En iyi Haber

En İyi PDF Düzenleme Programı Listesi

En İyi PDF Düzenleme Programı Listesi

En İyi Pdf Düzenleme Programı

Pdf formatlı dosyalar bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarımızda karşımıza sıklıkla çıkmaktadır. Word ya da Excel dosyalarının aksine açıldıkları uygulamalardan Pdf dosyaları üzerinde düzenleme yapmak pek mümkün değildir. Bugün sizlere bu yazımızda en iyi pdf düzenleme programı ve programlarından bahsedeceğiz. Bu programlar sayesinde Pdf formatlı dosyalarınızda birçok düzenleme yapabileceksiniz.

PDF Formatı Nedir?

PDF Formatı Nedir?

Pdf formatı 1990 yılında Adobe şirketi tarafından geliştirilmiştir. Şirket Pdf formatını geliştirirken iki şeyi temel alarak bu işe başlamıştır. Bunlardan ilki ulaşılabilirlik ve kolaylık, ikincisi ise düzenlilik. Bunları açmak gerekirse aslında şöyle diyebiliriz. Adobe firması Pdf formatını oluştururken insanların sadece Pdf okuyucu programları ile herhangi bir cihaz üzerinden her zaman bu dosyaları kolaylıkla okumasını istemiştir. Düzenlilik için ise istenilen ve yapılan şey hangi cihazdan açarsanız açın Pdf dosyalarının aynı gözükmesidir. Aynı şablonu kullanır ve bu hiç değişmez ve okuyucu yormaz. Bundan dolayı Adobe’un geliştirdiği Pdf formatı bu derece bir üne kavuşmuştur.

Pdf formatları kullanım açısından kullanıcılara büyük imkan sağlamaktadır. Gelişen teknoloji ile beraber pdf formatları aynı sadeliğini koruyarak kolaylıklarını sunmaya devam etmektedir. Pdf formatları sayesinde internet üzerinden fatura işlemlerinizden kitap okuma işlemlerine kadar her şeyi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Pdf dosyalarının tercih edilmesindeki bir diğer sebep ise fazla yer kaplamayan dosyalar olmasıdır. Bu nedenle cihazlarınızda yer sorunu teşkil etmezler. Herhangi bir pdf okuyucu programı ile de her zaman her yerde kolayca bu dosyalarınızı açabilirsiniz. Hatta artık günümüzde çoğu mobil cihazların içerisinde yerleşik kurulu gelen pdf okuyucu programları da bulunmaktadır.

PDF Nerelerde Kullanılır?

En iyi pdf düzenleme programı konusuna geçmeden önce pdf dosyalarının nerelerde kullanıldığından kısaca bahsedelim. PDF’ler genellikle sayfanın düzenini koruyan salt okunur belgeleri dağıtmak için kullanılmaktadır. Bunlar genellikle kullanım kılavuzları, e-Kitaplar, uygulama formları ve taranmış belgelerdir.

Aynı zamanda şifrelenme açısından daha iyi güvenlik önlemlerine sahip olduğu için şirketlerde, eğitim ve devlet kurumlarında da tercih edilen bir formattır. Örneğin genellikle e-mail yolu ile doya iletildiği zaman güvenli olmasından ötürü pdf formatında gönderilmesi tercih edilmektedir.

PDF Dosyası Nasıl Düzenlenir?

Pdf belgelerinde diğer metin belgelerinin çoğu gibi değişiklik yapmak veya düzenlemek o kadar kolay değildir. Çoğu PDF’ler, Word gibi başka bir yerel biçimdeki bir kaynak dosyadan başlar ve dağıtım için PDF dosyası biçimine dönüştürülür. Özgün yazar siz değilseniz, kaynak dosya sizin için kullanılamadığından veya bunu düzeltmek için doğru uygulamalara sahip olmadığınız için dosyayı yeniden yapmak biraz daha zor olacaktır.

Bu noktada sizlere iyi haberimiz var. Bir PDF belgesini düzenlemenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Size bunu mümkün kılmak için en iyi pdf düzenleme programı ve programlarından bahsedeceğiz. Sizlerde bu ücretsiz programlar sayesinde mevcut pdf formatlı dosyalarınız üzerinde rahatça düzenleme yapabileceksiniz. Bu düzenleme ile ister pdf dosyalarınızdan istemediğiniz bir kısmı çıkarın, isterseniz üzerine notlar ekleyin.

En İyi Pdf Düzenleme Programı Listesi

en iyi pdf düzenleme programı Adobe Acrobat

Adobe Acrobat

Adobe Acrobat, PDF’leri düzenlemek için en belirgin araçtır. Adobe’nin tekliflerinin çoğu gibi, editörün Standart veya Pro sürümlerini satın alarak kolayca çevrimiçi olabilirsiniz. Bunun için ödeme yapmak istemiyorsanız, 7 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolabilir ve Acrobat DC’nin güçlü özelliklerine erişebilirsiniz. PDF’nizi düzenlemeye başlamak için adobe Acrobat’ta dosyayı açmanız gerekir.

