En iyi Haber

En İyi Polisiye Diziler

En İyi Polisiye Diziler

En İyi Polisiye Diziler

En iyi polisiye diziler, birçok kişinin en çok sevdiği dizi türlerinden biri olup kişilerin merak duygusunu her bölümde ön planda tutmayı başarmıştır. Bu anlamda bakıldığında en iyi türlerden biri olan polisiye türündeki dizilerin sevmeyeni olduğunu da söylemek mümkündür. Çünkü bu tarz dizilerde korku ve aksiyon da hakim olmakla beraber bazı kişiler daha duygusal içerikteki dizilerden hoşlanabilmektedir.

Polisiye türü pek çok kişinin dizi ve film konusunda ilgi alanını çeken türler arasında yer almasıyla beraber aksiyon dolu olduğu için insanları heyecanlandırmaktadır. Bu yüzden de insanlar gerilim ve aksiyon dolu olan polisiye tarzı dizilere merak salmış olup bu tür dizilere olan bağlılığını devam ettirmişlerdir. Bu tarz diziler hem heyecanının sürekli olmasıyla hem de olayların sürekli canlı olmasıyla beraber olay örgüsünü daima aktif tutmayı başarmıştır. Bu sebeple de kişiler olay örgüsü ekseni etrafında daima yeni olaylar yaşamışlardır ve bu olaylar çerçevesinde sahip oldukları özellikleri dışa vurmayı başarmışlardır.

En İyi Polisiye Diziler Listesi

Herkesin bu tarz dizileri sevmesini beklememekle beraber polisiye türündeki dizileri çok seven olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Herkes aynı türden hoşlanmasa bile bu tarz diziler izleyenin merak duygusunu diğer bölümlerde de devam ettirmesi açısından oldukça söz sahibidir. Bu yüzden de kişiler sahip oldukları aksiyon sever özelliklerini bu tarz dizilerde daha da ön planda tutmayı başarmıştır. Dilerseniz sizler için hazırladığımız en iyi polisiye diziler listemize geçelim.

en iyi polisiye diziler Limitless

Limitless

Filmin devamı niteliğinde olan bir dizi olup seveninin çok fazla olması nedeniyle adından sıkça söz ettirmeyi başarmış bir yapımdır. Keyifli bir polisiye türünde dizi olan bu yapım önemli oyunculara sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu açıdan bakıldığında daha önce Türkiye’de gösterime girmiş olan filmin devamında bu dizinin çekilmiş olması onun hayran kitlesinin devamlılığını sağlamıştır. Bazı ilaçlar vardır ki beyin gücünü tam bir şekilde çalıştırır ve kapasiteyi sonuna kadar zorlar. Bu dizide de böyle bir hapın varlığından haberdar olan kişinin değişimine işaret edilmiştir. FBI ile çalışmak mecburiyetinde olan karakter artık bir cinayetin izini sürmeye devam edecektir. Sürükleyici olması dizinin en belirgin özelliklerinden biri olup hikayenin daima merak uyandırması onun izlenebilirliğini artıran etken olmuştur.

en iyi polisiye diziler NCIS

NCIS

Bir ekibi baz alan bu dizide bu kişilerin başından geçenler anlatılmaktadır. Bazı suçları araştırmak için görevlendirilen bu ekip pek çok olay yaşıyor ve bu suçların izini sürmeye çalışıyor. Deniz kuvvetlerinin de yer aldığı suçlular listesinde derin bir araştırmaya giren bu kişiler uzun soluklu bir drama dizisinde insanlara heyecanlı anlar yaşatmayı başarıyor. Suç dizisi olması nedeniyle aksiyonu yüksek bir dizi olan bu yapım özel ajanların araştırma serüvenini gözler önüne başarılı bir şekilde sermeyi başarmaktadır.

Monk Polisiye Dizi

Monk

Psikolojik açıdan sorunları olan bir kişinin başından geçenler dizinin olay örgüsü etrafında şekillenmektedir. Kendisi bir dedektiftir ve yaşadığı bu psikolojik zorluklar onun işinden uzaklaştırılmasına neden olmuştur. Ancak o yine de sahip olduğu tecrübe ve kendi nitelikleriyle olayları çözme konusunda başarılı işlere imza atmaya devam etmiştir. Çözülmez zannedilen olayları halletme ve gizli sırları açığa çıkarma gibi pek çok gizem dolu olayın içinde yer alan bu kişi oldukça takıntılı bir insandır. Takıntılı olması onun görevi süresinde de peşini bırakmamıştır ve olayları çözmeye çalışırken de bu özelliği hep onunla olmuştur. Obsesif kompulsif bozukluğu ona hayatında sıkıntı anlar yaşatmıştır ancak yine de dizide oldukça gülünç anlar mevcut kılınmıştır.

