En iyi Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

en iyi saç ekim merkezi neresidir
en iyi saç ekim merkezini bulma rehberi

En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları

Erkekler için en büyük estetik sorunlardan biri olan kellik, günümüzde saç ekimiyle çözülebilen bir sorun haline gelmiştir fakat en iyi saç ekim merkezi bulmak hayli zordur. Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi sıralamamızı mümkün olduğunca subjektif olarak değerlendirdik. Birçok kişi saç ekimi söz konusu olduğunda en doğru kararı verme konusunda arayışa girmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir ve Samsun şehirleri arasında en iyi saç ekim merkezleri ve fiyatları sıralamamızı forumlardaki yorumlara ve müşteri memnuniyet değerlendirmelerini araştırarak siz değerli okuyucularımızın seçim yapmasını kolaylaştırdık.

 

Eğer ki saç ektirmeden önce diğer yöntemleri denemek istiyorsanız saç dökülmesine karşı en iyi şampuan yazımıza da bakabilirsiniz.

1- Neopital Saç Ekim & Estetik Merkezi

en iyi saç ekim merkezi hüseyin kandulu

Estetik ve plastik cerrahi operasyonlarında dünyanın en saygın kuruluşları arasında yer alan Neopital saç ekimi ve estetik merkezi’nin başarısında şüphesiz en büyük etken; her operasyonda daha iyisi olamazdı dedirten sonuçlar ortaya koyabilmeleri. Uzman doktorları ve deneyimli akademik kadrosuyla bu merkez, her yıl bir çok farklı ülkeden binlerce kişiye özellikle saç ekimi için ülkemizde misafir etmektedir. Güncel saç ekimi teknolojilerini kullanan Neopital saç ekim merkezi, saç ekimi sonuçları da yüksek yoğunlukta ve çok doğal görünmektedir. Saç ekimi aşamalarının tamamında uzman ekibi ile hizmet veren bu merkez hakkında herhangi bir olumsuz yorum ya da şikayet bulunmamaktadır. Sabit fiyatlı maksimum greft şeklinde saç ekimi yapan bu merkezde fiyatlar bütçe dostu sayılır.
Saç ekimi fiyatları : 4.500TL – 8.000TL
İletişim Bilgileri: +90 542 537 50 11  Bahçelievler/İstanbul

 

2- Hermest Saç Ekimi Merkezi

hermes Hair Clinic Saç ekim merkezi

2001 yılından beri saç ekimi gerçekleştiren Hermest saç ekim merkezi, uzun süre sadece yurt dışı hastalarına saç ekimi gerçekleştirmiş özellikle de Avrupa’da çok tanınan bir saç ekim merkezi olmuştur. Almanya’da özel tasarlattıkları slit sayesinde ekilen saçların %99’a kadar tutma oranına sahip olabilmekte. DHI, Safir ve Perkutan tekniğinde kullanılan slitlerden daha verimli olduğu söylenmekte. Ekibin kullandığı bu özel tasarım slit hakkında maalesef çok fazla bilgi bulunamamakta fakat saç ekim sonuçlarına bakıldığında çok başarılı ekimler gerçekleştirildiği görülmektedir. Almanya, Belçika ve İngiltere’den gelen kişilerin en çok tercih ettiği kliniktir. Araştırmalarımız sonucunda burada saç ekimini yaptırıp da memnun kalmayan yok. Şikayetsiz saç ekimi merkezi bulmak çok zor olduğunun da altını çizmek gerekir.
Saç ekimi fiyatları : 4.500TL – 9.000TL
İletişim Bilgileri: +90 534 664 15 15  Ataşehir/İstanbul

 

3- Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi

Saç ekiminde özellikle vertex (dairesel saç yapısı olan arka üst bölge) konusunda çok başarılı estetik çözümler sunan ve büyük bir müşteri memnuniyeti sağlayan DR. Muttalip Keser için Ankara’da en iyi saç ekim merkezi diyebiliriz. Yurt içi ve yurt dışında saç ekimi ihtiyacı olan kişilerin tercih ettiği sıcak kanlı hekim, gurbetçi vatandaşların tedavi edilmesi için hizmet vermektedir. Kimisi için iyi kimisi için kötü olan Mustafa Keser’in saç ekimi 3-4 güne bölmektedir. Sebebi ise donör bölgeyi tramvaya uğratmamak. Saç ekim merkezinde başarılı sonuçlar almak isteyen birçok kişi saç ekim çözümlerini başarılı biçimde uygulamaktadır. Yabancı hastalara yönelik hizmet vererek, saç ekimi konusunda sağlık turizmi imkanıyla hizmet veriliyor. Greft Başına 2,5 Euro almaktadır.
Saç ekimi fiyatları : 20.000TL – 40.000TL
İletişim Bilgileri: +90 505 467 08 42 Çankaya/Ankara

