En iyi Haber

En İyi Oyuncu Kulaklıkları

En İyi Oyuncu Kulaklıkları

En İyi Oyuncu Kulaklıkları Rehberi

Razer Kraken 7.1 V2 oyuncu kulaklığı

1-) Razer Kraken 7.1 V2 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Razer Kraken 7.1 V2, son zamanlarda piyasada ki birçok incelemeden neredeyse tam not alan ve oldukça kullanışlı bir oyuncu kulaklığıdır. Bu sebeple bizde bu kulaklığın avantajlarını ve dezavantajlarını inceledik.

Razer Kraken 7.1 Avantajları

 • Ses Yeteneği; Bir oyuncu kulaklığı için en önemli özellik size sunduğu ses kalitesidir. 7+1 olması ve üst düzey teknoloji içermesi sebebiyle diğer kulaklıklara göre ses kalitesi oldukça iyi. Diğer yandan, Razer oyuncu yani gaming ürünlerine yoğunlaştığı için diğer firmalara göre bu alanda çok daha iyi ürünler ortaya koymaktadır.
 • Üst seviye konfor; Yine bir kulaklık için en önemli özelliklerin başında size sunduğu konforu gelmekte. Birçok oyuncu günde 12 saatten fazla oyun oynamakta ve özellikle FPS oyunlarını tercih ediyorsa kulaklık kullanmak zorundadır. Bu sebepten dolayı, kulaklığın kulağa basınç yapmaması ve oyuncuları rahatsız etmemesi çok önemlidir. Razer Kraken, bu alanda neredeyse en iyi ürünlerin başında gelmektedir. Gerek tasarımı gerekse kullanılan malzeme kalitesi sebebiyle diğer kulaklıklara göre kolayca ayrılmaktadır.
 • Mikrofon; Özellikle Online oyunlarda mikrofon özelliği birçok oyuncu tarafından tercih edilmektedir. Razer Kraken’in sahip olduğu mikrofon oldukça kaliteli olmakla birlikte karşı taraf sizden gelen sesi net olarak duymaktadır.
 • Synapse; Bu özellik ile kulaklığa gelen ses kalitesini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu özelliği, Ecolyzer gibi düşünebilirsiniz. Kulaklıkta Kontrol tuşu olmadığı için tüm ayarları buradan yapmak zorundasınız.

Dezavantajları

 • Fiyat; Razer, telefon camiasının Apple’ı olduğu için fiyat olarak diğer markalara göre pahalı gelebilir. Diğer yandan, Razer yıllardır kaliteli ürün ve pahalı fiyat politikası uygulamaktadır. Bu politikanın tuttuğunu gören birçok kulaklık üreticisi firmada neredeyse fiyatları Razer seviyesine getirmiştir. Bu yüzden aslında çok büyük bir dezavantaj da değildir.
 • Kontrol Pedi; Kontrol pedi, gelen ses oranını ayarlamaya yarayan bir tuş takımıdır. Razer Kraken’e baktığımızda bu ped bulunmamakta. Bu ayarlar tamamen programdan yapılmaktadır. Bu kulaklığın en büyük problemidir. Eğer bu tuş takımı olmadan kullanamam derseniz bu kulaklığı tavsiye etmemekteyiz.

 

HyperX Cloud Revolver oyuncu kulaklığı

2-) HyperX Cloud Revolver Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Son yıllarda piyasada ki en iyi kulaklıkların başında gelen Hyper X Cloud Revolver, birçok gamer tarafından tercih edilen bir üründür. Hyper X, son yıllarda gaming sektörüne büyük yatırımlar yapan bir firma olmakla birlikte Dolby 7.1 Desteği de bu ürünü tercih edilebilir yapmakta. Ürünün avantajlarını ve dezavantajlarını aşağıda sizler için inceledik.

Hyper X Cloud Revolver Avantajları

 • Tak ve kullan; Hyper X ürünleri genellikle tak ve kullan özelliği ile ön plana çıkmakta. Piyasada ki birçok oyuncu kulaklığı bu konuda Hyper X’in gerisinde kalmaktadır. Birçok program ve yazılım içeren ürünlere nazaran bu markanın ürünlerinin kullanımı oldukça sadedir. Yukarıda ki örnekte verdiğimiz Razer ürününün kulaklık pedi olmadığı için programa ihtiyaç duymaktadır. Hyper X’de bu durum söz konusu değildir.
 • Yüksek performans; Birçok oyuncu tarafından denenen ve test edilen bu kulaklık tam not almıştır. Özellikle FPS oyunlarında ki performansı oldukça yüksektir. Ses kasma noktasında ki en iyi ürün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
 • Farklı kullanım alanları; Birçok kulaklık PC ortamında ve PlayStation ortamında çalışırken problemsizken diğer oyun ünitelerinde çeşitli sorun çıkarmaktadır. Hyper X ürünleri; PC, PlayStation, Xbox, Wii ve mobil ortamda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Programsız da performansı yüksek olduğu için PC dışında ki platformlar için adeta biçilmiş kaftan.
 • Dolby 7.1 desteği; Dolby desteğinin olması ise büyük bir avantaj. Bir önce ki modellerde ki sürüm oldukça geliştirilmiş ve yeni gelen 7.1 sürümü ile birlikte 7.1 Kanal desteği de bulunmakta. Özellikle detay sesleri duymak istediğinizde bu ürün bu konuda size en iyi şekilde hizmet etmektedir.
 • Rahatlık; Bir oyuncu kulaklığının rahat olması belki de en çok aranan özelliktir. Hyper X gerek tasarımı gerekse kullandığı ürün kalitesi ile oldukça rahat bir kulaklık üretmiştir. 50mm’lik neodimyum kulak sürücüsü kullanılan Revolver S modelinde sürücüleri ayarlama gibi bir gereksinime ihtiyaç duymamaktasınız.

