En iyi Haber

En İyi Özel Okullar

En İyi Özel Okullar

En İyi Özel Okullar

Her ebeveyn çocuğunun iyi bir eğitime sahip olmasını ve iyi bir geleceğinin olmasını arzular. Dolayısıyla okul çağına gelen çocukları için okul seçim süreci her ebeveyn açısından zahmetli bir süreçtir. Çocuklarının hangi okulda daha iyi eğitim alabileceği en büyük sorudur. Haliyle bunun üzerine pek çok farklı açıdan değerlendirmeler yaparlar. Daha iyi bir eğitim konusunda da genelde özel okullar ebeveynlerin ilk tercihi oluyor. Bu nedenle sizler için en iyi özel okullar konusunda çok kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdik.

En İyi Özel Okullar Tam Listesi

En İyi Özel Okullar Tam Listesi

Ebeveynler, başarılı bir akademik kadroya sahip olan özel eğitim kuruluşlarını daha çok tercih etmektedir. Akademik kadronun yanı sıra eğitimde sunulan diğer avantajlarda da çok önemlidir. Sosyal etkinlikler, spor olanakları ve her öğrenci için sunulan özel fırsatlar gibi etkenler önemli kriterlerdir. Bu listeyi hazırlarken aileler için uygun şartlara sahip olan okulları sıralamaya çalıştık. Böylelikle çocukların daha iyi bir geleceğe sahip olmasını sağlayacak bir eğitim alabilmelerinin önü açılmış oluyor. Türkiye genelinde sanat, spor, eğitim kalitesi ve okul başarıları gibi kriterler üzerinden yapılan değerlendirmeler ile en iyi özel okullar listesi oluşturulmuştur.

TED Koleji

TED Koleji

Seçkin bir sivil toplum örgütü olarak Türk Eğitim Derneği, tarafından kurulmuştur. Aynı zamanda Türk Eğitim Derneği, Türkiye’nin ilk sivil toplum kuruşudur. Türkiye’nin farklı illerinde TED Koleji vardır. Ancak en iyi özel okullar listesinde aldığı puan ile TED İstanbul Koleji öne plana çıkmaktadır. Dolayısıyla misyon ve vizyon açısından TED Kolejine genel bir hattan bakmak da mümkündür.

TED Koleji, eğitim alanında sivil inisiyatifin etkinleştirilmesini vizyon edinmiş bir özel okul olarak görülmektedir. Dolayısıyla okul öncesinden yüksek öğretime kadar öğrencilere en iyi eğitimi vermekteler. Ayrıca tüm boyutlarda yaptığı eğitim çalışmaları ile de Türkiye’yi uluslararası platformda iyi temsil ediyorlar. Akademik kadrosu öğrencilere tam donanımlı bir şekilde eğitim veriyor. Tüm bu etkenler göz önüne alındığında en iyi özel okullar listesi içerisine rahatlıkla giriyor.

Bilfen Koleji

Bilfen Koleji

Türkiye’de aktif olarak eğitim hayatını sürdüren en iyi okullardan biri de Bilfen Kolejidir. Bilfen Okulları bünyesinde faaliyet gösteren kolej Türkiye’nin en saygın eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Bilfen Koleji’nde her bir öğretmenin özel olarak seçilmektedir. Aynı zamanda öğrencilerle birebir eğitim fırsatlarının bulunduğu bir eğitim programları vardır. Özellikle buradan mezun olan öğrenciler üniversite hayatlarında çok daha yüksek bir başarı standardı yakalıyor. Yalnızca eğitim alanında değil sanat ve spor alanında öğrencileri teşvik etmektedirler. Bu açıdan bakıldığında öğrencilerin başarılı olabilmeleri adına birçok olanak sunduklarını söyleyebiliriz.

Bilfen Koleji özellikle de öğrencilerin derslerinin dışında da farkında olmadıkları yeteneklerini keşfedebilmelerine yardımcı oluyor. Bilfen Koleji İstanbul’da aktif olarak eğitim hayatını sürdürmektedir. Aynı zamanda Bilfen’in Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde de özel eğitim kurumları vardır.

Bilişim Koleji

Bilişim Koleji

En iyi özel okullar listemize devam ederken karşımıza Bilişim Koleji çıkıyor. Bilişim Koleji de eğitimden, spora kadar pek çok farklı alanda Türkiye’yi hem ulusal hem de uluslararası alanda temsil etmektedir. Bu ve bunun gibi pek çok başarılara imza atmış bir eğitim kurumudur. Bilişim Koleji, 1996 tarihinden beri aktif olarak faaliyet gösteriyor. Her zaman öğrencilerin çağın en gelişmiş standartlarından faydalanarak eğitim almasını sağlamaktalar.