 

4- ASMED Hair Saç Ekimi Merkezi

 

Türkiye’nin en ünlü saç ekim merkezi diyebileceğimiz ASMED, Koray Erdoğan yönetiminde saç ekiminde profesyonel çözümler sunmaktadır. Koray Erdoğan, yurtdışında da bir çok ülkede konferans veren dünyada saç ekim sektörünün önde gelen isimlerdendir. ASMED Hair, kaliteli sonuçlar elde edebilmek adına hasta konusunda seçici davrandıkları bilinmektedir. Saç ekimi konusunda dünyanın bir çok yerinde hizmet veren ASMED, binlerce insana saç ekimi işlemi gerçekleştirmiştir. Ücretlendirmeleri çok yüksek olan saç ekim merkezi fiyat yüksekliğinden dolayı herkesin gitmesinin mümkün olmadığı saç ekim merkezi listemizde 2.sırada yer almaktadır. Greft Başına 3,5 Euro almaktadır.
Saç ekimi fiyatları : 40.000TL – 60.000TL
İletişim Bilgileri: +90 216 464 11 11 Ataşehir/İstanbul

 

5- Jale Senyurt Saç Ekim Merkezi

en iyi saç ekim merkezleri ve fiyatları

Vertex problemleri konusu hariç ön ve üst bölgelerde çok başarılı saç ekimleri gerçekleştiren Jale Şenyurt yine tavsiye ettiğimiz en iyi saç ekim uzmanlarındandır. Saç ekimi denildiğinde yine başarılı sonuçlar elde ederek hastalarını mutlu eden Jale Şenyurt bu bakımdan birçok müşterisini tatmin eden bir hizmet vererek, saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin muayenelerini yaparak saç ektirilecek olan alanın en doğru saç çizgisi yaratılarak doldurulması sağlanmaktadır. Saç ekim merkezi  olarak tercih edeceğiniz bu firmayla kısa sürede saç problemlerinizin çözülmesini sağlayabilirsiniz.
Saç ekimi fiyatları : 4.000TL – 8.000TL
İletişim Bilgileri: +90 312 425 20 05 Çankaya/Ankara

 

6- Hayati Akbaş – FBM Tıp Merkezi

Saç ekimi konusunda Samsun’da da birçok hizmet alınacak klinik var. Ancak Karadeniz bölgesinde birçok kişi, saç ekimi için FBM Tıp Merkezini tercih ediyor. Özellikle erkeklerin ilgi gösterdiği klinik saç ekimi konusunda başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Burun ve göğüs estetiği gibi konularda da hizmet veren merkez, birçok kişinin ilk tercih ettiği durak oluyor. Hayati Akbaş ve kadrosu, oldukça memnun edici sonuçlar ortaya çıkarıyor.
Saç ekimi fiyatları : 6.000TL – 12.000TL
İletişim Bilgileri: +90 530 762 70 02 Atakum/Samsun

 

7- Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Sağlık sektöründe oldukça yaygın bir isme sahip olan Acıbadem grubu, saç ekimi yaptırmak isteyenler için profesyonel estetik hekimleriyle çalışıyor. Saç ekiminde doğru çözümler üreten ve uluslararası uzmanlarla çalışan grup, Türkiye’nin birçok yerinde saç ekimini gerçekleştirmek için başvurulabilen Acıbadem grubu, estetik cerrahlarıyla başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir.
Saç ekimi fiyatları : 7.000TL – 15.000TL
İletişim Bilgileri: 90 212 414 44 44 İstanbul

8- İsveç Klinik

 

İngiltere, Almanya ve Türkiye şubelerinde de hizmet veren klinik, bu üç ülkede oldukça büyük bir kitleye hitap etmektedir. Estetik merkezi denildiğinde son yıllarda birçok kişi için ilk akla gelen klinik olan İsveç Klinik birçok kolaylık sağlayarak sağlık turizmi konusunda da hizmet vermektedir.
Saç ekimi fiyatları : 5.000TL – 9.000TL
İletişim Bilgileri: +90 212 215 5535 Şişli/İstanbul

9- Arenamed

Saç ekiminde kişiye özel hizmet vermenin değerini çok iyi bilen uzmanların yer aldığı klinik, saç ekiminde ekip çalışmasının önemini bilerek hizmet vermektedir. Yıllardır birçok kişinin kendine olan güvenini arttırmış olan ve kellik sorununu çözen Arenamed ekibi, birbirinden farklı saç çizgileriyle kişiye özel saç tasarımı yaparak, doğru uygulamalarla kalıcı çözümler sunmaktadır.

