En iyi Haber

En iyi Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları (Güncel 2021)

En iyi Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları (Güncel 2021)

En İyi Saç Ekim Merkezi Listesi ve Fiyatları

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi sıralamasını mümkün olduğunca objektif olarak değerlendirdik. Birçok kişi saç ekimi söz konusu olduğunda en doğru kararı verme konusunda arayışa girmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir ve Samsun şehirleri arasında en iyi saç ekim merkezleri ve saç ekim fiyatları sıralamamızı forumlardaki yorumlara ve müşteri memnuniyet değerlendirmelerini araştırarak siz değerli okuyucularımızın seçim yapmasını kolaylaştırdık. Erkekler için en büyük estetik sorunlardan biri olan kellik, günümüzde saç ekimiyle çözülebilen bir sorun haline gelmiştir fakat en iyi saç ekim merkezi bulmak hayli zordur.

 

En iyi Saç Ekim Merkezi 2021 Listesi

1- Hermest Saç Ekim Merkezi

hermest saç ekimi

2001 yılından beri saç ekimi gerçekleştiren Hermest saç ekim merkezi, uzun süre sadece yurt dışı hastalarına saç ekimi gerçekleştirmiş özellikle de Avrupa’da çok tanınan bir saç ekim merkezi olmuştur. Almanya’da özel tasarlattıkları slit sayesinde ekilen saçların %99’a kadar tutma oranına sahip olabilmekte. DHI, Safir ve Perkutan tekniğinde kullanılan slitlerden daha verimli olduğu söylenmekte. Ekibin kullandığı bu özel tasarım slit hakkında maalesef çok fazla bilgi bulunamamakta fakat saç ekim sonuçlarına bakıldığında çok başarılı ekimler gerçekleştirildiği görülmektedir. Almanya, Belçika ve İngiltere’den gelen kişilerin en çok tercih ettiği kliniktir. Araştırmalarımız sonucunda burada saç ekimini yaptırıp da memnun kalmayan yok. Şikayetsiz saç ekimi merkezi bulmak çok zor olduğunun da altını çizmek gerekir.
Saç ekimi fiyatları : 7.000TL – 12.000TL
İletişim Bilgileri: +90 534 664 15 15  Üsküdar/İstanbul

 

2- Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi

Saç ekiminde özellikle vertex (dairesel saç yapısı olan arka üst bölge) konusunda çok başarılı estetik çözümler sunan ve büyük bir müşteri memnuniyeti sağlayan DR. Muttalip Keser için Ankara’da en iyi saç ekim merkezi diyebiliriz. Yurt içi ve yurt dışında saç ekimi ihtiyacı olan kişilerin tercih ettiği sıcak kanlı hekim, gurbetçi vatandaşların tedavi edilmesi için hizmet vermektedir. Kimisi için iyi kimisi için kötü olan Mustafa Keser’in saç ekimi 3-4 güne bölmektedir. Sebebi ise donör bölgeyi tramvaya uğratmamak. Saç ekim merkezinde başarılı sonuçlar almak isteyen birçok kişi saç ekim çözümlerini başarılı biçimde uygulamaktadır. Yabancı hastalara yönelik hizmet vererek, saç ekimi konusunda sağlık turizmi imkanıyla hizmet veriliyor. Greft Başına 2,5 Euro almaktadır.
Saç ekimi fiyatları : 20.000TL – 40.000TL
İletişim Bilgileri: +90 505 467 08 42 Çankaya/Ankara

 

3- ASMED Hair Saç Ekimi Merkezi

 

