En iyi Haber

En İyi Oyuncu Mouse

En İyi Oyuncu Mouse

En İyi Oyuncu Mouse

Teknolojinin gelişmesi ile beraber bilgisayar oyunları da paralel olarak gelişimini sürdürdü. Özellikle pandemi sürecinde evde kaldığımız dönemlerde herkes farklı hobilere merak sardı. Bilgisayarlarla arası iyi olanlar bu süreçte en yeni oyunları takip edip oyun oynamayı tercih etti. İster çevrimiçi arkadaşlarınızla beraber ister çevrimdışı tek başınıza dilediğiniz oyunu oynayarak keyifli vakit geçirmek mümkün. Oyun oynamak için iyi bir bilgisayar ne kadar önemliyse iyi bir mouse da o derece önemlidir. Dolayısıyla en iyi oyuncu mouse modelleri birçok açıdan gereksinimleriniz karşılamalıdır.

İyi Bir Oyuncu Mouse Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

İyi Bir Oyuncu Mouse Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Öncelikle altı üstü bir Mouse deyip geçmemek gerekir. Oyun oynamak için özel bir mouse’a ihtiyacınız olacaktır. Birtakım özelliklerin yer almadığı mouselar oyun kalitenizi otomatik olarak etkileyecektir.

Mouse alırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta mouse’un tasarımıdır. Mouse almadan önce mutlaka deneme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Tuşların yerleşimi ve mouse’un elinize oturuşu çok önemlidir. Ayrıca Mouse alırken hangi elinizi kullandığınıza dikkat ederek bir seçim yapmalısınız.

Mouse üzerinde bilinen tuşlar sağ ve sol tıklama tuşlarıdır. Ayrıca bir de scroll tekerleği bulunmaktadır. Oyuncu mouselarında ekstra tuş olabilir. En çok vakit harcadığınız oyuna göre ekstra kısayol tuşları eklenmiş bir Mouse tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca mouse’un kablosuz ya da kablolu olması da çok önemlidir. Oyuncular eskiden kablosuz mouseları çok fazla tercih etmezdi. Bağlantı kopma sorunları oyunculara büyük eziyet demekti. Ancak günümüzde kablosuz teknolojinin de paralel olarak gelişmesinden ötürü tercihinizi bu yönde de yapmak lüksünüz vardır.

Mouselardaki bir diğer önemli özellik ise DPI hızıdır. DPI, Mouse imlecinin hareket hızını ayarlayan ve belirleyen terimdir. Bazı mouselarda DPI hızını ayarlamak için ek bir tul bulunur. Dolayısıyla Mouse hızınızı oynadığınız oyuna göre ayarlamak isterseniz alacağınız mouse’ta DPI için bir tuş olmasına da dikkat etmelisiniz.

Top 5 En İyi Oyuncu Mouse Modelleri

En iyi oyuncu mouse modellerini sizler için bu şekilde sıraladık. Sizler de iyi ve kaliteli bir mouse almadan önce listemize göz atmayı unutmayın. İyi bir oyuncu mouse’unuz var ancak size bir de oyuncu kulaklığı lazımsa En İyi Oyuncu Kulaklıkları listemizin de içinde yer aldığı ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. Dilerseniz sizler için hazırladığımız en iyi oyuncu mouse listemize geçelim.

eniyi-haber.com/en-iyi-oyuncu-kulakliklari

Razer Basilisk X Hyperspeed Oyuncu Mouse

Razer Basilisk X Hyperspeed Oyuncu Mouse

En iyi oyuncu Mouse listemizin ilk sırasında Razer markasının Basilisk X Hyperspeed modeli var. Türkiye piyasasında bulunan oyuncu mouselar arasında en fiyat performans mouse diyebileceğimiz ürünlerden biridir. Kablosuz olan bu mouse modeli oldukça sade ve şık bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda ergonomik tasarımı ve 16000 DPI destekliyor oluşu rahat bir kullanım açısından da avantaj sağlamaktadır. Ancak belirtmek isteriz ki bu oyuncu mouse solaklar için maalesef uygun değil. Satın alırken bu durumu mutlaka göz önünde bulundurun. Razer’ın bu oyuncu mouse modelinin fiyatı ise 385 TL’den başlamaktadır.

Logitech G Pro Wireless Hero Oyuncu Mouse

Logitech G Pro Wireless Hero Oyuncu Mouse

Basit, sade ve şık tasarımı ile karşımızda Logitech marka oyuncu mouse var. Birçok profesyonel e-spor oyuncusu bu mouse’u en iyi mouse olarak göstermiştir. Sadece 80 gramlık bir ağırlığa sahip olması onu rakiplerine kıyasla oldukça hafif yapıyor. Ayrıca hem sağ hem sol elle kullanıma imkan vermesi daha büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmesini sağlıyor. Logitech’in meşhur Hero sensörü bu mouse modelinde kullanılmıştır. Dolayısıyla çok rahat bir kullanımı oyunculara vaat etmektedir. Fiyatı diğer oyuncu mouselarına nazaran pahalı ancak kitlesi oldukça geniş. Logitech G Pro Wireless mouse 1.068 TL civarında bir fiyat etiketine sahiptir.

Steel Series Rival 600/650

Steel Series Rival 600 / 650

En iyi oyuncu mouse listemize devam ettiğimizde karşımıza Steel Series markası çıkıyor. Steel Series Rival serisinde 600 ve 650 modelli mouselar en üst düzey oyuncu mouse olarak geçiyor. 600 ve 650 modelleri arasındaki tek fark ise 600 modeli kablolu bir kullanım sağlarken 650 modeli kablosuz kullanıma olanak sağlıyor. Ürettikleri en üst düzey mouse olmalarının en temel sebebi mouselarda çift sensör kullanımının olmasıdır. Dolayısıyla bu mouse’un oyuncular için en iyi hassasiyete sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda sağ ve sol bölmelerde değişiklik yapmak mümkün. Sadece sağ el kullanımı var ve eğer elleriniz küçükse pek sizlik bir mouse değil. Fiyatı da yine pahalı bir mouse’tur. Kablolu olan 600 modelinin fiyatı 600 TL’den başlarken, kablosuz olan 650 modeli 1.090 TL’den başlamaktadır.

Everest Rampage SMX-R9

Everest Rampage SMX-R9

Listemizdeki bir diğer mouse ise daha çok fiyat performans ürünü olan Rampage SMX-R9. El konforu açısından oyunculara büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca RGB özelliğe sahip olması da birçok düşük bütçeli oyuncunun bu mouse modelini tercih etmesini sağlamakta. Maksimum DPI değeri piyasadaki rakiplerine göre maalesef biraz düşük kalıyor. Kablolu kullanımı olan bu mouse ise 110 TL’den başlayan fiyata sahip.

Logitech G900 Chaos Spectrum

Logitech G900 Chaos Spectrum

En iyi oyuncu mouse listemizin en sonunda karşımıza Logitech G900 Chaos Spectrum çıkıyor. Kendisi için piyasadaki en pahalı oyuncu mouse diyebiliriz. Peki bu pahalı mouse oyunculara ne sunuyor? Öncelikle 12.000 maksimum değerindeki DPI ve PMW3366 optik sensörü ile en iyi deneyimi garanti eden bir mouse. Birçok e-spor oyuncusunun 1 numaralı tercihi de bu modelden yana. Tam tamına 11 adet ayarlanabilir kontrol tuşu bulunmakta. Ayrıca hem kablolu hem kablosuz kullanıma da olanak veriyor. Tuş takımlarının atamalarını yazılımı üzerinden değiştirme şansınız var. Dolayısıyla hem sol hem sağ el kullanımı mümkün. Tamamen kişiselleştirerek kullanabileceğiniz bir RGB ışık sistemini de içerisinde barındırmaktadır. Kablosuz bağlantı hızının 2,4 GHz olması da kesintisiz bir mouse deneyimi sunmaktadır. Ancak dediğimiz gibi fiyatı oldukça pahalı bir oyuncu mouse. Logitech G900 Chaos Spectrum’un piyasa fiyatı 2.160 TL’den başlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