Saç ekimi fiyatları : 4.000TL – 8.000TL
İletişim Bilgileri: +90 534 073 11 35 Acıbadem/İstanbul

10- Clinic Hair

Açıldığı ilk günden beri hasta memnuniyeti odaklı saç ekim işlemlerini gerçekleştiren Clinic Hair, 2001 yılından beri Yurtiçi hastalar dışında Almanya, İngiltere, Irak ve Sudan gibi yurtdışından gelen hastalara da hizmet vermektedir. 25 kişilik kadroya sahip klinikte diğer kliniklerdeki gibi yabancı misafiler için tercümanları bulunmaktadır.
Saç ekimi fiyatları : 6.000TL – 12.000TL
İletişim Bilgileri: +90 232 343 25 85 Bayraklı/İzmir

En iyi Saç Ekim Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi merkezinizi seçtiğinizde, güvenle uygulamanın sonucunu beklersiniz. Bunun için bazı konularda tedbirli davranmanız oldukça önemlidir. Örneğin saç ekimi merkezi seçimi ve saç ekimi yaptırmanızı gerektiren konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 • Saçlarınız tamamen dökülmeden saç ekimi yaptırırsanız daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz,
 • Saç ekiminde doğru yöntemin tercih edilmesi için hekimin deneyimi önemlidir,
 • Saç ekimi yaptıracağınız merkezin hasta deneyimlerini inceleyebilirsiniz,
 • Saç ekimi yaptırdıktan sonra hızlı çözümler beklemeniz acelecilik olabilir,
 • Kişide kişiye göre değişen saç çıkma süreci, saç ekiminin başarısını olumlu yönde etkiler,
 • Saç ekimi sadece erkeklerde değil kadınlarda da yapılabilir,
 • Saç ekiminde çözüm sağlayacak olan birçok alternatif saç ekimi yönteminin uygulandığı FUE tekniği ile gerçekleştirilmektedir.
 • Saç ekimi uygulaması konusunda kararlı olanlar, birkaç merkeze birden danışabilirler,
 • Doğru saç ekimi yönteminin tercih edilmesi, yıllarca kalıcı olacak bir sonucun alınmasını sağlayacaktır.
 • Saç ekimi için gereken ekipmanlar, uygulama merkezindeki hijyen ve güvenlik gibi birçok husus, kliniği seçmeniz konusunda size yol gösterici olacaktır.
 • Saç ekimi fiyatları hakkında da araştırma yapmanız işinizi kolaylaştıracak, bütçenize göre seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Kimler Saç Ekimi İçin Uygundur?

Saç ekimi için birçok kişi ideal aday değildir. Çünkü saçlara alınması gereken yerlerin belirlenmesi, donör olarak kullanılacak saçların seçilmesi hayati bir önem taşır. Donör saçların doğru biçimde alınması, sonrasında ise saç ekiminin başarılı olarak yapılması şarttır. Saçları çok az olan kişiler saç ekimi için uygun olmayabilir. Bu yüzden birkaç merkezden bilgi almak ve saç ekimi konusunda doğru karar verebilmek önemlidir.

Ayrıca saç ekimini kadınlar da tercih edilmektedir. Bu yüzden saçların gürleşmesi, erkek tipi saç dökülmelerinin önlenmesi ve saç ekimi konusunda kaş ekimi gibi alternatiflerin değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Doğru uygulamalar yapılarak saçların gür ve güzel görünmesi mümkün olabilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları, saç teli hesabına göre hesaplanmaktadır. Her merkezde değişik fiyatlar söz konusu olsa da ortalama olarak belirlenen bir miktar vardır. Saç ekimi fiyatları konusunda daha net bir ücret öğrenebilmek için ekim merkezinden teklif almanız tavsiye edilir. Fiyat belirleyebilmeleri için öncelikle saç ekimi için ihtiyaç duyulan greft seviyesinin belirlenir. Bu yüzden herkes için teklif edilecek olan fiyat farklıdır.