Türkiye’nin en ünlü saç ekim merkezi diyebileceğimiz ASMED, Koray Erdoğan yönetiminde saç ekiminde profesyonel çözümler sunmaktadır. Koray Erdoğan, yurtdışında da bir çok ülkede konferans veren dünyada saç ekim sektörünün önde gelen isimlerdendir. ASMED Hair, kaliteli sonuçlar elde edebilmek adına hasta konusunda seçici davrandıkları bilinmektedir. Saç ekimi konusunda dünyanın bir çok yerinde hizmet veren ASMED, binlerce insana saç ekimi işlemi gerçekleştirmiştir. Ücretlendirmeleri çok yüksek olan saç ekim merkezi fiyat yüksekliğinden dolayı herkesin gitmesinin mümkün olmadığı saç ekim merkezi listemizde 2.sırada yer almaktadır. Greft Başına 3,5 Euro almaktadır.
Saç ekimi fiyatları : 40.000TL – 60.000TL
İletişim Bilgileri: +90 216 464 11 11 Ataşehir/İstanbul

 

4- Jale Senyurt Saç Ekim Merkezi

en iyi saç ekim merkezleri ve fiyatları

Vertex problemleri konusu hariç ön ve üst bölgelerde çok başarılı saç ekimleri gerçekleştiren Jale Şenyurt yine tavsiye ettiğimiz en iyi saç ekim uzmanlarındandır. Saç ekimi denildiğinde yine başarılı sonuçlar elde ederek hastalarını mutlu eden Jale Şenyurt bu bakımdan birçok müşterisini tatmin eden bir hizmet vererek, saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin muayenelerini yaparak saç ektirilecek olan alanın en doğru saç çizgisi yaratılarak doldurulması sağlanmaktadır. Saç ekim merkezi  olarak tercih edeceğiniz bu firmayla kısa sürede saç problemlerinizin çözülmesini sağlayabilirsiniz.
Saç ekimi fiyatları : 7.000TL -10.000TL
İletişim Bilgileri: +90 312 425 20 05 Çankaya/Ankara

 

5- Hayati Akbaş – FBM Tıp Merkezi

Saç ekimi konusunda Samsun’da da birçok hizmet alınacak klinik var. Ancak Karadeniz bölgesinde birçok kişi, saç ekimi için FBM Tıp Merkezini tercih ediyor. Özellikle erkeklerin ilgi gösterdiği klinik saç ekimi konusunda başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Burun ve göğüs estetiği gibi konularda da hizmet veren merkez, birçok kişinin ilk tercih ettiği durak oluyor. Hayati Akbaş ve kadrosu, oldukça memnun edici sonuçlar ortaya çıkarıyor.
Saç ekimi fiyatları : 6.000TL – 12.000TL
İletişim Bilgileri: +90 530 762 70 02 Atakum/Samsun

 

6- Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Sağlık sektöründe oldukça yaygın bir isme sahip olan Acıbadem grubu, saç ekimi yaptırmak isteyenler için profesyonel estetik hekimleriyle çalışıyor. Saç ekiminde doğru çözümler üreten ve uluslararası uzmanlarla çalışan grup, Türkiye’nin birçok yerinde saç ekimini gerçekleştirmek için başvurulabilen Acıbadem grubu, estetik cerrahlarıyla başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir.
Saç ekimi fiyatları : 7.000TL – 15.000TL
İletişim Bilgileri: 90 212 414 44 44 İstanbul

7- İsveç Klinik

 

İngiltere, Almanya ve Türkiye şubelerinde de hizmet veren klinik, bu üç ülkede oldukça büyük bir kitleye hitap etmektedir. Estetik merkezi denildiğinde son yıllarda birçok kişi için ilk akla gelen klinik olan İsveç Klinik birçok kolaylık sağlayarak sağlık turizmi konusunda da hizmet vermektedir.
Saç ekimi fiyatları : 7.000TL – 9.000TL
İletişim Bilgileri: +90 212 215 5535 Şişli/İstanbul

8- Arenamed

Saç ekiminde kişiye özel hizmet vermenin değerini çok iyi bilen uzmanların yer aldığı klinik, saç ekiminde ekip çalışmasının önemini bilerek hizmet vermektedir. Yıllardır birçok kişinin kendine olan güvenini arttırmış olan ve kellik sorununu çözen Arenamed ekibi, birbirinden farklı saç çizgileriyle kişiye özel saç tasarımı yaparak, doğru uygulamalarla kalıcı çözümler sunmaktadır.

