En iyi Haber

En iyi Protein

En iyi Protein

Neden Whey Protein?

Ham whey protein, peynir üretimi sonucu meydana gelen maddelerden bir tanesidir. Fakat ambalajlarda alınan whey protein çok fazla filtrelenmiş, yağından arındırılmış, zenginleştirilmiş halidir.

Whey protein, kazeine proteine göre daha yüksek kaliteye sahiptir. Vücudumuz tarafından daha fazla emilebilme özelliğine sahiptir. Whey protein en yüksek değere sahip protein türüdür. Doğal bir besin kaynağıdır; doping ya da ilaç değildir.

Whey Protein Çeşitleri

 • Whey Protein Concentrate (WPC)
 • Whey Protein Isolate (WPI)
 • Whey Protein Hydrolsyate (WPH)

En Çok Tüketilen Protein Tozları ve içerisinde Bulunan Protein Oranları

MarkaServis MiktarıProtein OranıServis Başı Fiyat
Scitec3/4 Ölçek (30 g)73,30%3,06 TL
Nutrade2 Ölçek (30 g)77,00%3,19 TL
Optimum Nutrition1 Ölçek (30,4 g)77,10%3,36 TL
Big Joy1 Saşe (33 g)79,10%3,51 TL
Hardline2 Ölçek (44 g)80,20%4,21 TL
Weider2 Yemek Kaşığı (30 g)76,70%4,27 TL
Multipower3 Ölçek (30 g)80,00%5,30 TL
Muscletech1 Ölçek (44 g)68,20%6,07 TL

 

En iyi Protein Sıralaması

4-  Hardline Whey 3Matrix 2300 Gr

Yerli bir firma olan Hardline firmasının 20 yılı aşkın bir tecrübesi bulunmaktadır. Türkiye’de ki ilk Sporcu besini Ar-ge departmanını TÜBİTAK ile ortaklaşa kurmuştur.

 Çilek, Çikolata, Muz ve Tarçınlı Salep aromalara sahiptir. İzole ve Konsantre Whey olması kolay sindirebilir ve içimi rahat bir ürün olmasını sağlamaktadır.

44 gr toz üründe;

 • 173 Enerji
 • 2,4 gr Yağ
 • 2,6 gr Karbonhidrat
 • 35 gr Protein

Bulunmaktadır.

İçeriği incelediğimizde, Protein miktarının çok yüksek olduğu aşikar. Diğer yandan yağ ve karbonhidrat miktarı da yüksek olduğu için Definasyon programında olanların pek tercih etmediği bir ürün. İçim konusunda diğer markalar kadar iyi olmasa da aroma tadı genellikle gayet iyidir. Az miktarda olsa laktoz içerdiği için alerjisi olanlar için sıkıntı olabilir. B6 Vitamini içermemektedir.

Ücreti

Servis başı fiyatı ortalama 4,21 TL’dir.
Ürünün fiyatı ise 220 ila 230 Türk Lirası arasında değişmektedir.

3-  Multipower %100 Pure Whey Protein 2000 gr

Alman firması olan Multipower Dünya genelinde birçok ülkede tercih edilen güvenilir ve köklü bir firmadır.

30 gr üründe;

 • 115 kcal Enerji
 • 1,3 gr yağ
 • 1,3 gr Karbonhidrat
 • 23 gr Protein
 • 380 mg Tuz
 • 5,7 gr BCAA

Bulunmaktadır. Ürünün Türkiye’de çilek, çikolata, kahve karamel ve muz – mango çeşitleri bulunmaktadır. Ürün Whey türünde olduğu için kolay sindirilebilen bir üründür.

İçeriğine baktığımızda neredeyse 23 – 24 gr Protein miktarının bulunması büyük bir avantaj. Yine içerisinde yüksek miktarda besleyici BCAA ve B6 Vitamini bulunması en önemli tercih sebebidir. Yükleme yapacaklar için Karbonhidrat miktarını düşük olsa da Definasyon aşamasında ki sporcular için ideal bir üründür. İçerisinde tuz olması yarışmacılar için az da olsa sorun teşkil edebilir.

Sütten ziyade su ile tüketilmesini şiddetle tavsiye ederiz. Ürünün tek negatif yanı servis başı fiyatının ve ürün fiyatının pahalı olması.

Ücreti

Servis başı fiyatı 4,40 Türk Lirasıdır.
Ürünün fiyatı 290 ila 300 Türk Lirası arasında değişmektedir.