Saç ekimi fiyatları büyükşehirlerde daha yüksek gibi görünse de, aslında fiyat açısından daha ekonomiktir. Çünkü sağlık turizmi kapsamında ihtiyacınız olan saç ekimi fiyatları konsept olarak belirlendiği içi konaklama masrafları ve hastane giderleri bu ücrete dahil olarak hesaplanabilmektedir.

Yurt dışından gelen birçok kişi, saç ekimi konusunda merak ettiği konulara açıklık getirmek için her zaman cevap alabileceği klinikleri tercih etmektedir. Bu yüzden klinik seçimi, maliyet ve diğer konularla ilgili belirleyici olduğundan oldukça önemlidir.

39 YORUMLAR

 1. Bu ASMED hikaye. Şişirilmiş abartı fiyatlar. Saç ekecek kişileri de seçerek alıyorlar sanki karpuzmuşuz gibi… Konulan fotoğraflar da seçildiği için iyi görünüyor

 2. bu listeye güvenerek Neopitale gittim. 4300 greft ektiler çok memnunum şimdilik. saç ektireli 2 hafta oldu ilerleyen zamanlarda gerçek halini göreceğiz

 3. Bende istanbulesthetichair de bir saç ekimi operasyonu gerçekleştirdim.Bu listede yok ama gerçekten çok başarılı bir sonuç aldım.2 seans söylenmişti ama birinci seansta neticeye ulaştık hayırlısı diyelim.

 4. Listede Mega Hair Trans’ı göremedim. Ama tavsiye edilebilecek en iyi firmalardan birisi bence. hem fiyat hemde kalite bakımından yeterince iyi biryer. Bilmiyorum hiç denk geldiniz mi ama 2018’in en iyi saç ekim merkezi ödülünü almış bir klinik youtube de canlı yayın videolarıda var. Kendim inandım ve gittim gerçekten memnun kaldım. Size tavsiyem her firmaya inanmayın çoğu firma kandırıyor iyi araştırılması gerekiyor.

 5. Bende Hairstanbul klinikte saç ektirdim gayet başarılı bir ekibi var zaten doktor var başımızda oda müdahale ediyor. Kesinlikle doktorlu ekip bulun. Dhi diye bir teknik var onla yaptılar ben çok memnun kaldım tavsiye ederim. Diğer teknikte güzelde ben bunu araştırdım buldum. Fiyatlarıda benziyor.

  • Kardeşim araştırırsan çok fazla şikayet var estemylife ve Hasan Akil hakkında. O firmadan ve esteworldden uzak durman iyi olur. Her yerde reklamları var ama gerçekten de memnun olanı göremedim

  • Hasan akila sakin gitme ben ve oglum gitik
   Üstelik kişi başı 1700e Euro’ verdik kendisi degil çalışnlar yapti ilk gün iki dakika gorduk okadar baştandalma bir bayan olarka saç ektikleri saçını önde azcikti okdar oğlumun da aynı ve üzüntümde cabası

 6. Ben Kayseri de ektirdim Kazım Selvi Roza da ve çok memnun kaldım. Önceden baya bir keldim şuan çok memnunum. Ama biraz sabırlı olmanız gerekli çünkü ekildikten sonraki süreç 1 yıl sürüyor. Ayrıca ekimi yapan kişi önemli.

 7. Dün Hermest hair clinic’de saçlarımı ektirdim çok memnun kaldım. Saç ektirirken burun operasyonu da olmaya karar verdim haftaya da burnumdan operasyon olacağım

 8. Hermeste mi saç ektirsem Neopital de mi bir türlü karar veremiyorum… Nereyi araştırırsam araştırayım hep bu 2 merkezden biri en iyi saç ekim merkezi olarak gösteriliyor. Bunlardan hangisi daha iyi?

 9. 48 günlük ekimim var antepte ektim baslangic baya güzel ekim vardi simdi döküldüler ama sonuc insallah istedigim gibi olur bence cok ünlü yerler fasafiso istanbuldan o kadar teklif aramalar aldimki allahima binlerce sükürler son anda vazgectim antepe gittim 5100 kök ekildi belki daha fazla az degil ama ön cizgiyi doktora biraksaydim emin olun bu kadar memnun kalmazdim

 10. Bahçelievler Medical parkta ektirmek istiyorum sizce nasıl ektiren varmı daha önce şikayetleri okudum.hepdi Pendik Göztepe madical de burada yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
lütfen isminizi yazınız