Saç ekimi fiyatları : 10.000 TL
İletişim Bilgileri: +90 534 073 11 35 Acıbadem/İstanbul

9- Clinic Hair

Açıldığı ilk günden beri hasta memnuniyeti odaklı saç ekim işlemlerini gerçekleştiren Clinic Hair, 2001 yılından beri Yurtiçi hastalar dışında Almanya, İngiltere, Irak ve Sudan gibi yurtdışından gelen hastalara da hizmet vermektedir. 25 kişilik kadroya sahip klinikte diğer kliniklerdeki gibi yabancı misafiler için tercümanları bulunmaktadır.
Saç ekimi fiyatları : 8.000TL – 12.000TL
İletişim Bilgileri: +90 232 343 25 85 Bayraklı/İzmir

Saç Ekimi Fiyatları

Medical Hair: 4.000€
Clinicexpert: 5.000₺
Estetik International: 7.000₺
Medical Park: 7.000₺ – 12.000₺
Neopital: 6.500₺ – 12.000₺
Estecenter: 7.000₺
Arenamed: 10.000₺
Esteworld: 7.000₺
Hermest: 7.000₺ – 12.000₺
Şahin Çelik: 9.000₺
Emphair: 7.000₺ – 9.000₺
Bilgehan Aydın: 13.000₺
Clinic Hair: 8.000₺ – 10.000₺
Serkan Aygın: 2.200€ – 2.800€
Asuman Hair Transplant: 15.000₺ – 20.000₺
Serdar Gökrem: 8.500₺
Acıbadem Hastanesi: 9.000₺
İlhan Serdaroğlu: 10.000₺ – 15.000₺
Özgür Nalbant: Greft başına 2,25₺
AHD Clinic: Greft başına 1€
Zekeriya Kul: Greft başına 1€
Dr. Murat Küçüktaş: Greft başına 3₺
Asmed Hair: Greft başına 2,50€
Dr. Muttalip Keser: Greft başına 3,5€

 

Saç ekimi fiyatları, saç teli hesabına göre hesaplanmaktadır. Her merkezde değişik fiyatlar söz konusu olsa da ortalama olarak belirlenen bir miktar vardır. Saç ekimi fiyatları konusunda daha net bir ücret öğrenebilmek için ekim merkezinden teklif almanız tavsiye edilir. Fiyat belirleyebilmeleri için öncelikle saç ekimi için ihtiyaç duyulan greft seviyesinin belirlenir. Bu yüzden herkes için teklif edilecek olan fiyat farklıdır.

Saç ekimi fiyatları büyükşehirlerde daha yüksek gibi görünse de, aslında fiyat açısından daha ekonomiktir. Çünkü sağlık turizmi kapsamında ihtiyacınız olan saç ekimi fiyatları konsept olarak belirlendiği içi konaklama masrafları ve hastane giderleri bu ücrete dahil olarak hesaplanabilmektedir.

Yurt dışından gelen birçok kişi, saç ekimi konusunda merak ettiği konulara açıklık getirmek için her zaman cevap alabileceği klinikleri tercih etmektedir. Bu yüzden klinik seçimi, maliyet ve diğer konularla ilgili belirleyici olduğundan oldukça önemlidir.

En İyi Saç Ekim Merkezleri

 • HERMEST Saç Ekim Merkezi
 • Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi
 • ASMED Hair Saç Ekimi Merkezi
 • Jale Senyurt Saç Ekim Merkezi
 • Hayati Akbaş – FBM Tıp Merkezi
 • Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi
 • İsveç Klinik
 • Arenamed
 • Clinic Hair

