla birlikte sektörde en çok marka bilinirliğine sahiptir. Daha öncesinde tekel olduğu için fiyatları yüksek olan bu ürün, kalite noktasında oldukça kaliteli ürünler üretmektedir. EPA ve DHA değerleri, muadil ürünlere göre yüksektir. Ürünün fiyatı 120 TL’dir ve içerisinde 50 kapsül bulunmaktadır.

Kullanımı
Yemek sonrası günde 1 adet kapsül kullanılması tavsiye edilmektedir. Bir kapsülün fiyatı 2.5 TL’ye yakındır.

Avantajları

  • Diğer Omega 3 ürünlerine göre içerik ve hammadde kalitesi açısından sporcular için daha çok tercih edilmektedir.
  • En iyi Omega 3 Oranları; 950 mg Omega 3, 504 mg EPA ve 378 mg DHA bulunan bu ürünün tercih edilmesinin sebebi, içerdiği yüksek oranda ki Omega 3 değeridir. Piyasada rakiplerinden çok daha fazla Omega 3 oranı içermektedir.

Özetle
Omega 3, EPA ve DHA değerleri, diğer ürünlere göre oldukça fazladır. Fiyatı sebebiyle ülkemizde pek tercih edilmemektedir.

New Life S-1200 + CoEnz QH Avantajlı Paket

3- New Life S-1200 + CoEnz QH Avantajlı Paket

New Life S ürünleri son yıllarda ülkemize giriş yapmış, vitamin ve balık yağı konusunda kaliteli ürünler üreten bir firmadır. Firmanın kullanmış olduğu hammaddeler kaliteli olmakla birlikte üretimde kullanılan formlarda kalite standart onayına sahiptir.

Kullanımı
Günde 1 adet kullanımı tavsiye edilen bu üründe 45 adet kapsül bulunmaktadır.

Avantajları

  • Yüksek Omega 3 oranı; 720 mg Omega 3, 264 mg EPA ve 60 mg DHA içeren bu ürünün Omega 3 oranı oldukça yüksektir. EPA ve DHA oranları ise normal bir kişi için yeterli düzeydedir.
  • Formulü ve Trigliserid Formu; Hammadde kalitesi yüksek olan bu üründe yukarıda da anlattığımız gibi kullanılan formül kalite kontrol standartlarından yani IFOS’den onay almıştır. Trigliserid form yani doğal ortamda ki balıklarda bulunan yağlardan üretildiği için hem sağlıklı hem de çok daha fazla faydalıdır.

Özetle
1 kapsül 3 TL’nin üzerinde bir fiyata gelse de tamamen doğal ve sağlıklı bir üründür. Bu ürünü sağlık için kullanan kişilerin kesinlikle tercih etmesi gereken bir üründür.

Sadece Omega 3 Yeterli Değildir

Genellikle takviye olarak sadece balık yağı yeterli gelmemektedir. İhtiyacınız olacak protein takviyeleri için en iyi protein yazımıza da bakabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