Dezavantajları

 • Fiyat; Bu kadar avantajın yanında ürünün tek dezavantajı fiyatının pahalı olmasıdır. Diğer ürünlere oranla fiyat konusunda Hyper X oldukça pahalı ürünler üretmekte. Kaliteli ve performansı yüksek bir ürün istiyorsanız ve fiyat konusunda da problem etmiyorsanız tabi ki bu sizin için bir dezavantaj olmayacaktır.

 

 Asus Rog Strix Fusion 500 oyuncu kulaklığı

3-) Asus Rog Strix Fusion 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Laptop, Anakart ve teknolojide ki yakaladığı başarıyı gaming sektörüne de aktarmak isteyen Asus firması son yıllarda çıkarmış olduğu kulaklıkları ile piyasada söz sahibi olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte. Son çıkarmış olduğu ürün olan Rog Strix Fusion 500 modeli birçok editör ve uzman tarafından geçer not almaktadır.

Avantajları

 • Performans; Asus, Bongiovi Acoustics ile birlikte geliştirilen Surround sistemi sayesinde performans noktasında üst seviye kullanıcılara hitap etmekte. Birçok FPS oyununda tam not alan kulaklık, kullandığı teknoloji ve özel yazılımı sayesinde bu performansı dilediğiniz gibi değiştirme imkanı da sunmakta.
 • Aura Sync Desteği; Bu kulaklığın en önemli özelliği olan RGB ışıklandırma sistemini, Asus Aura Sync yazılımı sayesinde dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tam bir ışık şöleni yapan ürün, bu konuda üst düzey kullanıcılara hitap etmektedir.

Dezavantajları

 • Fiyat; Fiyat olarak diğer ürünlerin neredeyse iki katı olan Asus Rog, performans olarak bu fiyatın hakkını verse de aynı performansa yakın ürünleri 300 TL daha ucuza alabildiğiniz için her kullanıcı tarafından tercih edilmemekte.
 • Kulağa Baskı; Her ne kadar Asus kalitesi olsa da ve Ekstra kulak yastıklarına sahip olsa da kulağa bir miktar baskı uygulamaktadır. Bu baskı 2-3 saatlik oyunlarda çok problem teşkil etmese de uzun süreli oyunlarda kulağı yorabiliyor.

 

  Logitech G533 oyuncu kulaklığı

4-) Logitech G533 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Oyuncu Kulaklığı ve Mouse ürünü noktasında en çok satış yapan firma her zaman Logitech olmuştur. Her ne kadar oyun turnuvalarında pek tercih edilmese de her tip kullanıcıya hitap eden ürünler ürettiği ve fiyatı da düşük tuttuğu için Logitech marka ürünler çok satılmaktadır.

Avantajları

 • Şık ve Sade Tasarım; Logitech ürünleri tasarım noktasında sade ve oldukça şık ürünler üretmektedir. Son yıllarda diğer firmaların çıkardığı aşırı ışıklı ve uzay tasarımlar sebebiyle aslında bu özellik hem avantaj hem de dezavantaj olarak görülmektedir.
 •  7.1 Surround Desteği; 7+1 çevresel ses desteği teknolojisinde sektörün ilklerinden olan Logitech, bu konuda ki üstünlüğünü hala daha korumaktadır. Logitech Gaming programı sayesinde dilediğiniz gibi ayarlar yapabilirsiniz.
 •  Uzun Batarya Ömrü; Kablosuz bir ürün olan Logitech G533’in pil ömrü oldukça uzun. Batarya noktasında cidden sağlam bir işçilik çıkardıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 Dezavantajları

 • Tasarımın Sade Olması; G633 Artemis modeline göre oldukça sade olan bu ürün, birçok oyuncu tarafından iddialı bulunmamakta. Normal bir oyuncu kulaklığı gözü ile bakılsa da birçok kullanıcı Logitech kalitesine güvendiği için bu kulaklığı sade olmasına rağmen hala daha tercih etmekte.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