En iyi Saç Ekim Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi saç ekimi merkezi listesinden size en uygun kliniği seçtiğinizde, güvenle uygulamanın sonucunu beklersiniz. Bunun için bazı konularda tedbirli davranmanız oldukça önemlidir. Örneğin saç ekimi merkezi seçimi ve saç ekimi yaptırmanızı gerektiren konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 • Saçlarınız tamamen dökülmeden saç ekimi yaptırırsanız daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz,
 • Saç ekiminde doğru yöntemin tercih edilmesi için hekimin deneyimi önemlidir,
 • Saç ekimi yaptıracağınız merkezin hasta deneyimlerini inceleyebilirsiniz,
 • Saç ekimi yaptırdıktan sonra hızlı çözümler beklemeniz acelecilik olabilir,
 • Kişide kişiye göre değişen saç çıkma süreci, saç ekiminin başarısını olumlu yönde etkiler,
 • Saç ekimi sadece erkeklerde değil kadınlarda da yapılabilir,
 • Saç ekiminde çözüm sağlayacak olan birçok alternatif saç ekimi yönteminin uygulandığı FUE tekniği ile gerçekleştirilmektedir.
 • Saç ekimi uygulaması konusunda kararlı olanlar, birkaç merkeze birden danışabilirler,
 • Doğru saç ekimi yönteminin tercih edilmesi, yıllarca kalıcı olacak bir sonucun alınmasını sağlayacaktır.
 • Saç ekimi için gereken ekipmanlar, uygulama merkezindeki hijyen ve güvenlik gibi birçok husus, kliniği seçmeniz konusunda size yol gösterici olacaktır.
 • Saç ekimi fiyatları hakkında da araştırma yapmanız işinizi kolaylaştıracak, bütçenize göre seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Kimler Saç Ekimi İçin Uygundur?

Saç ekimi için birçok kişi ideal aday değildir. Çünkü saçlara alınması gereken yerlerin belirlenmesi, donör olarak kullanılacak saçların seçilmesi hayati bir önem taşır. Donör saçların doğru biçimde alınması, sonrasında ise saç ekiminin başarılı olarak yapılması şarttır. Saçları çok az olan kişiler saç ekimi için uygun olmayabilir. Bu yüzden birkaç merkezden bilgi almak ve saç ekimi konusunda doğru karar verebilmek önemlidir.

Ayrıca saç ekimini kadınlar da tercih edilmektedir. Bu yüzden saçların gürleşmesi, erkek tipi saç dökülmelerinin önlenmesi ve saç ekimi konusunda kaş ekimi gibi alternatiflerin değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Doğru uygulamalar yapılarak saçların gür ve güzel görünmesi mümkün olabilir.

Saç dökülmesi problemi için operasyon olmadan evde şampuanınızı değiştirerek saç dökülmesi önüne geçebilirsiniz. Saç dökülmesine karşı en etkili şampuanlara bakmak için; Saç Dökülmesine Karşı en iyi Şampuan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 45 YORUM
 1. Mehmet Yılmaz dedi ki:

  Bu ASMED hikaye. Şişirilmiş abartı fiyatlar. Saç ekecek kişileri de seçerek alıyorlar sanki karpuzmuşuz gibi… Konulan fotoğraflar da seçildiği için iyi görünüyor

  1. kaygısız dedi ki:

   Çok doğru söylüyorsunuz bir de sitelerine photoshoplu resimler koymuşlar

 2. Salih dedi ki:

  bu liste çok iyi olmuş hazırlayanın ellerine sağlık

 3. Merhmet Ünal dedi ki:

  bu listeye güvenerek Neopitale gittim. 4300 greft ektiler çok memnunum şimdilik. saç ektireli 2 hafta oldu ilerleyen zamanlarda gerçek halini göreceğiz

  1. Rambo dedi ki:

   Merhaba kardeş 4300 greft için ne kadar ödedin Acaba ögrenebilirmiyim teşekkürler

  2. Osman dedi ki:

   Merhmet Ünal kardeş saçların çıktımı ne durumda

  3. Murat dedi ki:

   Eminmisin iyi sonuç veriyormu

   1. Ela dedi ki:

    Mehmet bey saç ekiminizden memnunmusunu tavsiye edermisiniz

  4. Ali dedi ki:

   Merhaba saçlarınızdan memnumusnz

 4. onur dedi ki:

  Bende istanbulesthetichair de bir saç ekimi operasyonu gerçekleştirdim.Bu listede yok ama gerçekten çok başarılı bir sonuç aldım.2 seans söylenmişti ama birinci seansta neticeye ulaştık hayırlısı diyelim.

