En iyi Haber

En iyi Powerbank

En iyi Powerbank

Xiaomi 10000 mAh v2 Taşınabilir Şarj Cihazı – PowerBank İncelemesi

Günümüzde telefonların ve akıllı cihazların sık kullanılması sebebiyle Powerbank adı verilen taşınabilir şarj cihazları artık ihtiyaç haline gelmiştir. Xiaomi markası Türkiye’de faaliyet gösteren E-ticaret firmalarında en çok satılan ürünlerin başında gelmekte olup Bim’de ocak aylarında satışa sunmuştur. 10.000 mAh olması ve Li-Po pil teknolojisinin kullanılmasından dolayı telefonu birden fazla şarj edebilmekte ve uzun süre şarj desteği sağlamaktadır.

Çift taraflı USB desteği ve Quick Charge yani hızlı şarj özellikleri de ürünün tercih edilmesinde ki en büyük etken. 10.000 mAh olmasına rağmen ürün oldukça hafif ve ince bir tasarıma sahip. Üzerinde 4 tane led ışık bulunmakta ve bu ledler şarj durumunu göstermektedir. Cihaz yaklaşık olarak 230 gr gibi bir ağırlığa sahip. Gümüş ve Laciver renk seçenekleri bulunmaktadır.

Xiaomi firmasının ürettiği telefonlarda ülkemizde popüler olmaya başladı ve firma Teknoloji konusunda ki Ar-ge çalışmaları ile ön plana çıkmaktadır.

Isınmaya, Kısa devreye, yüksek akıma ve PTC koruma sistemlerine sahip Xiaomi telefonunuzu veya akıllı cihazları herhangi bir kötü duruma karşı korumaktadır. Apple, Samsung, HTC, Xiaomi, LG ve Google gibi her türlü telefona uyumludur. Piyasada ki fiyatı 70 ila 85 Türk lirası arasında değişmektedir.

Anker PowerCore 10000 Taşınabilir Şarj Cihazı PowerBank İncelemesi

               Anker PowerCore 10.000 mAh Powerbank ülkemizde ki E-ticaret sitelerinde satılan ve hakkında en çok yorum yapılan ürünlerin başında gelmektedir. 10.000 mAh güç taşıması, kaliteli bir malzemeden oluşması onu tercih edilen ürün yapmaktadır. Beyaz ve Siyah renk seçenekleri bulunmaktadır.

Anker Powercore firması Türkiye’de yeni bilinen bir firma olsa da Amerika’da 20 yıldan fazla tecrübe ile Pil ve Şarj Cihazları üzerine faaliyet gösteren büyük bir firmadır. Üründe kullanılan PowerIQ teknolojisi sayesinde cihazın orijinal akım değeri saptanır ve PowerBank, ürüne orjinal değerinde akım vererek hem cihazınızı korur hemde pil tasarrufu sağlar. Yine VoltageBoost Teknolojisi sayesinde kablo direncini düşürerek ürünü en hızlı şekilde şarj etmektedir. İçerisinde Sony marka pilleri barındırmaktadır.

Kısa devre koruması, Isı kontrolü, Yüksek voltaj koruması, Akım çıkış stabilizatörü ve Fazla güç regülatörü gibi özellikleride bulunmaktadır. Fiyatı 70-80 Türk Lirası arasında değişmektedir. Herhangi bir iPhone veya Samsung cihazı 3 defadan fazla doldurmaktadır. Cihazın ortalama dolum süresi 8 saattir.

 

TP-Link TL-PB10400 10400mAh Çift Çıkış El Fenerli PowerBank İncelemesi

               Yerli bir firma olan TP-Link firması yıllardır modem ve ağ destek üniteleri üretmektedir. En popüler ürünler arasında yer almaktadır.  Ağ sistemlerinde şuanda Dünyada ki en büyük firmalardan birisidir ve yaptığı yatırımlarla diğer alanlarda da başarı sağlamıştır.

LG Model pilleri kullanan TP-Link, 10400 mAp kapasitesine sahiptir. Çift USB çıkışına sahiptir ve aynı anda iki akıllı cihazı şarj edebilmektedir. Şuanda piyasada ek olarak El Feneri bulunan tek üründür.

Üzerinde 4 led ışık bulunmakta ve bu led ışıklar şarj durumunu temsil etmektedir. Kısa devre, Aşırı voltaj, Aşırı akım, Aşırı şarj ve Aşırı ısınma korumalarına sahiptir. 10400 mAh olan ürün tam olarak 6 saatte şarj olmaktadır ve diğer ürünlerin 7 saatten fazla şarj olduğunu düşünürsek bu üründe 1-2 saat zamandan  tasarruf edebilirsiniz.

Toplamda 15W’a kadar ultra hızlı şarj desteklemektedir. Cihazları %60’a kadar hızlı şarj edebilme özelliğine sahiptir. iPhone ürünlerinde diğer ürünlere oranla 60 dakikadan fazla daha hızlı şarj etme kapasitesine sahiptir. Sadece beyaz renk seçeneğine sahiptir ve ortalama fiyatı 100 Türk Lirasının üzerindedir.

 

Asus ZenPower 10050 mAh PowerBank İncelemesi

               Dünya üzerinde ki en başarılı Anakart ve Telefon üreticilerinden olan Asus firmasının bu ürünü tam olarak 10050 mAh gücüne sahip. Türkiye’de en çok tercih edilen Powerbank ürünlerinin başında gelmektedir.

5 farklı renk seçeneği bulunmakla birlikte ağırlığı 215 gr dır. Isı korumasının dışında 11 tane daha korumaya sahip ürünün 6 tane uluslararası sertifakası bulunmaktadır. 2.4 Amper şarj desteği sağladığı için normal prizden çok farklı olmamakla birlikte hızlı şarj konusunda birçok kullanıcıyı tatmin etmektedir.

Android bir telefonu 1 Şarj yüzdesinden 3 defa tam olarak doldurabilmektedir. Üzerinde diğer ürünlerde bulunan 4 tane led ışık bulunmaktadır. Tasarım olarak diğer ürünlerden benzersiz, çok şık bir tasarımı bulunmaktadır. Ürün fiyatı 95 ila 105 Türk Lirası arasında değişmektedir. Ortalama dolum süresi 7 saattir.

 

Samsung 11300 mAh Taşınabilir Şarj PowerBank İncelemesi

               Samsung firması birçok kullanıcı tarafından bilinen ve Dünya’da en çok satış yapan ikinci elektronik firmasıdır. Ürünün tek USB çıkışının olması negatif yanı olsa da 11300 mAh gücüne sahip olması en büyük avantajıdır.

Android veya İOS işletim sistemi farketmeksizin 4 den fazla şarj etmektedir. Ürün diğer markalara göre biraz ağır kalmakta (yaklaşık olarak 265 gr.) fakat bu da ürünün kapasitesinden kaynaklanmaktadır. Ürün yaklaşık olarak 7 saat gibi bir sürede dolmaktadır.

Ürünün diğer negatif yanı tasarım konusunda biraz kaba durması. Piyasa fiyatı 100 Türk Lirasının biraz üzerinde.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