Lie to Me Polisiye Dizi

Lie to Me

Polisiye ve psikolojinin bir arada yer aldığı bu dizide bir yalan uzmanı dizinin baş kahramanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendisi bir suçun izini sürdüğü zaman söylenenlerden ziyade yüz şekillerinden ve hareketlerden yola çıkarak sonuca varmayı tercih etmiştir. Bu açıdan bakıldığında oldukça ilgi çekici bir öyküye sahip olan bu dizi yalan söylemeyi ve onun anlaşılmasını hedef almıştır. Sahip olduğu yöntem çeşidiyle suçları kendi metoduyla çözmeye çalışan kişinin mimiklere dikkat ederek olayları anlamaya çalışması görülmektedir.

The Mentalist

The Mentalist

Medyumluk yapan kişinin sahip olduğu nitelikler dolayısıyla elde etmiş olduğu sonuçlar baz alınmıştır. Burada baş kahraman birçok bilgiye ulaşabilmektedir ve birçok unsur hakkında fikir sahibi olabilmektedir. Bunun nedeni de ayrıntılara olan dikkati ve çok ayrıntıcı bir insan olarak etrafına bu şekilde yaklaşmasıdır. Çocuğu ve eşi bir seri katil tarafından öldürüldüğü için kendisi neye uğradığını şaşırmıştır. Bu olay sonucunda hayatı bir anda değişen kişi sahip olduğu kabiliyetler dolayısıyla başka bir işin içine girmeye başlar. Bir polis ekibinde görev almaya başlayan bu kişi seri katili bulmak için çok çaba göstermektedir. Cinayetlerin ardında yatan sırları çözmek için kolları sıvayan bu kişi birçok olayla karşı karşıya kalacaktır.

The Blacklist

The Blacklist

Kendi rızasıyla teslim olan birinin ortaya çıkardığı sonuçlarla dizinin olay örgüsü şekillenmeye başlamaktadır. Dizinin bu karamanı aslında eski bir devlet ajanı olmasıyla bilinmektedir. Kendisi serbest kaldığı takdirde bazı sırları gün yüzüne çıkaracağını ifade eder ve suçların izini süren görevlilere önemli bilgiler vereceği hakkında ifadeler kullanır. Kendisi bir şart sunar ve bu şartın ne anlama geldiğinin kimse farkına varmaz. Ardında önemli bir sır bırakan bu olaydan sonra ikisi beraber suçluların peşine düşerek onları bulma konusunda güçlerini birleştirecektir. Aynı hedef doğrultusunda ilerleyen bu kişilerin yaşadıkları dizide gözler önüne serilmiştir. Birçok kişi tarafından sevilen dizi yıllar geçse de unutulmayan diziler arasında yer almayı başarmış olup bazı kişiler tarafından da olumsuz eleştirilere maruz kalması mümkün olmuştur.

Murdoch Mysteries

 

Murdoch Mysteries

Bir dedektif dizini odak haline getiren bu dizi konusu itibariyle oldukça eski zamanlarda başlamaktadır. Bir dedektifin olayları çözme şekli ve bunları çözmeye çalışırken yaşadıkları gözler önüne sermiştir. O zamana kadar denk gelinmemiş metotlarla olayları çözmeyi deneyen kişinin yaptıkları birçok insanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dizinin çok fazla seveni bulunmakla beraber dizinin güldürücü ögeleri de ağır basmaktadır. Oldukça keyifli anların yaşandığı diziyi izleyenler arasında ona tam not verenlerin sayısı da epey fazladır.

Castle

Castle

Ünlü bir yazarın eserleriyle belirtilen suçlar arasında bir ilişki kurulması dizinin olay örgüsünü biçimlendirmeye başlamıştır. Cinayetler ardında yer alan gizemi ve cinayetlerin sırrını anlamaya çalışırken gelen farkındalık her şeyi değiştirmeye başlamıştır. Bu eserlerde yazılanlar suçluları etkilemiş olup suçlunun burada yazanları kendisine rehber edindiğine dikkat edilmiştir. Daha sonra kitapları yazan kişi sorgulanmaya başlar ve onun diğer eserlerini okumak için sorgulayan kişiler harekete geçer.

White Collar

White Collar

Hapishaneden kaçabilen bir suçlunun yaşadıkları anlatılmaktadır ve dizide oldukça heyecanlı olayların var olması polisiye dizileri arasında kendisinin sevilen bir yerde olmasına destek olmuştur. Gardiyan kıyafetlerini giyerek oradan kaçmayı gerçekleştiren bir kişinin yakalandıktan sonra yaşadıkları gözler önüne serilmektedir. Kendisini yakalayanla bir anlaşma ortaya koyacağı ve dedektifin bu durum karşısında yaptıkları izleyiciye heyecanlı anlar yaşatmayı başarmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