  1. Harun dedi ki:

   Merhaba ne kadar oldu ekeli ve sonuç nasil

 5. AhmeTTak dedi ki:

  Listede Mega Hair Trans’ı göremedim. Ama tavsiye edilebilecek en iyi firmalardan birisi bence. hem fiyat hemde kalite bakımından yeterince iyi biryer. Bilmiyorum hiç denk geldiniz mi ama 2018’in en iyi saç ekim merkezi ödülünü almış bir klinik youtube de canlı yayın videolarıda var. Kendim inandım ve gittim gerçekten memnun kaldım. Size tavsiyem her firmaya inanmayın çoğu firma kandırıyor iyi araştırılması gerekiyor.

  1. Kerim dedi ki:

   Megahairtrans hakkında çok fazla şikayet var. İnternetten araştırınca çok fazla insan üzmüşler

  2. Sedat dedi ki:

   İşlemden mennun kaldınızmı peki. Ve bu merkez nerde

  3. Kel123 dedi ki:

   Yorumu bizzat bu rezil firmanın kendisi yazıyor bence aldanmayın. 4000 kök ektiler sözde 300 kök bile çıkmadı, aldanmayın merdiven altı bir yer, klinik falanda değil.

  4. Anti-megahairtrans dedi ki:

   Bu Megahairtrans her yere sahte yorumlar yazıyor inanmayın bu yorumlara. O ödülleri de parayla aldıklarını söylüyorlar

 6. Hasan dedi ki:

  Bende Hairstanbul klinikte saç ektirdim gayet başarılı bir ekibi var zaten doktor var başımızda oda müdahale ediyor. Kesinlikle doktorlu ekip bulun. Dhi diye bir teknik var onla yaptılar ben çok memnun kaldım tavsiye ederim. Diğer teknikte güzelde ben bunu araştırdım buldum. Fiyatlarıda benziyor.

  1. Se6 dedi ki:

   Neopital da sac ekimi yaptirmayi düşünüyorum acaba doğru karar verdim mi bilemiyorum yakin zamanda ektiren arkadaşlar varmı?

   1. Ali dedi ki:

    Merhaba saçlarınızdan memnumusnz

  2. Bilal dedi ki:

   Saç ekimi yaptiran yorum atarsa firmaların kalitesi anlaşılır.

 7. Kerim dedi ki:

  estemylife nasıl ektiren var mı hasan akil’a?

  1. Murat dedi ki:

   Kardeşim araştırırsan çok fazla şikayet var estemylife ve Hasan Akil hakkında. O firmadan ve esteworldden uzak durman iyi olur. Her yerde reklamları var ama gerçekten de memnun olanı göremedim

   1. Yadigar Yalcin dedi ki:

    Estemylife ve Hasan akil sakin gitmeyin
    Sadece paraniz boş gider bizim öyle oldu

  2. Yadigar Yalcin dedi ki:

   Hasan akila sakin gitme ben ve oglum gitik
   Üstelik kişi başı 1700e Euro’ verdik kendisi degil çalışnlar yapti ilk gün iki dakika gorduk okadar baştandalma bir bayan olarka saç ektikleri saçını önde azcikti okdar oğlumun da aynı ve üzüntümde cabası

 8. Ahmet Toprak dedi ki:

  Ben Kayseri de ektirdim Kazım Selvi Roza da ve çok memnun kaldım. Önceden baya bir keldim şuan çok memnunum. Ama biraz sabırlı olmanız gerekli çünkü ekildikten sonraki süreç 1 yıl sürüyor. Ayrıca ekimi yapan kişi önemli.

