En iyi Haber

En İyi Online Oyun Sıralaması

En İyi Online Oyun Sıralaması

En İyi Online Oyun Sıralaması ilk 5

 

1- League Of Legends (LoL)

Şuanda ülkemizde en çok oynanan ilk 5 online oyun arasında olan Legauge Of Legends(LoL), bir takım oyunudur. 3 kişilik veya 5 kişilik oyun modlarına sahip olan LoL’de birbirinen farklı oyun haritaları mevcuttur.
LoL’ün birçok turnuvası yapılmakla birlikte ülkemizde Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi futbol kulüplerinin de LoL’de profesyonel takımları bulunmaktadır. Bugün itibariyle profesyonel bir LoL oyuncusunun yıllık maaşı 200.000 $’ın üzerindedir.
Kısaca oyundan bahsetmek gerekirse, 5 kişilik oyunda 3 koridor, 3 kişilik oyunda ise 1 koridor mevcuttur. Sihirdarlar Vadisi en çok oynanan harita olmakla birlikte bu oyunda Mid, Top ve Bot adında koridorlarda; Top Laner(Üst Koridor Oyuncusu), Mid Laner(Orta Koridor Oyuncusu), Jungler(Ormancı), Support(Destek) ve ADC(Nişancı) isimli 5 farklı job bulunmaktadır.
Oyunda ki sizin dışınızda yer alan oyuncular sistem tarafından otomatik olarak yerleştirildiği için takım arkadaşlarınızdan birisinin kötü oynaması oyundan aldığınız zevki düşürebilir. Oyunda Hero yani Kahraman adı verilen 130’dan fazla karakter bulunmaktadır ve her karakterin kendine ait yetenekleri bulunmaktadır.
Oyunda Ranked yani Sıralama sistemi bulunmaktadır. Oynadıkça ve kazandıkça bir üst lige çıkabilirsiniz ve ligler arası oyuncu kalitesi de oldukça fazladır. Oyuna bir arkadaşınız ile birlikte girmek kazanma olasılığınızı arttıracaktır.

 

2- PlayerUnknown’s Battlegrounds (PubG)

Steam platformu üzerinde satılan ve oynanabilen Pubg, mobil olarak da oynanabilen bir oyundur. Şuanda ülkemizde en çok oynanan oyun konumunda olmakla birlikte oyunun türü Survivor yani hayatta kalma oyunudur. Rakip oyunlara göre sonra çıkmasına rağmen şuanda Pubg, diğer Survivor oyunlardan çok daha fazla oynanan kaliteli bir oyundur.
Oyuna uçakta başladıktan sonra haritanın herhangi bir yerine atlayabilirsiniz. Haritada birçok ev bulunmaktadır ve bu evlerin herhangi birine girerek oyunda size gerekli olan ekipmanları toplayabilirsiniz. Bu toplama işlemine Loot adı verilmektedir. Bu ekipmanlar; Silah, Zırh, Kask ve İlk yardım malzemeleridir. Oyunda ne kadar çok item yani eşya toplarsanız diğer oyunculara karşı o kadar avantajlı olursunuz.
İlk atlayıştan sonra ki 5 dakika içerisinde oyunda çember şeklinde bir alan belirmektedir ve bu çemberin içerisinde olmalısınız. Bu çember zamanla daralmaktadır ve son daralma bittikten sonra sadece bir ev kadar bir alan kalmaktadır. Alanın dışında kaldığınız süre boyunca canınız azalmaktadır.

 

3- Counter Strike Global Offensive (Cs Go)

Dünya’nın en ünlü FPS oyunlarından olan Counter Strike serisinin Cs-go versiyonu şuanda Steam üzerinden oynanabilen en popüler oyunların başında gelmektedir. Diğer Counter Strike serilerine oranla çok daha gelişmiş bir oyun motoru ve grafiklere sahiptir.
Yine oyunda sürekli olarak silah ve oyun için güncellemeler gelmektedir. Oyunda son zamanlarda yapılan güncellemeler ile birlikte hile kullanımı azalmıştır.
Türkiye’den bağlanan oyuncular genellikle Rus oyuncular ile aynı sunucuda olmaktadır ve Rus oyuncular oyun kalitesini aşağıya çeken oyuncu tipleridir. Oyunun hile ve Rus oyuncular dışında herhangi bir negatif yanı yoktur.
Cs-go oyunu, LoL’de ki gibi ranked yani sıralama sistemine sahiptir ve oyun kazandıkça bir üst sıralamaya çıkabilirsiniz. Sıralama çıktıkta hem kendi takımınıza hemde karşı takıma daha kaliteli oyuncular gelmektedir.

 

4- Worlds of Tanks

İkinci Dünya savaşını konu alan Worlds Of Tanks, ülkemizden ziyade Dünya çapında en çok oyuncusu olan oyunların başında gelmektedir. Geçen yıllarda oyunda ki anlık online sayısının fazlalığı rekorlar kitabına girmiştir.
Worlds of Tanks, tankların savaşını konu almaktadır ve grafiklerden ziyade oyun motoru çok gelişmiştir. Hileye karşı taviz vermeyen oyun yönetimi, oyunu yeni güncellemeler ile sürekli olarak yenilemektedir. LoL ve Cs-go gibi bu oyunun da birçok turnuvası yapılmaktadır. Oyunda 100’den fazla farklı tank seçeneği mevcuttur.
Birçok farklı haritaya sahip oyun tamamen ücretsiz bir şekilde oynanmaktadır.

 

5- Dota2

Dota2 LoL oyunun atası olarak kabul edilmekle birlikte Steam üzerinden oynanmaktadır. LoL ile birçok benzerliğe sahip oyunda 100’den fazla kahraman bulunmakla birlikte oyunun oynanması LoL’e göre oldukça zordur.
Her kahramanın farklı combo yani tuş kombinasyonları bulunmakla birlikte, düzgün bir combo ile karşınızda ki rakibi yerle bir edebilirsiniz. Bu açıdan oyun beceriye dayalı bir oyundur ve oyunu oynaması ücretsizdir. Oyunda oyun içi konuşma sistemi mevcuttur ve mola sistemi ile birlikte oyun belirli bir süre ara verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