Not: Kullanmak istediğiniz belirli bir yazı tipi varsa ve bu yazı sisteminizde yüklü veya gömülü değilse, PDF belgenizdeki hiçbir metni düzenleyemezsiniz. Gömülü yazı tipleri için yalnızca yazı tipi boyutunu ve rengini değiştirebilirsiniz.

Değişiklikleri yapmayı bitirdikten sonra dosyanızı kaydedin. Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarlarda PDF belgelerini düzenlemek için Adobe Acrobat’ı kullanabilirsiniz. Ayrıca, Acrobat Pro DC aboneliğiniz varsa, Android ve iOS’taki PDF’leri her yerden, acrobat Reader mobil uygulamasını kullanarak istediğiniz yerden, herhangi bir cihazdan düzenleyebilirsiniz. PDF Editor yardımıyla formları saniyeler içinde doldurabilir, imzalayabilir ve gönderebilirsiniz. Kullanıcı etkileşimli form doldurma, istediğiniz zaman herhangi bir PDF formunu doldurmanıza, kaydetmenize ve yazdırmanıza olanak tanımaktadır. PDF Editor ayrıca pdf dosyalarınızı açmanıza ve görüntüleyebilmenize izin veren bir PDF görüntüleyici içerir.

en iyi pdf düzenleme programı Microsoft Word

Microsoft Word

Microsoft’un Word programını bilmeyen ve kullanmayan yoktur. Pdf dosyalarınızı Microsoft Word üzerinden de düzenleyebilirsiniz. Bunun için Microsoft Word’ün (2013 veya sonraki) son sürümlerine sahip olmanız yeterli olacaktır. Belgeyi varolan bir PDF’ye dayalı olarak düzenlemenin en kolay ve en hızlı yollarından birisi Word’dür. Yalnız belirtmek gerekir doc ve pdf formatları doğaları gereği iki farklı format olduklarından ötürü, bazı bilgileriniz dönüştürme sırasında kaybolabilir.

Word üzerinden bu işlemi halledebilmek için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Öncelikle Word dosyası açtıktan sonra sol üst köşeden “dosya” kısmına tıklayın. Aç kısmından pdf dosyanızı seçin ve açın. Ardından size şu şekilde bir ileti mesajı gelecektir. Word pdf dosyanızı düzenleyebileceğiniz bir formata dönüştürecektir, dönüştürülen formatı Word üzerinden görebilirsiniz. Bu durum orijinal dosyanızda değişiklik yapmaz. Bu iletiyi onaylandıktan sonra sizlerde pdf dosyalarınızı Word üzerinden düzenleyebileceksiniz.

PDF Architect

PDF Architect

Listemizde ilerlerken PDF Architect programını görüyoruz. Pdfforge tarafından yapılan bir PDF düzenleme ve görüntüleme uygulamasıdır. Bu program tamamen özelleştirilebilir bir uygulamadır ve tabi bunun için birçok işlevi satın almanız gerekmektedir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, PDF Architect PDF gereksinimleriniz için son derece uygun maliyetli bir teklif haline getirerek yalnızca belirli modülleri indirmeyi seçebilirsiniz. Oldukça sınırlı olmasına rağmen, ücretsiz sürümü PDF dosyalarını okumanızı sağlar. Buradan, belgeleri düzenlemek, dönüştürmek ve oluşturmak için tek tek modüller satın almayı seçebilir veya Standart ve Pro gibi farklı paketlerle gidebilirsiniz.

iSkysoft PDF Editor

iSkysoft PDF Editor

iSkysoft’un PDF düzenleyicisi belgeleri pdf formatına dönüştürmek ve düzenlemek için gerekli tüm araçlara sahiptir. Programı Mac veya Windows bilgisayarlar için satın alabilirsiniz. Program bir indirme olarak gelir, böylece sadece indirilen bilgisayarda yazılım erişebilirsiniz. Yani program ücretli bir program diyebiliriz. iSkysoftun bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi ise bilinen en güvenlikli pdf düzenleme programı olmasından kaynaklanmaktadır.

iSkysoft programı listemizdeki en iyi PDF düzenleme programlarından kullanım açısından biraz daha zor ve karmaşıktır. Programın araçları için simgeler ilk bakışta çok açık olmadığından bir kurulum sihirbaz yararlı olacaktır. Ancak programda bir kurulum sihirbazı bulunmaktadır ve bu da programın büyük eksikliklerinden birisini oluşturmaktadır. Işlevinin ne olduğunu öğrenmek için her aracın üzerinde gezinmeniz gerekmektedir. Bu dezavantajına rağmen, yazılım temiz bir arayüze sahip olduğu için gezinmek ve öğrenmek pek de zor değildir.

Sejda PDF Editor

Sejda PDF Editor

Sejda Pdf editor sayesinde pdf dosyalarınızı online bir şekilde hem de ücretsiz düzenleyebilirsiniz. En iyi ücretsiz pdf düzenleme programı olarak da bilinmektedir. Online bir şekilde bu programı kullanmak istemiyorsanız kişisel bilgisayarınıza programı ücretsiz bir şekilde indirip çevrimdışı şekilde kullanabilirsiniz. Sejda ile pdf dosyalarınızda metinleri düzenleyebilir, yazılara link ekleyip kaldırabilir ve daha birçok şeyi yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