 9. Ramil dedi ki:

  Selam.lif hospital sac ekimi nasil efekt??ektiren varsa lutfen yorum yazsin.

 10. Murat Özgün dedi ki:

  Dün Muttalip Keser’de saçlarımı ektirdim çok memnun kaldım. Saç ektirirken burun operasyonu da olmaya karar verdim haftaya da burnumdan operasyon olacağım

 11. Halil Tiksin dedi ki:

  Neopital türkiyenin değil dünya’nın en iyi saç ekim merkezi. 20 yaşımdaki saçlarıma geri kazandım

 12. Ester dedi ki:

  ASMEDe mi saç ektirsem Neopital de mi bir türlü karar veremiyorum… Nereyi araştırırsam araştırayım hep bu 2 merkezden biri en iyi saç ekim merkezi olarak gösteriliyor. Bunlardan hangisi daha iyi?

  1. Sacettin Dönmez dedi ki:

   çünkü ikisi de Türkiyenin en iyi saç ekim merkezleri

  2. Ali dedi ki:

   Merhaba hangısine karar verdım

 13. Kadir dedi ki:

  48 günlük ekimim var antepte ektim baslangic baya güzel ekim vardi simdi döküldüler ama sonuc insallah istedigim gibi olur bence cok ünlü yerler fasafiso istanbuldan o kadar teklif aramalar aldimki allahima binlerce sükürler son anda vazgectim antepe gittim 5100 kök ekildi belki daha fazla az degil ama ön cizgiyi doktora biraksaydim emin olun bu kadar memnun kalmazdim

 14. Se6 dedi ki:

  Neopital da sac ekimi yaptirmayi düşünüyorum acaba doğru karar verdim mi bilemiyorum yakin zamanda ektiren arkadaşlar varmı?

  1. Ferhat dedi ki:

   Türkiyenin en iyi saç ekim merkezinde saç ektirerek nasıl hata yapabilirsin ki 😀

 15. Sahin dedi ki:

  Medhairclinic bnce en guzeli

 16. Sahin dedi ki:

  Yorumlar super

 17. Ismail dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar Medikal Park bahcelievler de sac ekimi yapcam dusunceniz nedir yapan varmi acaba?

  1. Eymen dedi ki:

   Bende düşünüyorum ektiren varmı acaba gerçekten

 18. Murat Kaplan dedi ki:

  1 yıl oldu Neopital kliniğe saç ektireli. Saçlarım acayip sıkı oldu. Ben çok memnun kaldım

 19. mehmet dedi ki:

  merhaba arkadaslar bende sac ekimi yaptirmak istiyorum istanbulda tahsiye edebileceginiz kilinikleri yazar saniz memnun olurum tesekkurler

 20. Gamze dedi ki:

  Kirpik ekimi hakkında ne düşünüyosunuz arkadaşlar önerebilecek bir yer var mı yaptıran var mı teşekkürler

 21. Eymen dedi ki:

  Bahçelievler Medical parkta ektirmek istiyorum sizce nasıl ektiren varmı daha önce şikayetleri okudum.hepdi Pendik Göztepe madical de burada yok

 22. eren1234 dedi ki:

  ugur yavuz elazig dogu anadolu hastanesi nasil bir yer ekim yapan var mi acil bilgi

 23. Tat61 dedi ki:

  Merhaba ben suana denk en cok hermestclinic daha faydali oldugunu okudum ne kadar dogru bilemiyorum hic orda sac ektiren varmi arastirmama gore orda sac ektirenlerin hic sikayeti olmamis nerdeyse ise buda pek iyi degil elbette guzel olmamasi ama belkide sadece kendileri yaziyorur fakat daha sonra baktim ki bazi odullerde almislar sorun o degil elbetti iyi elledde ve kalici guzel ve saglikli olmasi on sart tavsiye den varmi yada en guzeli nersesi bilen varmi tsk

 24. hasan dedi ki:

  Medeks hair center istanbul şişlide
  nasil bilginiz var mi

BİR YORUM YAZ