2-  Weider Premium Whey Protein 2300 gr

Weider markası sektörde öncü markalardan olmakla birlikte firma kurucusu Joe Weider sektörün içinden gelen başarılı bir girişimci ve sporcudur.

Bir ölçeği 33 gr olan bu üründe;

 • 117 kalori
 • 23 gram protein
 • 7,5 gram Bcaa
 • 2 gram l-glutamin
 • 1,7 gram şeker
 • 1,6 gr yağ bulunmaktadır.

Bir ölçek tozda ki ürüne baktığımızda protein miktarının 100 gr’da 70 gramın üzerinde olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Yine birçok firma pazarlama stratejisi olarak ölçek başında ki rakamlar ile oynamakta veya süt ile karıştırıldığında ki oranı vermektedir. Sütten gelen protein ve yağ miktarı da devreye girdiği için içerik oranı şişmektedir. Weider firması böyle bir pazarlama hilesi asla yapmamaktadır.

24 gr protein değerinin yanında içerdiği 7,5 gr bcaa, B6 Vitamini içermesi ve 2 gr glutamin içermesi en çok tercih edilme sebepleri arasındadır. Genellikle firmalar proteinden geriye kalan içeriği karbonhidrat ve yağ ile doldurmaktadır çünkü Bcaa ve Vitamin maddeleri bu gıdalara göre pahalıdır. Firmanın Bcaa ve Glutamin kullanması, kullanacak sporcular için muhteşem bir avantaj sağlamaktadır.

İçim ve sindirim konusunda piyasada ki en iyi üründür. Bu Protein tozunun tek dezavantajı fiyatıdır. Yurtdışında bile pahalı satılan ürün ülkemizde ki döviz farkından dolayı çok pahalıdır.

Ücreti

Servis başı ücreti 4,27 Türk Lirasıdır.
Ürünün fiyatı da 320 TL ile 330 TL arasında değişmektedir.

1-  Optimum Gold Standard Whey Protein 2273 gr

Dünya’nın önde gelen gıda firmalarından Glanbia’nın ürünü olan Optimum Nutrition Protein tozunun birçok farklı ürünü bulunmaktadır. İrlanda firması olan Glanbia, 1960’lı yıllarda kurulmuş olup ABD, İngiltere, Almanya ve Çin’de üretim tesisleri bulunmakla birlikte bünyesinde 6000 kişi çalışmaktadır.

Optimum Nutrition %100 Whey Gold Standard ürünü şuanda piyasada bulunan Protein tozları arasında en çok tercih edilen ve kullanılan üründür. Üretici firma kaliteli olmakla birlikte içerisinde kullanılan malzeme de oldukça kalitelidir.

Optimum Nutrition’ın Türkiye’de satışta olan yaklaşık 5’in üzerinde aroması bulunmakla birlikte bunlar; Çikolata, Çilek, Muz, Muz ve Çilek, Yer fıstıklı Çikolata ve Double Rich Çikolatadır. Protein tozlarında ki genel sıkıntı içimi ve sindirimi noktasında yaşanmaktadır. Optimum Nutrition Protein tozu gaz yapmaz, kolay içilir ve kolay sindirilir.

100 gr toz olan üründe;

 • 10 gr Karbonhidrat
 • 80 gr Protein
 • 3,3 gr Yağ
 • 400 kcal Enerji

Bulunmaktadır. 100 gr üründe 80 gr protein oldukça fazla bir orandır ve bu ürünlerde Protein miktarı arttıkça ürünün fiyatı da artmaktadır. Piyasada ki ucuz ürünlerde bu oran 70’in altındadır ve yağ – karbonhidrat ve creatin ucuz olduğu için bu malzemeler daha çok kullanılmaktadır.

3,3 gr Yağ 100 gramlık bir üründe çok düşük bir orandır bu yüzden Definasyon sırasında da bu ürün kullanılabilir. Yine içerisinde iyi miktarda BCAA bulunmaktadır. Ürünün tek negatif yanı içerisinde B6 Vitamini gibi besleyici supplementin olmamasıdır. Laktoz alerjisi olanlar, kolay içim tercih edenler, yükleme yapacak olanlar için ideal bir üründür. Bu kadar avantajının yanında ürünün fiyatı da uygundur.

Ücreti

Servis başı fiyatı 3,23 Türk Lirasıdır.
Ürünün fiyatı ise 235 ila 245 Türk Lirası arasında değişmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