Uluslararası eğitim kuruluşları tarafından her yıl periyodik olarak yapılan değerlendirmeler vardır. Bilişim Koleji pek çok değişkenin söz konusu olduğu bu değerlendirmelerden pek çok ödül almıştır. Bu şekilde eğitimdeki başarısını uluslararası ödüller ile de kanıtlamış diyebiliriz. Vermiş oldukları eğitim ile öğrencilerin gelecekte çok daha iyi noktalara ulaşabilmelerini hedeflemektedirler. Birçok özel projeler ile Türkiye’deki eğitiminde uluslararası ölçekte çok daha iyi noktalara ulaşmasını destekliyor. Ankara’da bulunan Bilişim Koleji yalnızca Ankara’nın değil aynı zamanda Türkiye’nin en başarılı özel okulları arasındadır.

İnci Koleji

İnci Koleji

Türkiye’nin başkenti Ankara’da 2011 yılından beri hizmet vermektedir. İnci Koleji, bu kısa eğitim hayatında çok önemli başarılara imza atmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde de Türkiye’de parmakla gösterilen en iyi özel okullar arasında kendisine yer bulmuştur. Birçok başarıya imza atmış çok sayıda eğitmenin yer aldığı öğretmen kadrosuyla kaliteli eğitimin güvencesini veriyor. Öğrenci odaklı çalışma sistemini benimsemişlerdir. Buna göre öğrenciler hangi derslerde başarılıysa o doğrultuda teşvik ediliyorlar.

İnci Koleji aynı zamanda da sosyal etkinlikleri ve sportif faaliyetleri açısından da başarılı olan bir özel okuldur.  Türkiye’nin en hareketli ve en aktif özel eğitim kuruluşlarından biri olduğunu belirtebiliriz. Dolayısıyla sadece Ankara’dan değil, Türkiye’nin pek çok farklı şehrinden ebeveynler, İnci Koleji’ni terci ediyor. Çocuklarının bu kalitede eğitim alabilecekleri şartları oluşturmaya çalışıyorlar. Okulda anasınıfından 8.sınıfa kadar eğitim hizmetleri sağlanmaktadır. Her bir öğrenci için 20’şer kişilik kapasiteden oluşan sınıflarda eğitim verilmektedir. Ayrıca İnci Koleji öğrencilere birebir eğitim desteği de uyguluyor. Bu sayede öğrenciler her derste başarıya ulaşabilmeleri için büyük bir yardım alıyor.

Özel Türk Koleji

Özel Türk Koleji

Özel Türk Koleji, Türkiye’nin en büyük üç şehrinden biri olan İzmir’de bulunmaktadır. En iyi özel okullar sıralamasındaki Özel Türk Koleji, 1950 tarihinden beri aktif olarak eğitim hizmetleri sunuyor. Bir matematik öğretmeni tarafından kurulmuş ve Türk Ekolü olarak anılmıştır. Özel eğitim kurumu bu süreç içerisinde birbirinden önemli isimlerin yetişmesinde önemli bir rol üstlenmiştir.

Özel Türk Koleji 5 farklı kampüsü ile faaliyet göstermektedir. Kampüslerinin üçü İzmir içerisinde bulunmakta. Diğer iki kampüsünden birisi Manisa’da, diğer ise Muğla’nın Marmaris ilçesindedir. Öğrencilere bando takımı, faaliyet kulüpleri, ve yurtdışı eğitimi gibi okul sonrası imkanlar da tanımaktalar. Bu sayede öğrenciler yaşamlarının her noktasında ulaşmayı sağlayacak sosyal bir kişilik yakalayabilmekteler. Özel Türk Koleji, geçmişten günümüze öğrencilerinin her açıdan kendilerini tam olarak keşfedebilmelerine yardım  ediyor. Bu nedenle de İzmir ve çevre illerinde en iyi özel okullar arayışında olan veliler tarafından ilk olarak bakılan özel okuldur.

Işıkkent Eğitim Kampüsü

Işıkkent Eğitim Kampüsü

İzmir’de bulunan ve Türkiye’nin en iyi özel okullar listesinde kendisine yer bulan Işıkkent Eğitim Kampüsü, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim vermektedir. 1998 yılından beri aktif olarak faaliyet gösteren ve uluslararası başarılara sahip olan özel okul, İzmir’in eğitim alanındaki en önemli temsilcilerinden birisi konumundadır.

Devasa bir eğitim kampüsü olarak faaliyet gösteren özel eğitim kurumunda öğrenciler için her türlü imkanının gelişimleri için etkin bir şekilde kullanımı hedefleniyor. Öğrencilerin okul derslerinde uluslararası kalitede bir eğitim alabilmeleri sağlanıyor. Aynı zamanda, bunun ek uygulamalar ile de desteklendiğini görüyoruz. Bu uygulamalar içinde sportif ve sanatsal faaliyetler ile birlikte doğaya bütünleşik bir eğitim alanı bulunmaktadır. Öğrencilerin hem kendisi hem de ülkesi için son derece iyi bir birey olarak yetişebilmeleri ana hedefleridir.

Aynı zamanda Türkiye’nin En İyi Liseleri için ilgili konumuzu okuyabilirsiniz. Bu sayede liseler hakkında da en iyi bilgileri edinebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